Malá zhadzuje a stráca oblečenie. Dá sa to zmeniť?

zrzulka
5. máj 2009

Mozno sa vam bude moj "problem" malicherny, avsak neviem si rady.
nasa dcerka si vsetko vsetucko dava dolu. Ciapku, topanky, ponozky. Uz neviem co s tym robit. Co som sa pytala kociek na cviceni ci mamiciek v okoli oni take nieco nepoznaju. dalo by sa to nejako zmenit? Mnohokrat si ani nevsimnem a mala mi vysmari topanocku z kocika. Uz sme takto stratili dve topanocky a ciapky ani neratam. Vysvetlovat nevysvetlujem lebo to nema vyznam.Hnevat sa nehnevam lebo ved je to len vec.... Avsak stve ma hlavne ked mi strati drahsiu topanocku. Ako dnes. Nike capacku ktoru dostala na Vianoce od krsnej:( Ani nie tak hodnota ako to ze neviem zohnat capacku v takej velkosti.

mishusha
5. máj 2009

mala by som jednu radu... prilepit 😀 ale to je fakt neprakticke...
skusala si ju niecim zabavit???dat jej do kocika hracky... oblbovacky... 🙂
moj drobec to este nerobi...ale je na dobrej ceste... 😀 no kamoska to riesila tak, ze klobucik alebo ciapku vzdy vybavila snurkou,alebo gumkou, topanocky zaviazala na 2x tak aby si nemohla rozviazat snurky... a obliekala podkolienky...tie si tazsie stiahla... a mali sancu vydrzat...
asi som vela nepomohla, ze? ale aspon nieco..

zuza.m
5. máj 2009

na ponožky predavaju niečo čo ich drži nejake gumičky alebo čo .čo si deti nevedia stiahnut.aj to tu rozoberali nejake baby na konikovy al euž neviem aka tema.a ani neviem ako sa to ma volat.ale že sa to da vyrobit.z pasovej gumy urobiš rurku a tam vystrihneš dieru na pätu a ta guma je vlastne na členku a na narte.teda hadam sa z toho vysomariš. 😅

roka96
5. máj 2009

no my máme ten istý problém... topánky dole skor ako obujem- on sa vždy vykope, ale teraz dostal sandále na suchý zips a ti nedá dole.. už budem kupovat len tie,, šnúrkové sú dole fakt hned-- no a čiapky... stále dole, ked zaviažem, bojím sa aby sa neobesil... 🙂 teraz sme mu kúpili takú turistickú šatku, tú ako tak znesie..
no a čakáme kým z toho vyrastie... 😉

zuza.m
5. máj 2009

dnes sme mali aj my taky pokus aj s amu to podarilo .čiapku stiahnut.aj topanky si sem tam vyzuje ale nič važneho to neni.a naoźaj na suchy zips a vysoke na kotniky to dole nemože dat.

retaux
5. máj 2009

Zrzulka: toto robí aj naša, ale našťastie sme nič ešte nestratili. Vždy si to všimnem. A ešte som neprišla na to, ako tomu zabrániť 😒

stvura
6. máj 2009

Ja davam dvojo ponoziek ked idem von, lebo maly si vyzuva permanentne topanky {neviem ako sa to naucil, no dokaze uz i rozviazat dvojity uzol, tolko to taha, ze to zide dole}. Uz som par-krat hladala, vcera aj topanku aj capicu. Este ze teraz v lete sa da chodit len tak...
Zuzka...nas odlepi oba suche zipsy na svojich topkach, takze...mozu to dat dole...xixi. To mi ver, poziciam ti ho na skusku, nauci to tvojeho velmi rad.

zuza.m
6. máj 2009

stvura:
no nemusiš ja som rada že na to ešte nedošiel, 😅 a že topanky mame tam kde maju byt.jeho to nejako nebavi hrat sa zniečim akurat tak pokukat a potom niečo ine.aj ked čiapku sme už hladali 😅 .

zrzulka
autor
6. máj 2009

ja som sa tesila ze tieto capacky co mala si nevedela dat dolu a vcera jednu stratila:(Aj muz ju isiel hladat po praci a nic:( Som sa jej aj pytala kde ju vyhodila a usmievala sa na mna🙂))))
Viete mi poradit aspon nejake co nie su smejdy capacky ale zase nie znackove? lebo tieto co stratila stali nejakych 700 korun. Dakujem pekne ked mi jednu strati. A este mame jeden problem. capacky su zhruba do toho roku. Ona uz ma vsak vacsiu nozku cize capacky su jej male:( Co jej mam dat na nohy ked mi este nechodi? Rozmyslala som uz aj nad tym ze jej necham len ponozky kym sa nenauci chodit. Ale kym sa nauci chodit to moze trvat aj rok. takze aj toto mi prave riesime.

janetina
6. máj 2009

azrzulka predavaju Elefanten s takou polovicnou maksou podrazko tvrdsie ako capky 😉

zrzulka
autor
6. máj 2009

janet cize nie este na chodenie len take do kocika? take hladam. nebudem ju trapit topankami ked este nechodi a za ruky ju nechceme vodit. takze pre nas topanky nemaju ziadny vyznam aby ich mala na nozke.

anielik
6. máj 2009

zrzulka,
s capackami ti neporadim, len viem ze su 3 velkosti...ta najvacsia vam nie je dobra??? alebo nemas niekoho kto by ti uhackoval ustrikoval???

a co sa tyka capice u nas tiez obcas lietaju dole, a tak ked bol este mensi zacala som mu bundicky kupovat s kapucou...a tu si dole neda...takze aspon nieco ma na hlavke...a s tym je spokojny...a teraz sa mu zapacili celkom aj tie piratky 🙂)

stvura
6. máj 2009

Zrzulka, ked pockas este taky mesiac, segra mi nesie asi 20 topanok z UK - tam stoja polovicu ako u nas, tak ti potom mozem poslat link na moju bazarikovsku adresu. Co moj maly neobuje alebo mu bude moc lietat tam urcite umiestnim.
Inac na topkach tu uz davali kocky adresy, velmi pekne a celkom cenovo dostupne:
http://www.rak-obuv.sk/pricelist.php
A teraz maju v Hypernove akciu na sandalky, tak kukni tam - par do 7 eur.

mamutka
6. máj 2009

ja malemu neobuvam boticky, aj tak sa len vozi, nosi, kym chodit nezacne, na co aj, nuz a na stracanie ponoziek skusam jednu vec- navleky. dam ponozky, na to navleky a potom gate. alebo navleky az na gate potiahnem. zatial to zabera, lebo uz sme boli ako z filmu, z kocika ponozky vyskakovali a nebolo pomoci.
taketo daco
http://nosime.sk/kategoria529-design-socks
ciapocky zatial az tak neriesi, to este len zacne, komediant

mamutka
6. máj 2009

a tie navleky zahreju, lepsie akoby len ponozky mal. ani pancusky nikdy nemal na sebe, len taketo stucne mu natiahnem, aj prebalovanie to ulahci, nie ako pancusky natahovat hore dole

stvura
6. máj 2009

pekne navleky, no strasne drahe.... 🙂
Nas si ponozky dava dole len doma...to prebalovanie moze byt potom super, lebo fakt kym ja svojho povyzliekam, uz sa mi otaca a navliect mu pancuchy je jeden velky problem.

akejka
6. máj 2009

zrzulka presne to isté robí už mesiac moja malá...s čapičkami som to vyriešila, dávam jej len uväzovacie. Ale boty a ponožky malá vyzúva, keď ideme v kočári, často sa mi stalo, že som si to všimla, až keď som po nich prešla kočárom 😀 Malú stále napomínam "no no noPô, ale poslúchne len občas. Skôr ju musím niečím zabaviť - keks, alebo rohlík do ruky a je pokoj 😉

pietra
6. máj 2009

vyhadzovanie veci z kocika poznam aj ja. chodila som kocikovat s kamoskou, co ma synceka starsieho od mojej dcerky len o par tyzdnov a neraz sa nam stalo, ze sme spolocne hladali stratenu topanocku a ked sme ju nasli, zistili sme, ze musime hladat topanku druheho dietata 😀 😀

ponozky som sa snazila riesit tak, ze som ich nedavala 😅 teda snazila som sa davat suknicky a ku nim pancusky. A inak mat ustavicne len oci na stopkach. Aj tak sme niekolko ciapok, ponoziek a v zime rukaviciek stratili. Topanku nastastie ani jednu, tie sme vzdy nasli. Mali sme pravidelnu trasu prechadzok a neraz ma uz ludia poznali a hlasili mi, ze tam a tam lezi nasa topanocka 😀

martao
7. máj 2009

No moj najstarší to robil stále. Nakoniec som mu dala podkolienky.
Čiapky si vyberal sám. To sa mu páčilo.
Topánky tiež len na chodenie.

zrzulka
autor
7. máj 2009

Kocky dakujem, vsetky ste zlate. Ciapky mame aj my na snurky, vsade nasivam. mame aj stucne. Dnes som jej nedala na nohy nic a pohoda. tak jej tie capacky asi davat nebudem. Uz som objednala u sestry nove. je v Uk takze tam je to o polovicu lacnejsie. A budeme mat nahradnu ak by stratila🙂))))
Stvura a odkial tvoja sestra objednava?????????resp. kde chodi nakupovat? Aj moja sestra zije v Anglii uz par rokov takze mala ma vela veci "znackovej ciny" z Uk. za par libier pokupi uplne perfektne veci o Avente ani nehovorim. Ale nechcem to rozoberat pretoze to je uz na inu temu....

danu
12. mar 2010

murinka • 1d • Dnes o 09:54
ahojte.dcera si stale stahuje akukolvek ciapku z hlavy a tym ako ich stahuje tak ich ,,fantasticky,, natahuje 🙄 uz neviem ako odputat pozornost od ciapky 😒 mam pocit ze uz teraz mozem zabudnut ze jej v lete dam nejaky klobucik alebo satku ☹ vie mi niekto poradit? 😉

simonka2701
26. mar 2010

ahojte mamicky,pridavama sa k vam..presne toto iste mi zacala dcerka robit asi mesiac..stale stahuje si ciapocku..dnes ma islo porazit vonku pofukovalo a ona bez ciapky stale ju strhavala dala som jej bekovku ale naposledy..dostane snoruvacie...neviem co ju to pochytilo