Malí pomocníčkovia. S čím a ako vám pomáhajú deti?

elise
27. nov 2008

mám doma malého pomocníčka, môjho synčeka lukaska v decembri bude mať 2 roky ale veľmi ho baví pomáhať pri všetkom v domácnosti. vysáva, zametá ked prídem s nákupom tak mi chce pomôcť v obchode chce nakupovať. pri varení musí miečať zbiera špinky je pri tom strašne zlatučký. ako a s čím Vám pomáhajú detičky? my sme už malému kúpili metličku a lopatku takú detskú 😉

elise
autor
27. nov 2008

nenašla som podobnú tému ak je tak sa ospravedlňujem 😉

elise
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicushka
27. nov 2008

a nema byt dokonca s mali s makkym i?

riusik
27. nov 2008

elise, ano ano, aj ja mam takeho pomocnicka 🙂 okrem toho, co si pisala, tak: dava prat, vybera pradlo z pracky, utiera prach, podlahy, vsetko o com si mysli, ze je odpad, hadze do smetneho kosa (uz davno je pekne nauceny, ze kos nechyti, pekne nohou stupi na tlacidlo na otvorenie...) a pod. je toho vela. ale ma to aj vela negativ. napr. ked sa rozhodne umyvat okno v kuchyni - mame take obrovske dvojdvere a pravidelne mi ich cele zapatla...ale je to zlate, mne sa to paci a aj ked mi vsetko trva o cosi dlhsie, tak to neplanujem menit... nech si pekne zvyka, mozno mi raz nevesta podakuje 😉

nevesta
27. nov 2008

Cicuska, ma 😉 oznacila som to adminom, opravia 😉

caruzo19
27. nov 2008

cicuska ma,ale myslim ze vacsina pointu chyti
aj my mame taku pomocnicu doma,vsade nosi so sebou taku stolicku a pri vsetkom musi byt pritomna.v praxi to vyzera asi tak,ze ja umyvam riad a ona dobehne,slahne mi stolicku na nohu,vysape sa hore a hned je cela kuchyna mokra 😀
aj nasa nakupuje,potom sa len pri pokladni divim co vsetko si nesieme domov 😅

titkovamiriam
27. nov 2008

marek ten rad tiez pomaha a vo vsetkom 😀 - ked vykrajujem pecivo,vysavam,utieram prach tak musim dat ,,pracu ,, aj jemu -inak nieje to zle lebo takto to robili aj starsi az si nato zvykli a nemam problem aby mi pomahali,nemusim ich prosit ani nutit-poviem ze ideme robit to a hento a uz su pri robote.akurat sa chystame vymalovat ich izbu tak uz delia ktoru stenu akou farbou bude kto malovat 😀

elise
autor
27. nov 2008

veľmi rád mi ešte dáva štipčeky na prádlo na sušiak. vysávač u nás frčí aj viac krát denne. som rada že aj vy máte pomocníčkov. ked prideme na chalupu k rodičom tak hned pýta dedo kosiť a drží sa ručky od kosačky a kosí ten výraz by ste mali vydieť uplne žiari šťastím 😀 inak ten odpadkový kôš my pred vynesením kontolujeme lebo tan skončili aj rôzne sklad

titkovamiriam
27. nov 2008

vonku chce polievat,hrabat-trhat kvety 😀

elise
autor
27. nov 2008

chcela som napísať skladačky 😀

vojtisek2007
27. nov 2008

my to máme stejné - dává a vyndavá nádobí z myčky, prádlo do pračky a z pračky - občas tam strčí i třeba dudlík nebo flašku s čajem, do koše mi nedávno vysypal obsah peněženky - já koukám, z koše trčí zmačkaná stokoruna a ejhle, otevřu koš a tam platební karty,peníze,karty od pojiš´tovny....vaří, zametá,vysává a nejradši má ty chlapské činnosti - vrtat vrtačkou, řezat pilou, sekat trávu, sekat dřevo sekerou.... 😀 😀 😀

wali
27. nov 2008

my mame doma tiez takeho pomocnika, niekedy si potichu prajem, aby mi zrovna v tej chvili nesiel pomoct 😀 ale zase na druhej strane - bodaj by to tym nasim deturencom vydrzalo este par rokov!!

elise
autor
27. nov 2008

wali ved to aby im to vydržalo 😉

elise
autor
27. nov 2008

lukasko má rád ešte umývanie podláh, ked chcem aby bola podlaha umytá musím to spraviť večer lebo sním je to problematické ale vždy ho za to pochválim že je šikovný a poďakujem mu 😉

elise
autor
3. dec 2008

aké drobné práce dávate ešte robiť svojim detičkám v čom Vám pomáhajú? 😕

markeeta
3. dec 2008

ty maly clovickove jsou hrozne sikovny a hlavne to v nich udrzet, ze je normalni neco delat.
Natasa je hlavni zavirac dveri, vsichni musi honem rychle dovnitr, jinak je zavre. Kdyz neni neco na svem miste, tak to narovna. Spise me dava pradlo zpatky do pracky, nez aby me pomohla to vydnat z pracky 🙂

jabber
3. dec 2008

taky mám doma pomocníčka - uklízí do spodních šuplíků nádobí, podává mi prádlo na pověšení nebo nákup na uklizení z tašky, občas vezme lopatku a smetáček a zametá 😀
Moje kolegyně z práce má dva už dospělé syny a říká: když byli malí tak se vším pomáhali, všechno chtěli dělat, u dřezu stáli na stoličce a škemrali kdo může dneska mýt a kdo může utřít prach, hádali se kdo bude luxovat - a nakonec z nich vyrostli úplně obyčejní chlapi 😝 😀 😀

elise
autor
23. dec 2008

ja som si vychutnala výkend malý mi pri pečení pomáhala a krásne sa pri tom tváril tak dôležito ja som ho stále chválila a abavilo ho to 😵

slunicko552
23. dec 2008

Tak prcek mi taky pomáhá někdy až moc 😝 😀 .už jsem to tu někde psala.Dával prádlo do pračky,zavře.Přinese mi prášek na praní.Spolu nalijeme,on zapne pračku.Když dopere,donese lavor vytáhne prádlo z pračky,celé od rohlíku 😀 .Prostě vyprat se musí všechno 😝

elise
autor
23. dec 2008

slunicko to ano vyprať sa musí uplne všetko aj dudka 😀 tá sa perie dosť často a už som z pračky vytiahla aj kocky-duplo 😀

fifinna
23. dec 2008

my sme oprali maleho zubnu kefku 😀

amatula
23. dec 2008

joooj tak moj trojrocny vzdy ked varim,nakraja si zeleninu a vraj aj on varí.a kazdy den pridava surovin.Nemozme sa toho ani dotknut,az ked to zacne podliehat skaze tak to smarí do kosa 😀

anicka81
28. dec 2008

Mne to hrozne bavi, je to tak roztomily, jak se deti snazej pomahat a napodobovat dospely.

elise
autor
28. dec 2008

lukasko vždy pri tom povie pomáham aj ja a všetko chce robiť ako ja 😀

elise
autor
6. mar 2013

môj syn podrástol má už 6 rokov tak pomáha v domácnosti ako sa dá pozametká prestrie na stôl, pokrája mrkvičku (samozrejme pod dohladom) umyje drobný riad (pribor, šálka) uprace si vecičky na oblečenie do skrinky po prani.... ako pomáhaju detičky vám ?