Majú vaše deti mongoloidnú škvrnu v krížovej oblasti?

alami
23. jan 2008

Len tak pre zaujímavosť, má dieťatko niektorej z vás tmavé miesto na krížoch? Nazýva sa to mongoloidná škvrna. vraj to má každý Róm a čuduj sa svete, dačo také má i náš syn, hoci, samozrejme, obaja s manželom "máme rodokmeň čistý" 🙂 . tak sa len smejeme, že: ty naše cigánčiatko malé 😀 Tak chcem vedieť, či to majú aj iné biele deti

luciauk
2. jan 2009

aj môj syn to má. smiali sme sa, že máme malé cigánča, ale ako čítam, tak ho budeme volať malý džingischán 😀

alica147
2. jan 2009

luciauk 😀 😀 😀 😀

ooo
2. jan 2009

ahojte. niesom sice uz dieta 🙂, ale tu skvrnu mam aj ja a pekne cez cele krize 😒 a som blondina s modrymi ocami a v rodine je a aj byvalo viac "bledokozcov" ako tmavsich 🙂

slaviq81
2. jan 2009

Moje dieta ma tiez takuto skvrnu, vyzera to ako modrina a je dost velka - vrchna polovica zadku a krizova oblast. Aj okolo clenka ma modry kruzok. Najprv som si myslela ze ju po porode chytili za nozku a plesli po riti 😀 , ale pediater mi povedal ze je to rodovy znak ktory moze ale nemusi zmiznut.
Otecko je azijcan, takze pricina jasna 😉

luciauk
2. jan 2009

slaviq, ale moj je blondatý a modrooký 😖 ale má to aj jeho sesternica a jej otecko je pakistanec 🙂

slaviq81
2. jan 2009

Matka priroda to tak zariadila 😉 😉 😉

majsan
3. jan 2009

caute baby . moj starsi syn ma zase dva biele skvrny v oblasti lavej lopatky.a my mame rodokmen cisty akurat manzel je albanec.druhy syn nema nic take zatial.

ivankaalenka
3. jan 2009

No, ja som teraz v pomykove...neviem, ci mame hemangiom, alebo sme z Azie...

slaviq81
3. jan 2009

Iva 😀 😀 😀 , opytaj sa pediatra 😀

lucillienka
3. jan 2009

no ja sa teda v pondelok chystám pediatričke, tak sa jej na to opýtam.....som trochu popletená čo to je....hemangion, dzingi alebo čo sakra.... 😕

najjulinka
20. jan 2009

No alami to ako vieš 7-8 generacii dozadu, že rodokmen čistý 😨 To by som si ani ja netrufla dat za nejakú moju praprapraprababku pred 200 rokmi ruku do ohna, že sa vyspala len s papierovým mužom... 😨

mercy
21. jan 2009

Tieto škrvrny májú ľudia s ázijskými génmi.Potomkovia Tureckých a tatárskych okupantov 😀 Majú to všetci v našej rodine-ale nečudo-moja mama je úplne tmavá,aj brat-toho dokonca zbili skíni,lebo si mysleli, že je cigán 😠

vami
26. nov 2009

Ahojte, vola sa to MONGOLSKA skvrna (mongolian spot, dermal melanocytosis)

macaobuchova
10. sep 2011

ahojte,viete dat aj fotku maleho zadoček?aj moj to ma tiež a moc sme sa zlakli:(,

leteku
11. sep 2011

Jéj tak konečne viem čo to má krpec na lýtku, ale žeby sme boli z Azie o tom nič neviem. Síce keď sa drobček usmeje tak očká má ako taký Japonček 🙂.

frauakbari
19. sep 2011

Ahojte, moja polovička pochádza z ázie a je tmavšej plati (nie je žiaden róm) a naša dcérka sa tiež narodila s takou škvrnkou na kostrči a na bedrových kĺboch.Tá škvrna nemá ale nič spoločné s materským znamienkom,ako tú poniektorí píšete.Podobá sa to modrinke.

lubio21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magg
1. aug 2012

aj nasa mala to ma na zadocku, ale poslali nas s tym este na ocne a neurologiu, vraj moze byt sucastou inych syndromov

avanti
1. aug 2012

Aj nas stredny syn mal tu mongoloidnu skvrnu v krizovej oblasti, ale uz mu zmizla - tmavy tip pokozky, sikmo tvarovane ocka (teda nie je Cinan, alebo podobne), ale ma taky tvar oci po svokorovi, farba silnohneda, dokonca az cierna. Dalsi dvaja synovia maju bledy tip pokozky, s hnedymi a modrymi ocami 😉 .
Tak sa pridavame do klubu potomkov dzingischana 😀

jania023
11. feb 2013

@avanti ahoj aj moja mala mala na bedrovej kosti taku velku modrinu ..majprv som myslela ze je to modrina ale ee..ocka mame tiez trocha sikmejsie ved vid foto v mojom albume ale cinania niesme a ani o ziadnom v nasej rodine neviem takze asi budeme rodina kedze aj vy ste od dzingischana 😀 😀

avanti
12. feb 2013

@jania023 - tak budeme zrejme nejaka vzdialenejsia a ako citam aj dost rozvetvena rodina 😀

jania023
12. feb 2013

@avanti no vidis tak ked mas rodokmen vypracovany tak tam supni este nejakeho potomka dzingischana a budes to mat uplne 😀 ja som nastastie iba pri starych rodicov tak bohvie co este najdem..no vies mozno niektore veci niesu tak ako sme si mysleli ze nejaky pra pra dedko si uzil a teraz my toto 😀

lilithlatex28
9. dec 2013

Nechcem byť nejaká sviňa, ale tie, ktoré máte decko s človekom inej rasy-vy nepociťujete niečo také ako rasozradu? Vy ste normálne? Vy nerozmýšľate? Belošky, nie že by ste si vyberali bielych mužov, nie, vy trend následujte, ktorý určujú multikulturalisti a ľavičiari. *megafacepalm*

petribela
10. dec 2013

ja to mám od malička a nikto z našej rodiny nie je inej národnosti a nikto okrem mňa to nemá,,,ale možno predkovia moji mali,,ani som to nikdy neriešila a ani my to nevadí že to mám

mirusikmimi
15. máj 2014

Romovia mongolsku skvrnu nemavaju, maju ju len turkydske kmene, obyvatelia Mongolska, strednej Azie, Madari a Indiani.

simcika
6. mar 2019

@mirusikmimi presne..moj muž je z Latinskej Ameriky a jeho dedo a predkovia boli Indiáni. Dcéra zdedila škvrnu na chrbte a zadku a ruke.

bluka2
6. mar 2019

@simcika
@mirusikmimi aj vo východnej Afrike je bežná

vierapenzesova
25. feb 2023

@alami dobry den aj mi to mame