Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
13. jan 2010

Lady som skusala raz a do vtedy vrestal kym som mu nedala mliecko ma este udaju susedia za tyranie 🙄

lady ale posledne 2 dni sa mi dako rozjedol normalne mi vcera plakal ze uz nie je kasa som musela dalsiu robit🙂)

ladywitch26
13. jan 2010

zuzi, no raz darmo, mas doma chlapa, tak toho musis riadne nakrmit 😀 😀 inak mne sa tiez niekedy stalo, ze ked som jej zohriala malo mlieka, tak ked zistila, ze uz netecie, spustila jakoty, tak rychlo muz zohrieval este dalsie a ja som sa ju snazila neuspesne utisit.

zuzkad
13. jan 2010

cafte som tu...bola som na vylete u maminy a do teraz som sa este jasila s malym...on je sviezi tak som to vzdala a odniesla som ho k svokre na chvilku, nech ho este ona vycerpa trochen aby postupne aj spanok prisiel nan 🙂 🙂 🙂

citam citam riesite jedlo ...ja nekojim uz dlhsie a tak prikrm u nas bol uz v 4 mesiaci vo velkom kasicky atd ...zeleninka postupne a teraz papame skoro vsetko..teda myslim ryzu, kura, hovadzie, rybku, zemiaky, mrkvu, spenat, karfiol, brokolku atd tad.....a samozrejme presnidavky, nestle dezerty a vanilkovy puding, ten mi doki odporucila, ze mozem davat, tak kupujeme to srdiecko 🙂 🙂 🙂 cize u nas maly srotuje jedna radost dokonca mi doki odporucila jednu sunku pre deti a to mu sem tam dam platok a to sa ide zadrhnut ako to zboznuje 😅 😅 😅

lady Stanka bola superska v tom videou rozkosnaaa ina divozienka je 😀 😀 😀 aspon mate veselo doma 😉 😉 😉

kacka dakujem...verim, ze zajtra bude vsetko ok a to jadierko sa konecne na sone ukaze 😉 😉 😉 😉 ideme hned rano tak dufam, ze rychlo nas vybavia.

Sirinka moc si ma nepotesila, ked si pisala, ze na urade je koooopec ludi lebo ja tam mam v plane ist teraz niekedy a ak tam budem musiet byt aj zo dve hodky s malym tak ma slak trafi 😠 😠 😠 😠

rybca
13. jan 2010

siri, u vas dojciacich je to ine, ale my co nemame to stastie a sme na umelom sa musime prisposobit, Matkovi sa uz zacali robit mishelinky na rucickach v tom 6. mesiaci, takze je len dobre, ze sme prestali krmit v noci, citala som, ze nabeh na obezitu zacina uz v utlom detstve a kedze sa asi podal do nasej rodiny, tak staci, ze to ma v genoch, nemusim mu to ja este pridavat, aj skladbu stravy sa snazim tak, aby mu co najmenej zatazovala brusko, napr. ze zemiaciky davam len so zeleninkou a maso len s ryzou a zeleninou, taka delena strava

dupi, ja som ani nekojila, maly sa mi prisal asi len na 5 cucov za cele obdobie, 2 mesiace som odsavala a doplnala UM

dupinka
13. jan 2010

zuzkaprof: aj nas maly je jedak a zatial to zvladame s tym, ze na ma desiatu ovocie, obed masovo - zeleninovy, popoludni ak ma chut, tak hamky a prva vecera kasa zo Sinlacu alebo ryzova.
Kupovane len vynimocne. A to teda pribera statocne. ved ma 8 mesiacov a 9,5 kg.

Ale ked nedojcis, tak je to ine, tam sa pridavaju potraviny skor, no aj tak by som isla pomalsie. A mliecne vyrobky zacinaj, ako pisala Sirinka: zerve a cottage. tvaroh, smotana a samotne ciste mlieko posledne.

rybca
13. jan 2010

tu v NL odporucaju na obed len flasu mlieka a na veceru maso so yeleninou a co som prekvapena, ye varene (ok) alebo pecene

ladywitch26
13. jan 2010

rybca, ja by som praveze davala to maso na obed, cez den potrebuje viac energie ako na noc, ked spi. maju to nejako pomylene.

zuzkad, no ak aj to druhe bude take zdivocene, tak osediviem... 😀 😀

jamaat
13. jan 2010

lady, zuzkad výstižne pomenovala tú tvoju devuchu, veru je to divožienka 😀

rybca, veď pečené by malo byť len vo vlastnej šťave, tak prečo nie?

rybca
13. jan 2010

no cak ja davam na obed...🙂 na veceru kasu Nutrilon na noc

rybca
13. jan 2010

lady a na ranajky pisu kasu, no uz sa vidim, ako idem o pol siestej do kuchyne pripravovat kasu a krimit maleho lyzickou, ked aj tak je este v polospanku..🙂

jamaat - no to ano, ale aj tak sa mi to nezda, mozno som degenerovana, lebo my mame radi pecene masko take suchsie..🙂 teda okrem kuriatka..🙂 zdravsie mi pride uvarene v cistej vode

ladywitch26
13. jan 2010

jamaat, a to este do toho skakania niekedy mece hlavou zo strany na stranu. no kompletne jej sibe niekedy 😀 😀 alebo sa oprie dozadu o operadlo a odraza sa nohami dozadu a tvari sa,ze ake mam fajne leharo.

inak dnes sme jej kupili nocnik, mali v akcii taky hrajuci ako tron, ale ked som ju nan posadila, tak spustila jakot. asi ju to chladilo. budem jej ho musiet nejako predom vyhrievat 😀

zuzkaprofant
13. jan 2010

ja davam rano mliecko bo to je tak ako rybca pise skor potom kasa na obed mesko zeleninka potom davam pudincek alebo bananik dnes bolo to aj to a potom kasa a medzitym pracik do rucky a tak uz len mliecko 😉

aky to je ten zerve a ako pripravujete mesko ja stale varim moze sa tak podusit na poriku co myslite

sirinka
13. jan 2010

rybca najzdravsie je robene na pare...varene vo vode sa vyvari vela zivin, pecene bez velkeho mnozstva tuku je ok...

emode
13. jan 2010

asi to suvisi s ich navykmi, cez den maju len lahky obed a dominantna je vecera ... ako v UK, ved som tam vtedy aj pribrala statocne 😉

no nam sa asi tlaci dalsi zub, lebo sa zas budime s takym usedavym placom 😖 ani cez den nemala nejaku extra naladu ☹

iinuska
13. jan 2010

no, my sme uspesne presedlali na sportovu cast, zajtra budeme testovat, tak som zvedava. Ale aj tak ta vanicka sa mi zda byt teraz v zime lepsia. No ale nic sa neda robit. Dame o vrstvu oblecenia naviac

zuzkaprofant
13. jan 2010

lady ja idem zajtra kupit nocnik chcem ho co najskorr dako naucit uz ho berem do kupelne zo sebou a stale pozera co robim 😀 tak mu to vysvetlujem

ladywitch26
13. jan 2010

zuzka, podla mna mozes uplne v pohode podusit aj na pore, stanke dokonca por velmi chuti.

zuzkaprofant
13. jan 2010

inuska tebe sa este zmestilo babo do vanicky aky kociar mate ja uz v oktobry som musela ho dat do sportoveho lebo mi nohy stracali ale vanicka je vanicka

iinuska
13. jan 2010

zuzkaprof, podla mna mozes podusit na poriku

zuzkaprofant
13. jan 2010

Dievcence ktora je martina p , co si ma dala na face do priatelov 😀

iinuska
13. jan 2010

zuzka, mam Gesslein a ten ma dost velku vanicku

ten porik skusim aj ja

jamaat
13. jan 2010

emode, ja som dnes už aj Paralen sirup dala Emke. Muselo ju to veľmi bolieť.

zuzka, lady, príliš skoro dávať na nočník nie je dobré. Môžu voči nemu získať nechuť, ba až odpor. Ja Emku dávam ráno podľa ludkinho vzoru nad lavór a tam sa vždy vyciká a väčšinou aj vykaká. Nejako v tej polohe asi zatlačí na mechúr a črievka a hneď to z nej ide von. Na šerblíku to tak nie je.

zuzkaprofant
13. jan 2010

jamat vyskusam ked tak pozera co ja robim na zachodiku tak mozno bude chciet ked nie teraz tak neskor ja nehccem aby nosil plienky ako nemci do 4r.
ja som rozmysla ze malemu budem davat nase jedlo napr ryzu a kurca dusene len nedam korenie a to zmixnem a hotovo co poviete a pod jedla porik mu davam do polieciek co varim ale zatial tka varim ako vo vode bez zapraziek ale asi uz aj take zacnem robit aby nemal stale take iste a krupicove halusticky ale len zltko dam do toho a tak uvidim co povie zajtra doky

sirinka
13. jan 2010

u nas nocnik v pohode, kedze kazdu chvilku vidi na nom tronit klarinku, tak jej to pride asi prirodzene...asi dva krat som ju tam posadila, z toho raz kakala a raz piskala...no ale kedze este sama nesedi, tak pravidelne este nebudeme skusat....

ladywitch26
13. jan 2010

jamaat, ked som ju tam dala potom oblecenu, tak sa jej tam pacilo, to len ked nemala gate, asi ju ten plast chladil. budem nejako vyhrievat. ale nemienim ju tam davat zakazdym, podla mna to tiez ma este kopu casu. no ale nekup ho, ked bol v akcii 😀 😀

rybca
13. jan 2010

jamaat - aky je to ten ludkin vzor? ja tiez uz uvazujem rano

sirinka
13. jan 2010

zuzka aj ked uz nekojis, podla mna na zaprazky a krupicu je este dost casu po roku....

emode
13. jan 2010

u nas pokusy na nocnik boli ale nepacilo sa, takze netlacime na pilku 😖

ja sofiu este stale narvem do vanicky, i ked nohy ma asi pokrcene, no ale na ten jej hodinovy spanok sa to da, mame concord neo a sportak je dost odveci, ma tvarovany sed takze v lahu akoby sedela ☹ ved rozmyslam, ze set predam a kupime nejaky sportak ale dako ma ziadny neoslovuje 😒

iinuska
13. jan 2010

no, ja som na ten lavorik leniva. Adamko kaka pravidelne rano a to ja este lezim v posteli

monkap
autor
13. jan 2010

ja davam stale do vanicky a uplne v pohode 🙂