Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
6. dec 2009

no to bolo na , autisticke testy , dali taky vysledok, na motoriku
na rec a , na
IQ je, na svoj vek aj vyssie.. 😉

on ma relacionalnu pporuchu..

povedala mi ze je to vazne, a ze sa to musi hned riesit.; a bude to inteznivne, v januari, idena psy.. nemocnice na celotyzdnove pozorovanie, aby presne vedeli, ako ho zaradit, a ako bude chodit skolka, a mimo.;
v januari uz sme objednani, na neurologiu, v parizskej destkej nemocnici..
a 8 februra na geneticke testy.. 😉

tatolu
6. dec 2009

Erika tajne som dúfala, že to nebude také vážne. 😔

marianka79
6. dec 2009

no tak máš toho hodne pato tiež bol na 10dní v nemocnici ked mu určili túto diagnózu

erikasadek
autor
6. dec 2009

tatulu dakujem 😉

marianka to muselo byt tazke;. ☹

marianka79
6. dec 2009

no bola som tam s ním tak som mala istotu že bude o neho postarané 😉 ale i tak som sa tešila domov

erikasadek
autor
6. dec 2009

marianka, jasne doma najlepsie;

marianka79
7. dec 2009

caute je neskoro tak ani nedúfam že tu niekto je ale erika ja som ho mala poslat na tri mesiace na liečenie od nás je to 400km ale nedala som ho ked som sa od jednej dozvedela že jej 8ročnému synovi tam starší pacienti ponúkali cigarety 😲 😲 😲 to teda nie bola som v šoku ona plakala celé tie mesiace čo ho tam mala a ja by som tiež chcela som vykúšat takéto niečo ale srdce by mi puklo ☹

erikasadek
autor
7. dec 2009

marianka ty nespis, ja som tu.. 🙂

erikasadek
autor
7. dec 2009

marianka tak to by aj mne pukalo srdce ver mi.. to sa ani neda; na 3 mesiace ved len par hodin bez neho a som nervozna.. ☹

sisstin
9. dec 2009

erika: ahoj..tak my měli dneska první logopedii..bylo to super, paní donesla spoustu hraček..tak si jsme si hráli všichni...Tygr má prý nadprůměrně vyvinutou jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka..v tom je tak na 3-4roky. Dělal i ty jejich úkoly, co donesla..takže prej je asi i hodně inteligentní...bohužel, jak nerozumí slovům, tak se špatně orientuje..a sociálně je tak na 12m 😉 ale to prý půjde nahoru v porozuměním...vidí to s ním dobře, v 6-7letech by to mohlo být klasické dítě bez problémů 🙂 tak snad to tak bude 🙂

erikasadek
autor
9. dec 2009

ahoj tak to je super , blahozelam, my mame seance kazdu sobotu.. 😉
to je dobre ze je nadpriemer u nas je skor podpriemer , ☹ len to iq ze je ok; az vyssie to ma tesi.. 😉

sisstin
9. dec 2009

erika: já třeba nevěděla vůbec, že to umí takovýhle věci..my doma takový hračky nemáme 😉 ta nám je půjčila..ale třeba obrázky mu zatím neříkají vůbec nic...ale na to má s tou dysfázií ještě tak rok času..ale příští měsíc donese Portage- ta vizualizuace...tak uvidíme, jestli na to bude nějak reagovat 😕

vy už děláte nějakou tu metodu s obrázkama? 😉

ronie
9. dec 2009

ahojky my taky byli dneska na logopedii a bylo to fajn, paní byla moc milá. Oli taky celke spolupracoval, hráli si se zvířátky, taky obdivovala jemnou motoriku-prý ,, tý jo ta špetka,, 😀 Její závěr byl, že určitě je to opožděný vývoj, dysfázii určitě nevylučuje ale samozřejmě na takové závěry je brzy, začneme ale chodit až v létě až mu budou 3 roky, do té doby hlavně nemáme používat jeho slova-zvuky, má trochu kratčí uzdičku, ale říkala, že to se rozcvičí, že máme mazat nutelu na pusu a on jí má olíznout 😀 V létě nás naučí cviky na motoriku jazyka a budeme přes prázdiny cvičit 😉

sisstin
9. dec 2009

ronie: tak super..my mu máme i masírovat prej pusu..vyplazovat jazyk a tak 😕 já taky čučela, jak spolupracoval 😕

erikasadek
autor
9. dec 2009

sistin ja ti neviem co tam robi , pato je tam sam 45 minut.. 😉 ale som rada. ze ste spokojne len tak dalej..
ja som objednna na genetiku, v februari 8 a 26 na neurologiu, v utorok idem do , detskej psy , nemocnice pri nas, aby sme videli ake to je, a kedy pato tam nastupi.. na pozorvanie, uz s ato rozbieha..

erikasadek
autor
9. dec 2009

inac dobre s tou nutellou, dobre vec , deti urcite nepovedia nie.. 😀

sisstin
9. dec 2009

erika: a Pato tam vydrží bez tebe? To je docela frajer teda 🙂 my na tu neuro už asi půjdeme jen jednou..na EEG..Tygr je neurologicky ok 🙂

erikasadek
autor
9. dec 2009

no do 4 rokov nie, ale tera zus ano predtym ani panovy , s nikym hne dplakal kriza a utekal, ale s tym panom , ma uzasny vztah od zaciatku.. 😉

marianka79
9. dec 2009

ahojte dnes sme boli u psychiatricky no teda to dopadlo 😠 som proste asi zlá matka ked som ho nedala na to liečenie ešte som mu aj vysadila lieky podotýkam že má len jednu ladvinku a lieky užíval 3 roky a nikam sme sa nedopracovali vytrúsila na mna tie nacvičené vety ktoré vraví asi každému kto k nej chodí proste nič sme nevyriešili vo februári ideme na upresnenie diagnózy na 10dní na kramáre budem tam s nímna tom trvám tak zas len čakat a čakat 😒

erikasadek
autor
9. dec 2009

mariank ahoj.. moja zlat atak to bola fakt tava ta lekarka; nie si zla matka, skor naopak nepocuvaj.. ju ..
ty vies najlepsi eco je pre neho dobre...

nemozes ju zmenit.. 😠

marianka79
9. dec 2009

ahoj no ja si aj tak robím po svojom vypočujem si ju ale...to čo mi vyhovuje si zoberiem k srdcu to ostatné hodím za hlavu 😀

erikasadek
autor
9. dec 2009

juj tak to robim aj ja niedy , inak sa ani neda pri nich 😀

marianka79
9. dec 2009

😝 😝 😝

erikasadek
autor
9. dec 2009

no ja sa pripravujem na utorok ake to bude vtej detsje psy nemocnici trocha mam strach a vela zvedavosti

erikasadek
autor
11. dec 2009

AHOJTE je tu niekto dnes??

🙂

ronie
11. dec 2009

eriko ahojky 😉 🙂

erikasadek
autor
11. dec 2009

ahoj ronie; neako sa tu , nemozme stretnut.. 😀

tak co mate nove?? asi nic ked nikto nepise ze?? 😀
vsetko po starom..
ja som dostal , pre tyzdnom od mojej znamej, tu knihu ktoru ste mi nukali..
uz ju citam; a zacinam si davat , v nej poznamky typu, tak toto robil tiez pato a vynaraju sa mi spomienky na niektore doslova zabudnute veci.. 😒 😖 😵

sisstin
11. dec 2009

erika: ahoj, já myslím, že to zvádnete..navíc má P. sourozence zdravého, ten ho potáhne hrozně dopředu 😉 a taky si myslím, že je to jiné...když máš i "normální" dítě..a ne jenom nějak zvláštní...musí to být úleva.. 😉 já třeba nevím, jestli ještě nějaké dítě mít budu..spíš ne...a docela bych ráda zažila i bezproblémové mateřství 😕

erikasadek
autor
11. dec 2009

Sistin, v tom mas pravdu jeho brat ho taha strasne do predu , este stale ma take cudne chvilky, ale dufam ze to casom rokmi skoro zmizne;;;;

nezatracuj a nechaj otvorenu temu ,dieta nemusi abyt rovnaky, vid my.. 😉
zabudla som ahoj. 🙂 😀

erikasadek
autor
16. dec 2009

ahojte.. tak vcera sme boli s patom v psychiatrickej nemocnici, v detskom odeleni, pre najmensich boli sme tam 3 hodniny teda 2 apol hodinovy rozhovor pytali s anas na vsetkoa potom ukazali nam, ako to vyzera maju 6 , odborniciek na 8 deti, a pato pojde s najvatscou pravdepodobnostou v januari, tam na 3 tyzdne len cez den; vecer pride domov, na pozorovanie a lepsie spoznanie jeho diagnozy a hlavne sposob ako tam bude chodit ci deen ci len rano a poobede do skolky alebo dva dni tam adva dni do solky vsetko s auvidi..

a vy co? co mate nove??