Majú vaše deti mongoloidnú škvrnu v krížovej oblasti?

alami
23. jan 2008

Len tak pre zaujímavosť, má dieťatko niektorej z vás tmavé miesto na krížoch? Nazýva sa to mongoloidná škvrna. vraj to má každý Róm a čuduj sa svete, dačo také má i náš syn, hoci, samozrejme, obaja s manželom "máme rodokmeň čistý" 🙂 . tak sa len smejeme, že: ty naše cigánčiatko malé 😀 Tak chcem vedieť, či to majú aj iné biele deti

rinuska
23. jan 2008

A ste si istí , že máte čistý rodokmeň. Kam až ďaleko ste zašli.Našli sa aj prípady, kedy sa dvom bielym narodilo čierne dieťa - volá sa to bombay syndróm. Musia sa stretnúť dvaja biely so zvlášnou genet. konformáciou.Musíte mať nejaký znak , ktorý môže pochádzať aj spred desiatky generácií.

elise
23. jan 2008

musím súhlasiť s rinuškou má úplnu pravdu geny na dieťa sa prenášajú mnoho generácii naspäť z oboch strán aj s otcovej a j s matkinej 😉

bilushka
23. jan 2008

Alami, aj my to mame, ale o tom, ze to ma kazdy Rom som este nepocula, ja som si myslela, ze je to take velke znamienko 😅 Jaj a moj maly to ma aj na lytku...mozno ze su to fakt znamienka, co myslite?

zuzka82
23. jan 2008

ahhojko...
ano, su to mongoloidne skvrny, a nie ze ich mavaju len romovia, ale aj babetka tmavsej pleti..
takze moj manzel je cudzinec, a mongoloidne skvrny mame aj my v krizovej oblasti...
bilushka, a nemas ty na mysli pigmentovu skvrnku????zrejme ano...

bilushka
23. jan 2008

No teraz ste ma uplne doplietli 😅
Uz som sa minule inak na to chcela opytat lekarky v poradni, len ona sa vzdy tak ponahla, ze na to zabudnem, ale teraz si to uz musim zistit, ste ma normalne zmiatli...

Moj maly je blondacik modrooky, asi to bude len take velke znamienko a na lytku tiez 😔

zuzka82
23. jan 2008

bilushka, tak asi to bude to znamienko... 😉
lebo ta mongoloidna skvrna vyzera skor ako modrina...

bilushka
23. jan 2008

Aha, tak to nemame...a uz som muzovi povedala, nech si preskuma svoj rodokmen 😀 😀 😀

Zuzi, a vy kolko mate tych skvrniek?

zuzka82
23. jan 2008

no, to je skor skvrna ako svrnka.... 😅
raz tu kamoska bola pri kupani, a tak neveriacky nammna kukla, ked videla maleho chrbatik, a ten udiv si mala vidiet, ze...ste ho zbili??? 😅
no, neviem presne, to casom tak bledne..nad zadockom par kuskov... 🙂

alami
autor
23. jan 2008

takže má to aj niekto iný, než my. Je to naozaj ako taká modrina. aj ja si to myslím, že to majú ľudia, ktorí majú viac pigmentu. A môj muž je taký čiernovlasý, snedý. Malý sa narodil s čiernymi očami...Aj tak ma zaujíma, či to má viac detí, tak prosím, píšte.

lindda
23. jan 2008

aj my mame znamienko na lytku a aj na licku 🙂 a tiez ma modre oci a blond vlasky 😉

bibinka
23. jan 2008

teraz bolo myslím v mama a ja reportáž o eskimákoch a tma je písané, že každé dieťa inuitskej rasy sa rodí s bielou kožou a v oblasti brucha majú čiernu škvrnu a postupne ako rastú ,ich koža dostáva snedý až tmavobordový nádych. a naozaj,dospelí eskimáci sú takí ako keby "spálení od slnka". Možno je to podobný fenomén ako pigmentová škvrna ,o ktorej sa tu píše.

mnamka
24. jan 2008

ahojte, ja mám 3 detičky a má to len prostredná - tá je taká černuľa tmavooká. Ja aj môj môž sme skôr také snedé typy ale napriek tomu staršia a mladšia dcérka sú modrooké blondínky 😀 . Tie nemajú nič. Keď som jej to prvýkrát zbadala, tak som si myslela že to má len nejakú odtlačku z pôrodu, ale neskôr som si tiež o tom čítala, že to súvisí s pigmentáciou, tak ma to už netrápi 😉

katka76
24. jan 2008

ahoj aj my mame, je to dedicne, starsi syn ma kopu znamienok ale ziadenu skvrnu, zato nasa mala ani jedno, no na ritke - cela prava strana, ma hnedy flak. svagor ma taky na lici a jeho maly to ma na vajkach
my sme sa smiali, ze to ma z toho, ze celych 9 mes sedela na ritke tak sa jej to tam otlacilo

rudolftemudzin
2. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky.Google ma hodil na tuto stranku pri hladani odpovede co je to presne ta mongoloidna skvrna.Kedze aj ja som majitelom jednej a nie som Rom ani nikto z mojich predkov.Tak aspon co som doteraz zistil.Mongoloidna skvrna sa ako si domyslite spaja s mongoloidnou rasou[Mongoli,Cinania a vseobecne aziati] maju tuto skvrnu od narodenia.Nachadza sa na chrbte v roznych velkostiach vacsinou v oblasti krizov,chrbtice[nie je to podmienkou].Napriklad nasi juzny susedia madari maju takuto skvrnu po narodeni,ale vacsinou zmizne do 10r zivota.Taktiez severoamericky indiany maju tuto skvrnu co dokazuje ich pradavny povod z Azie.A ako pikosku: Po svete chodi viac ako 16000 potomkov velkeho Dzingischana.Nehovoriac o jeho bojovnikoch ktori nas navstivili v 13st.Takze to vobec nemusi mat nic spolocne s Romami. 😉

cairka
2. jan 2009

tak z toho čo ste napísali mi vyšlo, že moja podľa papierov rómska dcérka je v skutočnosti eskimák 😀 😀 😀 chrbátik má čistý, za to na brušku má tú škvrnku 😝

bambusko
2. jan 2009

fiha, zas som sa nieco nove dozvedela 😕 nas marek ma tiez nejaku svetlohnedu skvrnu asi 5mm na krizoch, doteraz som si myslela, ze je to znamienko, kedze sme obaja s manzelom dost bodkovani. manzelov otec sice bol taky tmavsi, aj manzel a starsia dcera na slnku rychlo pekne zhnednu, sa im smejeme, ze su cigani 😀 ja s mladsou dcerou sme total snehulienky, vzdy mi dr. robi krvny obraz, ze som zelena. takze potomkovia dzingischana?

nemate niekto nejaku fotku ako to vyzera? alebo odkaz

bambusko
2. jan 2009

navyse ma mladsia dcera a aj najmladsi epikantus - to je kozna riasa, ktora prekryva kutik oka. mavaju to sikmooki ludia, u belochov je to len u maleho percenta a do dospelosti vymizne. prisli sme na to tak, ze nam cudzi ludia povedali, ze dieta nam skuli. chodime na ocne a tam nam to lekarka skontrolovala a vysvetlila, ze ide len o opticky klam kvoli tej koznej riase. podla fotiek to mal aj manzel ako dieta. takze ziadna cista rasa 😎 aziati tu zanechali stopy

http://www.uniba.sk/fileadmin/user_upload/edito...

alica147
2. jan 2009

ahojte,aj moj synček tu škvrnu má tam kde mu končí riťula a fakt vyzerá jak modrina 😝

bambusko
2. jan 2009

no slota by z nas nemal radost 😀

alica147
2. jan 2009

😀 😀 😀

adoracion
2. jan 2009

a hura konecne som vdaka tejto teme prisla nato co ma moja dcerka nad zadockom od narodenia taku modrinku a moja mama stale to vraj ju silno chytili pri porode a to je vlastne toto pretoze otec hanusky je z Azie.

bodka13
2. jan 2009

...my sme si najskôr mysleli že je to modrinka,ale keď nezmizla myslela som že je to materské znamienko
...že by ma ozaj mama našla v jarku,ako mi hovorila keď som bola malá 😀 😀 😀 ...bola som taká tmavulka s tmavotmavohnedými kučierkami a veľkými očami a podobala som sa až na otcovu praprababku...možno to tam ozaj bolo nejako rasovo pomotané 😉 musím vypátrať

alica147
2. jan 2009

inak moja sestra tiež divne na mna zazrela ked som Miruška kupala a ona mu to zbadala 😀 😀 😀

lucillienka
2. jan 2009

môj Oliverko 10 týždnový má takú tmavo červenú škvrnku na krížoch....to je ono ???

cat
2. jan 2009

aj moja mala ma tmavu skvrnu na krizoch, vyzera to ako modrina a ze to nie je modrina nam povedali uz v porodnici, aby sme si nemysleli,ze ju na novorod. odd. bili 😀

andreah70
2. jan 2009

Aj môj syn mal pri narodení takúto škvrnu tesne nad zadočkom, vyzerala ako modrina a mala veľkosť desaťkoruny. Teraz ako desaťročný úž ju má vyblednutú a o hodne menšiu.

pammy
2. jan 2009

Nas malinky to tiez ma, je to po ockovi, ktory je Korejcan.... Ale je to rozhodne vacsie ako desatkoruna, priemer je cca 8cm. Vyzera to ako modrina. Ale v skutocnosti je to len znak, ze sme mu riadne pomixovali geneticku informaciu 😀

bambusko
2. jan 2009

tak to nase bude predsa len znamienko 😕 😨

cat
2. jan 2009

lucilienka, vyrazna tmavocervena skvrnka je skor hemangiom..aj ten zial my mame. upozorni na to doktorku v poradni lebo ak je to ono, treba sledovat ci sa nezvacsuje,my s tym chodime na Kramare ☹
Dobra sprava je,ze to zmizne same u 98%deti do 2 rokov 😉

cessy
2. jan 2009

aj mas maly ma taku skvrnu nad zadockom, ked som to pri jednom vsetreni v nemocnici ukazovala osetrujucej lekarke, tak ta sa ma hned optala, ci mam muza slovaka,lebo ze taketo znamienka maju ine narody,ine etnicke skupiny.najpr som si mylela, že ho silnejsie chytili pri porode, ale ked to tam mal aj mesiac po porode, tak som sa zlakla...