Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

misulka47
24. sep 2021

@duracelka13 super dakujem pekne 🙂

antamauru
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antamauru
22. okt 2021

Prosim vas ,dr Janosikova funguje na tej svojej stranke cdd.sk podla uvedeneho? Reaguje aj na objednania emailom? Prideli termin alebo je vsetko po starom a treba telefonovat do zblbnutia pripadne osobne objednat?

misulka47
22. okt 2021

@antamauru Ahoj, ja mam skusenost teraz cca 2 tyzdne dozadu sme boli u nej, ja som jej volala, pisala emaily, a poslala som jej aj smsku...volala mi asi po 3 tyzdnoch od mojho prveho kontaktovania, skus vsetky 3 alternativy , hlavne aj tu sms, lebo mne povedala ze volal Vam na zaklade Vasej sms....alebo skus email ambulanciajanosikova@centrum.sk z tohoto emailu mi potom posielala dotazniky atd 🙂

antamauru
22. okt 2021

@misulka47 dakujem ❤️ a aka bola cakacia doba teraz?

misulka47
22. okt 2021

@antamauru objednala ma rychlo cca za 14 dni

duracelka13
23. okt 2021

@misulka47 ako ste dopadli u dr. Jánošíkovej? Verím, že nebolo márne vyšetrenie...

misulka47
23. okt 2021

@duracelka13 ahoj bola velmi milá, boli sme tam vyse 2 hodin,cakam este na pisomnu spravu, vylucila nam PAS aj Aspergera, podla nejm.ma ADHD.... pomohlo nam aj to aspoň konecne vieme na com sme

martam11
24. okt 2021

Dobrý deň, mám 2,5 ročného vnuka, ktorý nerozpráva, neukazuje, nepýta sa na nočník a má aj nejaké prvky autizmu. Chcela by som sa spýtať tých mamičiek, ktoré to poznajú. Problémom je jeho správanie najmä k jeho mame, ktorú hryzie, ťahá za vlasy, ...ubližuje aj ostatným, ale nie v takej miere. Ako ste riešili takéto chovanie ? Dohovor pomáha len na chvíľku, trestu veľmi nerozumie a nechceme ho biť. Popritom mamičku ľúbi, pusinkuje, objíma a vzápätí udrie, alebo pohryzne...ako na neho?

anndreina
25. okt 2021

@martam11 Dobrý deň,my sme mali presne tento problém po 2 roku ,

martam11
25. okt 2021

@anndreina a ako ste to riešili, aby to dieťa pochopilo a prestalo ?

martam11
25. okt 2021

Dobrý deň, ešte by som sa spýtala na nemechek protokol. Našla som si skupinu na FB. Je mi jasné, že treba dávať inulín, rybí olej a olivový olej. Neviem si, ale zistiť, koľko toho oliváku ? Prestaneme používať slnečnicový olej na varenie, ale koľko ste dávali 2,5 ročným deťom cca 17 kg toho olivového oleja ?

antamauru
25. okt 2021

@martam11 moj syn je taky, tiez mam prvky autizmu, nehovori, velmi neukazuje, vzdy ma dovedie za ruku kam potrebuje. Ma 2r4m okolo 2 rokov ma tiez hryzol ale iba ked chytil hysak. Trvalo to asi 3m , vzdy ked ma kusol som zvreskla, povedala mu ze ma to boli, ukazala co mi urobil, a povedala ze ked mi ublizije nemozeme byt pri sebe a snazila som ho odsunut dalej od seba.... Nakoniec po case pochopil, teraz aj ked ma hysak chyti mi ruku aj otvori usta ze ide kusnut ale uz nezavrie , skor si zacal kusat oblecenie 🤷 oni tym ze nehovoria nevedia vyjadrit emocie, tak hladaju sposoby ...

lienkan
25. okt 2021

@martam11 1 cajovu lyzicku vecer kazdy den..

antamauru
27. okt 2021

@misulka47 dakujem velmi pekne za radu. Vcera som sa jej nedovolala tak som poslala sms a dnes mi volala s terminom 🥰

misulka47
27. okt 2021

@antamauru rado sa stalo 🥰

lucinda310
30. okt 2021

Dobry den, mam synceka 15 mes. Maly opakoval a v urcitom obdobi prestal... este nechodi, uz skusa.. ma slabsi svalovy tonus, ale podla mna coskoro zacne sam chodit...mam pocit, ako keby prestal hovorit, ked sa postavil... mozno sa fokusuje na chodenie...ked mu poviem, kde je lampa, tak sa pozrie pekne hore... zacal pekne vkladat mince do prasiatka a zirafke pekne ked mu poviem, da do pusy lopticku...minule sa zobudil o 5 rano chvilku sa tam hral a potom povedal mama, baba, havo... skoro sme odpadli.. potom zaspinkal a cez den zase nic...ked mu poviem nono rozumie, hra na skovavacku, tiez rozumie...ked mu poviem usmej sa, tak sa usmeje... pride mi take kludne lenive dieta.... ale obavy tam su... neskorej sedel, stvornozkoval, postavil sa, ale spravil to..cize ide vpred... ja to nechavam vsetko na neho...bez choditka...na meno reaguje...ludi ma rad, nerobi mu problem byt u hocikoho na rukach... ani vela ludi mu nevadi... minule mal sesternicku v ohradke a pohodka... on sa krasne vie prehrat... ked sa zobudi, ani neviem, ze je hore... ked pridem, potesi sa. Neukazuje, ale ked uz velmi tlacim na neho, tak ukaze sliepku v knizke, hava a cici, ale nenapodobni ako robi. Neurobi papa,aj tak vseliak, aky bude velky... pritom to vedel :(( Mam mat obavy?

lucinda310
30. okt 2021

Vcera som kocarovala s jeho prastarkou, byvalou lekarkou... povedala, ze jej sa zda ok. Zobrala mu v kociku hracku a rozreval sa... povedala, ze ak by to neurobil... to nie je ok... na trasenie ruk povedala, ze to robia deti.. ze sa tesi...tak ja uz vazne neviem. Papa velmi dobre a aj pekne spinka... nema z nicoho strach a tiez nema zachvaty... on je skor taky kludas

anndreina
1. nov 2021

Idem si po radu mám autisticke dieťa a máme problém z vyprázdňovaním,p.Janosikova mi poradila,že sa Vás tu na MK,čo majú taký istý problém na prípravok
ktorý majú vraj v Rakúskaa,ďakujem za odpoveď.

anndreina
1. nov 2021

Opravujem otázkyuv vraj sa mám poradit s maminami čo majú ten istý problém ,na nejaký prípravok ktorý majú v Rakúsku,p.Janosikova nevedela jeho názov,ak som to dobre pochopilamal by obsahovať melasu,má s tým niekto skúsenosť,ďakujem.

martam11
6. nov 2021

Dobrý deň, mám 2,5 ročného vnuka, ktorý takmer nerozpráva a má aj určité prvky autizmu. Zatiaľ nie je diagnostikovaný. Máme info, že je dobrý detox homeopatikami. Máte skúsenosti s takýmito prípravkami a dobrým homeopatom v Nitre? Ďakujem.

silesias
6. nov 2021

@martam11 my sme si prešli homeo detoxom. Žeby maleho "vyliečilo" určite nie. Ale zmeny sme badali. Len ťažko povedať či to bolo detoxom, včasnou intervenciou alebo tým že rástol menili sa rôzne obdobia

tinni
9. nov 2021

Ahojte, neviete mi prosím povedať kedy začínajú rozprávať autisticke deticky? Je možné že už v 2,5 roku? Ďakujem 🙂

silesias
9. nov 2021

@tinni Áno mozu, je to individuálne. Aspergri dokonca začínajú ako normálne detičky

tinni
9. nov 2021

@silesias ďakujem. Ta reč je taká monotónna a skôr využíva naučené frázy, ale funkčne...

silesias
9. nov 2021

@tinni nás tiež tak začínal. Tiež funkčné.

tinni
9. nov 2021

@silesias a tiež tak skoro rozprával? Okolo 2,5 roka? Lebo som dúfala že keď takto skoro rozpráva že to na autizmus nebude :/ len teda ta reč aj keď je funkčná tak je taká zvláštna

silesias
9. nov 2021

@tinni Áno začal v 2,5 roku. Moj nieje diagnostikovaný autista ale je iný ako bežné dieťa.

tinni
9. nov 2021

@silesias a máte vylúčený autizmus?🙂

silesias
9. nov 2021

@tinni nikdy sme na diagnostike neboli. Teraz ma 5rokov a nik by mu diagnozu nedal ( povedalo nám viac ľudí) nakoľko nespĺňa triádu. My sme a ním pracovali koľko sme mohli. Speci pedagógovia, logopedi, na začiatku aj psychologicka.