Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

durni
7. júl 2008

smardik
no ja som práve o tom dosť dlho uvažovala a zmenila som doktorku ale na poradnu ku nej mam ísť až v auguste niečo kvôli poisťovni mi vravila ta stará doktorka tak dufam že tato bude lepšia a viacej sa bude o mne a hlavne malého starať, chodí ku nej aj sestra a narodila sa jej uplne zdrava dcerka bez problemov a aj mama ku nej chodi takže hádam už to bude lepšie
tak si ma teda trošku uklludnila s tým bruškom lebo ja som s toho bola nešťastná že je malinké a tie pohyby ma tiež znervózňovali že ich necítim a ostatné už dávno čo poznám
tak hádam to bude dobré už sa neviem dočkať dalšej kontroly aby mi povedala či je všetko ok 🙂

evulinkab
8. okt 2008

Ahoj holky,
já jsem 27tt a mam hopdně malé bříško.Jsem hodně hubená, vždycky jsem měla bříško propadlé, ale i přesto všechno si myslím, že v tomhle týdnu těhu bych měla mít bříško mnohem větší.V poradně jsem byla před 14 dny a nic neříkala, jakože by bylo mimčo malé, měřila mu stehení kost, hlavičku a prý vše ok...Ale přesto mě to dost znervoznuje.Když pak tady čtu příspěvky od některých z vás, jak máte malé bříško a pak se podívám do alba...a vidím, že v mém týdnu jste byli o něco kulatější než já...no tak mám obavy 😖

majandra
8. okt 2008

evulinkab, vobec sa nezatazuj velkostou bruska.....ak je v poriadku tak je to ok....nevies ako je tam rozlozene.....nema kazda tehotna velke brusko

andela1
8. okt 2008

ahoj evelinkab.pozerala som ti do albumu.vidim ze si v tom tyzdni ako ja.noaby som ta upokojila,ja mam teraz asi take brusko ako ty v 21+3tt.od zaciatku som pribrala 7kg.tiez sa mi zda ze mam male brucho ale 1.10.sombolana poradniadoky mi povedal ze baboje velke na27tt a v ten den sombola v 26+6tt.tak hadam mi neklamal 😉 🙂 a ak babo je dostvelke tak nestresujem,vsak je aj velmi aktivne hlavne v poslednych dnoch.taksa ma hadam dobre.pa

levik82
8. okt 2008

evulinkab vazne sa nams co strachovat. my co sme boli baby v materskom centre kebyze chces odhadovat terminy porodu podla velkosti brusiek tak postupujes opacne ako v skutocnosti boli. a ta co mala termin ako prva z nas mala naozaj take malinkate brusko, ze vyzerala obcas ako lepsie najdenena 😉 a mimco ma uz na svete 😉 a pritom to je chuda baba. a babo jej odhadovali velke. ono zavisi aj od toho nie len ako je poskrucane, ale aj kde sa uhniezdilo. ci skor vzadu alebo vpresu. takze nemusis mat obavy. ked rastie babo a jemu je dobre, brusko este zdaleka nemusi. a aspon nebudes mat tolko natiahnutej koze 😉

blovitc120
8. okt 2008

Ahojte, pozrite si môj album, bruško malinké a malá mala 2940 g/50 cm, rodila som deň po termíne. Myslím, že na mňa akurát stačilo. Nič jej nechýba 🙂. Bruško nemusí byť veľké, na mňa kukali v pôrodnici ako na zjav, keď som ráno prišla, že mám kontrakcie, že ktorý som týždeň a ja že po termíne 😀

deathy
8. okt 2008

Ahoj, no vidím že tady už ste skoro všechny ve vyšších tt. Tak se chci zeptat, když ste byly v 18tt, měly už ste bříško? Já si připadám jako hoooodně přejedená. Od začátku těhu jsem nepřibrala v podstatě nic, podle toho jak se vážím doma. Nejdřív sem 2kg zhubla, pak jedno přibrala, taže sem pořád na svý váze. Tak sem se chtěla zeptat, jestli už mě taky třeba čeká nějaký růst nebo ne.. Už bych asi chtěla trochu větší bříško..

sarkal
9. okt 2008

Ahojky,tak známá měla docela dost velké bříško už v 11tt bylo to až neuvěřitelné,ale nejspíš to bylo proto,že před těhu byla hrozně hubená,měla nějaké zdravotní potíže a pak najednou dost přibrala.
Sestřenice je trochu silnější postavy a nikdo by do ní minimálně do toho šestého měsíce neřekl,že je těhu,nosila pořád stejné rifle.Za to poslední měsíc byla jako balón.
A mě je břicho vidět někdy od 19tt,ale to bylo ještě takové,že by asi nikdo nehádal,že jsem těhotná.Teď mi připadá,že mám velké bříško,ale v porovnání s kamarádkami ho zas tak velké nemám a měla jsem strach aby prcek třeba nebyl malinkej nebo tak,když si totiž lehnu na záda tak se mi to jako rozvalí a mám takovou placku.Ale Tomík je naopak spíše větší než menší a v 33+2tt vážil 2484g. 🙂

lencici
9. okt 2008

Ja som do piateho mesiaca priblala 1kg. Ani mi bruško nebolo veľmi vidieť a potom do konca tehu som pribrala ešte 14kg. A na sále sa ma každá sestrička pýtala že v ktorom som tt že už idem na to (bola som v 38tt).. Mala som maličké bruško a Tamarka bola tiež maličká mala 2510g a 47cm. Ale ona ani teraz nieje nejak extra veľká...Mne sa to potvrdilo malé bruško malé bábo al najhlavnejšie je že sme zdravý 🙂

funy
9. okt 2008

deathy,

ja som mala brusko ako keby nafuknute. taky tvar tehu bruska zacalo chytat neskor.

ivcar
10. okt 2008

Ja jsem mela nebo spis nemela brisko do konce 5. mesice , ani sestricka u dr. na me nic nepoznala a kdyz jsem prisla do tehu poradny , tak pry co si preju, ze je poradna pro tehotne ( V patem mesici jsem zmenila dr) 😅 no a pak to slo raz naraz, snad kazdy den se mi pupik zvetsil a naopak na zacatku 8. mesice se me známí ptali,kdy uz jdu rodit. Nakonec jsem mela brisko velikanske ,pribrala jsem 20kilo a mala mela 4,10kg. 😀 Ale myslim, ze velikost briska a s velikosti mimi moc nesouvisi.

deathy
10. okt 2008

funy, no tak nějak bych to popsala. Jako hodně nafouknuté. Já víceméně nosím svoje věci pořád, jen teda některý trička mi lezou, tak pro pohodlý nosim takový to...co je na prsou uplý a dolu je to jako sukýnka..v tom je mi dobře a trochu mi to i to bříško dělá 🙂 No, žádný bříško, prcek o sobě taky nedává vědět..to je nuda 😀

lestep
10. okt 2008

deathy- záleží na typu postavy jakou máš. Já jsem byla vždycky drobná a hubená, takže na mě to poznal každý od začátku že jsem těhu..Než jsem otěhotněla, tak jsem měla 50kg. Těhu kalhoty jsem začala nosit někdy ve 12 tt. Nemohla jsem nic dopnout a všude mě všechno tlačilo..
Řekla bych že velikost bříška s velikostí mimimka vůbec nesouvisí..Někdo má břicho jako balón a porodí miminko 2,5 kg a někdo má malé břicho a porodí obříka. Včera jsem byla na ultrazvuku a doktorka na mě tak koukla a říkala, že malej už má 1.400 g, že to musí být nějak jinak s těma týdnama, že je buď mimi větší nebo že si doktoři spletly týdny. Týdny si nespletly, mě to také tak vychází. Holt to bude macíček pořádnej..
Když jdu, tak zezadu na mě nikdo nepozná, že jsem těhu, zato z profilu, mám hodně špičatý a předsunutý břicho,. Přibrala jsem jen v tom břiše. Celkem jsem přibrala asi 8 kg. 🙂

felixko
10. okt 2008

ja som pribrala za celé tehu 15 kg. bruško som mala malé, ešte lekár a zdrav.sestry na pôrodnici hovorili, že to bude bábätko do 3 kg, a nakoniec zo mňa vyšla 3650g bábika. každý krútil hlavou, kde bol ten malý krpec strčený.

deathy
10. okt 2008

lestep, já mám postavu..no definice tak akorát. Nejsem hubená, ale nejsem ani oplácaná. Mám 63kg, teď už možná 64kg, to sem měla i před tím. Takže nevím. No, u mě to bude asi vidět nějak mezi tím, kdy je to vidět u hubených a kdy u trochu oplácaných 😉 😀 Jinak těhu kalhoty u mě ještě asi nějakou dobu rozhodně nehrozí. Nosím normálně svoje džíny, sice pásek je lehce povolený, ale to jen kvůli pohodlí.
Tak sem zvědavá co z toho nakonec bude, dle rodiných dispozic člověk tak nějak akorát 😀

jaja0110
10. okt 2008

ja som pribrala "len" 20 kilov ale na to ze som cakala dvojicky sa mi to nezdalo vela, kedze poznam maminy ktore pribrali 20 kg pri jednom dietati 😝 brucho zodpovedalo mnozstvu nakladu (120 cm obvod pred porodom) 😅 😅 a boli tak ukryte dve 3 kilove princezny... no a rodila som v 40tt ( po vyvolavacke, inak by som ich prenasala) 😉 😉

pajmis
12. okt 2008

Ahoj holky, myslite, že když sem do ted přibrala 5kg, že bych mohla mít malé dítě??? mě připadá, že břicho mám jako balon... ale zase nechci velké dítě... nevíte čím miminka v bříšku rostou více?? Vůbec se nepřejídám a je pravda, že jím čím dál méně, protože se mi asi zmenšuje objem žaludku 😅 a je pravda, že by to mohlo být velké i tou plodovou vodou?? Kolik jí má správně být?? Já byla minulý týden v nemocnici, kvůli tomu, že mi plodovka trochu odešla, no a pak se mi zdálo to břicho menší... ale ted mi připadá zase veliké... já na sebe nepřibrala jako by nic, sem pořád stejná až na ten pupek... ještě ted nosím svoje džíny, co sem měla před otěhotněním a byly mi fest, velikost S a pořád mi jsou, sice je nosím pod pupkem ale ještě tam mám místo... takže soudím, když sem já na sebe nepřibrala nic a možná ještě shubla, tak to vše má miminko...a jestli sem do ted přibrala 5kg, tak mimčo může mít kolik?? když odečku plodovku a placentu a já nevím co ještě??? Celkem se děsím... mám těhu cukrovku a to hrozí obříci....

kvixa
2. nov 2008

ahojte, ja som v 11+2 a brucho mam ako v 6 mesiaci 😀 tak myslite ze je vsetko ok. 😝 moze to byt aj tym, ze som krpec? 🙂

munu
2. nov 2008

a je to tvoje prve tehu?
lebo ja mam prve tehu, som uz v 22.tyzdni, ale ked si pozries moju foto z albuma v 21.tyzdni, tak mozno len o stipku vacsie brusko mam teraz 😒
tiez by som uz rada videla, ze mi rastie na vacsie, nie stale take malicke.. no dufam, ze sa to uz rozbehne teraz v druhej polovicke tehu

majandra
5. nov 2008

kvixa, nechcela by som ta vidiet tesne pred porodom 😀

hlavinka
5. nov 2008

Ahoj holky, i ja prispeju: ve 30 tt mela mala 1,94 kg dle UTZ. Nyni zacinam 34tt, mam o 20 kg vic a pres pupik mam 113 cm.
Taky myslim, ze vubec nezalezi na tom, kolik kdo pribere, ze proste mimco si vezme, co potrebuje a je jedno, jake kdo ma brisko. Tak maminky klid, budte rady, ze nemusite po porodu shazovat dalsich 10 kilo nadvahy 🙂

martinka17
5. nov 2008

pridám sa aj ja. Ja som začala tehu gate nosiť až v 21tt, dovtedy bežnú veľkosť 36 ako pred tehu., A že som vôbec tehulka si začali ľudia všímať až niekde v 25tt...a keď teraz poviem, že siedmi mesiac, tak sa každý zasmeje, že kde mám to dieťa???? ale krpček je dosť veľký-tak akurát na svoj "vek", takže si nemyslím, že veľkosť brucha hovorí o veľkosti bábatka 😀

hlavinka
6. nov 2008

Martinka: tak to jsi mela dobry, ja jsem musela tehu kalhoty nosit uz od 12tt a jeste jednou je pak vymenit za vetsi velikost. Nabrala jsem totiz i pres zadek 😖

martinka17
6. nov 2008

no ja mám síce spolu asi 10kg zatiaľ doplusu, ale najpv som 5 kg schudla počas 2 mesiaca a tie som postupne nabrala až niekedy okolo toho 21tt...tak asi to mi pomohlo 😵 Ale hlavné je, už konečne vyzerám ako tehulka 😀 😵

petka_s
6. nov 2008

chcem sa opytat,ked som bola teraz na prietokoch,
tak mi doki pocvedala ze mala je u mna dobre vyzivovana 😀
ze je o tyzden vacsia,je to normalne?

jarka82
6. nov 2008

Ahoj jaja 0110 to ti gratulujem 40tt,ja som v 21tt a obvod brucha mam 107cm,pri prvom som pribrala 20kg 10kg ostalo na mne teraz som zatial pribrala 4.5kg zacala som z 70kg takze maju si co zo mna brat babetka 😀

emjee
6. nov 2008

dufka • 27tt • Dnes o 10:34
Ahojte zienky,
chcem sa poinformovat ohladne velkosti bruska v tehotenstve, viem ze je to u kazdej zeny individualne, vzhladom na vysku a hmotnost, ale ja mam pocit ze to moje je naozaj male.
Som v 27 tyzdni a pri mojej vyske 170 cm mam obvod bruska 92 cm, prv nez som otehotnela mala som obvod v pase 59 cm. Aj na prvy pohlad ked niekomu poviem ze som v 7-mom mesiaci tak sa zacuduje, ze ake mam male brucho. Babo sice rastie podla usg je vsetko v poriadku co sa tyka velkosti babatka, len ked si predstavim ze podla usg by malo mat od hlavicky po zadocek cca 36 cm a k tomu su este niekde poskladane nozicky a rucicky babatka, tak mam pocit ze v tom mojom malom brusku to hadam ani nie je mozne.
Preto vas prosim, ked mate niektora podobnu skusenost, resp. rovnaky problem, aby ste sa ozvali.
dakujem

munu • 23tt • Dnes o 10:39
dufka, bud pokojna
mam kamosku a ta ma neskutocne male brusko a ostava jej uz len 8 tyzdnov do porodu
ale hovorila mi, ze jej povedali na ultrazvuku tiez, ze male je velke ako ma byt a vsetko je vporiadku.. ma doslova len taku gulku ako melonik na brusku...
asi je to fakt individualne... som zvedava ako mne podrastie brusko... uz ho mam zase trosku vacsie, o 2 tyzdne spravim aktualnu foto a pridam si ju do albumu... sama som zvedava, ci uvidim nejaky vyrazny rozdiel, alebo ani nie...

shela • 1d, 21tt • Dnes o 10:53
dufka...sice teraz to nieje moj pripad ale prve tehu som mala ako ty...v pase mam do tych 65cm a pri malej som v tvojom tyzdni mala este mensie...ale ku koncu som mala v pase 101cm...terazsom v 21tt a uz mam 93cm...pred tehu 64cm...a moze to byt aj o tom ze mas pevne brusne svaly, potom to moze byt ze malinke je ulozene velmi vzadu...ale neboj ked lekari vravia ze je vsetko OK tak sa nestresuj..bud len rada..nehrozia ti strie..budes mat menej problemov po porode s brusnymi svalmi atd..ja 3 dni po porode som mala brucho ako pred tehu.. neskutocne rychlo sa mi stiahli svaly aj maternica...no uvidime ako to bude tento raz

martinka17 • 28tt • Dnes o 11:22
dufka
ja som v 28tt a bruško mám tiež maličké....v páse mám okolo 90cm, a to som pred tehu bolo na 65cm Ale krpček bol v norme, naposledy síce pred 2 týždňami USG, ale bol OK

Veľkosť bruška s veľkosťou bába nesúvisí, neboj Ja tiež vyzerám ako iné babenky v 20tt, ale už to neriešim, možno to ešte doženiem, uvidíme

avanka • 1d • Dnes o 11:30
Dufka, ja som mala tiez male brusko nikdy som nebola uplne stihla, ale ked som v 38+3 rodila, vsetci v nemocnici mi vraveli, ze vyzeram tak na 7 mesiac a Lukasko mal 3300 g a 49 cm
zato po porode som pochopia, preco som ho mala take male.....po 1 som vysoka a po 2 sa mi to vrazilo do bokov , co som pred tym nezistila, lebo som nosila tehu veci

zuzula25 • 36tt • Dnes o 12:29
Dufka, ja som tiez mala velmi male brusko, dokonca do 6 mesiaca mi nikto nepovedal, ze by som mohla byt tehu, v siedmom to vyzeralo akokeby som sa uz napapala, ale po tom 8 ako keby niekto do mna pumpoval vzduch, brusko rastie uz ani neviem ako, ale tiez ho nemam obrovitanske, niektore tehulky co stretavam maju o moc vacsie brusko ako ja a to su tehotne kratsie, ked si vyssia tak brusko je mensie, lebo tam ma mrnous viac miesta, len bud rada, aspon ti neostane velike brusko po porode.

dufka • 27tt • Dnes o 12:32
juj zienky, sme ma upokojili od mojich obav....
Viete dost ma to trapi, ked mi niekto povie, ze mam male brusko a ked sa porovnam s inymi tehulkami, ked su v poradni a maju cca rovnaky tyzden ako ja, tak si pripadam pri nich ako vo 4.mesiaci
Gyn. mi sice povedal ze mam pekne pevne brusko, ze dlho take nevidel a ked som sa ho opytala na velkost, tak povedal ze mam pevne brusne steny, ci som niekedy cvicila brucho a pod., je pravda ze som mala jeden cas az tehlicky ale posledne 2 roky len spevnene a ploche. Tak to bude asi tym, dufam, ze babo fakt nie je ohrozene.
Dakujem vam za prispevky, aspon viem, ze v tom nie som sama

petronelie
7. nov 2008

Ahoj holky, reaguji na příspěvek dufky. I já mám malé bříško, jsem také 27tt a ještě před pár týdny nikdo nevěděl,že jsem těhotná. Já měla jinak pevné ploché bříško, tak to taky přisuzuji tomu. Navíc jsem vysoká a na vysokých ženách je prý těhu méně zřetelné. S velikostí miminka to prý souviset může, ale nemusí. Spíš to znamená,že nebudeš mít 5kilové děťátko, bude normální velikosti, a neboj, ono tam má místečka dost. A bříško ještě poroste, to se pak budeme asi divit 😀

petka_s
8. nov 2008

baby viete nieco teda o tom co som pisala vyssie?
co znamena ze malicka je o tyzden vacsia?

kvixa
9. nov 2008

munu je to moje prve tehu. a zas som pribrala 😀
majandra dakujem citim sa lepšie 😀