Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

zuzka1008
20. feb 2010

ahojte, ja som v 15tt a nemam skoro žiadne bruško rano, večer alebo ked sa najem, tak ako keby mi vybehlo, tak neviem neviem či to tuk bo babo 🙂 ale tie blbe poznamky od rodičov a znamych mi fakt už lezu na nervy : kam si dala bruško a prečo neješ ...
A potom že sa žena nema stresovať! 😢

desszi
20. feb 2010

Zuzka vobec sa netrap, ja som takisto nemala takmer ziadne brusko, az posledne mesiace to vyzeralo, ze uz cakam babtko - pre priklad ja som do konca tehotenstva nosila niektore veci velkost XS a S - krpec bol nakoniec klasicky priemer - 51cm a 3200 g

katka22r
21. feb 2010

zuzi nestresuj sa prosim ta ja som v 25tt nemala skoro vobec brusko..a pritom som ja sama postava o sebe 😀 cize jedine co bolo vidiet bolo to moje brusko..reci si nevsimaj a ked budes papat vela tak budes len ty sama sa trapit zo zbytocnych kil,papaj vtedy ak mas chut a nie na silu...

mates22
21. feb 2010

Holky klídek, já s první přibrala skoro 20 kilo, ale břicho jsem neměla bůhvíjak veliký a malá měla normál tři kila pade. Teď jsem 38tt a mám břicho jak když čekám trojčata, ale přibrala sem zatím 10 kilo. Takže je to prostě případ od případu. Je fakt, že teď beru vitamíny, protože jsem v minulém těhu potratila, takže bude možná dítko trochu větší, ale na UTZ to prý vypadá na průměr. Tak jsem v klidu - už abych to ale měla za sebou, mrně je sestoupený a otočený hlavou dolů jak to má být a mně stejně děsně furt pálí žáha ☹

jo a bříško mi vždy vyskočilo skoro naráz tak kolem 5. měsíce...tak se fakt nestresujte

crawler
22. feb 2010

hodně záleží na uložení mininka - některé leží dost v pánvi a bříško těhulka má malé a některá ho má víc pod povrchem nebo jak to říct a to je bříško hned a na váze taky nezáleží - mimi si stejně bere to, co potřebuje, takže i kdyby někdo nepřibral nic, tak mimi může mít krásná 3 kila 🙂 no stress

tibinka22
24. mar 2010

Ahojte.. dufam ze sa mozem pridat k teme... mne zasa vsetci vravia, ze ved vobec to na tebe ani nie je vidiet, to len ako keby si bola taka pribratejsia... lebo ja mam postavu taku ako hruska vacsi zadok a brucho male a teraz mi vsetci vravia ze vyzeram tak uz celkovo gulato... velmi sa tym trapim aj ked mamina a manzel ma upokojuju... no dufam ze je vsetko ok a mala je tam len dobre schovana... uvidime v piatok na sone..

lila794
25. mar 2010

Ja som mala pri prvom brucho ako svet, narodil sa 38+1 a mal 4kg, teraz mam take iste, tak som zvedava, kolko bude mat mala - uf! Ale to vobec nezavisi od velkosti brucha. Ja mam obe deti polozene uplne vpredu, preto mam brusko vypuknute uplne dopredu a je take velke. Zo zadu ani nevidno, ze som tehotna. Mam kamosky, co mali velke bruska, male deticky a naopak. Ono ta velkost babatka je aj dedicna. Moj otec mal skoro 5kg porodnu vahu 😝 . Moja starka aj ja sme utlejsej postavy, preto to tak na nas vyznelo - velke brusisko, no, ale aj deti velike 😉

miruska2411
26. apr 2010

Ahojte baby....chcem sa vas spytat ci je to normalne ked mam brusko nizsie polozene...som v 18 tyzdni a kazdy si vsimol ze mam dole brusko..je to v poriadku?

manika77
31. máj 2010

podla mna velkost bruska nezavisi od toho ake bude babo velke...ja som nemala vobec velke brucho a maly mal 4300 g/53cm...a kocka co somnou rodila mala len 2800g a bola odomna odost vacsia 😉

ani_sama_neviem
31. máj 2010

manika77 ved hej ale aj tak sa niekedy dbojim ze do deviateho mesiaca nebudem mat ani len naznak no :P hehe

danielaviki
31. máj 2010

@miruska2411 ja som mala skoro cele tehotenstvo brusko nizsie polozene a vsetko bolo ok...

flamenga
31. máj 2010

veľkosť bruška záleží od veľkosti panvy 🙂 teda, či sa vám bábätko ukladá viac do panvy - tým pádom je bruško menšie alebo ho hneď tlačí von 🙂

kakaovyrez
22. júl 2010

Ahojte, ja som v 18.tyzdni, brusko nemam ziadne a aby toho nebolo malo, nic som nepribrala. Pritom som chuda (az moc), tak neviem. Myslite, ze to je OK? V 16-tyzdni malo babo 10 cm, doktor nehovoril nic, tak asi vsetko bolo OK. Nejde mi do hlavy, ze som este nic nepribrala ☹

flamenga
22. júl 2010

@kakaovyrez ja som ešte v 20.tt mala + 0kg 😉

bzbzz
2. mar 2011

Ahojte, chcem sa spytat..

niesom ( asi) tehotna 😀

Ale stale sa tak citim ako tehotna... :D :D

Vkuse jem, krize ma sem tam bolia... brucho mam take.. vacsie ako som mala.. :D ale to mi pride ze to su skor len speky :D A neviem ci sa to niekomu stava, ale ja neznesiem vobec nic tazke na brucho.. Aj ked manzel sa o mna len oprie tak mi to normalne vadi... taka nafuknuta sa citim byt...

Pisem, lebo by ma zaujimalo co si o tom myslite.. mozno len papam a priberam na vahe bez babatka 🙂 hehe

Ako ste prve tyzdne tehotne.. tak znesiete tlak na bruchu ? mylsim, ked si polozite ruku na brucho alebo daco take 🙂

artefact1
8. mar 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit....momentalne som v 16.+ 3 tt, mam pocit, ze brucho mam sice troska vypucene, ale je uz druhy tyzden rovnake...naposledy som bola na sone v 13.tt, bolo vsetko ok aj krvne testy v 1.trimestri mam ok, v piatok mi brali krv na tripple test, a lekar mi zapisal iba vysledky do knizky, sono mi nerobil....mam vycitky, ze som mu mala pre istotu povedat, ze nech mi spravi sono, lebo mam pocit, ze male uz nie je, do poradne idem az o necele 3.tyzdne...nie som chudej postavy,a mam mensiu postavu....pred vyse rokom som mala MA...tak mam teraz dost velky strach...co si myslite? dakujem Vam velmi pekne za pomoc!!!

erickaa
8. mar 2011

@artefact1 Ahoj, neboj, určite bude všetko v poriadku. Ja sa tiež stále bojím, či je všetko v poriadku a ten čas medzi kontrolami sa mi zdá nekonečný. Aj som to mojej doktorke hovorila, že 3 týždne nevydržím (doteraz som chodila každé 2) a ona povedala, že nech kedykoľvek dobehnem, ak to nebudem vedieť vydržať. Podľa mňa zbehni za svojím lekárom, povedz mu ako sa bojíš a on ťa určite pozrie. 😉 Možno si vypočuješ trošku frflania, ale to prežiješ 😉

katedesign
12. máj 2011

@bzbzz Ja mam ten isty probelem. Snazime sa s manzelom o mimco a minuly mesiac som asi potratila( mala som neskoro mrchu a bola taka divna, iba spinenie. Tehotensky test pozitivny na zaciatku vikendu a cez vikend m a strasne bolelo bruchu, ani z postele som nevstala a krvny test po vikende uz neg.) Teraz som dostala mrchu, zo zaciatku normalne, ale akosi skoro u mna skoncili a aj skoro zacali a zacalo ma riadne nafukovat a hlavne vecer mi vzdy vybehne strasne velke brucho. Kedze som chuda, hned si ho kazdy vsimne a aj ja som z toho nervozna. No a kazdy den je vacsie. Tak mi napadlo, ze som mohla mat mrchu aj tak a ze som mozno tehu. Alebo len tak si priberam 🙂 no nic, zajtra skusim testik a necham sa prekvapit 🙂

ramzesa
16. máj 2011

Váha bábätka vôbec nezávisí na veľkosti bruška 🙂. Ja som pri prvom- chlapčekovi pribrala o dosť viac ako pri dievčatku. Ale žeby som mala nejaké maxi bruško sa mi nezdá. Až niekedy okolo 5 mesiaca začalo byť na mne vidieť. Pri dcérke som dlho, dlho nevedela pribrať, nejako mi smrdelo jedlo 😀, zle mi nebolo, ale nevedela som ho zjesť :-P. Ešte som dokonca aj schudla prvé týždne. A rodiť som išla s loptou pod tričkom 😀. Synček mal 52cm a 3500g a dcérka 50cm a 3200 g. Ale aj Dr. mi povedala, že mne sa tie bábätká ťahajú viac do bokov, ako dopredu 🙂. Keď som išla do poradne, tak predo mnou mamička už skoro 60 kg (ten istý tt ako ja) a ja ledva na 50kg som ťahala :-P. Výškovo sme boli skoro rovnaké. Sestrička mi na to povedala len, že pokiaľ nechudnem, tak to nevadí, že priberať ešte začnem. No ta som ešte čosi pribrala 😀. Niektoré ženy môžu mať bruško ako balón, ale bábo vôbec nemusí byť veľké.

kuriatko31
28. máj 2011

Ahojte,ja som uz v 33tt a v 10 idem na kontrolu,tak sa nechame prekvapit vahou..Mne sa tiez zda ,ze mam malebrusko a v 32tt mi vazil maly 1900g,a lekar povedal,ze je to idealna vaha babätka v takom tyzdni...ale velkost mi nepovedali,lebo ze to ony nerobia....,ale povedal,ze je vsetko v poriadku... 🙂

levandule_vanilkova
28. máj 2011

Ahojky. Moje bříško je teď v 32. týdnu taky malé, každý se nad tím pozastuvuje, ale doktor mi řekl, že čekáme velké miminko, tak nevím. Je ale pravda že mám docela širokou pánev, takže se možná mimi roztahuje spíš do stran než dopředu, takhle si to alespoň vysvětluji já. 😉

pia22
30. máj 2011

Ja som mala male brusko a pribrala som minimalne, vlastne ani nic, kedze som na zaciatku tehu schudla a pri
sekcii sa zistil vazny nedostatok plod. vody, porucha vyzivovania a malinky sa narodil tazko podvyziveny☹

majka12
30. máj 2011

Nedá mi to přispět. 😅 Já jsem měla v prvním těhotenství obvod pasu na konci těhu 114 cm a přibrala jsem pouhých 7kg 😀 😀 😀 😀 A klučík byl normální s váhou 3450g a 50cm. 😉 Břicho jsem měla obr a měla jsem ho od začátku těhu ( už v 10.týdnu jsem nosila těhu kalhoty). Před těhotenstvím, jsem břicho neměla a měla v pase asi 68cm. 😉 Teď čekáme druhý a po prvním mi zbyl trochu špek, ale teď mám břicho jak v pátým měsíci u prvního a váha moje jde dolů 😅 😅

sussanah
30. máj 2011

Opravdu taky mohu rict, ze na velikosti bricha fakt nezalezi, jako spis na ulozeni mimca. U prvniho jsem mela vcelku mega bricho, 20kg nahore a maly prumernych 3,65kg. Ted mam bricho vyrazne mensi nez u prvniho, mam i mene kilo nez v teto fazi tehu poprve, ale naopak je mimco tak o 2tydny vetsi, nez je obvykle, takze me uz pomalu pripravuji na 4kg mimi 😀

cigaretka5
1. jún 2011

baby absolutne sa nestresujte ak mate pocit ze mate male brucho ak je mimco ok nie je co riesit, skor sa teste ze hned po porode zacnete nosit spat svoje veci. JA som tyzden po porode nabehla do veci pred tehu a bolo to straaaaaaaaaaaaasne fajn

uhrikovci
1. jún 2011

Ja som zase prípad,že keď som čakala prvého syna, tak mi doktor pre pôrodom povedal,že viac ako 3,5kila malý nebude mať, hoci som mala brucho dosť veľké, malý mal pri narodení 4.250gramov a ja som skoro odpadla akého valibuka som vytlačila,Teraz som v 35tt a už pred dvoma mesiacmi sa ma pýtali ľudia či už idem rodiť. Teraz mám 120cm pás a očakávam zase troška väčšieho chlapiska ako je bežný priemer, ľudia si ma obzerajú keď idem,lebo vyzerám jak bombardér.Tak uvidíme. 😉

tatiana1760
15. aug 2011

Ahojte.
Podla gynek, by som mala byť v 31tt,povedal,že malinká je vraj o 3 týždne menšia,takže mi napísal,že som v 29tt,,nechápem podla čoho teda ide-vyzerá to tak,že podla nejakej tabulky rozmerov,inak si to neviem vysvetliť,
Ked som bola pred cca 2 mesiacmi na 4D ultrazvuku tak tam mi ten gynek,povedal,že som v 20tt a podla mljho gynek som bola v 23tt..
Muža ide poraziť,že či sa máme tedá báť,že prečo je teda malinká menšia o 3 týždne,, neviem či sa báť,že je menšia podla môjho gynek, alebo či sa mám riadiť podla toho z 4D --doktora,,

ka77
26. aug 2011

ahojte dievcata ja som dnes prisla s poradne som v 24 tt a doktorka my povedala ze mam tvrdsie brusko a maleho v nom vetsieho...... mala niektora podobny problem? na tvrdnutie my dala magnezium ale na tu velkost? pribrala som 7kg je to vela?preto ze vela papam tak je vetsie??? dakujem

kristinka141291
15. jan 2014

@kakaovyrez Ahoj, ja mam ten isty problem, meriam 180 cm, a za 5 mesiacov som pribrala len jedno kilo, dnes osm sa pozerala do zrkadla a ja mam skor pocit ze sa mi brusko zmensilo, a pritom som ho uz celkom mala vydute, som v 18 tyzdni a vzdy osm tuzila ze budem mat velke brusko a ono staaale nic. Ak by som necitila babatko v brusku tak nemam ani pocit ze som tehotna. ☹

kakaovyrez
16. jan 2014

@kristinka141291 Jeeej, odpoved po 3 rokoch 🙂 Vôbec sa neboj, mne sa medzitým narodilo aj druhe dieta, pri obidvoch som mala male brusko, pri prvom som sa teda riadne nastresovala, ci je vsetko v poriadku, ale maly sa narodil a mal 3350g, co je bezny priemer, cele tehotenstvo som sa len "modlila", aby mal aspon 3kg. Priberat som zacala az po 20-tom tyzdni, celkovo som pri nom pribrala 9 kg, obvod brucha som mala 112cm a stacilo. Neboj, priberat budes najviac tie posledne mesiace, tak isto som to mala aj pri druhom babatku, ale uz som sa nestresovala vôbec, ani nemerala obvod brucha 😉 , aj ked je pravda, ze obcas ma narazky ludi vedeli dobre vytocit. TAk drzim palce!