Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
16. nov 2009

Ahojte. Aj nám sa už vracajú noci do normálu. O piatej som ju chovala, o šiestej som sa zobudila a zistila, že sme obe zaspali pri kojení. Tak som ju preložila do postieľky, spala ďalej. Asi od 7,30 si brblala a o 8,15 som sa aj ja zodvihla z postele a šla k nej 🙂

ludka, ty si riadna realistka! 😀 ..........ale ani mňa nenapadlo o duchoch rozmýšľať. 🙂

zuzka, tak mužíček aspoň bude trochen vedieť, aké to je, celé dni a noci sa o dieťa starať.

Ja som asi nejaká divná, ale ja sa normálne lúčim od svojich detí, žiadne srdcervúce scény, zakývam (Emke božtek dám, Monike už nie) a idem 🙂

jamaat
16. nov 2009

ludka, jasné, že aj ja som revala. Ale je to super film, dá sa pozerať stále, aj my ho máme zapnutý. Dnes mám chlopa doma, zobral si dovolenku.

zuzkad
16. nov 2009

pekny dnik prajem...u nas sme prespali celu noc ako vzdy...co som naozaj rada, lebo ked citam ako sa tu niektore chudatka trapite....mam az blby pocit pisat ako dobre spinkame, lebo to znie neprijemne 🤐 🤐 ...asi to uz pisat nebudem 😕

no ja mam stale pocit, ze naozaj je pri nas svokor...maly sa tak niekedy sprava.. 😅 😅

mimi21
16. nov 2009

zuzka, este k tomu co sme vcera pisali:
ja tiez skoro kazdy vecer omielam mm, ze ako malu strasne lubim, a ako sme mohli byt tak dlho bez nej
a ked si spomeniem na svoju poporodnu depku, tak mi je az zle 😅 to je sranda co tie hormony s nami narobia 😀

nikanika28
16. nov 2009

Janka, ani ja sa nejak extra nelucim, ked nechavam deti u nasich, ale Lukaska sme nechali 180km od nas, tak to asi preto som ho pusinkovala furt 😀

mimi21
16. nov 2009

no moja mala je dnes akasi placliva, teraz mi zaspinkala na rukach - pokladik moj

ludmilabb
16. nov 2009

Janka hej som riadna 😀 máte doma predlžený víkend, zajtra sviatok a nám to tak na hovno vyšlo, že dnes musel ísť Janko do roboty sa pripraviť zajtra odchádza na služobku do Bruselu a príde vo štvrtok

mimi ty si mala poprodnú depku? ja som bola celá hin z malej na začiatku som v noci na ňu kukala ako puk ale prišla krutá realita urevaných dní a ja som sa bála, že malá je chorá a neviem jej pomôcť...a už také ružové to s dieťaťom nebolo

aspoň, že dnes neprotestuje so spaním a kľudne na fitlopte zaspí

ludmilabb
16. nov 2009

inak hudba v tom filme je strašne melancholicko-romanticko spravená, joj

mimi21
16. nov 2009

no ludka mala so poooooriadnu poporodnu depku, ked som to povedala kamoske,tak ta mi verit nechcela, ze ja taky pozitivny a spolocensky clovek...ale hormony su riadne potvory 😅
stale som bola placliva, sama seba som sa pytala, ze naco sme sa tak ponahlali s dietatom (a ja mam 29 a mm 31 🙂 ) a taketo hovadiny, ale potom som prisla na to, ze to asi este umocnilo aj to, ze som bola na nadstandardke, kde som bola v kontakte len s mm a rodicmi, potom este doma ten zhruba prvy tyzden som videla len mm a sestru ktora mi prisla pomoct a potom ked som zacala chodit medzi ludi tak to preslo
ja som do poslednej chvile chodila kad, tade, ved aj voda mi skoro v MHD odtiekla 😀 😀 😀

monkap
autor
16. nov 2009

kde ste kto??

boli sme sa u dr. prevazit ... takze lenka ma 6750g ..t.j. za dva tyzdne pribrala 300g .. takze je to lepsie 😅 tak som rada 😵

sirinka
16. nov 2009

cafte....tak magdalenka uz ma nausnicky... 🙂
ja som sa rozhodla nakoniec zacat prikrmovat, lebo posledny tyzden mala nekakala skoro vobec, do teraz to bolo 2xdenne pravidelne, tak som usudila, ze uz jej je mliecko tak akurat...
no asi blba teoria...v noci a rano sa tak dosrala, ze uz som ani radsej nekukala kadial jej to vsade tece...
no a prikrm hotova katastrofa, ako nahle ma mrkvu v ustach tvari sa, ze zacina tretia svetova a pre istotu ich ani nezavrie aby nahodou neprehltla nieco...

a co sa tyka spanku, viac ako dve hodiny vkuse nespi a je to jedno, ci cez den, ci v noci... 😖 tak som doooost zvedava, ako sa vyvinie cela situacia...

mimi21
16. nov 2009

no dnes je tu mimoriadne ticho...
ja sa vecer chystam s kamoskami von, az mi je to divné za 3 dni budem 2krát vecer vonku 😀

monka no tak super, mala rastie ako z vody 😉 ale ty uz 2krat prikrmujes, vsak?

ludmilabb
16. nov 2009

my stale zjeme tak dve, tri lyzice prikrmu 😖 viac uz nechce

ludmilabb
16. nov 2009

siri, dali ste jej prepichnut ci nastrelit?

monkap
autor
16. nov 2009

mimi, ano uz davam dva prikrmy denne -na obed zeleninku a na olovrant ovocie (zatial iba jablko som skusala)

ludka: ono sa to postupne "rozbehne" ... ved mne isty cas ani pusu nechcela otvarat .... chce to "len" trpezlivost 😔

iinuska
16. nov 2009

ahojte, tak my sme boli vonku skoro 2 hodiny, maly len pozeral a ked sme uz prichadzali k domu cca po hodine, tak mi zaspinkal. 🙂

ja davam cez obed zeleninku a poobede kasu.Maly mi spravil chutky, tak ja som si spravila krupicnu. 😝

emode
16. nov 2009

cafte ... 😅
siri vitajte medzi dievcatkami 😅
ludka my sme sa uz trochu rozjedli, ale stale viac kupovane ako doma varene ... asi sa mi to neda tak dobre rozmixovat

mimi aj ja som mala depku ... ked ma raz nasiel mm vo vani v roku sediet a doslova revat tak uz mi prehovoril do duse ... tiez som mala take stavy ze som tuto zmenu nejako nezvladla 😝 a stale mam pocit ze nezvladam aj domacnost aj dieta a o inom uz ani nehovorim ...

a dnes totalka mala urevana, hore uz o siestej, nespi poriadne, jedine co chce je byt na rukach ... akoby napisala kosska, ja som krize a chrbat v loterii nevyhrala 😖

iinuska
16. nov 2009

emode, to ine ako pises, je aj u mna problem 😅

mimi, len si to pekne uzi 😀

mimi21
16. nov 2009

emode ja som strasne tazko niesla pocit straty slobody, ale ako som pisala u mna vela zohralo to, ze za 2tt som videla len mamu, mm a sestru - to by som asi aj za normalnych okolnosti bola v depkach 😀

ladywitch26
16. nov 2009

mimi, emode, depku som mala aj ja a este v porodnici.to ked jedna hnusna sestricka vyhodila muza o desiatej z izby, ze uz skoncili navstevne hodiny. a pritom vsade na dverach napisy, ze otcovia maju navstevy nonstop. tak odisiel a ja som zvysok noci prerevala. na druhy den sme sli nastastie domov a to tu bola este aj moja mama a muz mal vtedy dva tyzdne volno,tak bol so mnou a potom sme robili party, plny dom ludi, tak to preslo. a dost mi pomohlo aj pocasie, bolo nadherne horuco, co tu v irsku je fakt velmi zriedka, ale depku to zazenie okamzite.

inak som v robote len tyzden, a uz velke zmeny. odchadza manazerka z lahodok, tak sa ma dnes sef pytal,ci nechcem ist na jej miesto. tak budem od buduceho tyzdna robit objednavky na balene sunky,polotovary a salaty. robota tak pol dokladanie a pol na pocitaci, tak som celkom rada, nenamakam sa tak.

iinuska
16. nov 2009

lady, tak si postupila 😀

kosska3003
16. nov 2009

ahojte tak konecne som sa sem dostala mm mi zobral malu dole ku svokre kym budeme kupat dneska som k.o upratovala som kupelku no robila som tam vlastne totalku vsetko aj sprchac som rozobrala tak dnes lahnem a spim mm ma vola na pivo lebo som ho nasrala lebo uz bol dneska so svargom lebo ze ho to doma nebavy stale s malou tak som nanho zvrastala ze ja som uz nebola nikde riadne ako som porodila tak bol ticho opica jedna

a k depkam este nech ma mm vytoci niakou somarinou ze aky je on chudak a asi ju aj ja dostanem ☹

ludmilabb
16. nov 2009

mimi ja som sa prve mesiace citila ako v izolacii. pre mna bolo najhorsie ze cele leto som trcala doma a nemohla som nikde na hory vybehnut, do prirody tak ako som bola zvyknuta...v podstate odvtedy sa vela nezmenilo 😝
a mat dieta, ktore ked nespi a nie je na prsniku iba cely cas reve mi doslo ze to nebude slast a romanticke predstavy o dietati sa zrazu rozplynuli pri pohlade na bordove dieta od placu, ktoremu ani jeho vlastna mater nerozumie...a plakala som ako daaazd ze som jedina jedinka taka neschopna a potom som zistila, ze na svete nie su len tie uzasne mamicky s este uzasnejsimi detickami ale aj maminy, ktore si musia urcite veci doslovne pretrpiet
a ze v tom nie som sama

lady urcite lepsie pre tvoju chrbticu!

Erika ja to Sofii len prepasirujem alebo ako sa to pise, nemixujem, zmiesam s vodou v ktorej sa to varilo ale ona to ma za bohovsku srandu usta dokoran otvara ked idem s lyzicou a ked uz jej to davam dnu tak lyzicu stisne dasnami a nepusti ale zlata je ako sa uci prehltat hustejsie, tak to mliaga v ustockach 😀

mimi21
16. nov 2009

no tak kasa s bananom mala trochu vacsi uspech ako cista...uvidime aka bude noc
inac sa mi mala teraz fajne pogrckala, asi ju bolelo brusko, lebo ja krava som vcera a dnes rano zjedla trochu pomazanky s cesnakom, som ja ale sprosta

inak dnes sa mi podarilo predat vanicku od kocika, dlho som rozmyslala, ci ju predam samostatne alebo potom vsetko s kocikom, ale kedze tento sportak je dost velky, je dost mozne ze ho budeme dlho pouzivat, tak som ju predala 😝

ludmilabb
16. nov 2009

aha toto je mile
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ale nika nam bude robit tabulku ze?

jamaat
16. nov 2009

Ahojte.
No ja som pri Monike mala aj nárok na depresie, ale držala som sa. Pánbožko ma aspoň ideálnym dieťaťom obdaroval, keď už ma život tak fajne prefackával. .......Pri Emke som mávala nervy ohľadom nespania a revania, ale depresie to neboli. Chodila som aj do prírody, aj na chatové akcie, však aj Pohodu sme absolvovali, v kine som bola, na koncerte, skákať som bola... A teším sa na výlety s Emkou, keď už bude trošku väčšia.

kosska3003
16. nov 2009

no konecne ten Ben vypadol uz bolo na case

nika ide robit tabulku o nicom neviem asi som to prehliadla

emode
16. nov 2009

mne strasne chybala dovolenka pri mori ... a voda ... ja som s malou dost chodila kade tade takze v tom to nebolo ... jedine hormony, a to ze som bola total nevyspata mala nespala skoro nic tiez dost vrestala ... ale asi ano citila som sa proste priviazana sice nie na jedno miesto ale tak akoby mi niekto skratil retaz na doraz ☹

jamaat to posledne tiez 😅

ludka sofia ked citi hrudky tak ju nadrapuje a odmieta to jest ☹

jamaat
16. nov 2009

Ženy, vy ste pomreli? Veď ja nemôžem byť sama družina!!

emode
16. nov 2009

no neviem kde su vsetky 😒