Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
21. dec 2009

ludka ano aj v noci skacem na lopte. predtym som dala dudel alebo pohladkala po licku a bol pokoj teraz neee. ked zaspi pred 8 tak do polnoci je hore kazdu hodinu a to si chvilu poskacem a zaspi. okolo polnoci uz dam aj prso ale vacsinou aj na nom sice zaspi ale ked davam do postielky zobudi sa tak si zase poskacem. no nechapem ako sa to zvrtlo to spanie je to odvtedy ako mu isli tie 4 zuby naraz 😒 . no co uz ved to nebude hadam nejako dlho trvat

jamaat nas sa uz dlho otaca na brusko v postielke a hlavne rano ma tak vita. Dnes som sa zobudila a maly natlaceny v rohu postielky na bruchu hniezdo mal cene cez hlavu a rukov buchal po fitlopte 😀 . asi si chcel zase zaskakat. skoda ze fotak bol v druhej izbe a mm tam spal po nocnej tak som ho nechcela budit.

dnes sme isli mojej mame pozriet kaprika a maly sa vytesoval. najradsej by skocil do vane za nim

jamaat no my ideme priamo svokre na stedry den...

iinuska
21. dec 2009

ahojte, dnes som vydrzala byt vonku s malym len hodinu a pol, dalsiu pol hodku dospal este vnutri v kociku.

jamaat, ani ja neskacem nadsenim 🤐

ludmilabb
21. dec 2009

tak mama ma prisla pozriet necakane a ja malu v satke som mala akurat som ju isla ukladat tak som jej povedala ze nech ide do obyvacky zatial a cez dvere som pocula ze sadla za pocitac a hrala karty a bolo tam medzi inymi otvorene okno s tym Jankinim odkazom na aukciu 😅 , reku zbohom ako jej to budem vysvetlovat a potom ked som prisla k mame tak som ho mala uz zatvorene (som zabudla, ze som to hned zatvorila) 😝

juska3
21. dec 2009

caute kocky, tak dnes super den, mam zapal prsnika ☹ to som necakala, ze este aj v siedmom mesiaci budem mat taketo problemy... vy ste pouzili kapustne listy, tie co ste mali zapal, alebo aj nieco ine ste vyskusali? lebo nemam doma kapustu iba vino....a uz mi pekne na hovno

jamaat
21. dec 2009

dm, veď ja považujem priam za zázrak, že až takto neskoro sa začala pretáčať. No len aby som ju teraz nemusela priväzovať v postieľke, aby zaspala 🙂

ludka, však by si povedala pravdu 🙂

juska, ja len kapustné listy, ibuprofen.

jamaat
21. dec 2009

Emka už vyše polhodiny spí, ja som zdriemla pri nej. Páli ma žalúdok, tak si dám teplý čaj a idem urobiť aspoň niečo z toho, čo som mala dnes v pláne.

ludmilabb
21. dec 2009

juska ja som si dala vinovy obklad a prikladala Sofiu vo futbalovej polohe

Janka no vies ale kym by som jej vysvetlila... mama chodi do kostola

ja som dala dnes Sofii kasu pred spanim, nie vela ale aj tak si trosku grcla este som ju potom kojila no neviem ci to bol dobry napad 😒

dm1
21. dec 2009

ludka a aku kasu si davala? mliecnu alebo nemliecnu?

ludmilabb
21. dec 2009

mliecnu, 120 ml si neodstriekam ani nahodou a rozhodla som sa dnes ze jej ju dam
ale bolo to nejake riedke a hrudky sa mi spravili

dm1
21. dec 2009

ludka mozno jej nesadlo to UM co je v tom. tazko povedat. treba tam vzdy to mnozstvo kase dat naraz a hned rychlo miesat. Aj ta moja je riedka ked zarobim podla navodu ja davam preto viac ale to pri nemliecnej nevadi

zuzkaprofant
21. dec 2009

dievcata od ktoreho mesaica sa moze davat ryza , cestovina a pecivo

kosska3003
21. dec 2009

ahojte tak uz mam veget Marika spinka

zuzka pecivo uz po troske davam aj ryzu uz moze a cestovinu to neviem

hoogy
21. dec 2009

my sme dnes prvy krat testovali sanky a maly rovno zaspal v nich 🙂 v kociku mi nezaspal uz asi dva mesiace tak som sa tesila lebo inak spi len v postielke.
ja som uspesne zabalila vacsinu darcekov ked maly spal po tej zdrvujucej prechadzke na sankach.
konecne ho prestal tak omynat ten zub co mu vyliezol a poriadne mi je a zda sa mi ze dojeda co zanedbal za tie 4 dni 😀

hoogy
21. dec 2009

dnes mi kamoska co ma 1,3 rocnu dcerku napisala,ze jej nedala zo stromceka kolekciu,ale nahradila jej to kinder cokoladou. viete mi niekto povedat v com je to ine lebo ma to strasne prekvapilo....

hoogy
21. dec 2009

zuzka uz mozes,hlavne tu ryzu v pohode a aj tie cestoviny by si uz mohla. ja som este neskusala,ale mam v plane 🙂

zuzkaprofant
21. dec 2009

dik hoogy ja davam len zeleninku sem tam mesko ale uz chcen normalne davat mesko kazdy den a aj ryzu a ceestovinu ked sa moze lebo sa mi zda fadne uz to jedlo pre maleho a tak by som mu pekne polievocku varila s rezacnekami a ryzotko a pod nemate niekto popis co sa dava v 7 mesiaci ake potraviny

hoogy
21. dec 2009

nemam aj ja marne hladam uz dlho nejaku rozumnu prehladnu tabulku,ale neviem sa jej dopatrat ☹ ked nieco najdes posli mi link.pls

mystery7
21. dec 2009

ahojky kocky
ja chcem malemu urobit kralika mrkvu a ryzu. snad mu to bude chutit. kocky tu niekde davali link na to co sa moze v 7.mesiaci neviem kde to bolo.

moj dnes od rana krical ako najaty. ani prsnik nejako nechcel tahat az teraz pred spanim sa poriadne natahal. Bola ho mrknut krsna tak sa predvadzal a ako naschval spal cely den presne naopak ako zvykol doteraz.
po vianociach chcem vyskusat davat mu uz lepok a potom ked to bude ok, tak aj bezvajecne cestoviny mam v plane.

vy davate uz obycajne piskoty v pohode, aj ked je tam cele vajce?? vraj beba ma nejake keksiky bez vajicok

iinuska
21. dec 2009

ahojte

mys, ja som kupila keksiky sunarka a potom som zistila, ze obsahuju vajce. No a pisu, ze od 6m 😠 Tak to rovno mozem davat obyc. piskoty

dm1
21. dec 2009

mys ano davam obyc.piskoty nakolko aj v SUNARKACH keksoch je cele vajce 😠

ja davam ryzu uz davno. dnes som prvykrat skusila trochu cervenej repy k cuketke a zemiaku dat a maly sa isiel zblaznit za tym. domace zo zahradky tam som rada ze mu chutilo. tiez sa uz chystam davat cestoviny len som sa k tomu nejako nedostala. a tiez mam kupene ovsene vlocky tak to chcem dat s mlieckom namiesto vecernej kase
mys hero prebioticum su bez vajicka ale zase je tam med tak si vyber!

inak co date deturencom papat na stedry den na veceru?

dm1
21. dec 2009

inuska presne ako pises s tymi piskotami!

zuzkaprofant
21. dec 2009

nenapisete mi dake recepty co varite detom lebo ja len sklicka davam sem tam dam kuraciu pollievocku a sa mi to zda ze uz by som mala daco ine mu davat ale nemam sajnu co poradte

moze sa ja por

iinuska
21. dec 2009

no a na Mikulasa dostal Adamko susienky od hani a tam je zase cukor

dm, aj ja chcem vyskusat ovsene vlocky

zuzkaprofant
21. dec 2009

este mam otazku od hipp su sklicka ze boloneze a pod ale vsade je paradajka co mylsite neuskodi to malemu lebo v sade tch sklickach je pridane bud smotana u spenatu alebo ta paradajka u ryzota a boloneze a pod

iinuska
21. dec 2009

zuzka, ja davam zaklad mrkva+zemiak a potom obmienam karfiol, brokolica, cuketa, petrzlen. 4x do tyzdna pridavam masko, 1x do tyzdna zltok. Spenat+zemiak(+zltok).

dm1
21. dec 2009

zuzkaprofant ja nedavam sklicka kde je paradajka. a tiez spenat som kupila od hami a tam nie je smotana.

ja malemu varim vacsinou zemiak s nejakou zeleninou. moc nekombinujem vela druhov vacsinou davam: cukina + zemiak+kralik, mrkva+zemiak+kralik, spenat+zemiak+zltko, brokolica+ryza+kralik..... a tak stale dokola....
ja to robim take huste nie ako polievka to som nikdy nerobila ani na zaciatku. teraz som pridala aj tu repu a budem to len stale dokola kombinovat. zachvilu pridam aj cestovinku nech ma zmenu

inuska a ako treba tie vlocky robit?

zuzkaprofant
21. dec 2009

odkial kupujete kralika a z vlociek co budete robit

a ako varite spenat

mystery7
21. dec 2009

kralika som kupila v tescu
ja som teraz robila malemu spenatovu polievu. urobila som kuraci vyvar, maso som dala prec, dala som tam spenat (bez smotany) ale aby to bolo riadne huste, dalasom 2 mrkvi, 2 zemiaky a dobre povarila. potom som to premixovala. nie do hladka, ale aby tam nebolo privela hrudiek. maly s ami za nou ide potrhat, zje skoro cele 2dcl na raz, nestiham mu davat ako otvara pusinku

mystery7
21. dec 2009

sa babrem s tym scrapbookom. nemozem vyrezat tvaricku. som asi dajaka neschopna, dam noznice, vyznacim co chcem vyreaz a nic sa nestane. 🙄