Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

andreabe
15. feb 2010

sidus:ja sa stale strachujem, presne ako tu popisali baby, diagnostika je dlhodoba zalezitost a clovek nikdy nevie, ako to nakoniec dopadne, je to nevyspytatelne, tolko som si o aut.nastudovala a ista si uz nie som nicim 😢
Ale verim, ze sa to zlepsi, naozaj je maly za tych par mesiacov na nerozoznanie,velmi isiel dopredu,dufam, ze sa porozumenie zlepsi a nastupi napokon aj rec. Taktiez to moze byt aj Tomaskov pripad,tak drzim palce! 😉

erikasadek
autor
15. feb 2010

andea super , prispevok , skor naopak je dobre ze je dlhy.. 😉

sidus, ja viem ako s acitis, mozog neprestajen rozmysla, co , sa deje a preco;. a ako mu mozem pomoct neboj plne ta chapem a urcite vsetky.....
ze je to na nervy a dost vysilujuce.... 😢

sidus
15. feb 2010

To pochopi asi fakt len ten,co to zazije.Tomasko sa vyspal,tak sa ideme trochu vyvencit von.Uz aby bola aspon jar.Tak zatial.

erikasadek
autor
15. feb 2010

moja rec... 🙂 tak si chod trocha prevetrat hlavu;. 😉
ja idem oddychovat zasluzene;.. po dlhom case josh haja a pato , je tam do 16 takze ma konecne pohov a hlaven uz nerozmyslam co by som ako by som . pomohla.. uz su nato iny ludia nato.. a ja konecne dycham.; a je to tak , lepsi pocit..

andreabe
15. feb 2010

erika: zavidim ti ten oddych 😉 pride mi strasne fajn, ze ti Patka odvezu aj dovezu a pritom vies, ze mu pomahaju teraz uz denne a cielen odbornici. Kiezby bolo take nieco aj na Slovensku.

erikasadek
autor
15. feb 2010

andrea ja sa modlim aby ste mali nieco podobne ver mi.. 😉
nie je to tu lahke tiez, lebo tu sa hned neposiel ana neurologiu ako u nas; je tu iny sysstem ako u nas a mozno to bola moja chyba ze som cakala, ze ako na slovensku s abudu veci diat...
teraz uz viem ako na vec..
ano je to super maju , malu kamion , pre handycapovanych . a je tam asi 6 miest pre deti.. sedackya vsetko k tomu soferi su , spolahlivy a maju velky cit ku detom niektoti s nich su sami , handycapovany jeden dost kokta, ale ma zlate srdce je to super z esu tam takyto ludia a hradi to , poistovna;.
vsetko s nasho vrecka ani € vsetko aj jedlo , kupalisko a poniky vsetko...

ale zaklad je ze pato tam zboznuje chodit zaspava s tym ze zajtra tam pojde;.
no povedz , co lepsie som si mohla zelat.. aby tam bol psokojni..

no ale caka ho dlha cesta;. jeho diagnoza j edost blba, a caka ho dlhodoba terapia....
ale ja pevne verim z eto zvladne , teda z eto zvladneme.... 🙂

ten oddych je hlavne pre moj mozog.... teraz , nic uz vecer zaspim bez toho aby som rozmyslala za kym ist a ci ho zoberu a ci , s anieco najde a ci mi bude verit

boze to bol jeden velky kolotoc... moje zdravie si to odnieslo; ale keby som mala zopakovat tak idem znoav d toho...
maly zato stoji..
inak na FB som dala video. kd mal 1 mesiac az 9 mesiacov 5 rokov som ho nepozerala, jeho videa a skoro som zabudla, aky bol ako dieta.. 🙂

andreabe
15. feb 2010

erika: uplne presne ta chapem a velmi ti to prajem 🙂 Tiez dufam, ze nejako poriesim maleho skolku, zatial vobec netusim, co bude,ked bude mat 3 roky..

To zariadenie je podla popisu neskutocne. Tu ani medzi sukromnymi take nic nie je. A ako pises, velmi dolezite je to, ze sa tam maly tesi a chodi tam rad 😉

Ja som si pozrela akurat fotky, strasne zlati chlapci su to 😉 Ale video som nenasla

erikasadek
autor
15. feb 2010

vidoe najdes v mojom profile ale ked pockas este 2 minuty tak hadzem video , nove. na FB cakam uz len kedy ho natiahne;;

erikasadek
autor
15. feb 2010

no pre mna je to dolezite ze sa tam tesi my sme mali strasn epredsudky s muzom , psychiatricka nemocnica;.!!!!
ale stale nam opakovali zabudnite co bolo pred rokmi a ked sme tam prisli po prvy krat ;; tak som spadla na zadok; je to obrovsky areal ja neviem na kolko tisicoch hektaroch , je; ale je to obrovske;. a len ta detska cast; je super potom je pre mladeza adospelych vsetko oddelene. od seba no nemas pocit ze si na psy.. vobec.; vsetko su samostane domy..
osoben si myslim ze tu sukromne ani neexistuje na taketo zameranie...
vies tu statne je lepsie vybavene ako sukromne;. 😉

ALE URCITE SA LADY POHNU;
AJ NA SLOVENSKU

na buduci rok ide do prvej triedy a tak , bude mat aj osobnu assistenku pri sebe aby nemal skolksky neuspech teda zle znamky on potrebuje stalu pozornost inak nebude spolupracovat

andreabe
16. feb 2010

erika:ja som uplne nemozna, nepodarilo sa mi to video otvorit ☹
Skusam to az teraz, vcera som uz nebola v praci a pc doma nemam.
A mozno je to tym, ze sa na facebooku neviem moc pohybovat

sidus
16. feb 2010

Cafte.Ani mne neslo otvorit to video.Andrea,ty robis?Ja si neviem predstavit,co bude,ked mi skonci materska.

erikasadek
autor
16. feb 2010

ahojte
tak ja neviem ako vam pomoct mne otvara ked kliknem
jedine ak mate konto na FB mozte vidiet.. 😉 asi to bude tym..... 😉

no pato odisiel, tam a ja ma cely den , po dlhom case pre seba;. 🙂 boz eto uz roky som nemala, samozrejem z ejosh je so mnou.. 😀

andreabe
16. feb 2010

erika, toto mi to vypisuje:
This video either has been removed from Facebook or is not visible due to privacy settings.

ten volny cas ti prajem, musi to byt uzasne 😉

sidus: ano, pracujem uz druhy rok. O maleho sa starala najprv svokra a potom zacal chodit na 1/2 dna do jasli, bol to masaker, ale uz si celkom zvykol.
Neboj, ked pojdes do prace, je to aj druh oddychu
😉

sidus
16. feb 2010

A chodi do normalnych jasli?To je super.Ja si to neviem predstavit.Robim v Cadci a tam nie je ziadna spec.skolka.Az v Ziline a pochybujem,ze by mi ho zobrali tu do normalnej.To ale moc predbieham,ze?

erikasadek
autor
16. feb 2010

andrea no mam to len pre priatelov pockaj, chvilku, ak chces zmenim to , na chvilu dam vsetkci mozu vidiet a vyskusaj ok??

erikasadek
autor
16. feb 2010

a je to tak skus a daj mi vediet..

erikasadek
autor
16. feb 2010

sidus ahoj.. ale aj pato chodi uz 3 roky do normalnej skolky.. tu; nie su specialne sloly skolky .. 😉

andreabe
16. feb 2010

tak som tam poklikala vsetko mozne a akurat mi to vyhodilo, ze je nutny upgrade flash adobe player, ktory mi ale na nasom pracovnom pc nedovoli stiahnut ☹

sidus: jasne, ze predbiehas 😉 stale mas sancu, ze u Tomaska o nic nejde.
Ja som sama v rozpakoch, co s malym bude. Maly chodi do sukromnych jasli, docela ho chvalia teraz, ale ja vidim, ze je iny. Dnes som naschval ostala dlhsie v satni, som mu akoze upratovala veci a pozorovala ho. Celych 10 minut stal medzi dverami, pozeral na deti a ani sa nepohol. Tak mi ho bolo luto, ked tam len takto postava cely den ☹

Prihlasku idem dat do normalnej skolky a uvidim, co sa do jeho 3 rokoch zmeni a podla toho sa nakoniec snad nejako zariadim

erikasadek
autor
16. feb 2010

andrea. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

co s atyk alukaska to mi je luto.... viem ten pocit mezdi dvermi.. ked ho pozorujes ako ti srdce stiska.. 😢

andreabe
16. feb 2010

prave som pozerala sukromne logo skolky, naozaj existuju a hned by som tam maleho dala, vyzera to uzasne, prsne v takej by sa malemu pacilo, len ta cena... ☹

erikasadek
autor
16. feb 2010

kolko??? nahod....

andreabe
16. feb 2010

375 Eur 😒

erikasadek
autor
16. feb 2010

na mesiac??? 😠

clovece tolko beru aj tu; sukromne skolky. ale platy sa nedaju porovant ani zivotna uroven zbojnici.; su to na sloevsnku o tom ma nikto nepresvedci..

andreabe
16. feb 2010

na mesiac 😒 je to tu otrasne, co ti poviem. Ja dam malemu aj posledne, do jasli chodi na pol dna, plus tie komunikacne kurzy a logo v jasliach platim (cez 400-450 eur/mes) ale to mam este matersku. Ked mi po 3 rokoch prestane chodit, si to naozaj nebudem moct dovolit 🙄

sidus
16. feb 2010

Tak to su fakt ine prachy.Erika,chcete dalsie babo?To je fajn.Ta obdivujem.Ja som tiez chcela tri,ale velmi rychlo sa mi plany zrutili.Nemala by som odvahu.Baby,kolko vam trvalo,kym ste sa ako tak zmierili s tym,ze vase dieta je "ine"?Mam pocit,ze uz v zivote nebudem spokojna a stastna.Mam totalnu depku z toho vsetkeho.

andreabe
16. feb 2010

sidus: tiez som sa tak citila, plakala som v podstate podchvilkou, sla som po ulici a kotulali sa mi slzy 😒 No otrasne obdobie to bolo. V noci som sa budila a rozmyslala a poplakavala a sibnuta som este maleho zobudila, lebo som ho zacala hladkat, akoze chudiatko moje chore.. 😝 Potom asi po 2 mesiacoch ma to preslo,som sa pustila do venovania sa malemu,studovala som,co sa dalo o autizme,komunikacnych poruchach (to ma ale skor deptalo), naucila som maleho pit, jest, to ma zamestnavalo teda na 100perc.Potom to chodenie na kurzy a maleho pokroky ma docela ukludnili 😉
Ale od spokojnosti mam teda daleko..

sidus
16. feb 2010

Ako si ho naucila jest a pit?Tomasko vobec nema zaujem☹Stale si myslim,ze to je iba zly sen,ze ked sa zobudim,vsetko bude ok.

andreabe
16. feb 2010

Lukasko tiez nemal zaujem,vobec nemal v sebe to ´´ja sam´´, co maju snad vsetky deti. Pit som mu v pohariku prost skusila dat do ruky a cuduj sa svete,s malymi vyspliechancami to zvladol a napil sa sam. Na druhy den vsak dal cielene ruky za chrbat a pohar som mu musela dat k ustam zase ja. Tak ma to nastvalo a nedala som mu pit, kym nebol fakt dost smedny,dala som mu do pohara vyborny sladky caj 😀 a nanutila pohar do ruky a spolu s nim dala k ustam. A fakt sa sam napil 🙂 Takto postupne do mesiaca pil uz krasne. A s jedlom rovnako, nasilu som mu dala do ruky lyzicku,zacali sme jogurtom,lebo ten lubi. Pustila som mu oblubenu rozpravku BEBE a pri telke som ho krmila s tym, ze aj on drzal lyzicku. Najprv to slo so slzami,dost brutal,ale vydrzala som a maly postupne chytil lyzicku a jedol tak,ze ju len namacal. Po asi mesiaci zacal konecne aj naberat! a potom to postupne slo,teraz uz zje pekne aj polievku. Aj ked v jasliach sam jest nechce, iba obcas, ale nevadi mi to,lebo doma vie jest sam, aj na navsteve zje pekne sam jogurt,tak to uz neriesim

erikasadek
autor
16. feb 2010

sidus podl amna to je individualne treba tym prejst je to ako smutok... kazdy mame iny sposob ako to prezit..

osobne mne to trvalo skoro rok... ale ani nie ze je iny , ale ked som urobial chybu. a preco prave moj syn..
a na inych uz davno kaslem pravdu poviem..
ja soim na neho hrda a stastna ze robi velke pokroky a stale ho podporujem vo vsetkoM... 😉
a on s atesi ked vidi vo mne podporu vidim to na nom aku ma radost vtedy..
teraz prislei domov zmylili sa , doviezli mi ho domov na miesto skolky nevadi, aj tak mi uz chybal.. 😀

andrea tak tomu hovorim palka, a uz aj s dovodu ze na slovensku si neopdocitavte s dani jasle a ine veci. ako tu.. 😠