Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
22. dec 2009

jamaat, a ako si to robila, najprv si dala varit masko do vody, potom si prihodila ryzu, povarila a nakoniec mrkvu?

dupinka
22. dec 2009

Ahojte!

Iinuska, ja varím všetko spolu. Resp. najprv mäsko a potom pridávam ostatné veci.

Fuha, keď čítam, čo všetko už dávate vašim drobcom papať a aj vy jete, tak to ja som asi prehnane opatrná.
Stále si vravím, že nič nestratíme, keď počkáme, ale s alergiou či nedajbože nejakou chorobou bude žiť celý život, a to by som bola veľmi nerada.
Vaječný žĺtok sa chystám zavádzať v najbližších dňoch, ale s lepkom chcem ešte počkať aspoň do ukončeného 10.mesiaca. Veď sú aj bezlepkové potraviny a chutné.
V podstate mu dávam všetkú zeleninu okrem karfiolu a zeleru a z ovocia zatiaľ nedávam banán, citrusy a jahody.

No a samozrejme lepok, bielok a kravské mlieko.

Ja nejem iba kyslé veci, orechy a huby, strukoviny. Ostatné v pohode.

Nemám pocit, že nemáme pestrú stravu.

Jamaat, ja robím niekedy na prvú večeru resp. olovrant ryžovú kašu s ovocím. Uvarím ryžu, prípadne odstriekam MM a k tomu trochu duseného ovocia alebo ovocnú šťavu dojčenskú. Adamko to má rád. Vôbec mi nepríde ryža múková.

iinuska
22. dec 2009

dupi, no tak som to myslela 🙂
karfiol mozes skusit. Ked ho nedavas kvoli tomu, ze nafukuje, tak treba odrezat hlubik.Zeler nedavam ani ja.

monkap
autor
22. dec 2009

dupi: ja som pri prvom bola tiez taka opatrna ... rok a pol som jedla stale to iste dookola ... teraz uz som "odvaznejsia" 😀 aj ked oproti inym, stale opatrna ...

neviem, ci je dobre s lepkom cakat tak dlho ... to ti dr. poradila?

monkap
autor
22. dec 2009

nikoho tu neni?

dupinka
22. dec 2009

Monka: ano, rozpravali sme sa s doky o lepku. Vraj podla novych studii sa odporuca podavat lepok uz od 4 mesiaca, ked je dieta este dojcene, lebo vraj materske mlieko ochranuje pred pripadnymi negativami.
Ale doteraz sa vsade preferovalo zavadzanie lepku az pred dovrsenim prveho roku zivota. Ja chcem radsej pockat. Ved maleho stale dojcim, tak ked budem zavadzat lepok, ochrana MM tam bude a nic nesilim.

Napr. na Slovensku vela ludi trpi rakovinou hrubeho creva, co je vraj sposobene tym, ze hoci boli cely zivot celiaktici, vobec o tom nevedeli, lebo u nas sa hromadne zavadzala krupica a pod. jedla uz pred 6mesiacom veku, kvoli potrebe prejst na tuhu stravu, kedze deti sa davali skoro do jasiel a bolo nemyslitelne podavat im materske mlieko v jasliach. No a dnes na to doplacaju / me dospelaci behanim po lekaroch. Lebo hoci navonok sa reakcia na potravinu neprejavi, telo si pamata a spustac choroby je prave strava v dojcenskom veku...

To je moj nazor, nemusite s tym suhlasit. Ja nikoho neodsuzujem za to, co a kedy dava dietatu jest, kazdy je zodpovedny za svoje dieta.

A viete, ze vajecny zltok sa zavadza do potravy preto, aby sa dieta vyvarovalo problemom s cholesterolom vo vyssom veku? O. i. je to zdroj bielkovin podobne ako maso. 🙂

jamaat
22. dec 2009

Tak my sme boli dnes na kožnom, vraj atopický ekzém. Dostali sme opäť na kúpanie Linola olej, robený krém len na 3-5 dní a krém Lipobase. A fenistil mám večer dávať. Spýtala som sa na excipial, tak ten vraj obsahuje ureu a radšej ho deťom do 1 roka nedávať.

ludmilabb
22. dec 2009

Ahojte, dnes som tu 1x 😝
Janka to fakt ma Emka ekzem a čoooo Exipial sa nemá dávať? však ja malú denne po kúpaní tým natieram, nestraš 😅

ludmilabb
22. dec 2009

mne doki vravela, že jej mám natierať Excipial na telíčko a Holtov na tváričku lebo kortikoidy jej nechce predpisovať. Lenže sa jej to extra nelepší a včera večer mala už aj červenú bradu 😖

jamaat
22. dec 2009

ludka, nazvala to atop. ekzémom, ale žiadne haló z toho nerobila, vraj z toho vyrastie. Ten excipial tiež nepovedala vyslovene, že sa nemá dávať, ale kvôli tej urei vraj radšej predpíše iný krém. Ten robený krém je kortikoidný a rozhodla som sa, že jej to na tie najhoršie fľaky natriem. Už minule som sa jej spytovala na kortikoidy a vravela, že je tam toho tak málo, že to pôsobí len lokálne na koži, ďalej do tela sa to nedostane. Minule som ten krém nedávala, ale teraz ho dám.

iinuska
22. dec 2009

ahojte, ja som dnes davala malemu na obed k zeleninke zltok. Jedol asi o pol 1. Ptotom o druhej som ho nakojila, chytila, aby si odgrgol a on chuda moje vsetko vyvratil. Potom sme isli von a este aj v kociku si grckol. No, asi mu ten zltok nesadol. A to som davala uz 3x. ☹ . Teraz rozmyslam, co mu ma dat, ci jablko, alebo radsej nakojit.

zuzkaprofant
22. dec 2009

cafte

jamat ako vies ze ma atopicky ekzem to ako vyzera
ja osobne by som nedavala kortikoi. je to svinstvo poradne mne ho predpisovali ma moju chorobu ale vam poviem ze nidky viac si to uz na seba nedam

co netavate na tvaricku detickam materske mliecko ja viem ze ho rtadim bna vsetko ale mne to pomahalo ma moju chorobu skoda ze uz nemam lebo zase mam flaky ☹ podla mna materske mliecko je troska zazracne lepsie ako lieky stymi opatrne lebo ked budete deticky od mala dopovat liekami v starobe im nepomoze uz ani paralen na teplotku

mi mame uz predne zubky sa pekne prerezavaju

jamaat
22. dec 2009

iinuska, ja na tvojom mieste by som ho nakojila.

iinuska
22. dec 2009

zuzka, niekedy ale nic ine nepomoze.

jamaat, no uz som dala trosku jablka a za tym suchy keksik. Zatial je ok. Ostala som taka vyjavena, este totizto nikdy nevrackal. No vsetko som musela hodit prat. Este aj na ponozkach som mala...
inak, ved vies, aj Adamko je na tom podobne ako Emka

lenand
22. dec 2009

ahoj jamaat my sa trapime s ekzemom už davno ja som proti kortikoidom chodim s detmi k doktorke Zelenkovej až do Svidníka kvoli atopickemu ekzemu čo je od nas 100km ale oplatí sa na najhoršie miesta davam LINOLA FETT krem a ten neobsahuje žiadne kortikoidy a pri oliverkovy som použivala na teličko ekcipilian ale filipkovy nepomahal tak z biodermi ABC telove mličko

monkap
autor
22. dec 2009

prave mi dopapala kasu z prosa 😨 doteraz som davala iba ryzovu, tak trosku zmena 😅

jamaat
22. dec 2009

tú masť s kortikoidmi mám dať len 3-5 dni, nie viac, tak si myslím, že nič strašné tým neurobím. A dám jej to len na 3 miesta, kde má ložiská.

ludmilabb
22. dec 2009

monkap davas na noc kasu a este potom dokojis?

jamaat
22. dec 2009

Chúďatko Emka, riadne ju musia ďasienka omínať, lebo stále papuľkou mrví. Už som aj gel kúpila.

monkap
autor
22. dec 2009

ludka: ano, davam ju ako 1. veceru ...

monkap
autor
22. dec 2009

teda tusim sa to tak vola, ze prva vecera 😀 normalne dam kasu a zhruba o hodinku, niekedy aj skor - ked ide spat tak kojim ...

ludmilabb
22. dec 2009

Janka ste mali veselú noc tak hádam dnešná bude lepšia ale vidíš aspoň vieš ako sa každé ráno cítim 🙄

monkap ďakujem, skúsim aj ja takto nejako dávať lebo včera som jej dala tesne pred spaním a nejako sa mi to nezdalo 😖

kosska3003
22. dec 2009

jamaat dobra aukcia ale je to mile no este ze je nemam problemi s pokozkou klop klop mna Marika moc nechce papat akurat na obed polievku vecer uz do nej tlacim niake ovocie inac len cicik cicik aspon ze ten jej chuti ale pomalicky sa nauci aj ona

som nasrata mm ma ist domov z roboty dneska uz je od 17 v Bruseli na zastavke a bus mu mal ist 18,45 a este nedosiel no dufam ze dojde lebo on nema listok pri sebe ten je v buse ten som bola dat v nedelu soferovi no hruuuuuuuuuuuuuuuuza

ludmilabb
22. dec 2009

kosska fiha tak hadam ten bus dorazi!!! a kde to tvoj mm pracuje?

zuzkaprofant
22. dec 2009

mam otazocku na vas moj maly v poslednej dobre ked spinka tak place zobereme ho na rucky a on spinka a vresti tak silno az kym sa nezobudi neviem co to moze byt myslite ze to zubky ho tak bolia a preto v spanku place lebo mu idu predne zubky alebo co to moze byt

chuda male nevierm co snom moze byt lebo taky plac aj slzicky poriadne

kosska3003
22. dec 2009

zuzks to budu isttie zubky aj moja to robila ked jej sli
ludmila on robi v Belgicku na lodi asi ma urve este stale nepisal ze dosiel ☹

ludmilabb
22. dec 2009

to som ani nevedela, ze tvoj chlap takto daleko pracuje 😒

Zuzkap aj Sofia dakedy takto place a idu jej zubky takze by mohol byt aj to dovod

zuzkaprofant
22. dec 2009

tak dufam lebo inac neviem tie zubky ale poraidne trapia ale apson ich uz 6 budeme mat 😀

bambi7
22. dec 2009

cafte babulky ako sa mate? co je tu nove?