Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
14. mar 2010

jamaat a chutila ryba? nasa sa ide potrhat za tym. muz najskor spravi polievku z nej, povari vo vode a svacne tam zeleninu a potom rybu vyberie a este so zemiakom to ma ako druhe. inak mne sa zda losos dost mastny, ja jej radsej tresku robim

sirinka
14. mar 2010

ahojte
niekedy sa maminky vyjadruju o UM ako o takmer zazracnom prostriedku na spanie.
dovody su: materske mlieko tecie v noci lahsie ako cez den...na vine je uz spominany hormon prolaktin, ktory sa tvori najme ked je organimu v pokoji, oddychuje, nie je v strese...teda ked spime...
preto niektore deti preferuju castejsie pitie v noci ako cez den... mozno treba zmenit denny program, byt v pohode, spinkat cez den s babatkom v posteli a rezim si prehodi...
UM z flasky tecie vzdy rovnako, takze samozrejme deticky cez den vypiju kolko potrebuju.
ale priroda ich nastavila na nocne budenie sa na papanie aby mali co najvyssiu sancu na prezitie.

druhy dovod je citovy... ak aj cez den dostane babatko dostatok mliecka a napriek tomu sa budi, je to jednoducho preto, ze v polohe pri dojceni citi a pocuje mamine dychanie, srdce, vonu...a ma najvyssi poit lasky a bezpecia
ak sa babatko nauci na nocne pitie z flasky bez privinutia, tak sa zrejme nauci aj rychlo prespat celu noc v kuse...
no ale ci to stoji za to, ak nam je dopriate kojit ja neviem...ten cas rychlo preleti, aj ked teraz sa nam to mozno zda cela vecnost, tak si vychutnajte vase vonave este stale babatka....

no a ked si zoberiem, ze klasicke kravke mlieko minimalne do dvoch rokov davat nechcem, tak aj dost usetrim....

sirinka
14. mar 2010

jamaat hm...toho lososa by som si ja ja dala...ako si robila?

dnes ma nase mladatko 10 mesiacov, tak zacneme kyslomliecne vyrobky...ochutna prvykrat jogurtik 🙂

monkap
autor
14. mar 2010

siri klarke uz davas kravske mlieko?

ludmilabb
14. mar 2010

siri ja kojit chcem ale Sofia mi cez den nechce tahat tak som uz z toho dnes zufala, naposledy pila mlieko rano o siestej a odvtedy ani bohovi, dala som jej napit vody zo stamperlika inak by bola cely den nasucho, co to ma byt 😅 ☹ ☹

kosska3003
14. mar 2010

inac chcem sa spytat preco sa nesmie vlasne kravske mlieko dat musim si to nastuvat

mystery7
14. mar 2010

ahojky
Ani ja som este nemala kramy, aj ked ma posledne dni dost bolieva brucho.
Ja suhlasim so sirinkou, nocne kojenie je hlavne o pocite bezpecia, ze mama je blizko. Ja chcem v juni postupne zacat odstavovat a prejst na kravske mlieko. Uvidim ako mu bude chutit. U nas nie je problem s pitim cajika. Cez den kojim 2-3x a aj tak mi vypije aj 2-2,5dcl caju.
U nas mame segedin na 3 dni navareny, dnes oddychujem, ale maly je dnes zakricanyyyy 🙄

mimi21
14. mar 2010

aj mne mala v pohode pije cajik
ludka sus ten hrncek s tym sosacikom, lebo ja co pocuvam baby tak tym co koja z toho deti pekne piju, a deticky co su zvyknute na UM z flasky to nechcu
ja som sama z toho skusala pit, a ide to dost tazko

jamaat
14. mar 2010

siri, na masle som opiekla a k tomu som spravila smotanovo-vínovú omáčku. Rýchle a fajné.

My chceme potom brať od kamaráta domáce kravské mlieko.

mimi21
14. mar 2010

lososa ja milujeeeeeeeeeeeem 😝 😝 😝

zuzkad
14. mar 2010

sirinka ja malemu davam UM uz dlho a nie z dovodu, ze som pohodlna, alebo som chcela dosiahnut aby maly prespal celu noc ked si to tak zoberiem tak maly mi dobre spaval aj ked som kojila...dovody boli ine ale to je jedno...nekojim a nemam ani nahodou pocit, zeby som malemu nieco odprela co by potreboval k zivotu, je stastny aj bez kojenia a lasky dostava viac ako dost... 😅 😅 😅 😅 trapila som sa, ze nekojim a bojovala som o mliecko, ale to nepochopi nikto, kto moze bez problemov kojit...mne priroda odoprela tuto moznost ale maleho si uzivam aj tak velmi aj s rozdavanim velkej lasky 🙂 🙂 🙂

ladywitch26
14. mar 2010

zuzka, to si pamatam, ako si sa trapila, ty si kupila myslim aj ten suplementator, ze?
mne stanka ani nechce spat s nami v posteli a to uz od zaciatku. stale sa mrvi. este zaspat by aj zaspala pri mne, ale keby som ju nedala do postielky, tak by sa budila kazdu chvilu. proste potrebuje vela priestoru dookola a to by u nas v posteli asi sotva mala. a odmalicka jej v noci stacilo, ze som ju bud pohladkala po licku alebo chytila za rucku a zasa kludne spinkala. kym bola malinka, tak som ju aj tri hodiny v kuse drzala na rukach ked mi cez den spinkala, tazke nemyslim, ze bola o nieco ukratena tym, ze nepapala z prsa.
kosska, kravske by sa nemalo kvoli moznej alergii. ja mam napriklad intoleranciu na laktozu, takze stanke ani neplanujem v najblizsej dobe kravske mlieko. ked, tak mozno bezlaktozove, aj to som tu videla v obchode, ale nemavaju ho casto. a napriklad som zistila, ze niektore jogurty v pohode, ale niektore jej nesedia, zacala mi grckat z nich.

a k tomu lososu, ja ho mam tiez rada, ale udeneho 😝 😝

zuzkad
14. mar 2010

lady ano presneee to ja som denne pisala ako ma trapi, ze stracam mliecko, ze malo odsajem a volala som aj s laktacnou poradkynou, pisala som na rozne fora pytala som sa kade tade, dokonca som bola aj u zenskej ktora mi pozerala prsniky, lebo som este mala aj zapalene bradavky a kojenie straaasne bolelo...doma som mala asi 10 ks roznych cajov na podporu mliecka, brala som aj homeopatika a kupila som si aj suplementor a kojila som cez neho aby sa mliecko rozbehlo, ale nic 😢 😢 a prave z dovodu, ze mi vela ludi hovorilo, ze aka je to skoda, ze prestavam kojit, lebo dieta tak citi svoju matku a ma pocit istoty a je to najlepsie co matka pre dieta moze spravit...prave to mi stale behalo po rozume a denne som sa strasne trapila pre to moj chlap ma nasiel vzdy plakat ...a ked sa pytal preco...povedala som, ze som zla mama a neviem dat svojmu dietatku to najdolezitejsie...tak uz mi zakazal citat a pocuvat tie rady, lebo sa bal, ze sa zmagorim z toho vsetkeho ..maleho pediatricka mi predpisala mliecko a povzbudila ma, ze lasku a nehu maly aj tak dostane odo mna...a je pravda ako dostal UM aj ked prve dni som to tazko znasala 😢 😢 a videla som ako sa netrapi na prsniku a neplacka a hlavne aky je spokojny tak som aj ja prestala stresovat a konecne som si maleho zacala uzivat v plnom prude a aj on bol spokojny, ze ja som nebola stale nervna a vystresovana pre MM 🙂 🙂 a denne som ho uspavala v naruci a spievala mu...to robievam aj teraz cez den...veeelmi ho lubim a on to vie, ze keby bolo vela mliecka tak mu ho dam...aj keby som mala mat didky az po zem ako psie usi 😅 😅 😅

ja lososa moc nemam rada...ma taku vyraznu chut...ale je mozne, ze ja ho neviem dobre pripravit 😉 😉 😉

iinuska ty si sa tusim pytala, ci som maleho davala do choditka, ked tak chodi so mnou po vonku..no davam ho ale nie casto...on sam tam nechce moc byt ...radsej si stvornozkuje a stvera sa hore dole...ale kazdy den je v choditku asi hodinku za cely den 😉 😉

eeeej ale som sa rozpisala 😀 😀 😀

mystery7
14. mar 2010

ja si myslim, ze sirinka narazala na to, ze kocky co koja, chcu prestat a zacat davat um. A to je o inom ako ked niekto chce a nemoze kojit 😉
Kocky, vy uz davate detom ryby??? Ved to sa ma az od roka. Ci nie??

sirinka
14. mar 2010

zuzkad zle si pochopila moj prispevok...ja viem, ze ty si jedna z mala, co kvoli dojceniu urobila maximum. ja som skor reagovala na odstavenie z dovodu nocneho budenia sa babatka, napriek tomu, ze dojcenie funguje bez problemov.

mimochodom ani moje dojcenie pri klarke nebolo bez problemov, natrapili sme sa a prave preto som si zistovala ohladne toho co najviac.

monkap ano, klarke uz davam kravske.

kravske mlieko klasicke obsahuje nenastiepenu kravsku bielkovinu, ktoru nas organizmus len tazko spracovava, castokrat vedie k podrazdeniu sliznic v trav. trakte ked ju podavame prilis skoro. ale aj v dospelosti sa mnohokrat objavi zrazu intolerancia kravskych bielkovin. podporuje osidlovanie creva bakteriami e. coli. obsahuje nasytene mastne kyseliny oproti materskemu mlieku, ktore obsahuje nenasytene. materske mlieko obsahuje specialne rastove hormony, ktore podporuju rast a vyvin nervovej sustavy.
preto sa odporuca na sk do dvoch rokov klasicke kravske mlieko vynechat.
UM a kyslomliecne vyrobky maju bielkovinu nastiepenu, teda sa lahko spracovava a nesposobuje organizmu nadmernu zataz a oproti klasickemu mlieku podporuje v crevach lactobacila a tym zdravu floru...

ladywitch26
14. mar 2010

mys, co som tu videla sklicka pre deti, tak ryby uz od 6.mesiaca. vacsinou tuniak. mastnejsie ryby sa odporucaju menej hlavne kvoli tomu, ze v tuku sa viazu tazke kovy, cize cim mastnejsia ryba, tym viac skodlivych latok. preto som zacala treskou, lebo ta nie je az taka olejovita ako napr. makrela alebo losos, aj ked losos vacsinu zivota prezije v sladkej vode. este som rozmyslala, ze vyskusam platesu, v tej ani kosti nie su, ale zasa ta je nenormalne draha. kilo masa 22€ 😝

zuzka, ja tiez malej spievam skoro nonstop. najradsej ma rafaelu stonozku, to aj ked ma neviem aky hysak, tak prestane. a potom bryan adams zabera, len uz je taka obohrata ta kazeta, ze mi ju vcera pozul magnetofon, tak neviem, asi budem musiet niekde cd napalit. a tiez malu uspavame v naruci. skusali sme ukladat do postielky, sice zaspala, ale nie vzdy to bolo bez placu a jedu. teraz ulozim na vankus, pohopkam na lopte, ona sa stoci nabok, hlavu mi zabori do hrude a za par minut, niekedy takmer okamzite spinka. a potom ju prenesiem do postielky a mame to v klude, bez placu a bez stresov. tych par minut na lopte ma vobec nezabije. uvidime ako o pol roka, ked uz bude aj druhe, ale dovtedy uz hadam bude v pohode aj bez hopkania.

a idem do roboty a taaaak sa mi nechceeee... 😝 😝

monkap
autor
14. mar 2010

siri: ja este davam patkovi sunar ... ale o mesiac uz bude mat 3roky, tak budem uz tiez davat kravske. ... len neviem, mam mu ho prevarat ci netreba?

sirinka
14. mar 2010

mys na to su rozne nazory, kedy pridat ryby...ja som sa rozhodla uz teraz, ale na zaciatok budem davat iba hotove jedla, neskor od roka zacnem davat pangasia...lososa tiez zacnem davat asi v lete, je sice tazsi na travenie, ale snad uz ho zvladne.

sirinka
14. mar 2010

monkap teda ty si fakt poctiva, to kvoli tej alergii...lepsie je prevarit a tak davat, je to taka mala domaca pasterizacia, ale ja to uz nerobim zakazdym. klarka pije mlieko iba rano...robime kakao.

mystery7
14. mar 2010

je zaujimave ako nas vedomosti zvazuju. Niekedy nevedeli o kravskom mlieku nic a davali ho detom v pohode.

sirinka
14. mar 2010

mys co znamena kedysi? kedysi davno vacsina matiek dojcila, ked nedojcila, existovali dojky. inokedy kedysi sa davalo kravske od troch mesiacov, resp pol roka, hufne sa podporoval sunar....rapidne sa nam zvysil vyskyt alergii, obezity, srdcovocievnych ochoreni a rakovinovych ochoreni...vsetko so vsetkym suvisi....ak sa v utlom veku zle nastartuje imunita, travenie, poskodzuju sa oblicky, niekde sa to prejavi 😉

jamaat
14. mar 2010

mys, však čo iné mali dávať, ak nie kravské? UM nebolo. A nech mi nikto nehovorí, že až do 19.storočia všetky matky alebo dojky kojili deti do 2 rokov. Alergie sú spôsobené hlavne tým, aké je znečistené prostredie a ako ľudstvo degeneruje. Aj keď to znie kruto, ale ľudia zachraňovaním nedonosených a postihnutých detí, liečením, chirurgiou a podobnými zásahmi potláčajú prirodzený výber. Príroda to zariadila tak, že prežijú len najsilnejší jedinci a tým sa zabezpečuje evolúcia a zdravý rod. Ľudstvo robí takmer všetko proti prírode. Kafre jej do kompetencií a tak aj dopadne. Zanikne. O milióny-miliardy rokov bude nejaký iný živočíšny druh, ktorý sa práve stál "pánom tvorstva" robiť vykopávky a odhaľovať fosílie po ľuďoch.

kosska3003
14. mar 2010

joj konecne mi mala zaspala to bol boj zaspala o 8 tak som sla rychlo do sprchy lenze ked som sa namocila v sprche slecna sa zobudila tak mokra som pri nej lezela do pol 9 a potom zase pod sprchu tak dufam ze uz bude spat

mystery7
14. mar 2010

v tomto suhlasim s jamaat, to nie je o mlieku ale o necistenom prostredi, degenerovanom dna

tinapp
14. mar 2010

Ahojte,idem sa opytat na vaše detičky ,kolkokrat spia cez den a ako často sa budia v noci.Andrej mi cez den spi od 9 do 11 a potom od 14 do 16 a v noci sa budi 2,3 a viac ako kedy. 🙄 Stredna dcerka už spala len jeden spanok cez den.Prehadzuju si vaše detičky režim spanku?

kosska3003
14. mar 2010

no aj moja segrenka krmila deti uz od pol roka kravskym ale ja si s nej priklad nerobim lebo ked ju pocuvam tak hruza mi vravy ze nech uz malu odstavim ved ona davala malej od 3 mesiaca uz kravske no ona mi bude radit ktora pprestala kojit z dovodu ze na to nemala nervy no to je riadny dovod a to pri tom este aj cele tehu fajcila ako duha aj ked kojila samozrejme no to ja som prestala ked som bola tehu a som na to hrda lebo ked vidim ako jej ta mala fut chrchle fuurt chora tak som rada ze kojim a kojit budem pokial budem moct

iinuska
14. mar 2010

tinapp, tak to pekne spi. Adamko spi doobeda tak max hodinku a poobede ako kedy. Dnes napr. len 40 minut, inokedy aj 2 hodiny. No a v noci je cca kazde 2 hodiny hore a kojime

dm1
14. mar 2010

tinapp tak to ti zavidim take krasne spanie. co by som ja za to dala. Nas cez den spi ak je super den 2x po 1,5 hodine ale to len fakt malokedy. Niekedy aj 2x 30 min. vecer zaspava okolo 8 a budi sa uz medzi 6-7 a medzi tym je hore 3-6x....... dnes bola vynimka bol hore len 1x!!!!!!!!

iinuska
14. mar 2010

dm, tak super, aj si spala? Lebo ked Adamko spi dlhsie ako 3 hodiny vkuse, tak ja som uz vyspata. Tak nech to Matejkovi vydrzi 😵

jamaat
14. mar 2010

dm, gratulujem k dnešnej noci! 🙂