Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

juska3
11. dec 2009

sssimi, kto je vas pediater? alebo to v Topolcanoch kanavit nepoznaju lebo ani nam ho dr. nepredpisala

kosska3003
11. dec 2009

nika ja som ti nedala datum narodenia tak 21 maj ci si si uz zistila

kosska3003
11. dec 2009

juska a nedavala ho vam sestricka na poradni lebo nam ho tiez nepredpisovala ale davala v ordinacii a naco je to vlastne dobre ja ani neviem

nikanika28
11. dec 2009

koska, teba mam 😉
Nemam datum narodenia od Ludky a ....aha..Inuska, sup sem s datumom...davala si mi ho? uz fakt neviem 😅 😀

iinuska
11. dec 2009

nikus davala, ale pre istotu 1.maj 😉

ladywitch26
11. dec 2009

simi, tak to tvoj muz je ako z typickej irskej rodiny, tiez 5 a viac surodencov kazdy 😀

kosska, stanka sa drala, ale dlho jej to trvalo. kontrakcie od desiatej rano, od stvrtej uz kazde dve minuty a mala sa az skoro o druhej po polnoci narodila. keby som vedela,ze to tak dlho bude trvat, tak si dam epiduralku pichnut. ale to som si vravela, ze ked uz tak casto tie kontrakcie,tak uz to dlho nebude trvat. ale prd, aj vodu mi prepichli o jedenastej a od polnoci som uz tlacila. 😝

juska, u mna teda vianoce rozhodne nebudu pokojne, to by musel byt obchod zavrety. na nasom oddeleni je akurat na stedry den najviac roboty. ludia si pridu vyzdvihnut moriaka,co si objednali. tak nam 22.decembra pride 300 moraaakov a neviem, kde ich napchame. esteze vonku je chladno, budu v prepravkach na dvore, lebo do chladniciek sa nam zarucene nezmestia

kosska3003
11. dec 2009

nika tak ok

luba142
11. dec 2009

inus- nic si z toho nerob ja malu tiez nemozem nechat sediet lebo ju klati a hlavne pada dopredu 😀
vcera sme skusali choditko - oprela sa o pultik a hrala sa s hrackami sem tam zamavala nozkami a hotovo 😀

kosska3003
11. dec 2009

lady tak to hej mala si to tazke ale teraz sa uz na to dobre spomina odstupom casu a ty to budes mat teda perne to hej ja len rybu obalim a hotovo salat spravim den pred tym a kapustnicu neviem ci budem varit alebo si od mami cmajznem idem ja hajat dobru noc

ladywitch26
11. dec 2009

lubi, tak si este uzivaj tieto chvile, lebo ked bude brkat po dome tak ako moja, tak uz nebudes mat klud.v kuchyni su zatarasy zo stoliciek, lebo uz v nestrazenej chvilke vyberala smetny kos, pod stolom zasa skace a klepe si hlavu on a potom jaci, no a najhorsie,ked sa pecie cosi v rure alebo perie v pracke. v obyvacke sli zasa vsetky kvety o poschodie vyssie na policiach a jej najoblubenejsia cinnost je obzuvanie zavesov. a vsetko dokaze v neuveritelne kratkom casovom limite... 😀

kosska3003
11. dec 2009

lady tak to Stanka je sikovna Marika sa mi nevie ani otocit z chrbta na brusko ale hlavne ze uz sedi

luba142
11. dec 2009

lady to ja mam aj bez toho lebo sudok ako jej vravime - lebo sa tak gula sa dostane vsade a brazdenie v choditku doverne poznam od starsej dceri tak si to viem zivo presdstavit 😀 , ale Barborka je take spokojne dieta na zemi az obdivuhodne ze ju netankuje nejake choditko alebo sedenie

ladywitch26
11. dec 2009

kosska, najlepsi bol aj tak muz, ked mi 4hodky po porode zahlodil, ze kedy si spravime druhe. 😠
inak my spravime zem.salat den predom, polievku tiez a rezne uz muz povypraza pred vecerou. my rybu nejeme, lebo ja mam traumu odvtedy, ako sa otcovi zapichla kost z kapra do mandle a on stravil dve hodiny na stedry vecer pred zrkadlom snaziac sa ju vybrat. on lekarov bojkotuje, takze sam sa trapil. a ja mam odvtedy panicky strach z kosti, tak ich preventivne nejem.

ladywitch26
11. dec 2009

lubi, ja uz aj tak dlho nebudem mat klud aj bez choditka, ona sa uz aj na styri v pohode vydvihne a zatial sa sice len tak pohupuje dopredu a dozadu, ale to len otazka casu, kedy zacne lozit. tak ci s choditkom, alebo bez, aj tak sa uz premiestni kam chce.

kosska3003
11. dec 2009

lady no to moj sa noedvazil spytat radsej on ano nebol pri mne on bol v robote prisiel az za tyzden ked uz som bola dom z porodnice no ja kapra tiez nerobim ja len file ale mm ten musi mat kapra tak to zase ukradnem svokre 3 kusky 😀

sssimi
11. dec 2009

Lady ja si bez ryby neviem predstaviť Vianoce. Vastne ja minimálne raz za týždeň robím ryby. Teraz som natrafila na také nemleté filé v tescu-no mňam-ani jedna kostička-obalím vysmažím... Jáááj až my gebriny tečú

kosska3003
11. dec 2009

a baby davate ich do chodidka ja sa bojim akosi hadam pockam este aj ked sedka ale nech sa jej chrbtica nekazi ked vidim ako ja trpim tak nech to aj ju necaka

juska3
11. dec 2009

😀 lady, tak mas doma paradnu sikulu, ked citam co stvara tvoja mala, tak sa aj troska tesim, ze este toto neriesim, ale nepotrva dlho a budeme tu vsetky pisat co ktore baby povystrajalo cez den 🙂

ladywitch26
11. dec 2009

kosska, moja je riadna baba, silne kosti ma, uz na treti den po narodeni si hlavicku sama drzala, tak podla mna je ok v choditku.

simi, tu mam kadejake ryby na vyber, cerstve, par hodin z mora vytiahnute, ale aj tak mi nejako nechutia. ja ked uz ryby, tak si kupim konzervu bez kosti a bez koze a z nich spravim pomazanku. tu milujem

nikanika28
11. dec 2009

my sme tiez rybaci...a tiez raz za tyzden mavame rybu..mnamky....
simi.. 😀 😀 ...nemala si sa ucit ? 😀 😀
Ja choditko ani nemam...mala sa zatial len pretoci na brucho a tym to u nej konci...ale zato kope a prdelku vyhadzuje furt jak ryba na suchu..a najvatsiu radost jej to robi pri kojeni, ked sa hadze... 😠

juska3
11. dec 2009

Alex sa pri kojeni hra s nohami alebo si chyta usko 🙂

ja ryby moc nemusim, ale mm ano, aj ked som bola tehotna, tak do mna tlacil 😝 este tie v konzerve s omackou zjem v pohode, len nesmiem citit tu typicku vonu ryby... to mam odvtedy ako som bola v spanielsku na miestnom trhu a tam bolo vsetko este aj jazyky a oci predavali a nenormalny smraaad 😠

my choditko zatial nemame, ale keby aj hej, tak ho tam este nedam, kedze nesedi sam

ladywitch26
11. dec 2009

juska, tak mne celkovo more strasne smrdi. este v zime sa da, ale ked sa v lete zacnu tie riasy a kraby na plazi rozkladat, tak to je teda 😝 a radsej si kupim udenu makrelu, ako taku cerstvu. mna to bavi len chytat z utesov, ale jest ich uz musi muz. a islo ma raz porazit, mrazak plny a muz ich dotrepal 40 domov. este o desiatej vecer som zvonila susedom, ci nechcu ryby 😀

nika, moja sa tiez nevie v klude najest, tiez nohami vykopava, hlavou mece na vsetky strany. ale zabera, ked jej flasku vytiahnem z ust, to hned skrotne. hladna nechce byt, papcoska je po ocinkovi 😀

nikanika28
11. dec 2009

ja by som potrebovala moju naucit na flasu...ale za slaka ju nechce..akurat zacne nervacit, ked sa jej opovazim priblizit sa s nou k ustam..

juska3
11. dec 2009

nika, ani Alex nechce flasu ani cumel, caj mu davame po lyzickach 😒 ked mu dam flasu, tak sa s nou chce hrat 😉

ladywitch26
11. dec 2009

nika, skus taky hrncek so sosacikom. ja som teraz malej kupila, ten sosacik je taky makky,silikonovy. mne zasa nechcela pit caj z flasky. flasku ma len na mlieko, ale zasa som jej nechcela davat mlieko zapijat aj po piskotke. este z lyzicky ho v pohode vypila, ale akonahle flaska, tak nie. ale z toho sosacika to vypije v pohode

nikanika28
11. dec 2009

a co jej budem z toho mlieko davat? ale pri najhorsom asi aj skusim to....
Posli mi pllllls tie udajcoky, nech mozem finisovat s tabulkou 😉

ladywitch26
11. dec 2009

nika, uz som poslala,ale teraz kukam, ze sa mi to vratilo nazad. musim poslat ine foto, tieto boli asi velkeho formatu

ale tak si aspon odpis porodne miery 4170g/52cm, 3mesiac 5600g/63cm a 6mesiac 8400g a cm neviem, musim ju zajtra odmerat. doktorka tu nemeria.

ladywitch26
11. dec 2009

a idem ja uz spat, muza pred druhou aj tak nedockam, a treba sa mi vyspat, zajtra budem hyrit na tej vianocnej party, tak nech nemam kruhy pod ocami 😀

dm1
11. dec 2009

lady nam maly odmieta ten hrncek so sosacikom lebo mu to vobec netece on sa s tym len hra. akosi nechape ze musi tahat

nikanika28
11. dec 2009

lady daujeeeem 😵 😵 😵 este prosim ta datum nar. a potom uz dobru nocku 🙂