Mali ste počas tehotenstva agalaktického streptokoka?

levany81
28. aug 2012

ahojte tehulky,chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti so streptokokmi?pred otehotnenim som mavala problemy s mechurom,mam drazdivy mechur,prekonala som viac zapalov mocov.mechura ale vzdy sa to preliecilo.teraz som tehotna a po vysetreni mocu mi tam nasli agalaktického streptokoka uz asi tretí krát počas tehotenstva, teraz som v 5mesiaci a odporučili mi vybrať antibiotiká do žily s naslednou tabletkovou formou antibiotík,.bojim sa,neviem co s tym,ci to nejako neohrozuje dieta ci porod.poradte diki

evening_star
28. aug 2012

Mne ho zistili asi mesiac pred porodom, ale gynekolog ma uistil, ze to nie je nic vazne, streptokok tohto typu sa ani nlieci, je prirodzene, ze žena ma v posve bakterie. A tohto streptokoka ma kazda tretia tehulka... Problemy vsak moze sposobit babatku pri prechode porodnymi cestami. Mne tesne pred porodom dali cez infuzku penicilin a po porode niekolko dni pichali atb aj malemu. Ale inak sa nemusis bat, je to bezne.

momobobo
28. aug 2012

ahoj áno aj ja som mala ale až koncom tehu zistili takže tiež cez infuzku minimálne tri hodiny pred pôrodom sa musí podať aby bola účinná (vraj).Ale keďže si ešte len v piatom mesiaci tak by som to preliečenie zvážila 😉

cerez
28. aug 2012

Mne ho zistili deň pred pôrodom a nasadili rýchlo atb, poslednú dávku už nestihli. Dieťatko bolo v poriadku.

anjelicek26
28. aug 2012

@levany81 - tiez ti odprucam preliecit pred porodom, niektore zeny rodia rychlo (vratene mna - v porodnici od prijmu po prvy krik 34 minut), to by ti ani infuzia nestiekla. Radsej ist do porodu bez rizika.

yanielka
28. aug 2012

no len problem je, ze ked sa aj prelieci teraz, tak do 3_4 tyzdnov je tam zase, nejde ho odtial dostat na stalo, preto sa pod antibiotickou clonou az rodi.....aj ked niektore porody su rychle - aj moj bol, ale jedna davka stihla stiect a vsetko ok...

miskafl
28. aug 2012

Ahoj, ako pisu aj ine baby, aj mne bolo povedane ze streptokok sa znova vrati, preto sa nim budu zaoberat az pri porode.. Viem o tom taky mesiac, rodim uz za par dni. Daju mi nejake antibiotika, ale pokial viem tak nie do zily, ale ja nie som na slovensku.. Potom napisem ako to prebiehalo. Viem ze treba 3 hodiny aby antibio zaucinkovali pre babo, a vraj ak mi odtecie plodovka nebudu cakat a hned vyvolaju porod, lebo by sa babo mohlo infikovat... Inak sa vraj nemam trepit, je to bezne, tohto streptokoka ma vraj jedna zena z troch...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre