Majú to pekní ľudia v živote ľahšie?

expertka8
26. apr 2007

...aj malé dieťa, ak si má vybrať obrázok tváre, siahne po krajšej. Aj podľa reklamy je krása prostriedkom k úspechu, láske a šťastiu. Francúzsky parlament sa v minulom roku pokúsil o oficiálne opatrenie proti diktátu krásy: schválil úpravu Zákonníka práce, ktorá zakazuje akúkoľvek diskrimináciu založenú na fyzickom výzore pracovníka. Podľa tejto úpravy môže ten uchádzač o zamestnanie, ktorý má dojem, že ho neprijali na určité miesto vzniesť proti zamestnávateľovi žalobu. Problém je v tom, že takáto zaujatosť sa ťažko dokazuje.

V takých povolaniach, kde sa vyžaduje kontakt s verejnosťou, dávajú prednosť pekným ľuďom. Okrem toho ženy musia pôsobiť žensky. Profesorka psychológie z univerzity Schweizerová tvrdí, že obeťou diskriminácie sú už malé deti. Je dokázané, že matka sa viac hrá s pekným dieťaťom a venuje sa mu viac času, ako menej peknému súrodencovi. Tak je to podľa nej aj v škole, kde krajšie deti dostávajú lepšie známky. Majú viac kamarátov. To isté aje aj na vysokých školách.

..nezamýšľali ste sa niekedy nad tým...moji pekní??? 😀

sisstin
9. dec 2009

jde spíš o to, jak je ten člověk upravený...krása je relativní..ta se dá změnit... 😉 mě taky vždycky strkali na recepci, informace atd. 😝 Nejsem krásná od přírody, ale umím se upravit...takže tak 😉 k tomuhle tématu jsem se určitě už vyjadřovala .... v něčem je to jednodušší...v něčem horší, protože si prostě lidi dělají škatulky 😉

nikollette
9. dec 2009

Neexistuje škaredá žena, iba neupravená 😉

sisstin
9. dec 2009

a pokud jde člověk dělat tam, kde je vidět...tak určitě rozhoduje víc to, jak vypadá...co z něho vyzařuje..než to, jakou má kvalifikaci..prostě tak to je 😉 i malá miminka posuzují lidi podle vzhledu...ono se s tím vždycky dá něco dělat, ale musí člověk chtít 😀 a hláškám o blbých blondýnách se jenom směju 😎

nikollette
9. dec 2009

No mna by v kancli nebolo moc vidieť 😅

sisstin
9. dec 2009

mě spíš sejří, že když se někdo zajímá o líčení, modu atd., ta je považován za povrchního...ale když někdo např. namaluje obraz, tak už je to umělec 😕 není to stejné? Prostě spousta věcí nám dělá v životě radost, rády(i) se jimi obklopujeme...proč se hezky neobléct, neučesat..nenalíčit? Já to mám jako malou psychickou terapii ve všech mých problémech 🙂

nikollette
9. dec 2009

Siss viem, viem 😉

marianka79
9. dec 2009

no raz som počula takú vetu že muži sa príliš pekných žien boja 😉 čo vy na to?

rimmel
9. dec 2009

no nikollete ja som dnes videla velmi dobre upravenu zenu ale fuuuuuuu taka skaredaaaaa 😀

rimmel
9. dec 2009

marianka pekni muzi nie 😀

marianka79
9. dec 2009

rimmel ale možno bola pekná zvnútra ale to nevidno 😀

no a o mužoch pomlčím 🤐 🤐 🤐

zeleny_cajik
9. dec 2009

Necitala som celu diskusiu, ale myslim, ze s vekom je stale viac vidno na "exterieri" aj "interier", t.j. ze vnutorna krasa prida cloveku aj na tej vonkajsej a naopak - pokial je niekto hnilý zvnútra, casom to nezakryje ani pekná tvár, či make up 😉

uci
10. dec 2009

no vraj krasa tvare sa posudzuje podla nejakych pomerov (vzdialenost oci vs. neviem co...) a ked ten pomer sedi - vynasiel ho tusim Leonardo da Vinci a vola sa to myslim "zlaty rez"? - tak toho cloveka potom okolie vnima ako pekneho (alebo prijemneho alebo sympatickeho ak chcete) ... zaujimave nie? ale neviem ci som to popisala presne lebo si to uz velmi nepamatam len som to niekde postrehla a uz ani neviem kde, ak viete niekto nieco blizsie tak sem s tym, sak oci ponatahujeme, predlzime alebo dokreslime a hned bude zo mna krasavica, no nie? 😀

uci
10. dec 2009

inak myslim si, ze take tie vyslovene krasavice - pipinky - to maju skor tazsie, lebo okolie ich vnima tak ako to tu uz niekto napisal, ze co je pekne nemoze byt v ziadnom pripade mudre 😉 aj ja sa niekedy pristihnem, ze je to prve co ma napadne ked taku pipku vidim (tak mi to proste vychadza, ze ked sa niekto zaobera tolko svojim vzhladom, tak jednoducho uz nema v hlave miesto a ani cas na nieco zmysluplne), ale snazim sa nepausalizovat a pripadne sa necham aj milo prekvapit 😉 takze nehadzem ich hned vsetky do jedneho kosa, aby ste ma tu zase neukamenovali 😀

uci
10. dec 2009

cize taka pipka sa musi minimalne 2x tolko snazit, aby presvedcila, ze je schopna, mudra, ... atd. ... teda co sa tyka takych tych dolezitych veci ako to tu tiez uz niekto pisal (skola, vzdelanie, praca...), u policajtov a spol. to maju zrejme jednoduchsie 😀

blazka24
10. dec 2009

ja si myslím že pekní ľudia to majú ľahšie aj čo sa týka práce a sem-tam to sympatično sa vyplatilo aj v škole, zažila som to na vlastnej koži keď prišla vymaľovaná pipka, hodila kozy na stôl a dostala lepšiu známku ako ja čo som sa učila a písomku som mala lepšiu.......

ale ako sa hovorí na každého raz dôjde a krása na starobu sa redukuje, takže väčšinou tie čo si zakladali na kráse a preberali chalanov samé dopadnú tak že im niekto drahého preberie 😀 som škodoradostná viem, ale nikdy som nepatrila k tým čo to mali v živote ľahšie 😎

filomenka29
14. dec 2009

maju to v zivote lahsie! a mozno to maju o to tazsie vo vztahoch, lebo si nemozu byt na stopro isti, ze ci ten dotycny ju chce napr. kvoli velkemu vystrihu, ci kvoli osobnosti....no kazdy clovek je krasny a ja verim v prirodzenu krasu od 'prirody a rodicov'....v dnesnej dobe je velka moda vsetko si len prerabat a kazdy pomaly vyzera na jedno kopyto ako roboti, nepekne 😝

roasha
14. dec 2009

😕 😕 😕 😅 😅 :😀 😀 😀 😀 😀 😀

dukie
14. dec 2009

Já si myslím, že obecně lze říci, že to lehčí mají. 😵 Tedy pokud předpokládáme, že srovnáváme dvě stejně kvalitní povahy se stejným vystupováním, se stejnými pohyby (což je taky projev komunikace, že ano)... pouze různého vzhledu. Pak si myslím, že ti, kteří jsou obdařeni příjemným vzhledem (říkejme jim "hezčí lidé"), to mají v životě často snažší. Samozřejmě mohou čas od času čelit i negativním projevům okolí (např. když si z pohledného svalnatého mladíka někdo utahuje, že má místo mozku sval, aniž by tušil, že má za sebou úspěšně vystudovány 3 vysoké školy a je jedním z nejuznávanějších odborníků ve svém oboru...), ale celkově si myslím, že ta pozitiva vyplývající z hezkého obličeje a postavy jednoznačně převažují.

lea641981
11. nov 2012

mozno v minulosti mali ale teraz ani nie si myslim ja ked vidim tie skarede modelky,herecky a moderatorky a kolko makeupu maju na ksichte je to az hnusne ako zoombie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz je to uplne jedno 😅

maruska24
11. nov 2012

myslím si že v dnešnej dobe to majú hlavne prefíkaný ľahšie. Šakredosť sa dá zakryť, ale rozum /treba ho aj na prefíkanosť 😀 / ten sa zakryť nedá. Prvé čo ma napadlo, pri otázke či majú krajší ľudia ľahší život bolo .... k...y to mali ľahšie vždy 😀 😀 no ale ostanem pri pojme prefýkanosť 🙂 😉

sintra
11. nov 2012

Ja by som povedala, ze ano, aj z vlastnej skusenosti 😀
Ale poviem ti tak, samotny pekny ksicht moze fungovat len velmi kratko, ked je ta osoba inak tupa ako poleno, nema ziadnu charizmu, nevie komunikovat a chyba jej zdrave sebavedomie.

lussy23
13. nov 2012

čo je to ta hlúpu tému? Každý je svojím spôsobom pekný. nejde tu o vonkajšiu krásu ,ale o tú vnútornú.