Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sidus
16. feb 2010

Ja sa strasne bojim,ze sa nic nedokaze naucit,ze nespravi nijaky pokrok.

andreabe
16. feb 2010

sidus: Tomasko je este malicky, maly sa mi naucil sam jest a urobil prve pokroky az ked mal 2 roky a 1 mesiac, dovtedy nula bodov 😉

erikasadek
autor
16. feb 2010

sidus , ak sa budes bat tak , mu takto nepomozes ver mi..
skor mysli pozitivne nic ni eje stratene;. v tomto veku, nic. pomahaj mu stimuluj a hlavne klud a chladna hlava potrebuje tvoju lasku a nie tvoj strach .. deti to citia ver mi.. 😉

karin74
16. feb 2010

Ahojte,
chvilku jsem tady nebyla, a diskuze se rozvinula, že vlastně nevím, zda se mám vůbec ještě zapojovat a na co reagovat dříve.
Mám v tom totální chaos, Eriko, tebe jsem si dala na FB do přátel, tak jestli chceš, dej si mne taky, a já pak kouknu na video. Asi jsem zapoměla, jakou má Paťko diagnozu? Protože co čtu, tak zatím se skoro všechny děti jeví jako lehce autistické, nicméně o dětský autismus se vlastně nejedná..?
Koukala jsem se na fotečky Sidus, a malý Tomášek vypadá jako úplně kaýždé jiné dítě, a je moc hezký.

erikasadek
autor
16. feb 2010

karin jasne ostan tu.. 🙂

karin74
16. feb 2010

Andrejce bych chtěla vzkázat, že pokroky malého jsou úžasné!
Jasně, stále tam má něco "pervazivního", ale jak říkám, v každém věku se každé, i zdravé dítě chová a vyvíjí jinak, co dělal včera, zítra dělat nemusí....

Například můj tadeášek má 6 let. Ale krmím ho stále!!!
ne proto, že by jíst neuměl, lžící jíst umí. Ale proto, že mi skoro NIC nejí!
O tom, že by snědl druhý chod, si mohu nechat leda pouze zdát, polévky: jedna ho natáhne, druhou sní, ale s odporem, a to tedy hlavně když to do něj tak zvaně vecpu. Kdybych ho nenakrmila, nesnědl by ani sousto.
Miluje loupáčky, jablka.
A sem tam nějaké to sladké (čokoládky).
Ale na nějakou pestřejší stravu si musím nechat zajít chuť.

Včera se mi stala jedna strašná věc...
Naší Emmičku, pejska, labradoří fenečku, které bylo půl roku, srazilo auto...
Tadeášek si s ní hrál, i když po něm skákala, tadík se smál a chtěl stále mít Emmičku doma. Ale ona musela být v garáži, protože byla ještě štěně, a nenaučila se kakat a čůrat ven, prostě nám to v baráku neustále zasírala hovnama a čůrankama, byli jsme z toho s partnerem na mrtvici, a tak musela do garáže s tím, že na jaře jí uděláme pořádný kotec a budeme jí cvičit, a Tadík s ní bude trávit celé hodiny venku...
No ale nedočkala se toho...
A Tadík jak dnes dojel ze školky, se ptal, nebo spíše jen ko statoval: emmička je v garáži! a stále opakoval její jméno a měl úsměv na tváři, jejda mi to rvalo srdce!!!!!!
řekla jsem mu: Emmička šla na procházku, ona se vrátí, není doma....
A pak sjme šli ven, ale jemu se nikam nechtělo, a tak já mu řekla: pojd, budeme hledat emmičku, a tak valil a zas ten úsměv....

No a pak mne napadlo, že místo Emmičky taky mohl vběhnout pod kola můj tadeášek, a bylo mi z toho zle!
On totiž v neděli si sám otevřel branku, já mu jen řekla: za chvilku půjdeme na procházku, a šla jsem mu jen pro šálu, a on si otevřel branku a už ho nebylo, hledala jsem ho po celé vesnici a pak jsem ho našla, jak si jen tak hrdě vykračuje, a měla jsme málem infarkt!!

od včerejšla Tadíka nespouštím z očí ani na krok.....

erikasadek
autor
16. feb 2010

karin ja sa pridam , pato ma 5 rokov a teiz ho vatsinou krmime. bohuzial az na jeho oblubene jedla...... 😉

uz sa nepozastavujem nad tym...
niekedy sam a niekedy my..

inak to mi je luto so psikom.. boze moj... chudacik pes a teraz maly ako to bude prezivat......

inak cosi podobne s ami stalo minuly rok.. skoro som dostala infarkt...

pato odisel rano s domu proste si otvoril dvere moj muz odisiel rano o 7 s domu a j asom od 6 rana bol s s mojim druhym synom v ich izbe, lenz epato spal v nasej posteli....
a proste s azobudil a mna nenasiel v posteli a namiesto toho aby isiel rovno do svojej izby z amnou zobral kluce od bytu a otvoril si ich v pyzame bosy vysiel s druheho poschodia dolu otvoril hlavne dvere tie sa zabuchli su na kod.. a on v 1°C zostal na parkovisku , sam a hladal ma..
nasl aho jedna suseda a doviedl ami ho do otvorenych dvery mne nic netusiacej matke spala som v ich iozbe a nic netusil amali ste vidiet ten moj sok ked som ju zbadal v nasom byte s patom uplakanym a trvalo mi est epar minut aby som pochopila co sa vlastne stalo.; byvame pri seine asi 100m, alebo jhocikto ho mohol zobrat do auta a uz nikdy by sme ho nevideli.. no proste hroza...
atakze katrin viem si predstavit ten tvoij strach..
inak pato ani teraz nevie odpovedat kde byva a ako sa vola... ☹

karin74
16. feb 2010

Tak to neumíme taky, buď klidná ☹
Jejda, mně se stalo ještě dvakrát něco podobného, co si musíme prožívat, že....
Tadík utekl ještě s jiným pejskem ven, bylo mu 4 a půl, měli jsme tady na baráku psa, taky labradora, od bývalého majitele domu, ten si jej pak odvezl.
Tadík otevřel branku, pes vyběhl, tadík za ním, a tadíka nikde!!!!
běžela jsem jako o život, uvědomila jsem si to ale až tak za 10 minut, nikdy předtíms e to nestalo, já v domě uklízela a stále sjem se dívala na zahradu, kde pes a tadík je, a stále sjem je měla na očích, ale pak sjem se nějak zauklízela, a jak sjem se podívala ven, branka otevřená, a pes ani tadík nikde!!!

V tuto chvli jsem opravdu byla na odpadnutí, včera, tedy vlastně předevčírem sjem jej našla brzy, ale tenkrát jsem jej hledala snad 20 minut!!!!

Už jsem se viděla v blázinci, a tadeáška již jako andělíčka....

Jinak když už mluvíme o andílkách, tak sestra našla stránku www.anjeliky.sk, je to o dětech, které zemřely, já vím, je to hrozné téma, ale když sjem se tak začetla, a uvědomila sjem si, že já mám sice autiíka, ale nádherného a živého, a je tady vedle mne, má tu možnost vyrůst a třeba se ještě změnit, prostě objímat mne a být tady s námi, při tom utrpení těch rodičů mne zalilo přesto slunce na duši z toho, že si ničím podovným nemusím nikdy projít.....

karin74
16. feb 2010

Máme živé a krásné děti, jen jsou trochu jiné, a nebýt jich, nikdy nebudeme takové, jaké jsme nyní!!!!

andreabe
16. feb 2010

😉 Karin, dakujem za podporu 😉 A psika je mi luto a hlavne Tadika, bude mu urcite moc chybat..
Tak toho, ze sa mi maly strati sa desim teda riadne, teraz ma natastie obdobie, ze sa bezo mna nepohne a aj v nejakom centre vecsinou kontroluje, ci idem za nim, pripadne ma drzi za ruku. Ale ktovie, co bude neskor.

Ja taketo hrozne veci citat nemozem, hned sa rozrevem, ze neviem prestat ☹
Jasne, ze mame vsetky vlastne stastie, ze mame ´zdrave deti´, su len trochu ine ako ostatne 😉

erikasadek
autor
16. feb 2010

karin presne mame ine ale hlavne ze su zdrave a co natom nemuzu byt vsetky rovnake nie?? 😉

karin74
16. feb 2010

tak tak. výjimečným mamičkám byly svěřeny výjimečné děti 🙂

sidus
16. feb 2010

Karin,dakujem za pochvalu.Ale na tych fotkach uz vidno rozdiel.Na tych poslednych.Vidno mu to na ociach.Hrozne zboznujem,ked sa maly smeje.Ked sa rano zobudi a smeje sa na mna-hned je lepsie na srdci.Asi to chce vsetko cas,aby sme si aj my zvykli.Lebo je to predsa len sok.

erikasadek
autor
16. feb 2010

sidus.. 🙂

karin74
17. feb 2010

na fotečkách je vidět rozdíl, myslíš jistě k lepšímu, viď?
Moc vám přeju, aby z toho dítko takzvaně "vyrostlo", aby to zkrátka nebyl autismus jako takový, jen třeba autistické prvky...
Můj Matěj vpodstatě má "jen" autistické prvky, a tyto symptomy jsou shrnuty v diagnoze Aspergerův syndrom.
Nicméně je rozdíl mír Aspergera a Aspergera, stejně jako je rozdíl autista a autista.

Je to jen název, který zahrnuje vše od těch nejmenších symptomečků až po ty nejhorší, ale vše nese název pervazivní vývojová porucha, lépe řečeno AUTISMUS, a někdo s touto diagnozou může vést úplně normální život, jen bude brán trošku za podivína, což je zřejmě případ mého Matěje, a někdo bude celoživotně odkázaný na pomoc druhého, nepromluví, bude mít jen ty své rituály a zvláštnosti, ale přesto bude mít tutéž nálepku jako ten skoro zdravý...

takže hlavu vzhůru, všechny maminky, které máme autistické děti!!

Ať jsou jaké jsou, nevyměnily bychom je ani za nic na světě, milujeme je, jak jen umíme, jsou to lidské bytosti jako každá jiná!
😉 😵

sidus
17. feb 2010

Ahojte,

Karin, pekne si to napísala 🙂 Baby, čo si myslíte o tej diéte, kde treba vylúčiť lepok a mlieko? Neviete niečo o tej terapii Son-rise?

andreabe
17. feb 2010

ja viem len to, co som nasla na internete. Mojmu Lukaskovi teraz zistili dost silnu alergiu na mlieko, ale ktovie, ci to moze mat suvis.. 😕

sidus
17. feb 2010

Andrea,prosim ta,ak mozes,ake vysetrenia ste s malym absolvovali.Boli ste aj na nejakom pozorovani?Neurologii?

andreabe
17. feb 2010

Na neurologii sme boli viackrat, tam mu ale len potukali kladivkom po kolienku a bolo 😒
Boli sme u psychologa, ten nam povedal, ze maly javi znamky pervazivneho spravania a bude urcite autista a poslali na do sukromneho zariadenia andreas. Tam mi jedna dr., udajne najv.kapacita na SR na autizmus a diagnostiku celkove, povedala, ze to skor vyzera na komunikacnu poruchu,ze taketo vyjadrenia pred 3.rokom su neprofesionalne a nezodpovedne a odporucila nam komunikacny kurz, ktory malemu strasne pomohol. Bol totiz velmi slaby v motorike,chapani a toto ho straasne posunulo vpred.Stale tam 2-3x do tyzdna chodime.
Boli sme aj na psychiatrickom vysetrenie, kvoli jeho citlivosti na plac deti, tam nam ale vobec nepomohli.

Ja si inak myslim, ze Tomasko je este strasne malicky a vypytala by som sa akurat na neurologiu a na psychologiu-rannu intervenciu 😉

erikasadek
autor
17. feb 2010

ahojte.. 🙂
sidus ja soim boal na neurologii minuly tyzden a teraz teda zajtra nas caka, EEG, mozgu.. to bude , dnes vecer pojde spat az o polnoci a musim ho zobudit o 6 rano , aby bol poroande unaveny, na to vysetrenie....
mame objednanie na 13 30 zajtra. tak nam drzte palce dufam ze nebude , mat krizu s tych diod na hlave;. 😉
a IRM, mam pocit ze vy to volate CT nie som si ista;;; na slovensku..
dokonaly obraz , mozgu mu budu robit o mesiac.. 😉 kedz enie sme urgentny pripad tak az o mesiac sme objednani.. co mi nevadi..

geneticke krvne testy mame za sebou, a cakam na vusledok v aprili..

pato je dnes znova tam, a pride az o 16 teda konco o 16 a prid eokolo 17 mi ho privezu.. 😉

susdus tvoj je este maly , an specialne vysetrenia;.. 😉 😉 az po 3 roku sa logicky zacina;. 😉

karin74
17. feb 2010

Ahoj Sidus a spol,
o dietě bez lepku a mléka můžu povídat...
Zkoušeli jsme ji již 3x, ale upřímně bez většího efektu... 😖
Jo, možná byl posléze vždy o trochu lepší, ale NIKDY jsme nezažili stav, že by když si třeba dá kousek rohlíku, který v té době nejedl, byl opět autistický, a že by trvalo třeba dalších několik dní, kdy by se z tohoto stavu dostal do takzvaného normálu...
Někdo to chválí, někdo zatracuje.
Mně osobně do diety homeopatka neustále nutí, takže Matěj nyní je na dietě 3. den, ale Tadík mi nechce nic jíst, takže u něj vůbec nevím, co si počít...
Moc bych chtěla zkusit dietu, ale jak na to, když dítě stávkuje? prej je dobré nechat ho vyhladovět, že to je zaručený recept na to, aby pak snědl i to, co mu teď nešmakuje.
Já osobně se přimlouvám za to, aby to každá mamina alespon zkusila, nic za to nedáte, jen pár kaček navíc, páč toto není zrovna levná záležitost, a trochu to chce pevné nervy, ale pokud by to na některé vaše dítě zabralo, bylo by to super, ne?
My například dáváme ještě vitamín C, nejlepší je vitamín C, která lze rozpustit v tucích, u nás je k dostání např. Ester C, ten my ale nemáme, tak dáváme klasickou tisícovku denně.
Pak vitamíny řady B (nejvíc B6 a B12), hlavně omega 3, pak taky koenzym Q10, vápník, hořčík, zinek, selen...
Momentálně ted mu dávám chlorellu, což je sladkovodní řasa obsahující celý komplet vitamínů a minerálů, a ta má taky za hlavní cíl zpevnit jeho střevo, jejda, jak se to řekne po slovensky, snad črvo?, protože spousta autistů má zanesené střevo, to pak propouští domorganizmu lepek a casein (které jsou v mléku a pečivu) a to se pak krevní cestou dostane do mozku a způsobuje tam ten "zánět", který zase způsobuje autistmus....

eloh
17. feb 2010

novy film o autistickom chlapcovi: http://www.horseboymovie.com/Film.php - hipoterapia

lencika111
17. feb 2010

Ahojte. Moj Tobinko mal teraz 4 roky . V lete 2009 Dr. janošikova stanovila diagnozu detský autizmus, aj ked mam pocit že Tobik sa v dost veciach odlišuje od tradičného autistu, prepáčte že to takto nazývam. Náš najväčší problém je že neroypráva. Od septembra 2009 chodí do špeciálnej školky a odvtedy vidime velke pokroky ovela viac komunikuje a stale blaboce a blaboce ale nič konkretne zatial. Su tam logopedičky ktoré sa mu venujú. Najväčší problem je ked mame ist niekam, neposlucha aneviem mu vzsvetliť že nemožme niekam ist. Ma svoje cestičky, alebo ideme tam kam ho napadne a hodí sa na zem ak poviem nie.je strašne tvrdohlavý a vobec mu nevadi že nejdeme snim je schopný odíst aj sámm až mam strach že sa stratí. Inak je to nadherné dieťa ktoré nemá velký problem s očným kontaktom, nerobí ani opakované pohyby alebo nejaké činnosti.Na prvý pohlad uplne normalny chlapček až to ako sa hrá napovie že to nie je ok. Miluje vláčiky či su to knižky, rozprávky alebo hračky a diva s ana nich priam zblízka leží na zemi pri hre.Moja najväčšia obava je že či vobec začne hovoriť. Mate niečo podobné aj vy??

erikasadek
autor
17. feb 2010

lencika, akoby si o patrikovy hovorila ked bol dieta...
a nakoniec nie je autista;. 😉

karin74
18. feb 2010

Ahoj Lenčika, symptomy Tobinka mi silně připomínají chování mého tadeáška (dětský autismus), ale s tím rozdílem, že Tadeášek mluví.
Ve čtyřech letech však také nemluvil, tedy spíše on začal normálně mluvit jako ostatní děti, možná trošku pomaleji, ale začal, a pak okolo 3. roku začal postupně ztrácet schopnost těch už naučených slov, takže mi třeba celý den neřekl ani slovo..
Jinak je můj tadeášek traké nádherný, ostatně jako skoro všechny autistické děti, nebo alespon ty, co mají autistické rysy.
Skládá krásně puzzle, začal malovat, většinou jsou to však záchody, kde musí bud někdo čůrat nebo kakat 😀
Za ty dva roky šel obrovksy kupředu, i když také spolu se zlepšením se v němčem třeba i zhoršil..
třeba když jde kakat a zatlačí, dá si dlaně na uši a zavře oči.
Musí mít při tom zavřené dveře, já k němu nesmím.
Pak řekne: papírek, a já mu musím honem dát do rukou papírek (to už nemluvím o kakání, ale o jeho další zvláštnosti), a ten chytne za jeho rožek a žmoulá ho. nechávám ho to dělat, uklidnuje ho to. Jen když jde jíst nebo má něco jít udělat, tak mu řeknu, že ted se papírek musí odložit a že tam na něj počká, tak ho sleduje jako ostříž, a jak činnost dodělá, už se na papírek vrhne a je spokojený.
někdy je to i docela sranda 😅

karin74
18. feb 2010

Jinak Tobinko je skutečně nádherný, takový blonďatý andílek, a o Paťkovi od Eriky ani nemluvím, video má opravdu nádherné, jen mne trošku polekalo, že je uděláno tak smutně, nebo spíš velmi dojalo, a pak jsem si řekla: Proboha, vždyť Patriček žije, je to nádherný kluk, a maminka nad ním tolik pláče!
Eričko, neboj se, vše bude dobré, Tvá láska a starostlivost jej určitě dokážou vyléčit!
Zkusím přeposlat článek (ale je dlouhý) o léčbě autismu pomocí homeopatik, právě ho mám rozečtený a vypadá moc zajímavě.

karin74
18. feb 2010

Autismus - je naděje I.
01 2 3 4 5 0.00 (0)

Vytvořit stránku

Když se narodí zdravé dítě, je to zázrak; přesto zachování zdraví dítěte je uměním.
(dr.Tinus Smits)

Moji pozornost o autismus vzbudily moje zkušenosti, které jsem získal při neutralizaci vedlejších účinků očkování u dětí. Brzo vymizelo velmi hodně poruch chování, když jsem detoxikoval očkování, ještě i tehdy, když ke mně dítě přivedly s úplně jinými potížemi. Během mé léčitelské praxe se pro mě stalo jasné to, že za změny nálad, agresi, neklid, poruchy pozornosti a hyperaktivitu z nedostatku pozornosti jsou zodpovědná očkování, která jsou aplikovaná v hojném počtu a příliš brzo. Když se několika mým malým pacientům s autismem viditelně zlepšil stav po detoxikaci očkování, upoutalo to můj zájem a časem se stalo mým přesvědčením, že autismus má alespoň částečně spojitost s očkováním.

S tímto přesvědčením nejsem osamocen; stejný názor mají i takový vědci jako dr. Andrew Wakefield, dr. Wiliam J. Walsh a mnoho dalších, kteří mají široké zkušenosti v této oblasti. Jejich práce dávají jasný směr v této témě. V květnu 2003 na chicagské konferenci o autismu jsem ve své přednášce prezentoval třicet případů poruchy chování u dětí (z toho tři případy autismu), u kterých neutralizace vedlejších účinků očkování přinesla výrazné zlepšení. Na této konferenci jsem se obeznámil s nejnovějšími výsledky výzkumů v oblasti autismu a úplně mně nadchl nový přístup k této témě, který naskytl možnost mnoha terapií. Dále utřídím nejdůležitější skutečnosti, je to odkaz naděje a já už nevěřím, že autismus musíme považovat za nevyléčitelnou nemoc. Fakta jednoduše vyvracejí toto tvrzení.

V několika posledních letech jsem se začal více koncentrovat na léčbu těchto dětí a poté, co jsem vyšetřil už dvěstě autistických dětí, bez závislosti na tom, co byla jejich konečná diagnóza nebo na tom nakolik byl vážný jejich stav. Došel jsem k závěru, že z deseti dětí se dá devět vyléčit kombinovanou terapií pokrývající vícero oblastí. Ano, úplně je vyléčit, ne jen trošku zlepšit jejich stav. Ale vyléčení neznamená, že toho můžeme dosáhnout tříměsíční terapií. Není tomu tak, protože cesta k úplnému vyléčení trvá obecně dva až tři roky.

V současnosti pro mě znamená opravdovou výzvu to, abych přišel na to, proč některé děti nereagují tak dobře na terapii. Právě tyto děti jsou ty, které nám pomohou přijít na to, jaké jsou hluboce ležící problémy za jejich chováním.

Pro přesnost musím vzpomenout, že několik rodičů ukončilo terapii. Někteří byli netrpělivý, druzí měli problémy se svým společenským prostředím. Zakusili odmítnutí, protože šli po jiné cestě nebo proto, že nechtěli přijmout to, že je její dítě nevyléčitelné. Nevím, jak je to jinde, ale v Holandsku je velký společenský tlak na tyto rodiče. Někteří se nevěděli vyrovnat v některých případech s vážným zhoršením zdravotního stavu. Z úcty k rodičům autistického dítěte nesmíme zapomenout na to, že starostlivost o autistické dítě je tak vyčerpávající, že jakákoliv plus práce je nad jejich síly.

Složená terapie

Protože mám už třicetiletou praxi s homeopatickou léčbou, detoxikací očkování a odhalením příčin nemoci, mohu s jistotou tvrdit, že homeopatie je zázračným prostředkem uzdravení. V posledních deseti letech jsme mohli číst v odborné homeopatické literatuře o léčbě autismu u dětí výhradně homeopatií. Zároveň je problémem tohoto přístupu, že se podaří vyléčit jen několik případů, většině to vůbec nepomůže. Proto jsem byl nespokojený s těmito výsledky, z toho vychází i to, že se homeopatie nemohla stát první zvolenou terapií pro autistické dítě. Výsledky této léčby nebyly nijak výrazné.

Dvacet let se zaobírám tzv. Non-Toxic Tumor Therapy (NTTT - netoxická terapie tumoru) při léčbě rakovinných pacientů, přitom jsem přišel na to, jak se dá úspěšně kombinovat ortomolekulární léčba s různými homeopatickými metodami. Byl jsem svědkem zázračných vyléčení, které byly dosaženy intenzivní homeopatickou terapií v nízkých potencích na všeobecnou detoxikaci působením na játra, trávicí systém a ledviny. Stalo se to díky Inspirující homeopatii (kterou jsem vyvinul v posledních letech) a použitím vitamínů C, E, A, selenu a hub. S touto složenou terapií jsem schopen navrátit energii tak vyčerpaným pacientům, kteří se dostali do špatného stavu po nějaké operaci, chemoterapii nebo radioterapii, a to vše během tří týdnů.

Později jsem přišel na to, že podání C vitamínu dvojím způsobem (ve vodě a rozpuštěné v tucích) a užívání rybího oleje je rozhodující pro autistické dítě pro trvalé zlepšení. Jsem úplně přesvědčen o tom - a je to i má zkušenost -, že homeopatie je o hodně účinnější, když se použije společně s podáváním určitých vitamínů, aminokyselin, minerálních látek a na druhé straně ortomolekulární terapie je o hodně účinnější, když se kombinuje s homeopatií. Použití ortomolekulární terapie společně s homeopatií na pomůže předejít nástupu vážného prvotního zhoršení.

Inspirující homeopatie

Během dvaceti let jsem vyvinul úplně novou homeopatickou metodu tzv. Inspirující homeopatii, která je založena pozorování, že se lépe uzdravují pacienti, když léčíme tu situaci, v které právě jsou, namísto toho, že bychom předepsali homeopatický lék jen podle jejich symptomů. Inspirující homeopatie není objevem brilantního nápadu, ale vývojem dosaženým dlouholetou praxí v klasické homeopatií. Silně věřím v tom, že musíme homeopatii přizpůsobit k dnešní moderní společnosti a způsobu života, pro kterou je charakteristický přehnaný stres, čím dál tím více vakcín a alopatických léků, umělé potraviny a velký stupeň znečištění ovzduší. Inspirující homeopatie dneška do sebe zahrnuje léčbu sedmi univerzálních vrstev, které jsou k nalezení v každém člověku. Ne podle pořadí důležitosti jsou univerzální vrstvy následující: nedostatek sebedůvěry, nedostatek sebelásky, nedostatečná inkarnace, nedostatečná obrana (identita), pocit „být obětí", pocit viny za činy vůči druhým a ztráta spojení sami se sebou.

Ta zázračná vyléčení, které jsem dosáhl Inspirující homeopatii, mě posílily v tom, že je metoda účinná, ale největším existujícím potvrzením pro mě znamená to, že je účinná při léčbě rakoviny, lehké mozkové dysfunkci a autismu, které jsou určujícími chorobami moderní společnosti. V současné době zkoumám, jak by se dal tenhle přístup využít při léčbě deprese a dosavadní výsledky jsou slibné.

Dva homeopatické léky, které často používám z Inspirující homeopatie, jsou dva nejdůležitější léky na léčbu autismu: Saccharum officinale (šťáva z cukrové třtiny) a Cuprum metallicum (měď). Saccharum officinale je dokonalým lékem pro autistické děti zápasící se sociálně-emocionálními problémy, Cuprum metallicum zase dokáže vyléčit posednutou a ztuhlou stránku těchto dětí.

Vernix caseosa (plodový mázek) je i výbornou pomocí pro přecitlivělé děti, které jsou nadmíru citlivé na hluk, světlo nebo dotek. Někdy musíme přirozeně podávat i ostatní homeopatické léky. Homeopatickou terapii by měl vždy vykonávat zainteresovaný odborník a ne zainteresovaný rodič! Důležitou částí terapie je to, abychom usměrňovali průběh léčby: léčili případné zhoršení, přizpůsobili podávání léku, změnili potenci nebo lék nebo aplikovali jiný přístup.

Jako homeopatický lékař mám různé metody na to, abych tyto děti vysvobodil z izolace a navrátil je do světa založeném na vztazích a emocích. V současnosti kombinuji následující přístupy:

- Na detoxikaci organizmu a na odstranění postvakcinačního syndromu homeopatické léky, které připravuji z mnoho vakcín nebo z takových látek, které pravděpodobně zapříčinily autismus.

- Podávám Omega-3 mastné kyseliny (rybí olej obsahující EPA a DHA), abych navrátil integritu mozkových funkcí.

- Podávám poměrně vysoké dávky vitamínu C (rozpustitelného ve vodě nebo v tuku).

- Homeopatická terapie dítěte.

- Ortomolekulární terapie, která má za cíl znovunastolení poměru zinku a mědi v krvi a reaktivitu výroby metallotioneinu. Tím poklesne hladina těžkých kovů a integrita střev se vrátí k normálu. Většinou podávám komplexní formou zinek a magnézium s C vitamínem, aby dítě muselo užívat co nejméně tablet denně.

- Na znovunastolení zdravého stavu střev doporučení stravu bez cukru a přísad, složenou ze zdravých bioproduktů, a také denně užití léku Saccharum officinale C6 v tabletě. Saccharum officinale skvělé léčí i ve všeobecnosti trávicí systém, je schopné vyléčit tzv. „vlčí hlad", který je tak charakteristický pro hodně autistických dětí.

Homeopatická léčba

Často se potvrdilo, že autistické dítě má velký užitek z terapie klasickou homeopatií, jak fyzikálně, tak emocionálně. Zároveň mám ten názor, že je tu prostor na zlepšení, když hlouběji pochopíme stav autisty. O příčinách autismu existuje hodně různých teorií. Jedna teorie považuje autismus za genetickou vadu, proto ho považuje za nevyléčitelný. V lékařských kruzích je to asi nejrozšířenější a nevyvratitelné přesvědčení. Přitom je i několik „alternativních" názorů. Jedno o autistickém dítěti tvrdí, že se nechce nebo není schopno inkarnace. Na tyto děti pohlížejí jako na děti jiného věku (New age), které přišly na svět se speciálním posláním, aby nám pomohly. Podle jiné teorie tyto děti stojí na tak vysokém stupni vývoje, že my „barbaři" nejsme schopni s nimi komunikovat. Zase druzí tvrdí to, že se u těchto dětí reinkarnovala jejich „špatná" část, proto se nemohou zapojit do světa. Tu musím podotknout, že tyto teorie nemají nic společného s homeopatií.

Můj osobní názor je vyjádřen mou hypotézou - která je založena na kombinované terapii homeopatie, izoterapie a jednoduché ortomolekulární terapie - odvozené z úspěšné léčby autismu.

Hypotéza

Během léčby více než dvěstě autistických dětí se vytvořil můj osobní názor na to, co způsobuje autismus a i to, jak se dá léčit. Mělo by to jen malou hodnotu, kdyby můj předpoklad nevedl k vyléčení. Ale díky tomu, že můj předpoklad je založen na úspěšné léčbě mnoha autistických dětí, nemůžeme ho zamítnout jako nějaký šílený nápad. Musím přiznat to, že vědecké dokazování mé hypotézy nebude jednoduché, protože věda se těžko dokáže vypořádat s více příčinným způsobem náhledu. Ale naštěstí - miliony autistických dětí po celém světě nemusí čekat na vědecké potvrzení. Je a jejich rodiče zajímá jen to, aby se vyléčili a jejich vyléčení je jistotou pro ostatní děti a rodiče. Pomalu jsem přišel na to, že nahromadění stresu v mozku (v neocortexu) může být rozhodující skutečností vývoje autismu. Stres se může objevit ještě před těhotenstvím (tropická očkování atd.) nebo během těhotenství (zubní ošetření, užívání alopatických léků atd.), před a při porodu (anestézie, porod s kleštěmi, protahovaný porod atd.) nebo v prvních dnech života dítěte (první očkování, antibiotika, kravské mléko atd.). Ze začátku se zdá všechno harmonické (všeobecně do jednoho a půl roku), mozek je ještě schopen snést postupně stupňující se stres. Ale u mnoha malých dětí se stres čím dál tím víc nahromaďuje kvůli opakovaným vakcinacím, antibiotikum a steroidům na léčbu infekcí, používáním mikrovlnné roury, nezodpovídající užití vody, používání různých umělých hmot (ftalát a bisfenol-A3), čím dál tím více cukru a uhlohydrátů ve stravě, jedovatých látek v naší stravě a ovzduší a mnoho elektronických prostředků jako např. mobilní telefony, počítače a hrací konzole následkem elektrosmogu.

* metallotionein - speciální bílkovina stresu, která váže neorganické kovy.

* bisfenol A - nachází se ve většině umělohmotných lahví, uvolňuje se teplem při ohřívání v mikrovlnce nebo při přehřání např. v autě. Je škodlivý pro lidské tělo, může zapříčit autismus, rakovinu prostaty, prsu, onemocnění srdce a diabetes II. typu, obezitu a taky neplodnost.

* ftaláty - nachází se ve většině dětských hraček, obalech potravin, kosmetice a medicínských výrobcích. Jsou nebezpečné pro lidské zdraví, poškozují reprodukční systém, ohrožují funkci jater a ledvin a zvyšují riziko alergií, astma a rakoviny. Vstřebávají se vdechováním, sliznicí a konzumací (PVC)!

Zdroj: Tinus Smits, Autismus je naděje

překlad © 2008 vilcakul.extra.hu

erikasadek
autor
18. feb 2010

karin , dakujem.. 🙂 😵 😢

nie si sama koho dojalo video, zamer nebol aby bol smutne, ale bola to tak rerospektiva ked bol normalne dieta, proste nikto mi nemoze nahovorit aj po zhliadnutiu videa ze toto dieta preukazoval uz v tomto veku , priznaky... normalne zdrave stastne dieta.. 😉
dik za clanok velmi poucny.. 😉

drztze nam dnes palce od ran od 6 smz hore a isiel spat az okolo pol noci kvoli dnesnemu vysetreniu..; ideme na EEG mozgu tak na nas myslite okolo 13 30 dnes ...

ja sa pomaly pripravujem vsetky papiere..

giovanka
18. feb 2010

ahojte! mam skoro trojrocneho syna je chodiaci ale pri chodzi sa tacka ako ked je niekto opity ma niekto podobny problem?

karin74
18. feb 2010

Ahoj Giovanka, to chce vyšetření na neurologii a možná i MR mozku...
Nechci strašit, já bych šla ale k doktorovi a určitě bych to řešilo...
a ano, Eriko, chápem tě, a splnilo to svůj účel.
tohle v žádném případě nebylo AUTISTICKÉ DÍTĚ!!