Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

betka1
27. sep 2007

velkost bruska zavisi hlavne od mnozstva plodovej vody, od toho kolkate dieta cakas a aj od dalsich faktorov. Sice to suvisi aj s velkostou babatka, ale nebala by som sa, ze v malom bruchu musi byt male babo.

emjee
27. sep 2007

a takisto je relativne porovnavat si brusko s ostatnymi - zalezi aj od postavy, na drobnych zienkach moze brusko vyzerat ako balon, na mohutnych "babach" si do 6-7 mesiaca ani nemusis vsimnut, ze su tehotne 😉
a samozrejme brusko este vyskoci, ved si len kusok za polovickou tehu

anickamaros
autor
27. sep 2007

dakujem uz budem dufam kludnejsia ako doteraz.je to moje prve babo tak samozrejme ze su tam aj obavy

mirka
27. sep 2007

ahoj, to je blbosť, ja som mala malé bruško, dr. odhadoval, že malá bude mať max 3200g, aj to si myslel, ež už vraví veľa (bolo to 5 dní pred pôrodom)a keď sa narodila mala 3600 g 🙂 takže bude len dobre poskrúcané 😀

berdicek
27. sep 2007

Ahoj, tak ja jsem mela břisko obrovske, pribrala jsem 19 kg a Honzicek byl drobecek, 47 cm a 2760 g a to jsem jeste 5 dní prenasela.

lu777
27. sep 2007

Aničko, přesně jak říkají holky 🙂 hlavně se taky těch ostatních holek zeptej kolik přibraly 😉 protože jestli nabraly už třeba deset kilo a ty třeba dvě, tak je jasné, že bříško asi bude větší..
ono i u drobných holek se mimi někam schovává, já taky nechápu kam 😅
ale chodíš přece na utz a jíš pravidelně, hádám, tak určitě roste 😵

a ukaž nám bříško ať můžeme zhodnotit 😀 😉

deina
27. sep 2007

Vraj zalezi aj na to, kde to babo je. Ked je viac vpredu, tak je brusko vacsie a vypuklejsie, ale neznamena to, ze babo je velke. Ale ze co je na tom pravdy... 😅

certica
27. sep 2007

deina, urcite je to aj o polohe dietata, ja som ho mala vraj uplne natlacene k chrbtici a brusko som mala fakt male. a ako spominala vyssie aj betka, tiez zalezi od mnozstva plod. vody, tej som mala tiez pomenej 😅

janaitalia
27. sep 2007

Ahojte,ja som v 24t a brusko mi tiez skoro nevidno.Vcera som bola v nemocnici na ultrazvuku a pytali sme sa,ci je to normalne.Doktorka mi povedala,ze babo rastie ako ma a vzhladom na to,ze som vzdy bola chuda,veleryba zo mna nebude.Takze sa neboj 😉

sisstin
27. sep 2007

lu77: tak já jsem drobná hodně..a bříško se mi nějak neschovalo 😅 😅 😅 😅

janaitalia
27. sep 2007

Sisstin; Urcite je to individualne.

sisstin
27. sep 2007

janaaitalia: určitě..jsou holky, co mají malý bříško..a velký mimi..a i obráceně 😉

zuzannas
27. sep 2007

ahojky, tak mne napriklad nikto nexce verit, ze som uz skoro v 39tt, vsetci vravia, ze mam male brusko (ako napr.v 3ott), a ked som bola naposledy na ultrazvuku, doki povedal, ze malinky je o 3tyzdne vacsi ako ma... 🙂

sisstin
27. sep 2007

zuzi: tak jsem koukla na foto..a nezdá se mi, že je malý... 😕 😅 😅 😅

jejke
27. sep 2007

Tak a ja som mala brusko velke pri oboch detoch a bolo na mne vidiet ze som tehotna uz od tretieho mesiaca, mnozstvo plodovej vody v norme , pribrala som 13 a pri druhom 14kg.
Z toho deti 2800 a 3900 a nejedna pani sa ma pri druhom pytala ci nahodou necakam dvojicky... 😀
Ja som toho nazoru ze na chudsich zenach by to malo byt viac vidiet, lebo tie aj viac priberaju, moja znama je silnejsia a pribrala 8kg, z toho dieta 4000g a vobec na nej nebolo vidiet ze je tehotna, dokonca v urcitych partiach zhodila na ukor bruska... 😉
Zavisi to aj od toho kde mate umiestnenu maternicu jasne ze v predu ale niekto ma ploche brusko pred otehotnenim a niekomu vycnieva, teda aj pocas tehotenstva je to take niekto nosi stvorkilove dieta"v chrbte" a niekto zas dva a pol-kilove "pred sebou" 😀 😀 😀

sisstin
27. sep 2007

jejke: tak to je přesný 😉 já vždycky měla trošku vypouklejší břicho..a jsem malá a drobná..tak mám batoh před sebou 😅 😅 😅

katusha
27. sep 2007

caute, ja som tiez nemala moc velke brusko, az ten posledny mesiac mi pripadalo velke 😀
v piatom mesiaci som musela ist lezat do nemocnice na gyndu a ked ma sestricka prijimala tak sa ma pytala, v ktorom som tyzdni, tak vravim, ze v 25tt a ona ze - a kde mate brucho??? 😀
nakoniec z nej vypadlo ze aj ona je v 25tt a tiez nemala skoro ziadne brusko 🙂

zuzannas
28. sep 2007

Sisstin, no mne sa tiez moc nezda male, ale fakt kazdy kdo ho vidi real vravi, ze je male..tak neviem, mozno mi chcu dat iba daku lichotku a neviedia aku,tak povedia toto...
😅 😀

certica
28. sep 2007

zuzannas, kazdopadne je pekne 😉

ramzesa
28. sep 2007

ja som mala pri oboch malinke bruska, hlavne pri druhom tehu. Kamarat mi raz povedal,ze ani nevyzera,ze mam brusko, ale akoby som len ruky vo vrecku mala. Prve dietatko 3500g a druhe 3200g 😉 . Dr. mi povedala,ze to mam viac po bokoch ako dopredu 😅 . A poznam maminky, ktore mali bruska velke a babetko sa im narodilo malinkate 😒 .

zuzannas
29. sep 2007

Vdaka certica! 🙂 🙂

andrysek2
29. sep 2007

ahojik mamci ono nezalezi jaky mate brisko muzete mit moc velky a mimco bude mensi nebo naopak mens brisko a veliky mimcooo 😀 ale dulezity je at je zdraviii

zuzannas
29. sep 2007

TAK TO JE SVATA PRAVDA ANDRYSEK!!!!HLAVNE NECH JE ZDRAVUCKEEE! 😅

bramburka
1. okt 2007

já jsem také veliká a břicho mám malé. Dr. říkal, že je cca o týden menší - plodové vody dost, takže není proč se stresovat.

nadhera
1. okt 2007

v deviatom mesiaci mi neverili, ze uz idem rodit - maly 3300g a teraz som v 12tyzdni a nic uz neutajim 😉

lamia
1. okt 2007

Tak u mě to platilo,měla jsem bříško malinké,do osmého měsíce jsem vypadala spíš najezeně,než těhotně,ale mám docela širokou pánev,v porodce mi říkal dr,že je mimi hodně tam,tak proto tak nevyčuhuje 😀 malá měla 2440g,47cm a narodila se 8 dní před TP.Ale byla úplně v pořádku,asi je to rodové.Malé bříško je super,můžeš se hýbat až do porodu bez omezení,nejsi tak neohrabaná,neutratíš za hadry (koupila jsem si dvoje těhu kalhoty a nosila nakonec jen jedny,zbytek pokryl běžný šatník,teda kromě podprsenek,ty narostly 😀 😀 ),ale zas mě celé těhu nikdo nepustil v MHD sednout a prakticky nikdo si nevšiml,že čekáme dítko,navíc jsem rodila v zimě,takže kabát ukryl i malé bříško a v březnu si sousedi mysleli,že vozím někomu jinému,hrozně se divili,kde jsem jako já vzala dítě 😀

lubkaaa
4. okt 2007

mne tiež každý vravel, že mám malé, malé, nepriberám, bude malé bábo a neviem čo.. a teraz mi zasa vravia-tí istí ľudia, že mám strašne veľké, a že malá bude mať 5kg a budem mať ťažký pôrod....
proste niektorí ľudia nikdy nie sú spokojní.. a ani nikdy nebudú.. 🙄

sandrika
4. okt 2007

Ja som bábo ešťe nemala čakám svoje prvé a je to na mne vydieť už od konca 9 tt teraz v 11 tt mi je ho vydno aj vo voľnom svetri no to sa ešťe dá, akle v obtiehnutom....- 😉

susul
4. okt 2007

ja som momentálne v 32tt a brucho mi rastie závratnou rýchlosťou, takže to kľudne môžeš dobehnut 🙂 . Inač treba sa na to pozrieť tak, že každá z nás mala inú postavu a najmä výšku už pred otehotnením a porovnávanie veľkosti brúch medzi budúcimi mamičkami vedie akurát tak k vystresovaniu.Pokiaľ je DR. odborník a povie, že je všetko ok, tak mu treba veriť 😅