Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
3. mar 2010

mne Sofia kyva hlavou zboka nabok ale to robi na bruchu cize tancom by som to este nenazvala a postojacky sa sice tiez hadze zboka nabok ale to kvoli labilite, nestabilite a nie velmi pevnym nozkam

ladywitch26
3. mar 2010

ludka, stanka trsa nielen v chodulke, ale aj v cestovnej postielke, sa tam postavi a kyve ritulou, este aj po sediacky sa nadhadzuje a rukami mava a este aj na rukach ked ju mame, tak sa mece. ja ju uz neriskujem dvihat, lebo kope nohami jak diva pri tom a to uz mi par krat tak fajne kopla do brucha.

emode
3. mar 2010

ahojte,
sme naspat z plavania, zmenili nam bazen a sofia bola ako vymenena, bolo tam prirodzene svetlo, a mala si to tentokrat neskutocne uzivala, sa rehotala nahlas ked sme vlacik robili a tak 😀 😀 😀

sofia kyve rucickami do rytmu a uz sa zacala tiez aj celym telom natriasat, ma taky klavir, na ten si klakne lebo si spusti pesnicky a trsaaaa 😀 mohli by sme vsetky tancujuce deticky hodit videa na FB 😀

k tej dianke ... ako som rozmyslala, ci je kompletna a stale si myslim, ze to robi vedome naschval aby provokovala lebo si neviem predstavit nieco taketo realne existovat 😕

jamaat
3. mar 2010

No neviem, či to moje dieťa nebude aj osprosteté z toho, ako sa od zlosti na zem trieska. Dnes sa zase hrozne do hlavy udrela, však aj ručala potom ako slon. A keď som ju niesla a chystala sa ju na zem položiť, tak sa zase tak zlostne zmetala, že mi skoro z rúk spadla. Tak to by bola iná šupa, z takej výšky spadnúť. 😒

A chystám sa na prechádzku na kopec do snehu, tak ako na potvoru spí vyše 2 hodín. A pes už hádam aj nohami musí stískať, aby mu z mechúra nevytieklo. 🙂

iinuska
3. mar 2010

no Adamko nejako netrsa. Hudba sa mu paci, ale len nozkami hompala. Asi bude po tatinovi 😀

emode
3. mar 2010

jamaat tak veselo u vas ... sofia tiez zacina riadne vzdorovat a pisti ked si ju nevsimam, volam ju pistadlo 😅

sirinka
3. mar 2010

jamaat aj mne sa klarka vkuse hadzala dozadu od jedu a vacsinou si poriadne tresla hlavu...robila to tak z nicoho nic, ze zareagovat sa vacsinou nedalo...a vyzera byt normalna 😉 😝
magda nastastie ked sa jeduje, tak sa prehne dopredu a hlavicku si zlozi ako pstros medzi nozky a reve....

mystery7
3. mar 2010

tak moj milacik konecne zaspal. Ten sa ale vykrical. Vobec nechcel jest obed. Potom videl jest mna, tak krical a sapal sa po mne. Dala som mu malicky kusocek, zacalo ho z neho napinat a vyvracal vsetko co som donho pracne dostala (3 lyzicky z obeda a 5 luziciek vyzivy). Aspon, ze sa teraz mlieka natahal poriadne. Som zvedava ako dlho pospi.

ladywitch26
3. mar 2010

akurat sme dosli z materskeho centra. bola tam jedna mamicka, sedeli sme spolu na puzzle, ona mala tiez dcerku a ja pozeram,tak na pol roka vypadala ta mala, ze ako krasne jej uz sedi a pytam sa, ze kolko ma. a ona,ze 10 mesiacov 😨 to dievcatko malo tak o dobre 4kila menej nez stanka. a stanka tam uz behala odusu, take to choditko, za ktorym sa kraca si tam nasla a prebehla celu telocvicnu styri krat. potom sa jej uz nohy podlomili 😀 no ale stanka este mladsia a to ze len teraz zacalo sedkat. ale vyzerala, ze sa asi par mesiacov predcasne narodila, lebo ozaj len take drobciatko.

ladywitch26
3. mar 2010

nasla som to choditko, stanke sa to strasne paci, tak jej to asi kupime zajtra
http://www.argos.ie/static/Product/catalogId/15...

dm1
3. mar 2010

lady nas je tiez drobciatko a je narodeny v termine 😉

ladywitch26
3. mar 2010

dm, ale toto dievcatko vypadalo ako stanka, ked mala 6 mesiacov. a to ratam, ze stanka v 6mesiacoch bola vacsia ako vacsina deti. toto ani vyskou ani vahou nestihalo....ale zasa co mam kolegynu, tak jej sa narodila nedavno dcera a ani dve kila nemala.

emode
3. mar 2010

lady ide aj o predispozicie ... my teraz v 10 mesiacoch vazime 8450g, za 4 mesiace pribrala len 550g, ale doky je spokojna, povedala, ze je taka akurat a velmi ciperna 😀 vsetko ju tam zaujimalo ... nemerali ju lebo ze to az ked stoji poriadne, dovtedy ze je to meranie odhadom 😀 doma sme skusali tak okolo 75cm nam vyslo ...

sofia sa sice stavia ale nozky ma ako marmelada 😀

ladywitch26
3. mar 2010

emode, vsak aj stanke sa este tie nozky podlamuju, ale prepleta nimi ako zajac 😀 len mam s nou problem, ze sa nechce drzat. aj pri tom choditku sa proste postavi, chvilu pochodi a pusti sa. riadne si tam nabila drzku dnes, ale nepoucila sa. a v cestovnej postielke nonstop. postavi sa , pusti jednu ruku, druhu ruku a pada ksichtikom k zemi. pojaci si,ale o chvilu zasa. maly kamikadze z nej.

zuzkaprofant
3. mar 2010

cafte lady nemozes deticky dako porovnavat to sa neda nas maly vazi ani nie 9kg a sam chodi a sedi uz dost vydlho vylezie kde sa len ta a je rychly ako strela ale v papani 0 bodov na mlieku je je taky typ babatka jedlo mu vela nehovori zase ine pojedia aj omrvinky co su pod stolom a furt su hladne 😉 to je od genetiky a danosti ja uz neporovnavam lebo keby som zacala hlavne v papani tak sme naurovni mesacneho babtka 😀 😀

ladywitch26
3. mar 2010

zuzka, ale christianko je sice mensi od stanky, ale na fotkach by som mu hadala jeho vek. toto dievcatko fakt aj vyzeralo ako pol rocne.proste som nebola pripravena na to,ze povie 10mesiacov. ved aj dm vravi, ze jej maly menej papal, ze tak nepribera, ale pozriem foto a do tvaricky vidno, ze je starsi. a este jedno dievcatko je tam, take drobucke, to ma 8 mesiacov, ale to vyzera rozhodne starsie ako to 10mesacne. ono tym predcasne narodenym detom asi trva par rokov, kym to dobehnu.

zuzkaprofant
3. mar 2010

no hej napr nasa znama ma dievcatko a uz ma asi aj rok a je mensia ako nas maly a ma menje kg co nas maly je dost chudy to zalezi od genov a od danosti babatka neviem 😉

zuzkaprofant
3. mar 2010

neviete mi poradit co robit moj maly mi nechce nic jest len mlieko dnes mi ani ni nespapal zatvori usta a neotvori ked vidi ze mu davam len mliecko a vodu by pil normale jedlo neeeeeeeeeee 🙄

ladywitch26
3. mar 2010

inak ta nasa potvora dnes spala len doobeda. boli sme v meste na nakupoch, aj ju klatilo v sedacke, ale ako sme dosli domov, tak zrazu cerstva jak rybicka. aj sme ju uspali asi na treti pokus potom, ale spala 5minut a vreskoooot. tak ju len teraz asi hodim o siedmej do vane a dufam,ze do pol deviatej zalomi. ale aj tak dobre, aspon nebude buntosit o piatej

iinuska
3. mar 2010

zuzka, tu je tazko radit. Ked zavrie pusu, tak neurobis nic. Treba len skusat a ponukat

mimi21
3. mar 2010

zuzka a nejdu mu zubky?

jamaat
3. mar 2010

Tak prosím pekne som ukázala tie včerajšie bagandže Monike, čo som dávala link. Reku či sa jej páčia. Tak nad nimi slintala, že aké perfektné. No čo už, stará som a nemoderná 🙂

iinuska
3. mar 2010

jamaat, no co som hovorila, teda pisala 😀

zuzkaprofant
3. mar 2010

Neviem ved usta mi neotvori vobec vresti ked mu idem kukat a ja blbo vidim kym zaostim ta aj ustav zavrie tak silno ze neotvori za nic na svete 😀

no neviem dnes vazne nic ani teaz kasa 4 lyzicka a konec ale apson ze mliecko vypije

zubky nam idu uz dlho 6mame a ostatne neviem lebo uz ani tak neslintako slintal mam taky dojem neviem uz aj muz rezignuje s jedenim nech je hladny a hotovo dam mu pecivo tak skonci oztahane na gaucovke a vsade mozne 🙄

ludmilabb
3. mar 2010

ja sa tesim na maj ani sa nenazdame a balime na stretko 😵 😵 😵

mystery7
3. mar 2010

no, tak to s tym pecivom aj u nas tak. Dala som mu tretinu rozka, tak len rozmoci slinami na bundzu, pripadne ani do ust neda a potrha na kusky. A este ma z toho srandu.
Kupila som ten nasivin co ste radili a kvapla som mu na noc. Som zvedava ci bude lepsie spat. Ale je to hrozne ako place ked vidi sprej do nosa a odsavacku.

mimi21
3. mar 2010

mys aj u nas je boj s odsavanim, ale ku koncu poslednej Ninkinej nadchy uz asi pochopila, ze sa jej potom ulavi, tak uz tolko neprotestovala
mne bolo az zle ked som si nad nu taku malicku musela klaknut aby ma nekopala a tak jej odsavat 😝

iinuska
3. mar 2010

ani Adamkovi nie je odsavanie po voli, sponuje sa pritom, chudatko moje, ked mu pozriem do tych bezbrannych ociek, tak mi je do placu. No ale je to super vec. Pri Petkovi taketo nieco nebolo 😨

ludmilabb
3. mar 2010

inak tie kukuricne chrumky to je horsie ako korka z chleba, cela je dolepena, ked si predstavim ze sa jej to lepi podobne aj cestou do zaludka 😝

iinuska
3. mar 2010

ludka, ja som si z nich dala vcera vecer a normalne ma bolel zaludok... 😖