Malá zrazu preferuje ocina. Čím to je?

moncaf
13. sep 2009

ahojte maminy,
chcem sa opytat, ci ste niektora uz zazili situaciu ako prezivam ja.. moja 15 mes. dcerka zacala preferovat ocina vo vela veciach skor ako mna.. nielen v srandach a blbostiach ale aj pri placi, pri hre, krmeni a vobec.. do postele chce aby ju daval iba on, ked sa stane krivda bezi skor za nim.. ked odide do prace, place pri dverach, ked pride strasne sa potesi.. je to normalne? a cim to moze byt sposobene? trosku ma to trapi, nezmenila som spravanie ani nic a neviem co sa stalo v malej hlavicke.. dakujem za skusenosti a nazory..

lubu
13. sep 2009

Ahoj moncaf🙂

No aj my mame toto obdobie za sebou teda ešte aj pretrvava..naša mala je tiež na ocika zatažena..ale to je asi tym že ja som s nou stale a manžel ked nie j v praci..Ja si myslim že je to uplne ok..Ved je jej vzacnejši...Beriem to normalne...Ve dnapokon baby mali vždy bližšie k ocinom...ja si to tiež pamatam z dectva 😉 napriklad ked mna manžel poboza lebosa prituli naša mala tak pišti že ju musime zobrat k sebe a ked si davame pusu tak mna odtlača...ale ked ocinko nie je doma le v praci tak je uplne v pohode 😉

moncaf
autor
13. sep 2009

dakujem Lubu..dakujem za nazor, vyzera to tak ze mi len chybaju skusenosti s dobrym ocinom.. ja som to doma nemala.. takze viem iba z pocutia ako princezky miluju ocikov..

luciadan
13. sep 2009

nuz, ja mam chlapca a tiez zacal preferovat manzela. ked odchadza do prace, place, krici, bije ma... potom je to vsak ok. no ked muz pride z prace, prestavam existovat. rano, ked vstane, prilezie k manzelovi a pusinkuje ho. na mna sa iba letmo pozrie. pride mi to nespravodlive, ja sa o neho staram, vstavam k nemu v noci,ked place, rano tiez vstavam iba ja... v sobotu manzel spal do pol desietej a ked vstal, maly sa siel zblaznit - to bolo same "moj-moj", pusinky, objatia. najprv mi to prislo mile, teraz ma to trochu stve, aj ked chapem, ze je vzacnejsi a viac sa s nim salie. lenze ja som "mojkaci" typ a manzel nie. predtym som si to uzivala, ze ma maly mojkal a teraz mi to chyba... snad z toho vyrastie🙂

zuzka1.
13. sep 2009

u naa jw tiez tatik hrdina cislo jeden. bolo mamickovske obdobie, kedy to trapilo mm, teraz je tatokovske, kedy to trapi mna. trapi, nai netrapi, su nadherni, ked sa mojkaju.
ja sa s nim mojkam, ked je tatik prec. 😉
tiez si mylsim, ze to prejde.

segricka
13. sep 2009

áno, áno, áno 😎

anavila
13. sep 2009

aj moja dcerka je prisavka na svojho ocina. On nemoze ist ani na wc sam, ked sa tam zatvori tak ona reve ako diva. Tati, tati tati tati.....
mna normlane odmieta... rano ked ma vidi ked sa zobudi tak sa pyta uz s placom kde je ocko. on si ani neoddychne lebo ked si moze trocha polezat ked pride z prace, tak ona mu to nedovoli. dnes som mu povedala ze na den matiek bude oslavovat on nie ja. citim sa taka zbytocna....

tonicka
14. sep 2009

moncaf,anavila a ostatné 🙂 je to len obdobie, my mame striedania, a pripadne jacanie za jednym alebo druhym. A sestra to mala tiez...... Je to u deti normalne. Napriklad mame tyzden kedy ju mozem dat cikat len ja, potom len tatinko a potom ona sama a tak je to zo vsetkym 🙂

molnarovak
14. sep 2009

môžete si gratulovať, vaše deti sú psychicky vyzreté osobnosti. Aspoň takto mi to vysvetlila detská psychologička. Ja mám opačný problém, moja 9 ročná dcéra sa nevie odo mňa odpútať, takže som navštívila psychol. a vysvetlila mi, že dieťa musí prechádzať určitými obdobiami. Najskôr je obdobie "mama", nasleduje obdobie "otec" a nakoniec obd. "kamaráti". Moja dcéra už mala byť dávno v tom poslednom, ale stále sme na začiatku. Odpútanie dieťaťa od matky je niekedy veľmi ťažké, aj pre matku (pre mňa určite), ale treba tým prejsť, aby dieťa nemalo neskôr problémy.

lyongirl
14. sep 2009

ahojte, pridávam sa k maminám, ktoré majú dieťa preferujúce otca. myslím, že je to tým, že my sme s nimi stále a ocko nie. Boli ránna, kedy manžel vstával potichu do práce a malý ho aj tak začul a plakal za ním pri dverách. Teraz príde tatík domov a mama nemôže nič spraviť, ani ho len obliecť, alebo vyzuť, reve ako šialený, lebo všetko môže len tato. U nás sa to trošku zhoršilo, myslím tá závislosť na tatovi vtedy, keď som išla ako tehotná do nemocky a ležala som tam 5 týždňov. malý mal len tatu a babky a dedkov a čo som si myslela, že bude za mnou plakať, tak on ma nechcel, chcel len tatu a ja som mu nemohla dať v nemocke na návšteve ani len pusu. vtedy sa naňho totálne upol a trvá to doteraz.
Keď sme sami, tak je všetko ok, mama môže všetko a bez plaču, alebo vynucovania, ale príde domov tato a malý len reve a vynucuje si všetko od neho... niekedy som na nervy a hovorím si, že je lepšie, keď sme sami doma, ale ja nášho tatina potrebujem, lebo som vyčerpaná a chcem aby pomohol, čo on pomáha, ale je to potom doma na nervy, lebo synáčik je neposlušný...

lienka79
14. sep 2009

ahoj...
ja toto zazivam od narodena naseho syna....bolo obdobie, kedy som sa tym vela trapila a zhryzala..lebo vasde sa pise, ako mamicka toto, hento, ako diera vnima mamu a bla,bla
U nas je to od narodenia naopak..a neviem,cim to je...dnes uz to beriem ako samozrejmost..obaja mu prejavujeme vela lasky, blbneme s nim obaja, bolo obdobie, kedy sccel chodit spat so ,mou...nie s attko..ale trvalo to kratko a pocas dovolenky v zahranici a aj po jej navrate, stale preferuje nadalej ocka...uz 2,5r..
su take deti,je ich malo ,ale je to tak
Obvinovala som sa,ze som zla mama..ale nie som,lubime ho obaja rovnako...
Byva obdobie, ze nas berie 50:50..ale viac ocina a najma, ak ideme k do cudzieho, k cudzim,alebo ak k nam iekto pride...tak len TATKO...
Malo to svoje vyhody..ked som niekam sla, tatko ma na 120% zastupil, neboli place za mnou...uvidime ako skolka...ale bololelo to...uz je to ok

dadulka19
14. sep 2009

moncaf,u nás je presne to isté 😖

bublinkajasminka
14. sep 2009

yasminka ide tiež za ruku s ocinom radšej ako so mnou ked si má vybrať, ked zaštrkocu kľuče vo dverách letí tam a kríči tata - ked príde tato z práce je na ňom navesená 🙂 🙂 viac ako na mne 😒 ale mne to nevadí 😉

moni83
14. sep 2009

Ahojte u nas je to naopak obe dcery su akoby zavysle odomna . od otca nechcu nic. samozrejme ze sa im venuje , hra sa snimi kupe ich robi vsetko aj tak im to nestaci. odkedy sa mladsia narodila ako by starsia trosicku viac tahala k nemu ale aj tak to este nie je to ze by ho neviem ako uprednostnovala. len uz urobi par veci aj snim. ale aj tak mi vie urobit rodeo ked mam malu na rukach a aj ona chce drzat moju ruku a nie otcovu. a mala to je maly kliest na mne hadam ztoho vyrastu. nie ze by som sa stazovala ale brala by som ak by som nebola stale len ja ale aj OCO.

andrea310
14. sep 2009

bvxcv

andrea310
14. sep 2009

Jéj, som rada, že ste otvorili túto tému, s manželom sme práve toto hľadali. U nás je problém, že naša 1,8 mes. dcérka preferuje mňa. Teší ma to, ale je to dosť náročné, lebo sa nemôžem od nej ani pohnúť. Dúfam, že sa to niekedy zmení a odlepí sa odo mňa, lebo teraz je radšej so mnou ako s deťmi. Stačí, keď ich vidí, ale hrať sa s nimi nechce. Väčšinou som počula o tom, že dievčatá preferujú otcov a chlapci zasa matky. Vraj ide o oidipovský syndróm, kedy deti pokladajú rodiča opačného pohlavia za "budúceho partnera" a podľa neho si veľa krát vyberajú v neskoršom veku manžela či manželku, samozrejme neplatí to vždy. Ale späť k nám. Manžela to dosť trápi, že naše dievčatko akoby stratilo o neho záujem. Často ho bije a nechce ísť k nemu a pod. Bojí sa, že sa to nezmení. Jej pozornosť si získa väčšinou pri hre na schovávačku. Ale dosť ho to trápi, lebo v minulosti mali sa ťahala skôr k nemu ako ku mne. teraz to však trvá už dlho. Všetko však pripisujem tomu, že som sa vtedy venovala škole a mala som na ňu málo času. Možno teraz sa ma nejde nabažiť a možno sa mýlim... Napíšte prosím ako dlho trvali u vás obodbia mama a tato. ďakujem

lienka79
16. sep 2009

oidipov syndrom sa prejavuje az u starsich deti,pokial viem..medzi 2-5 rokom

ibolia
16. sep 2009

Ahoj moncaf, je to možná blbé přirovnání, ale dcera tě momentálně bere asi jako kredenc. Prostě něco, co je doma vždycky po ruce, ale tatínek je to, co je jen občas a vzácné. Z toho určitě vyroste.

kubaka
16. sep 2009

vůbec si to neber osobně, ví, že jsi ta"kredenc" 😀 kterou vždycky najde tam, kde potřebuje. Stejně s tím nic nenaděláte - nechat to plavat, věnovat se oba uspokojivě a uvidíte. A hlavně se vůbec netrapte 🙂

blau
16. sep 2009

uplne suhlasim s kubaka. Zatial nas ma tak na poly ale viac je na mne. Ja by som to brala ako pozitivum...keby to bolo naopak 😉

jaja0110
16. sep 2009

pripajam sa do klubu, mame 18 mesiacov a nase baby uz presne vedia kedy tatino chodi z prace...o 17:30 su nastupene pri dverach a kricia "tati tati", vecerne aj ranne krmenie "tati tati", to iste kupanie, alebo pofukanie bolacky... 😉 nejak to neriesim, ved sa im venujem cely den...tatino je len ceresnicka po celom dni...a nejak mi to nevadi, aspon si mozem chvilu vydychnut aj ja 😉

sasiki
17. sep 2009

ahote, aj môj syn sa správa, akoby sa narodil otcovi 😀 😀 😀 neberiem to tragicky, je to predsa jeho druhá polovica rodičov 😉

dadex
25. sep 2009

Aj u nas je to presne tak. Ja sa nad tym usmievam a hovorim teraz mam volno. Maly zaspava vylucne s ockom a mamicka si vychutnava tu atmosferu. Aj my si mozme na par minut oddychnut a je to krasny pocit ked vidite ako sa maju radi.

sasiki
25. sep 2009

dadex súhlasím 😉

zuza.m
25. sep 2009

no pobavila som sa 😅 a velmi ma teši že to je normalne a nie len u nas.ja som si tiež myslela že som zla matka 😢 .bolo obdobie ked zbadal tatinka a tahal len k nemu,chodila som snim za ručičku a on ako ho zbadal mna puštal a chytal jeho,ale ked chodil tatinko tak okkolo mna prešiel ako keby som tam ani nebola.tatik je dost často preč a všimla som si že je to tym.ako dojde nevie sa ho nabažit.vždy sa snim len pohral a ostatne som robila ja(krmenie,prebalovanie,obliekanie,davanie liekov,odsavanie soplov...všetko zle)
a tak ked bol doma nechavala som maleho čo najdlhšie snim,aby videl že aj s tatinkom nieje len sranda.po par dnoch sa to zmenilo a už som bola aj ja na svete 😅 .myslim že oni maju take štadia že prilnu k tomu kto sa snimi prave hra.može to byt aj uplne cudzi človek babka,suseda kamoška,neter...teda aspon u našeho maleho. 😅

loretka1
25. sep 2009

jsem v te same situaci.maly kdyz je nemocny a je mu nejhur chce,aby u nej byla tata.nekdy to tak je,myslim ale,ze je to obdobne,mozna ne,ale urcite to neznamena ze tatu ma vic rad nez tebe.ja bych to az tak neresila.aspon mas vetsi klid kdyz furt touzi po tatinkovi 😀

mysulka
27. sep 2009

Ahojky, tak u nás to už taky párkrát proběhlo, připadám si pak hrozně, jako nějaká krkavčí matka ☹ nejdéle mu to vydrželo týden, to jak mě viděl, tak začal brečet, utíkat ode mě... ale pak se to zase zpravilo a ja jsem ta nej 😀 ale nesmím mu umejvat hlavičku, jinak mám na dva dny vystaráno a zase mě nebude mít rád 😀 je to kaňour 😎 Jsou to přeci jen naši miláčkové a jak krásně s náma cvičí 😀

cencula
27. sep 2009

no z toho si nič nerob, môj 17 mesačný syn ma vymení za deda, za tatina a dokonca už aj za babku, ☹ a síce mi to je lúto, ale zober to tak, že zlé lieky dávame my mami, na očkovanie ideme my mamy, nútime ho jesť my mami, aj ked mi to je lúto, dúfam, že to už prestane a konečne tu budem aj ja pre neho.

petja
28. sep 2009

tak tohle bych absolutně neřešila,stejně,jako to přišlo,to i odezní....hlavně žádné výčitky apod. 😖

petja
28. sep 2009

přirozená socializace dítěte...

dadis
2. okt 2009

u nas odkedy sa narodila sestricka, najviac sa mojka iba s nou, stale jej hovori "Lubim ta Sasku" 😀 , so mnou sa uz nechce mojkat a ked som sa ho spytala ci ma lubi, povedal ze ma nelubi, tak sa radsej uz nepytam 😀 ..aj ked, vcera mal nejaky "svetly" den a ked tato prisiel z robotky, tak vsetko mohla iba maminka a tatko "preč", dokonca sme sa aj pred spinkanim pekne mojkali, dufam ze sa to obrati k lepsiemu, lebo mi to mojkanie s nim ozaj chybalo a uz som aj trosku na malu ziarlila 😉