Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
29. dec 2009

dm ale vy papate ukazkovo ... sofii ale 100ml asi staci no prsnik si zacne pytat tak po hodine a pol ... kojit prestat nechcem ale zas neviem ci ma dost tekutin ...

dm1
29. dec 2009

emode a to mi teraz 2 dni po sebe spapal na obed 220g 😨 😨 😨 som nechapala ale stale chcel. a viac som uz nemala no neviem ci by este dal viac. potom uz vlastne len zapije trosku mliecka ale to len fakt na zapitie. Ale ovocie stale len 100g. teraz u mami som skusala cerstvy banan a jablko ale nechce to spapa toho menej ako presnidavky.... skoda rada by som davala cerstve

ludmilabb
29. dec 2009

tak to vajce je uz dobre naprd, nohy si zapierala do sedadla, ked sme ju dali do fusaku tak jej popruhy boli uzke no fasa ozaj mozeme vyberat autosedacku ach jaj

glizinka
29. dec 2009

Ahojte 🙂
Neviem či si nás tu ešte pamätáte mám májovu dcéku Sarah pár krát som Vám sem písala ale úplne málinko tak sa nebudem čudovať ak ste zabudli 🙂
Pri mojej čertici mám veľmi málo času na PC musím sa jej stále venovať vyžaduje si pozornosť sama sa nevie pohrať ani nič je to taká mala prísavka 🙂 Už od 5m sedka a vymýšla teraz sa zas plazí po celom byte 😵 zlatučká je,šikovná 🙂 Pridala som nejake nové fotky tak ak chcete pozrite 🙂

nikanika28
29. dec 2009

Cafte, baby, dnes padam dole hubou, Klarka celu noc vystrajala, od polnoci sme boli kazdu chvilu hore 🙄 ☹ , neviem co sa jej deje, zeby zuby???? este nemame ani jeden..ach jaaaj...
Glizinka, kraaaasne fotecky 😵 😵 😵 😵 male okadielko

ludmilabb
29. dec 2009

glizinka fakt krasne fotočky, malá je okaňa

nika no čo už iné by to mohlo byť 😒

sssimi
29. dec 2009

Ahoj Glizinka! A ja mám malú Sarah 🙂 A mám pocit, že aj ty si ako ja "uchylná" na čapice a kapucne 😀 .

Ludka to vy máte asi inú vaničku ako ja. Ja mám takú mäkku. To by malú nijak neochránilo. Preto som sa čudovala.

MM dnes doniesol darček. Kupil novú anténu skylink. Lebo prepíname len 3 kanali dookola stv,markízu a joj... primu nám pred Vianocami zrušili 😠 .... Tak som zvedavá čo bude toto za zázrak

dupinka
29. dec 2009

Caute!

baby, nas maly ma nadranom davku MM, potom ked vstaneme, tak okolo 9tej dostane ovocie varene, najradsej ma jablcko. Potom ked, tak trochu caju, ale maximaelne 10 ml, lebo viac hryzie cumel ako taha. Na obed spapa 30g masa + zelenina, ryza,... zalievku si pyta zvycajne po hodine, to ma MM. Tak okolo 15tej tiez MM, potom o 17tej ryzova kasa alebo Sinlac. No a potom vecer o 19:30 dojcenie.
Vodu ani caj velmi nechce a tiez riesim dilemu, ci ma dost tekutin. Davala som mu aj lyzickou, ale tiez len niekolkokrat vypil, inak nic.

Co sa tyka menzesu, ja som dostala pred troma tyzdnami prvykrat. Bola som dva dni predtym na prehliadke u dokyho, ten povedal, ze mam vysoku laktaciu, no a potom akoby utalo. Mliecka mam sice dost, ale uz sa to riadne zredukovalo.

Baby, davate detom papucky alebo topanocky?

Prave som citala clanok, ze pasivne posadzanie dietata mu moze zhorsit rozvoj pohybu, kedze dieta nelezie,.... Hm, neviem, co na tom pravdy.

kosska3003
29. dec 2009

sssssimi ahoj ak si tu posli mi prosim ta ID na tu babu co robila tie magnetky som to odpasla a chcem si spravit dalsie dakujeeeeemm

ludmilabb
29. dec 2009

ja davam zatial dva prikrmy denne, obed a olovrant
ked citam ze 6x do tyzdna maso a 1x namiesto masa zltok tak to vobec nedodrziavam, domace maso nemam, zatial som davala len kupovane od Hami, treba zohnat nejakeho kralika alebo morku 😝

dupinka o tom pasivnom sedeni som citala v casaku aj ja...moj synovec sedel od 4. mesiacov v roku gauca okolo vankusiky atd, potom bol v pavuku, ked ho dali na bruchu jacal a lietadielkoval, neliezol a nikdy sa to ani nenaucil

monkap
autor
29. dec 2009

my tiez nemame domace maso ... tak davam normalne z obchodu 😝 zatial len kuracie a morcacie ....

kosska3003
29. dec 2009

dneska co sa mi stalo bola som u spoluziacky a isla som uz domov a na parkovisku niaky ozraty chlap sa mi hodil na auto na bicykli na ja som sla radsej dalej srala som nan lebo aj tak v aute som mala malu aj mamu ja by som im ruky lamala ked sada ozraty na bicykel

dupinka
29. dec 2009

kosska, tak to s tym opilcom si urobila dobre... ak budes mat kontakt na tu babu, co robi magnetky, aj ja chceeeem!

mirka_mt
29. dec 2009

ahojte po dlhej dobe 😉
pozerám, že rozoberáte príkrmy. Práve riešim príkrmovú dilemu. Dupinka, ako varíš ryžovú kašu? Chcem ju dnes vyskúšať, ale mama ma odhovára. Akú mal Adamko reakciu na ryžu? Dáva sa normálna ryža či nejaký polotovar pre deti?

rybca
29. dec 2009

Ahojte, vidim ze rozoberate papanie, aj lozenie, sedenie.

My papame okolo 6.00 mlieko, 9.00 ovocie, 12.00 zelenina, maso, ryza (zajtra idem skusit namiesto masa zltok), 15.00 mlieko (kazala nam tu v NL doktorka davat chlieb, pecivo s maslom, ale maleho to vobec neberie) a o 18.00 az 19.00 kasa na spanie od Nutricie, potom uz nic nechce, zaspava okolo 20.00.

Matko uz sedka aj sam, ziadne pasivne podkladanie, uz aj celkom pekne stoji, na brusko ho davam tak casto ako sa len da, plazi sa, prekulava, ale este nie je na styroch, nejak sa mu do tejto polohy nechce.

Ako je to s vami? Ste uz na styroch?

Trochu mam uz obavy z toho, ked sa v Mama a ja pise, ze sa ma maly v tomto mesiaci uz sam stavat na nozicky.

mirka_mt
29. dec 2009

Rybca, napis mi, prosím niečo o ryži, ked tu už Dupinka nie je. Chcela by som sa niečo od vás dozvedieť, ked som tu po dlhom čase.
Inak, Linda len sama sedká, nevie sa ešte otočiť a lozenie ju vôbec nechytá.

rybca
29. dec 2009

mirka ja to moc neriesim, naposledy som uvarila mrkvu s prsami kuracimi, ked to bolo, vybrala som to, aby som to mohla prepasirovat a pokrajat a zatial som do tej istej vody dala varit ryzu, hocijaku aku mame doma, teda bez prichute, potom som to vsetko zmiesala, mierne pomyxovala, nie na uplnu kasu, zje mi toho menej, ako keby to bolo na kasicku, ale aspon sa priuca hryzkaniu a tak

mirka_mt
29. dec 2009

Dik za odpoved Rybca. Ja Linde nemixujem, ae pučím vidličkou. Na obed býva kuracie mäso so zeleninou a raz týždenne žltok so zeleninou. Musím ísť, pa nabudúce

iinuska
29. dec 2009

ahojte, Adamo sa vie teraz celkom pekne prehrat s novymi hrackami.

dupinka
29. dec 2009

baby, neporovnvajte deticky, kazde je ine,.... a nerieste tabulky.
Co sa tyka pasivneho sedenia, nemusi ist o podkladanie vankusmi. Proste nenechavat dieta dlho sediet, ak sa nevie posadit same, ale usadzame my.Teda, ja som to takto pochopila.

ryzova kasa - len rozvarim vo vode. niekedy niekedy necham trochu vodicky, v kt. sa varila, inokedy odstriekam trochu MM, pripadne dochutim ovocnou stavou, uvarenym popucenym ovocim alebo troskou vyzivky.
Adamkovi chuti.

Ja jedlo len rozpucim vidlickou, aj masko nechavam dlhsie varit, aby sa potom lahsie krajalo na nitky, nemixujem.

iinuska
29. dec 2009

dupi, suhlasim, uz som to tu davnejsie spominala, ale ved my si tu vlastne len porovnavame deticky zo zvedavosti 😉

aj ja od zaciatku len pucim vidlickou. Masko rozdrobim prstami

rybca
29. dec 2009

ja som tiez len pucila, ale to mi nechcel, tak postupne pridavam na hrudkavosti

kosska3003
29. dec 2009

ja musim mixovat lebo popucene mi nechcela sa dusila a potom to vygrckala ale musim skusit pomali aj pucit ale to by mi musela chciet papat ze

zuzkaprofant
29. dec 2009

Cafte ja som si dnes poobede troska schrupla po dlhom case.maly sa nam rozbehol v lezeni a sedeni len ho nahanam a no no vravim uz cakam kedy na nozky sa postavi vsm poviem to je fitko dnes uz do kuchyne sa vybral a riady ramoval🙂 ja som myleho nikdy nepodkladala on odrazu zacal sam sedkat v autosedacke sa tak dvihal to vsetko pride u deticiek samo.

zuzkaprofant
29. dec 2009

Ja davam rano o6mlieko tak o9,30kasa na obed zeleninka potom hipp puding alebo ovocie a tak na vecer o20 kasa medzitym mliecko ako si sam vypyta v noci potom uz len mliecko za celu noc aj400ml vypije 🙂teraz mipapa malo kvoli zubkam sem tam mu davam zemlu do rucky

hoogy
29. dec 2009

nokonecne maly zaspal. dnes bol taky unaveny asi z celych sviatkov a navstev ze mi este o 5 zaspal a zobudil sa o pol 6 tak sme museli kupkat neskor.ale aj tak dobre zaspinkal.
zuzka som ti to uz raz pisala,ze to bude riadne behanie ked sa ti rozbehne 🙂 od teraz to bude uz len horsie. my sme museli prispit aj k opatreniam ako uzamikanie veci a ochŕany proti detom.aj ked ja to volam ochrana proti mamine lebo niektore veci asi skor otvori maly ako ja 😀
ja som maleho nikdy nejak nedavala sediet pasivne on sa vzdy sam tahal a bolo to dost skoro.ale ako pise dupinka kazde dieta je ine. nas maly zase skoro nic nehovori len sem tam si tak brble a nieco z neho vyjde...

iinuska
29. dec 2009

prisiel mi katalog z Neckermanu ze jar-leto. No jaka parada. 😀 Tak listujem

dupinka
29. dec 2009

ja som dnes 2 hodiny chodila hore - dole s kocikom po sidlisku, maly spinkal cely cas a este hodinu doma. V noci sa dost budil, tak uvidime, ako tuto noc.

Za posledne dni urobil riadne pokroky: naucil sa sam sediet, dzavota slabiky ba-pa-va-ma a lozi. Doteraz sa len tak posunul par cm, a dnes hned krizom cez celu izbu za kosikom, v ktorom mame musle z dovolenky. A neskor, kym som stihla umyt v kupelni odsavacku od soplikov, tak sa preplazil cez izbu az ku kvetom a vyvratil kvetinac.

No nic, musime pristupit k radikalnym opatreniam.

zuzkaprofant
29. dec 2009

no kde ste ja odkvacnem dnes maly mi zaspal na manduce alebo sa ak robil po hodke skakania na fit lopte a spievania dam vam ho do postielky a o 5min je uz hore a vykecava si tam to obi uz posledny tt pravidelne tak ho muz tak uspava to dieta je v poslednej dobe brutalne vkuse len placka nikdy tak neplakal a nebol taky nedobry ako teraz to tie zuby predne etse stale nevysli poriadne a uz to ma take navrete v predu uz tie zuby presvitaju ale este nie su vonku tak uz sa tesim kedy vyjdu a zase dake ine pojdu von moj maly je asi taka citlivka ako ja mal co podedit 😖

ludmilabb
29. dec 2009

zuzkap tak to mate veselo 😒 ja malu uspavam cez den len v satke