Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kackabrcka
12. jan 2010

zuzkad nechcem sa do toho montovat /nakolko sem nechodim no obcas citam/ ohladne noziciek ani ta strasit.. no toto mala kamoskyna dcera od 2mes. jej dali hned sadry do 6mes. od 6mes. do 8smych nosila remene a teraz musi este balit na siroko..

ludmilabb
12. jan 2010

danda vecer je zaspavanie celkom rychle ale cez den su okolo toho u nas procedury, teda uspavam v satke a prekladam do postele, alebo spinka vonku v kociku

jamaat
12. jan 2010

kacka, záleží od toho, ako veľmi to má nevyvinuté alebo zle vyvinuté. Nemyslím si, že toto je zuzkin a inuskin prípad.

dm1
12. jan 2010

nas zaspal az teraz.... vobec sa mu nechcelo spat. dufam ze bude aspon dlhsie spat rano

kackabrcka
12. jan 2010

jamaat no oni nemali vyvinute takze preto bolo rychle riesenie take ake bolo..
nechcela som nikoho urazit ..

kackabrcka
12. jan 2010

nieco som nasla... ku koncu 7 mesiaca a začiatkom 8. sa pohyb zautomatizuje a dieťa dokáže liezť po byte ako malý chrobáčik.Lezenie je veľmi dôležitý pohyb, ktorý podmieňuje rozvíjanie chrbtice a chrbtového a šijového svalstva – je vlastne prípravou na správne držanie tela.

Preto sa snažíme, aby sa dieťa naučilo najskôr liezť ako sedieť.

Deti, ktoré sedia veľmi skoro niekedy vôbec „nelaškujú“ – nelezú po štyroch a dlhým pobytom v sede si ničia v tomto veku správne držanie tela. Správne držanie tela nesúvisí len s estetikou, ale predovšetkým má význam zdravotný – iba pri správnom držaní tela môžu vnútorné orgány riadne fungovať.

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

jamaat
12. jan 2010

kacka, veď nešlo o urážku, prepánajána. 🙂 ........Tam je toho viac, čo môže byť nevyvinuté. A zuzkin má jedno jadierko už vyvinuté, druhému dali ešte čas.

ludmilabb
12. jan 2010

kacka mne Sofia nesedi, iba ked ju mam na rukach, take to ako vsade pisu pasivne sedenie. samostatne sediet nevie este je prilis vetcha a nedavam ju sediet s vankusmi a kym sa da sama do sedu to este vela vody pretecie, takze hlavne strieda polohy, brucho, chrbat a moje ruky...lenze niektore majove deticky tu uz pekne samostatne sedia

jamaat
12. jan 2010

A inak, balenie naširoko nie je liečba, ale prevencia. Bohužiaľ niektorí starší lekári na to ešte neprišli. Čítala som o tom príspevky od jednej mamičky, ktorá to zažila na vlastných deťoch a mala to veľmi dobre naštudované. V BA jej stále len široké balenie dávali, remence... Až keď sa po vlastnej osi dostala do Žiliny na detskú ortopédiu, tak jej dieťa operovali a povedali, že prišla v poslednej chvíli a že tá liečba v BA absolútne nič neliečila, skôr uškodila.

ladywitch26
12. jan 2010

tak som uz musela vybehnut hore, stanka spustila sirenu. ale len co som sa jej ukazala, tak nahodila usmev. lahla som si na postel, akoze uz idem tiez spat, tak spokojne zavrela oci a uz spi. tak som este nacechrala perinu, aby si myslela, ze som tam 😀

ludmilabb
12. jan 2010

lady ja cechram vankus vedla nej 😀 aj kvoli tomu aby jej svetlo z obyvky do oci nesvietilo

jamaat
12. jan 2010

lady, tak to sú iné finty 😀

ladywitch26
12. jan 2010

no finty musia byt, ked je ona prefikana, tak ja musim byt viacej... 😀

zuzkaprofant
12. jan 2010

akoumyvate zubky mna moj tak kusol som mu chcela povytierat dasna tak ma tak palec boli celu ho mam cerveny tak mu kusol ze som zvrieskla a maly sa mi smial 😅
musim sa pochvalit mi christianko prvy krat dnes spal na veceru teraz 200ml kase rekord bo mi ledva 100 zjeme tuheho jedla lebo iba mliecko mi stale chcel a toska jedla tak som stastna

ako vidim vsetky babatka uz spia len nas maly je hore sviezi ako rybicka🙂))ale o 15min ideme spinkat snad zaspinka lebo dnes mi 3 krat spal ja ho nedavam skoro spat lebo sa mi stale budil o 921hod a potom do pol noci bol hore a aj moj mm chodi neskor domov tak by ho maly ani nevidel nevedel by kto je jeho ocinko🙂))

ladywitch26
12. jan 2010

zuzka, ja mam normalne malu kefku, s rukou si uz netrufam ist jej do pusy 😀

zuzkaprofant
12. jan 2010

Lady ja zubky s kefkou ale dasienka nie ci aj toto ma s kefkou?

kackabrcka
12. jan 2010

jamaat ved ja som len dohodila komentar.. len som podotkla ako skonicla kamoska-hnali ich hned do ba zevaj su nejake 4stadia oni boli medzi 3 a 4.. takze preto tak konali..
ludmila moja dcerka sedela dost skoro bez vankusov a robila ako keby brusaky dost casto, snazila sa chytit napr. paplona a zdvyhat sa.. ono je to individnualne..

ja som len natrafila na ten clanok preto som to sem hodila.. mozno niekoho zaujme.. lebo som chcela vediet ako daleko sme.. sedela bez opory od 5mes. a lozi asi 1tt sama si vie sadnut.. behak nemam..

jamaat my sme nemecko a na siroko som sophie vobec nebalila-nozicky mame OK a ta pani bola asi u nespravnych lekarov ktory kazali dlho balit na siroko.. lebo pripad kamosky mojej tu v PN kazali balit nasiroko a davat remene a nahodou sa dostali do BA a tam hned operacia a sadry..

ladywitch26
12. jan 2010

ja neviem, ale k tomu baleniu na siroko...displazia bedrovych klbov je dedicna zalezitost. a ked viem, ze nikto v mojej ani manzelovej rodine nemal s klbmi problemy, a to pochybujem, ze moji strykovia a tety boli baleni na siroko, tak je to zbytocne. tu som este v nemocnici vyplnovala dotaznik na zaciatku tehu, ci sa to v rodine vyskytlo. ak ano, tak by malu sledovali, ale takto mi ju len po porode skontrolovali dvaja pediatri, po 6tich tyzdnoch este moja doktorka vsetko bolo ok. ako pise jamaat, je to len prevencia, nie liecba. takze keby nieco mala zle, zistia to a riesili by to, aj ked balenim nasiroko asi nie.
inak niekde som citala, ze to je geneticka zalezitost specialne slovakov a cechov. to je podobne, ako napr. iri maju geneticky podmieneny najvyssi vyskyt cystickej fibrozy v eu.

zuzka, ta kefka co mam, je taka jemnucka, ze jej s nou aj dasienka pomasirujem. a na opacnom konci je taka masazna gumenna cast, tak aj tou jej ten povlak dam dole a navyse sa jej to strasne paci, ked jej s tym sucham po dasnach a jej to az tak vrzga 😀

jamaat
12. jan 2010

kacka, veď vravím, že záleží veľa od lekára, že niektorí sú totál zaostalí. Čo sa v škole pred ix rokmi naučili, to budú teraz do smrti praktizovať. Tak je super, že kamoške to hneď riešili, najmä ak to má už v poriadku.
Myslím ale, že zuzkin Nicolasko to v takom štádiu nemá, tak ju netreba zbytočne strašiť.

kackabrcka
12. jan 2010

zuzi tak mozno ked zacina na nozicky aj hladny je

danda25
12. jan 2010

nas maly beha v chodaku uz asi mesiac, on je na svoj vek velmi velky a neviem si predstavit ho nosit na rukach ked ho prestanu bavit vsetky hracky. nevydrzi v nom nejak dlho. a 4nozkovat sa mu moc nechce, on celkovo je nerad na brusku aj ked by to bolo urcite lepsie

mimi21
12. jan 2010

no ja tiez velmi nie som nadseny z toho ze mala sa uz tolko stavia na nozicky, lebo ak to takto pojde dalej , tak co nevidiet bude behat
a bavila som sa s jednou pediatrickou, vraj nie je dobre ked dietatko tak cca do 11 mes. chodi, dovtedy je to vraj priskoro

mimi21
12. jan 2010

uz ju ani nebavi hrat sa s hrackami, len hlada coho by sa chytila a postavila sa...

zuzkad
12. jan 2010

noo poslusne hlasim prichod...maly spinka tak podarene na boku ako velky chlap 😀 😀 😀 😀 😀

kacka, jamaat dakujem vam kocky za zaujem aj rady a info 🙂 🙂 🙂 🙂 ja verim, ze vsetko je v poriadku a to druhe jadierko sa nam ukaze na sone teraz ...ja som sa na poslednom sone uz znepokojila, ze este stale to druhe nema, ale doki ma ukludnila a povedala, ze vacsinou sa vyvinie jadierko s prvym zubkou...to mi hovorila pred 2 mesiacmi, nooo ale my este nemame zubok 😝 😝 😝 pytala som sa aj na balenie na siroko, ci ho nemam radsej balit...ale povedala mi, ze nie...tak nebalim 😉 😉 😉
kacka urcite nikoho si neurazila 😉 😉 😉 ja som len rada, ked sa dozviem toho co najviac..ale ako kazda z nas verim, ze to nebude moj pripad 😝 😝 😝 😝 u nas v rodine som ani nepocula, zeby niekto mal taky problem 😝 😝 😝
jamaat mas uuplnu pravdu, ze niektori doktori su uplne mimo resp. idu stale len dookola v tom istom a ked nahodou sa ich opytam na nejaku novinku alebo info tak ma az znesie zo sveta ze to nemozeeeeem 🤐 🤐 🤐 🤐

booze niiic v tej TV nie je 😠 😠 😠 sameee blbosti aaaa 😠 😠 😠 😠

cistili ste inak dasienka aj ked neboli este zubky ?? ak ano ...ako ??

danda25
12. jan 2010

my mame zatial len 2 zubky, no pozriet sa na ne je ako nakuknut do 13 komnaty, za pana ich neukaze len ked sa na mna vyskiera tak neviem ako mu ich budem cistit 😝

ladywitch26
12. jan 2010

mimi, a neporadila ti ta pediatricka, ako to dieta udrzat na zemi, ked uz sa zacne same stavat a skusa chodit? a nic ine ho nebavi? to ho treba priviazat, alebo ako? ja som behala uz v 9 mesiacoch a najmladsia segra tiez. to si dokonca pamatam, ako sme museli zakazdym davat pozor, ked sla spat, ci zasa nevyliezla z postielky a nebeha po izbe. esteze sme mali presklene dvere, tak sme presne vedeli, kedy sa zasa vybrala na prechadzku po spalni.

zuzka, u nas cistenie dasienok kym nemala zuby neprichadzalo do uvahy. totizto nebolo kedy, ked sa napapala, tak mi pri tom aj zaspala a nechcela som ju kvoli tomu budit. no a ked sa zobudila, tak sa mi to zas zdalo zbytocne, ked o par minut mala ist zasa jest... 😀

emode
12. jan 2010

my sme niekde medzi, posadi sa sama asi 2 tyzdne, zo sedu ide na 4 ale to vedela uz aj predtym, pomaly sa skusa posuvat, na nohy sa nestavia asi to suvisi s tym hypertonusom co nam zistili, lebo stale dost prepina nozicky aj chodidla co jej brani sa stavat, ale neriesim, budem rada, ked zacne lozit 😅

mimi no ahoj, konecne si tu 😅 ninka je velmi sikovna, aj stanka 😀 😀 😀

jamaat
12. jan 2010

danda, mne tiež ani za nič nechce ukázať ďasná, či sa jej tam už niečo rysuje, či nie. S čistením by nemal byť problém, to nebudem pozerať, len jej niečo do pusy pchať 🙂

danda25
12. jan 2010

hadam sa mi to niekedy podari lebo aj doktorka ma velky problem pozriet mu do pusy, stale hovori ze bude politik ale myslim ze je to tym ze je az moc silny

sirinka
12. jan 2010

nevyvinute jadierka je jedna vec a dyspalzia bedrovych klbov druha....
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2659-Chystate-...
v dvoch mesiacoch chirurgicka liecba je dost skoro, to muselo byt dost zle....
dobry ortoped dokaze posudit spravne postavenie klbu aj ked este nie je jadierko...
nevyvinuté jadierka široké balenie ozaj neovplyvňuje - ide o tzv. osifikáciu teda jav, kedy sa chrupavka mení na kosť. Jadierka sa na sone ukážu okolo 2-8 mesiaca, u dievčat zvyčajne skôr než u chlapcov, bežne sa stáva, že sa čas predĺži aj cez rok

takze sa tu zbytocne nestrasme 😉