Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

munu
9. nov 2008

petka s - manzelovho brata priatelka porodila o 3 tyzdne skor babo, lebo bolo vyvinute o 3 tyzdne skor ako by malo byt... takze je to v pohode.. v podstate aj ja som sa mojej mame narodila o 3 tyzdne skor ako som mala.. takze sa nestresuj.. mozes byt len rada, aspon vies, ze tvoje babo ma vsetko co potrebuje a krasne rastie 😀 ja by som to brala, pokial to nieje prilis velky odstup tak v pohode... vidis, ze aj 3 tyzdne skor narodene, je super, pretoze je normalne vyvinute...

juni
13. nov 2008

myslíte, že je normální aby se mi břicho po obvodu trochu zmenšilo? Jsem v 15. týdnu a ještě před týdnem jsem nedopla žádné kalhoty. Tak jsem se vypravila koupit první těhu a ejhle najednou ty staré dopnu. Že by se tam mimčo nějak přeskládalo? 🙂

kacena00
20. nov 2008

juni já to mám v podstatě pořád, jeden týden mi někdo kdo mě potká říká, týjo, břicho vykouklo viď a pár dnů na to říkáme s manželem, že bych opět mohla kamuflovat, že sem jen silně nenažraná ale rozhodně ne těhotná, já to přikládám tomu, že některý dny sem víc nafučená přeci jen ta střeva jsou dělohou dost utlačovaná, tak když se nafouknu víc a nebo si nedojdu na záchod, tak prostě musí někde ukázat

jinak sem doteď měla na můj tejden hodně malý břicho a moje doktorka mě ujistila, že velikost dělohy odpovídá a je to tím, že mám zrkácený vazy, mimčo není menší ani děloha, jen ty pevný děložní vazy se u někho vytahujou pomaleji

sponka26
20. nov 2008

ahojte ja som vo23tyzdni a moja dr mi povedala ze mam brusko tak na18tyzden.tak ma hned poslala na sono ci je vsetko ok.a je mala mala19,04cm hadam je uz vacsia/to sme boli minuly tyzden./ a teraz sa mi zda ze zacali sme neako rast.to je vsetko individualne u kazdej zeny je to inac a zalezi aj na genetike. 🙂

jindri
20. nov 2008

..... tak mě okolí hádá na 5., 6. měsíc, na předporodním kurzu, kde jsme všichni 34tt mám bříško nejmenší, ale už to neřeším. Aspoň nejsem tak nepohyblivá a mimísek měl v 32tt 2kg, což je akurát. Na gyndě mi to vysvětlila tím, že jsem vysoká a statná 😀

matesma
20. nov 2008

ahojte

mne lekar povedal ze mam vela plodovej vody a brusko mam ako v 7 mesiaci

evulinkab
20. nov 2008

Holky, velikost bříška se opravdu nerovná velikosti miminka.Mámm taky hodně malé bříško, ale ptala jsem se na to dr.v poradně a říkala, že záleží od typu postavy, že při prvním dětátku jsou pevné ještě svaly a tak muže bříško být "malé", že záleží na plodové vodě, atd...Měřila mi mimi a naštěstí odpovídá týdnu, ve kterém jsme!! 😉 Kdyby jste mě viděli, typli byste mě tak na 5.měsíc a přitom jsem o tři dál🙂

amatula
21. nov 2008

ahojte tak ja som mala pri druhom brusko ako teplovzdusny balon,vsetci vraveli ze to bude velke bábo.......a narodil sa mi malinkaty prcek 😀 3200g-48cm.takze vobec nerieste svoje bruska 😉 mensie brusko menej chudnutia...... 😎

llaayllaa
26. nov 2008

ahojte,ja som bola vždy útlej postavy manžel tak isto,a ked teraz niekomu poviem,že sa nám narodila dcérka s mierami 4000gr,53cm,tak mi niektorí ani neveria,ale ja som počas tehu strašne pribrala,rovných 26kg,tak som rada,že sa toho dost ujalo aj na našej princezničke
je pravda,že čím menej žena priberie,tým lahšie to potom ide dolu,viem to z vlastnej skúsenosti,zo mna to ide dost tažko,ale verím,že do leta sa vrátim na svoju povodnú váhu,ale chcela som tým povedat,že počas tehu som svoje kilečká naviac vobec neriešila,skor som sa vytešovala z každeho kila naviac,aj ked viem,že nie všetko ide bábatku,ale kedy si žena má užit priberanie,ak nie, ked je tehotná 😀 a ja som si to fakt užívala 😀
a vobec nelutujem,aj ked teraz som trošku pribratejšia,stálo to zato a už sa teším na dalšie tehu 😀

všetkým vám prajem príjemné tehu,či už priberiete viac,či menej,hlavne sa snažte byt vždy v pohode a netrápte sa váhou

broskvicka21
26. nov 2008

Ahojda, já jsem ve 20tt a není na mě těhu skoro vidět. Ale miminko v 17tt bylo velký tak jak má, tak snad je to v pořádku. Máte někdo podobnou zkušenost?

knobloska
26. nov 2008

Broskvicka, koukni do mého alba, mám tam vidět, jak malé břicho jsem měla. A vlastně až do konce. Taky jsem měla miminko pořád velké tak, jak by mělo. Až na konci se to po... Růstová retardace se projevuje až kolem 30.tt, což já jsem bohužel měla. Byla jsem na konci hrozně vystresovaná, vůbec jsem si to neužila. Malá se narodila a měla 2,61 kg. Takže malinká. Porod byl pohoda, a v 6 měsících měla 7,5 kila. Kamarádka měla mega břicho, malej měl 2,40 kg a těch 7,5 měl až v roce. Naše malá všechno krásně dohnala. Chci tím říct, že velikost břicha nesouvisí vždy s velikostí miminka a pokud budeš mít podezření, že ti neroste břicho, řekni to dr, přeměří miminko a popř. zkontroluje průtoky pupečníkem atd. Hlavně se neastresuj, tím ubližuješ miminku 😉

selyma
7. júl 2009

Ahojte babky. Neviete mi poradiť? Som pred osmim tyždnom tehotenstva a tak sa mi zdá, že mám brucho. No teraz neviem, či to može tak skoro byt vidno(bude to moje prvé dieta) alebo to som pribrala. Ináč som nižšej postavy a moja hmotnost je zvyčajne 48 kg. Može to byt vidno? Dakujem.

ivush
7. júl 2009

Nooo ja som tiež bola (pred pôrodom i po ňom) štíhlunká ako špagetka, no v tehu som pribrala nejakých cca 13kg, čo nie je nejako veľa, ale všetko to bolo len v brušku - plodová voda, obaly, synátor, ....pretože z pôrodnice som išla s 1kg navyše oproti predpôrodnej váhe....vraj som bola dosť ratita 🙂 🙂 No malý mal 4000g čo bolo v pomere k mojej postave dooooosť veľa a aj bruško som už ku koncu tehotenstva mala relatívne dosť veľké....

Tak som zvedavá ako to bude pri druhom 😉 😵

ivush
7. júl 2009

pardón, malo tam byť oproti predtehotenskej váhe, nie predpôrodnej 🙂 🙂 🙂 😀

mami.sk
7. júl 2009

ja som mala tak male brucho ze mi jedna susedka neverila ze som bola tehotna a ze dcerka je moja 😀 vobec vraj nezaregistrovala ze som bola tehotna 😀 😀 😀
pribrala som len 3 kg a z porodnice som isla o 10 kg lahsia 😉
doteraz nechapem kde sa ta moja mala do toho brucha poskladala kedze mala 3750 g 😀 😀 😀

jankaw
7. júl 2009

Mne zacalo byt brucho vidiet asi az v 7. mesiaci, ked som mala volne tricko tak ani nebolo vidiet ze som tehotna, najviac mi narastlo az v 8. mesiaci a to zo dna na den, v albume mam aj fotky. Ja som sa tiez bala ze ci je vsetko v poriadku ale maly mal vzdy tabulkovu vahu...

bambulik76
7. júl 2009

Janka, pekne si pribrala tak akurát. A koľko vecičiek už máš. Šikulka 🙂

jankaw
7. júl 2009

Manzelova sesternica ma chlapcov dvojicky tak vsetko dedime a este aj dvojmo 🙂) Mohla som aj menej pribrat nakolko som mala tukovu zasobu este spred otehotnenia 🙂)

ygreen
7. júl 2009

já měla obrovské břicho od začátku, vypadala jsem jako na trojčata a kluk měl 4 a půl kila a 55cm a měla jsem hodně plodovky.

susisus
8. júl 2009

Aj ja mám maličké bruško a doktor hovorí, že chrobáčik má podľa meraní presne takú veľkosť ako má mať 🙂 Moja kamoška mala v 3 mesiaci také bruško ako ja teraz v 8mom 😀

majusqua
22. sep 2009

no aj ja prezivam muky,tiez mi doteraz nik z doktorov nepovedal o velkosti babetka,az naposledy mi midwife merala brusko a povedala mi,ze je babo velmi malicke.miesto 37cm v 37tt som mala iba 32cm,co sa vraj rovna vyvinu babetka v 32tt.velmi sa bojim.pomali koncim 38tt a prajem si,aby maly zostal co najdlhsie vo mne a mal cas este dorast............

desszi
23. sep 2009

majusqua mne tiez povedali vzhladom na moje proporcie (som dost utla) ze budem mat male babatko - este tesne pred porodom mi povedali ze odhaduju max okolo 2900 g a narodil sa 3200g a 51 cm - krasny priemerny drobcek. neboj sa ono sa to velmi tazko odhaduje. bude vse ok.

mataklinec
23. sep 2009

majusqua neboj sa desszi má pravdu, ja som tiež takým príkladom. Mne celé tehotenstvo vraveli, že dietatko je strašne malé, dokonca pred porodom volali aj primára, ktorý mi ešte urobil sono a aj ten potvrdil, že je to strašne malé dietatko, že nebudu mať ani 2500 gr. Asi vychádzali z toho že som bola takej útlej postavy. V ten den sa mala narodila a neverila som ani ja ani doktory vlastným očiam, malá mala 3460 gr. a 53 cm. Takže sa seklli skoro o 1 kilo. 🙂 🙂
Určite ti to dopadne podobne, držím palce 😉

jaaty
23. sep 2009

Ahoj, naša Hanka sa narodila 18. mája a do konca marca málokto "videl", že som tehotná. Bruško mi narástlo až koncom apríla veľkosťou zodpovedalo ženám s bruškom v siedmom-ôsmom mesiaci. Hanka mala pritom 4200gr a 51 cm 😀 . Takže veľkosť bruška utčite nezodpovedá veľkosti bábätka.

k.ate
23. sep 2009

určitě ne, já měla taky malý břicho, mám hodně širokou pánev, tak se tam malej poskládal docela dobře i tak, když se narodil měl 51 cm a 3850 g 🙂

boobinka
24. sep 2009

neni pravda, ze velikost briska ovlivnuje velikost miminka...
ja jsem mela maly pupik a maly mimi, ale neplati to vzdy.
Kdyz me dr poslal do porodnice na kontroly, tak hned na me doktor, ze mam male bricho a kdyz jsem si lehla na zada byla jsem skoro plocha, to mu malem vypadly oci 🙂 a mimco se narodilo 2450g a 47cm

majusqua
24. sep 2009

dievcata vsetky ste ma velmi ukludnili.aj tak sa uz neviem dockat porodu,zajtra zacinam 39tt a len dufam,ze maly sa narodi zdravy.....

lucinka2702
25. sep 2009

ahojte maminy.nevie mi niekto poradit?som druhy krat tehotna som v 18 tyzdni a cez den mam pekne vypukle brusko a ked si vecer lahnem do postele a lezim na chrbate tak ani neni vidiet ze som tehotna....je to normalne?kam sa to brusko strati?dakujem a zelam pekny den

doublemamca
25. sep 2009

lucinka brusko sa "rozleje" do stran a tiez vnutorne organy sa preulozia - neboj je to uplne normalne..

majusqua- velkost bruska od lonovej kosti po nahmatany koniec maternice nad pupkom by mal zodpovedat dlzke tehotenstva v tyzdnoch..vobec sa vsak nemusis bat, keby sa im nieco nepozdavalo,tak ta poslu na kontrolny UTZ a ten urcite ukaze opak..ze je vsetko v uplnom poriadku 😉 - moze to byt velmi skreslene,zalezi aj od polohy babatka

martinkastanko
25. sep 2009

Ahojte. Tiež, aj napriek tomu, že som pribrala až 17 kg., som mala malé bruško. Každý mi vravel, aké mám malé bruško. V deň môjho termínu pôrodu ma moja gynekologička nastrašila, že bábo je malé na to, že mám termín pôrodu a že mám aj málo plodovej vody. Musela som ísť ležať do nemocnice. Na piaty deň prenášania mi vyvolali pôrod. Malý mal 3090g a 51 cm. Nemyslím, že by bol maličký, ale je pravda, že skoro všetky deti mali v pôrodnici okolo 3400 až 4000g.