Malé bruško v tehotenstve. Budem mať aj malé bábo?

anickamaros
27. sep 2007

som v 23 tt a mam male brusko co to znamena nebude babo prilis malicke?ostatne moje kamosky maju podstatne vacsie brusko ako ja.mam sa bat alebo nie? 🙂

strouzek
23. nov 2009

já myslím že je to blbost, moje sestřenka rodila loni, viděla jsem jí 3 týdny před porodem a nevědět že je těhu tak to snad ani nepoznám, malé bříško tak jsem jí říkala že bude mít malinkaté miminko, no to jsem tomu dala, nakonec vylezl klučík 5 kilovej 😀

katka22r
24. nov 2009

ahojte kocky ja mam brusko stale take iste uz o 6 mesiaca pribrala som 12kg a posledny mesiac skoro vobec nic som nepribrala...ale pokial je mala v poriadku tak co nie?tiez som sa bala ze preco mi nerastie brusko a co ak nerastie ani malinka ale nakoniec poved.gynek.v 32tt ze mala je baculka🙂

majkoalucka
25. nov 2009

ahojte baby.....ja mam taky malicky problem rano ked vstanem tak nemam skoro vobec brusko a na vecer mi tak vyskoci....chcem sa spytat ci to je normalne....hambim sa to opytat dokiho.....pohyby citim kazde rano a vecer.....prosim poradte.... ☹

katka22r
25. nov 2009

ahoj majka no aj ja to tak mam neboj bud rada ze nemas brusko ako slonik ako to niektore opisuju ja som v 33tt a brusko na prvorodicku mam ako keby som bola v 20tt takze klud neboj sa pokial kope malicke bude urcite oki ale to asi kazda stresujeme 🙂

majkoalucka
25. nov 2009

dakujem katka troska si ma upokojila

medena
26. nov 2009

Tak to jste mě trochu uklidnily - jsem v 16tt a bříško mi přijde téměř jako dřív - i když bych čekala, že vzhledem k mé běžné postavě bude právě vidět (176 cm a 58 kg). Sice jsem přibrala cca 2,5 kg, ale nevím, jestli to není málo... Vzhledem k tomu, že miminko ještě není cítit a nemám prakticky žádné těhotenské příznaky, tak se pořád tak trochu bojím, jestli je vše v pořádku. I když na posledním utz se mimčo kroutilo na všechny strany a pěkně se předvádělo 🙂

majkoalucka
26. nov 2009

Medena nemusis sa bat kopu bab citi prve pohyby az tak okolo 20tt....a to ze ti nerastie brusko tak s toho nemaj strach ono ti narastie az ti bude prekazat.....xixi 🙂

nensy
26. nov 2009

tak já jsem měla břicho jako na dvojčata fakt mega a malá měla 3200 a 48cm

nensy
26. nov 2009

a kamarádka zase měla malinký že to na ní nebylo ani vidět a malej měl 4500 a 54cm.to je u každýho jiný

slovakia13
30. nov 2009

ahoj
ja som mala brusko male a Mia sa narodila 3010g a 49cm 😉 myslim tak akurat 🙂

lucia169
7. dec 2009

ahojte, chcem sa opytat, aj Vam rastlo brusko v urcitych fazach? Chvilku stagnovalo potom podrastlo, ja mam totiz pocit, ze za posledne dva tyzdne mi vobec nenarastlo, babo inak citim kazdy den, kope, a brusko mam tiez primerane velke stadiu v ktorom som, len teraz nerastie, je to v pohode?

majkoalucka
8. dec 2009

lucka169 s toho si nic nerob aj ja mam male brusko ale hadam podrastie,,,,a ja to mam este tak ze ked sa rano zobudim tak nemam skoro ziadne brusko ale ako nahle sa najem tak mi vyskoci......ale pohyby citim kazdy den tak hadam je to ok....
😉

lucia169
8. dec 2009

majko len ja nemam rano male a vecer vacsie, len mam pocit, ze za posledne dva tyzdne vobec nepodrastlo, ale hadam je ok ked kope, pamatam sa ako sme riesili cca pred mesiacom ze necitime stale pohyby, ale teraz uz kope riadne tak sa aspon z toho tesim.

majkoalucka
10. dec 2009

ahojte baby...mne sa zda ze mi vobec nerastie brusko ale za to ma svrbi koza na nom...je to v pohode...neznamena to nahodou ze mi rastie to brusko???? ☹

nikollette
10. dec 2009

Velkost bábatka podla mna nezáleží od velkosti bruska. Ja som mala malé brusko, moj lekár mi vravel že aj bábo bude mensie a nakoniec bol sám prekvapený ked sa malý narodil s ukážkovými mierami 3330g.
Dve známe zase mali bruchá ako sudy a mali bábatká váhovo okolo 2500g. 😉

bobacik_29
10. dec 2009

Babenky velkost brucha vobec nesuvisi s velkostou babatka takze sa nestresujte 😀

pavlazabka
11. dec 2009

Taky jsem si v těhotenství občas pěkně zkusila nervy, že mám malé bříško, hlavně když se všichni ptali a divili ve stylu: "Ty už jsi v XX.týdnu? Vždyť máš hrozně malé břicho? Je malý v pořádku?" Vraždit za to 😠 Nakonec mi 3 týdnu před porodem břicho vyskočilo tak, že jsem měla najednou megabřicho, malý měřil 52 cm a vážil 3 700g.Ty nervy za to vážně nestojí, užívejte si, dokud máte malá bříška 😉

nela.k
11. dec 2009

Ahojte dievčatá, ja mám ten istý problém - neustále ma prenasledujú s poznámkami typu "a kde máš brucho, a to v koľkátom si mesiaci, čo nežereš...", všetci, okrem môjho manžela a mojich rodičov. Je mi to veľmi nepríjemné, ale končím 32. tt a mám 12 kg navrch, len pred tehu som pri výške 177 vážila 54 kg a bruško som mala plochučké, ale už na tie poznámky vôbec nereagujem, podľa lekára je všetko úplne v poriadku 🙂

adelka89
11. dec 2009

holky, taky se potykam s podobnými poznámkami. ale jelikoz jsem pred tehotenstvim vazila 48kg neni tech 7kg zatim moc poznat, brisko mi krasne roste v pase jsem pribrala uz pres 20cm, ale ty holky ktere pred tehu vazili 80kg jsou ted uz poradne kulicky, takze lide srovnavaji 🙂
ale mne je to jedno, malicky je zdravvy a to je dulezite, brisko mam taky velke, ale pribiram jen tam. Aspon se muzu dobre pohybovat a jsem cila 🙂 doufam ze mi to jeste tak 10 tydnu vydrzi 🙂

katka22r
11. dec 2009

neli pozri moje brusko tie strie si nevsimaj...a to mam necele 5tt do porodu ono fotak aj trocha prida ale od 7 mesiaca mam brusko stale rovnake dokonca ani pupok nemam vonku cize asi tak kasli na inych reci

nela.k
12. dec 2009

Ahoj Kati,

júj, tie strie ťa nebolia? Resp. neboleli keď sa ti spravili? Vlastne, cítila si, keď sa ti roztrhla koža?
Jasné, kašlem na ostatných. Ozaj, aj ty cítiš každý pohyb malej? Ja cítim úplne všetko 😀 ale aspoň má istotu (od 20tt), že žije 🙂 .
Ako znášaš posledné týždne?

katka22r
13. dec 2009

neli tak vobec ma to nebolelo ani som na to akosi neprisla az kym ma nezacalo brusko strasne svrbiet...ale co uz ne?ja citim akokeby mala tam mala cirkusantske pohyby🙂to bude dajaka akrobantka 😀 posledne tyzdne tak uz zacinam mat pomaly strach ale snad to vydrzim🙂

majkoalucka
3. jan 2010

ahojte baby...stale sa mi zda ze mam jednake brusko...zajtra zacinam 26 tt dufam ze mi troska podrastie...co myslite....
🙂

majkoalucka
12. feb 2010

ahojte baby mam taky problem mam malinke brusko a bojim sa ze aj babo bude male....prosim poradte mi....dakujem ☹

adelka89
12. feb 2010

majko nebyla jsi ted na utz ve 30tt tam by ti meli rict vahovy odhad. My jsme meli vcera 1650 a taky nemam nejake velke brisko

majkoalucka
12. feb 2010

adelka 89....sono mi robil naposledy v 27 tyzdny a to mal maly 1230 g ale kolko ma teraz tak neviem....mozem porodit aj 3kg babo ked mam male brusko????

ollski
12. feb 2010

oba razy som mala male brusko, no pri simi som pribrala neporovnatelne viac cez 18 kg (asi a pobyt v nemocnici tomu prispel) a mala skoro 3kg (2950g)
pri druhom som pocuvala same priblbe poznamky, ze to bude skriatok...a ake mam male brucho....ze take maju v 6 mesiaci...a i. no a kubik mal 3520g...takze asi to zavisi aj pod polohy babetka, stavby tela a i...

vefi89
12. feb 2010

majkoalucka, jasné že môžeš, aj päťkilové....ja mám malinké bruško, vyzerám ako ktorá koľvek iná v piatom mesiaci a malinký ma viac ako 3 kg (podľa sona)

ivett2
13. feb 2010

Ahojte, tiez si nemyslim, ze velkost bruska suvisi s vahou a velkostou babatka. Ja som pri oboch detoch mala malicke brusko, lekari ma pri prvej dcerke strasili, ze bude malicka a mala 3.50 kg a druha dokonca az 3.90 kg. Doktor normalne nechapal kde sa tam schovavala 😀 . Naopak, poznam baby, co mali velke bruska a mensie babatka. To je asi pri kazdom tehu individualne.

slavkah
14. feb 2010

Ahoj, tak ja jsem v 19 tt a bricho mam veliky, segra rikala , ze jsem jak kdybych byla v 7 mesici. 😝
Citim pohyby ditete a zatim jsem pribrala 4 kg.