Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

cuchre
4. okt 2007

baby....ked sa mozem spytat, ale velke ste mali babatka? lebo ten moj hrosik ma v 22tt 507g....nie je to vela? za posledny mesiac som pribrala 3 kila, tak som bola vyhresena, ze je to vela...

petasllov
4. okt 2007

cuchre, nič si z toho nerob, že ťa doky vyhrešil. Ja som bola tiež na sone na konci 22tt a malá mala tiež 520g. Doktor akurát povedal, že je dieťatko trochu väčšie, ale že to nevadí. Všetko ostatné je v poriadku a to je dôležité. Takže kľud a pohodu. 😉

lubkaaa
5. okt 2007

keď ste s tým už začali; koľko kg mali vaše bábetká okolo 33.tt?

a akú veľkú mali hlavičku v 35.tt? alebo tiež by ma zaujímalo akú veľkú mali, keď sa narodili????

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

betka1
31. okt 2007

ja som bola na ultrazvuku, kde doktor moje babatko pomeral od hlavy az po paty. Zodpovedalo presne velkosti na 32tt, v ktorom aj som. A brusko mam naozaj na 32tt velmi male. Ine by ho mali mozno uz 2 krat take.
Takze sa kvoli velkosti bruska priliz nestrachujte. Aj v malom brusku moze byt velke zdrave babo.

bielanevesta
31. okt 2007

Lubka moje malo okolo 33 tt 2200 g 😉 🙂

bihan
31. okt 2007

Moja Sára mala v 32tt odhadnutých 1900g (nič nezvyčajné).. potom mi už UZV nerobili a ešte na sále mi PA merala bruško a hovorila, že mám "normálnu" veľkosť, takže to asi žiadny obrík nebude... Aké ma potom čakalo prekvapko, keď zo mňa "vyliezlo" štvorkilové mimčo 😅 😀

vladkaz1
31. okt 2007

Baby ale ono sa to ultr. ajstak nikdy neda presne zistiť kolko vazi niekedy ked vam pomera babko a vyde mu stoho vaha je to blbost aspon ja som to tak mala teraz vyslo nam v 38 tyz 3100g a 39 tak isto a to mam brucho jak 5kg melon velke 😀 😀 😀

jaja0110
31. okt 2007

Ahojte, tak sa pridavam. Najlepsie sa to da zmerat tou gravidometriou-cize centimetrom odmerat od pupka po lonovu kost. Pocet cm by mal zodpovedat poctu tyzdnov v ktorom je zena tehotna. (teda 22tt-22cm) Ja som teda skoro v 22 tyzdni a posledne ked mi to doktorka merala mala som 25 cm. Okolo pupka uz mam 100 cm, co mala moja kamoska ked isla rodit. 🙂 No ale ja tam mam drobcov dvoch... 😅

binki
31. okt 2007

holky, prcek ted na konci 39teho tt ma 3300g

vladkaz1
2. nov 2007

ahojte aj ja som bola dnes na poradni a mame 3300g 🙂

zuziik
3. nov 2007

Ahoj maminy, jsem rada ze tuhle diskuzi nekdo nacnul. Přisli na mne naky chmury a jak jsem se prohlizela tak jsem si uvedomila ze na to ze jsem v 27 tt tak mam brisko dost male......na kontrolu premereni jdu az 27.11. tak se bojim aby Lucinka nebyla hodne mala i kdyz jim vitaminy atd.....trochu jste me uklidnily a ja budou doufat, že je vse v poradku. 😒

vladkaz1
3. nov 2007

neboj ja som mala do 7 mesiaca malicke brusko este som stihla aj svadbu 😀 a zato teraz som bruchu jak melonik hehe takze sa nemusis nicoho bat 😉

ludik
3. nov 2007

ZUziik- netrap sa velkostou bruska.Ja som mala taketo pocity,ked som bola tehu.Mala som kolegynu v praci a ta mala termin 2 mesiace po mne a velkost bruska mala ako ja.Rastlo jej strasne rychlo a vsetci vraveli,ze bude mat velke babo.Citila som sa zle a bala som sa ako ty ci Viki nebude mala.Aj ked sme sli do poradne tak vsetky mamicky mali take velke bruska a mne sa zdalo moje take male.mamka mi vravela,ze nemam nad tym rozmyslat,ze mam malu jednoducho viac v tele,v panve a to iste mi povedala aj midwife.A vies co?Nasa viki mala 3730g a 53 cm a kolegyni sa narodil chlapcek,len pred par dnami a to uz ku koncu porodu vraj nevedela poriadne chodit,co mala take obrovske brusko a chlapcek co sa jej narodil mal okolo 3300g. 😉 😀

drzim palceky a prajem vsetko dobre 😉 😵

tanitta
25. jún 2008

Ahojte....
pre vsetky ktore chcete vidiet ake velke je vase babetko prave teraz;).....http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.ph...

luc.ija
25. jún 2008

Ahoj.Můj prcek měl ve 33 týdnu nějakých 1600g,a to mi lékař tvrdil,že to vypadá na velké mimi,tak nevím.Jinak břicho mám,ve srovnání s jinýma budoucíma maminkama menší,ale to bude určitě tím,že jsem kapku při těle a tak to bříško asi tak moc nevynikne.Ale říkalo mi to více lidí,tak na tom určitě něco bude. 🙂

mikulka
26. jún 2008

Aničko, já mám také spíš menší bříško, hodně jsem to sledovala a dělala si starosti, ale už jsem to pustila z hlavy. Jsem vysoká a štíhlá, tak myslím, že hodně záleží na postavě. Teď si spíš snažím užívat toho, že mám pořád jakž takž postavu a doufám, že miminko má vše a že je zdravé. Jím dost, tak doufám, že je vše v pořádku.
Ty jsi asi už byla na tom velkém screeningu v 21 tt, tak jestli tam vše dobré, nedělej si s tím starost. 😉
Bříška prý nejvíce rostou po 30 tt, takže máš spoustu času. 🙂 😉

zuz11
26. jún 2008

sany.m • Dnes o 20:33
aHOJ VŠICHNI, CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT, JESTLI NEMÁ NĚKDO PODOBNÝ PROBLÉM JAKO JÁ A JAK SE K TOMU POSTAVIL, POPŘ. JAK HO ŘEŠÍ.
Jsem ve 29. týdnu, vše vypadá O.K., jenom mi lékař řekl, že rozměr miminka je v pořádku kromě bříška, prý je malé, hubené a může to znamenat nedostatečnou funkci placenty, špatně ho vyživuje. nebo okysličuje. Má někdo zkušenosti? Díky za odpověď, Sany

andrea78 • 2d • Dnes o 20:50
mne to hovorili lekári pri oboch deťoch, no obe boli v norme (3560g a 3340g), brucho na konci tehu ako ostatné baby v 6mes 😎 , no dôvodom bola (je) otočená meternica (retroflexia), nemáš ju náhodou v retroflexii aj ty?

andrea78 • 2d • Dnes o 20:51
a ako som sa k tomu postavila??? stresovala som sa a veľmi bála, že bábätko nebude v poriadku....a zbytočne 😉 , ani riešiť sa to nedá nijako 😉

ak ti lekár tvrdí, že je v poriadku, tak sa neboj

sany.m • Dnes o 21:01
Díky za reakci, já se zatím nestresuju, protože váhu má akorát jak má mít, za 3 týdny jdu na ultrazvuk, tak uvidíme, co se zjistí. Otočenou dělohu snad nemám, aspoň doktor nic takového neříkal. Stejně na ty ultrazvuky chodím docela často. Už jsem byla 6 x a půjdu po 7 a to jsem ve 29. týdnu. Co mi říkají kamarádky, tak byly za celé těhotenství max. 3 x. Tak snad je můj doktor víc poctivý a není k tomu nějaký zdravotní problém, který mi nechce říct, aby mě neplašil.

andrea78 • 2d • Dnes o 21:08
ak by bol problém, tak by ťa "hnal" na vyšetrenia, odbery a všetko možné.....už len preto, aby bol krytý v prípade, že sa niečo stalo...aby to nebolo napadnuteľné 😉

takže je to asi fakt úplne o.k. 😉 , držím palčeky, nech vydržíš do konca tehu bez problémov a narodí sa krásne bábätko 😵

ria80 • 1d • Dnes o 21:13
Andrea,u mě to bylo taky tak.Mělo to výhodu,že jsem z porodnice šla v upnutých šatech. 😉 Mě teda doktorka nic neříkala,věděla,že při otočený děloze to tak bývá.Mimčo bylo v pořádku,tak co.

nensy • 2d • Dnes o 21:16
tak hlavně že bude všechno v pořádku to je nejduležitější

andrea78 • 2d • Dnes o 21:36
ria, ja som došla v 40tt do pôrodnice, ráno, s tým, že mi odteká voda a sestričky začali vykrikovať po chodbe, nech šikovno zoženú doktora a pripravia sa, že je tu predčasný pôrod v 6mesiaci 😀
nikto sa ma nepýtal, kedy mám termín, tak som automaticky nehlásila, len odtok vody 😀 (ten bol evidentný okolo mňa 😀 )

ria80 • 1d • Dnes o 22:00
Já jsem se šla asi ve 34.týdnu prohlídnout porodní sál a sestra se mě ptala,co tam dělám. 😀 Ze mám ještě spoustu času a že se chodí až v posledním trimestru. 😀
Když jsem šla na velký ultrazvuk ve 20 týdnu,na nic se mě neptali a poslali mě do dveří ,kde jsem byla ve 12.týdnu.Pak mě odtam sestra vyhodila,že mám jít vedle,když se podívala na moje papíry.

adulkababulka
4. júl 2008

ahojte baby, prosim vas, ake bolo Vase mimi velke v 10tt ?
ja som vcera bola 9tt + 5 dni a mimi meralo 2,63 cm co sa mi zda trosku malo ☹ v knihach pisu, ze by malo byt 3 - 4 cm v 10tt ☹

konja
4. júl 2008

No holky, já vám ty malá bříška docela závidím.Já čekám své druhé mimi a už od čtvrtého měsíce se mě lidé ptali . tak kdy už se to narodí, asi každou chvílkou,že? No občas mě bylo docela trapně! 😅 A to jsem přitom nabrala zatím jen sedm kg (jsem 36tt),takže nadměrným tloustnutím to nebude. Je to asi hodně individuální 😉

majandra
4. júl 2008

adulkababulka: nemaj strach, tie miery co pisu v knihach su len priemerne velkosti, ver lekarom 🙂 ved ono este narastie neboj 🙂

adulkababulka
4. júl 2008

mojandra - ved ja som taka koza! ja som vcera bola u novej lekarky a ja som bola tak vystresovana, ze som sa zabudla spytat ci je vsetko ok ☹ lekarka nehovorila nic, tak snad je to v poriadku?! neviem.... 😢

majandra
4. júl 2008

adulkababula: urcite je v poriadku, ono je to velmi malicke este, ono to rastie rychlo ani sa nenazdas a nestresuj, lebo to nerobi dobre ani tebe ani babatku....bud v pohode, keby to nebolo ok, tak by si to uz davno vedela ... hore hlavu 😉

adulkababulka
4. júl 2008

a ak je malinke, tak ma byt po kom - maminku ma tiez malinku 🙂

durni
5. júl 2008

ahojte tak neviem každý mi hovorí aké mam strašne malinké bruško tak už sa nestresujem sama ale aj oni mi pomáhajú ale doktorka mi nič nehovorila a nevyše som ju teraz menila a ku tej novej mam isť až o mesiac tak neviem bojím sa či je všetko ok lebo stále necítim ani pohyby
síce ked som bola na sone teraz tento týžden tak mi doktor na sone povedal že všetko čo vie zistiť sonom vypadá uplne v poriadku ale aj tak sa bojím či je všetko v pohode ked ani pohyby necítim a mám také malinké bruško a ešte by malý mal mať podla doktora 20 cm neviete či je to v pohode? lebo nejako nemal čas ma ukludnovať len mi zopakoval asi tri krat že to čo on môže vidieť vypadá v pohode tak neviem či mám ísť skôr ku novej doktorke ale nie na poradnu ale s tým že stále necítim pohyby či je teda všetko v pohode lebo ta stara doktorka ma podla mna dosť zanedábavla na všetko čo som sa opýtala mi odpovedala len jednou vetou aj to dosť stručnou a ked som jej povedala že mávam stále bolesti v podbrušku tak mi povedala len že sa asi vela namáham a som jej povedala že nie a ona že nevie a nič viacej a to bolo všetko tak som teraz vyplašená tak neviem čo robiť poradíte mi niektorá niečo?

smardik
5. júl 2008

durni: neboj pokud ti doktor řekl že je miminko v pořádku tak bude 🙂. Mě všichni taky říkají že mám malé bříško ale mě se to nezdá a i kdyby jo hlavní je že podle doktorů je malý v pořádku 🙂. A co se týče pohybů tak kukni na net na nějaké stránky o těhotenství, na hodně stránkách je že u prvního dítěte je normální cítit pohyby i ve 23 týdnu tak se nestresuj.
ale co se týče té doktorky - já měla stejného doktora a pak jsem se bála zda je malý v pořádku, našla jsem si nového a můžu se ho na cokoli zeptat, i po telefonu a strach zmizel : -) tak o tom pouvažuj třeba taky, měli by jste být s miminkem v klidu

zuzanqua
5. júl 2008

ahoj baby,
ja som bola pred tyzdnom u mojej midwife som v 34 tt a ked mi zmerala brucho povedala ze brucho mam 31 cm. nemalo by to byt tak ze ake velke brucho mas tak v takom tyzdni si? a povedala ze moje dieta je trosicka malinke. moze to byt problem ze mam take male brucho???

miskinadamko
5. júl 2008

podla mna to tak nie je,lebo jasommala velmi veeke bruchoku koncu tehotenstva a maly ked sa narodil mal 2700gr a 47 cm 😅

marselina
6. júl 2008

u prvního syna jsem měla docela velké bříško a když se narodil měl 3kg,ted co jsem podruhé těhotná mám podstatně menší bříško než u kubíčka,tak uvidíme,na začátku 5měsíce jsem už s kubíčkem nemohla díky velikosti bříška spát na břiše,ted je to pohoda a spím ztím jenom na bříšku

petule.h
6. júl 2008

no já měla u prvního těhu taky celkem malé břicho, narozdíl od holek okolo a narodil se mi 3800 a 52cm, te´d mám to samé, jen mi vyběhlo dřív, cca 3-4 měsíc..břicho opět špičaté, tak že zezadu se nedá ani poznat zda jsem těhu...tak uvidíme za pár týdnů 🙂

chiwule
6. júl 2008

nechci vám do toho nějak zvlášť zasahovat, ale pokud se měří bříško, asi by se mělo měřit od hrany dělohy a ne od pupíku, protože ve vyšším stádiu těhotenství je děloha výš než pupík 😉