Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

karin74
24. máj 2010

Holky moje zlaté, mně je z toho všeho od radosti do pláče!!! Fakt, úplně mne dojaly ty pokroky vašich dětiček. Myslete na mne se vším, co budete objednávat, vitamín C, B12, chlorellu.... Cokoliv. Vždy Vám řeknu, zda to potřebujeme taky. Taky jsem četla, že děti by měly brát glutamin? Ted nevím, zda jsem to nepopletla, ale v knize od Anny Strnecké je toho spousta, lepší kniha snad ani neexistuje, tou by měly začít všechny mámy. Jmenuje se "Přemůžeme autizmus?"

karin74
24. máj 2010

A ještě dotaz na tu dietu: Co je to ta dieta GAPS?

mon25
24. máj 2010

Karin,
citaj ....
http://myaautizmus.wordpress.com/2010/05/20/gap...
O tej knihe som uz pocula, idem ju zhanat

mon25
24. máj 2010

O knihe .....

Anna Strunecká: Přemůžeme autizmus
První česká kniha o biomedicínském přístupu k léčbě autismu. První česká kniha, která dává rodičům autistických dětí naději. Kniha Přemůžeme autismus je populárně - naučným průvodcem pro rodiče autistických dětí ale nejen pro ně.

Jestliže kategoricky odmítáte možnost, že by se autistické projevy mohly nějak upravit změnou stravy (dieta GFCF), vynecháním některých škodlivých látek (aspartam, glutamát), omezením vlivu hliníku nebo rtuti, očistou střev atd, pak pro Vás kniha zajímavá nebude.

Jestliže Vás ale tento přístup zajímá (nebo jste se ještě nerozhodli) a máte jen útržkovité informace z diskuzí na Internetu, ve kterých se nevyznáte, pak si tohoto průvodce profesorky Strunecké určitě kupte.

Kniha Vám pomůže pochopit, o čem celá teorie je. A můžete se pak sami rozhodnout, jestli budete u svého dítěte dodržovat všechna doporučení nebo zkusíte jen některé návrhy.

V knize jsou také příspěvky MUDr. Blanky Urbánkové, Lindy Cecavové-Neubauerové a MUDr. Anděly Šárkové. Kniha je vytištěna na křídovém papíře a doplněná ilustracemi PhDr. Ing. Zdeňka Hajného.

erikasadek
autor
24. máj 2010

uz mma pc.. trocha som nieco poriesila ale este vela prace naistalovani.
no nasla som znova odkaz na facebooku..
co pisu debili.. uz som to aj nahlasila lebo to je uz neskutocne;;

Un jour les autistes domineront le monde, mais pas demain, demain gnnnniii

Xavier Vigouroux Les autistes sont inutiles à l'économie ! Ils coûtent beaucoup trop cher à notre Sainte Patrie ! Laissons-les donc mourir

autisti su nepotrebni v nasej ekonomike stoja vela penazi takze radsej ich nechajme umriet....!!!!!!!!
krv vo mne vrie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

beka_s
24. máj 2010

Ahoj,

neviem sa odtrhnúť od čítania Vašich príspevkov, som zo Slovenska a mám autistu syna. Pre mňa je poklad a neviem si predstaviť že by som ho "nechala zomieť". Aj ja som na tom finančne biedne ale aj posledné by som dala len aby sa mal lepšie. Dúfam že ten človek nebude mať výsadu vychovávať takéto bohom milované dieťa, lebo potom bude zle pre toho človiečika

beka_s
24. máj 2010

Aj ja som pozerala knižku p. Struneckej, ale sa mi zdá drahá. Škoda že nie je v lacnejšom vydaní. Určite by som ju kúpila ale 20 eur sa mi zdá veľa a teraz prechádzame fázou prechodu na diétu bez chleba a mlieka a aby som svojho hladoša nakŕmila tak to aj čosi stojí

beka_s
24. máj 2010

@zuzanada určite sa naučí používaniu a významu slov. môj syn je atyp.autista a kedže tiež rád opakuje využívame to na učenie slov a v tom nás podporuje aj pani doktorka

erikasadek
autor
24. máj 2010

inak ja osm na fb v troch autistickych comunitach a tam davaju stale neake linky na vela veci takze ak mate nieco tak citajte ja to sdielam vzdy.. 😉

zuzanada
24. máj 2010

beka s, ďakujem za povzbudenie, akurát dnes sme boli u pani logopedičky na kontrole. Je to úžasná žena, zase nás nabalila úlohami a balónikmi a nálepkami a hlavne optimizmom. 🙂 Dokonca Maťo dostal aj medailu za to, že tam vydržal. Na takúto pani doktorku treba mať naozaj šťastie a my ho konečne máme. 😉

beka_s
24. máj 2010

Já som bola na testoch ohľadom citlivosti na lepok a laktózu v Bratislava ale nenašli nám nič, avšak som našla mnoho príspevkov že naše testy neukážu citlivosť u autistických detí a nech si ho sledujem. TAk som týždeň odbúravala chlieb a ani sa nepýtajte čo spravil keď sa po týždni bez múčnych výrobkov dostal k chlebu. Bol u svokry len 2 hoďky a ona mi zhrozená povedala že je "zožral" polku chleba a tak. takže domov prišiel s bruškom ako hladom trápené dieťa zo somálska a týžďeň mal hnačku, že ani do školy nemohol bolo to strašné. Vtedy som začala veriť na to že lepok aj laktóza sú ako droga pre tieto deti. Teda pre ich mozog. Teraz postupne odbúravame repkový cukor, mlieko aj mliečne výrobky okrem zákvasu, ale ten moc nemusí. Aj múčne veci obmedzujeme len je to drahé. Aj mi ideme v lete na gastro. tak dúfam že nám to potvrdia. Diétu máme však s obvodným lekárom kontrolovanú a 6-týždňové odbery nás potvrdzujú. Aj krvné testy má čoraz lepšie (už tretí krát).

beka_s
24. máj 2010

Ozaj a aj alergia na chlad sa nám zmiernila, zlepšili saj aj kožné testy (mal drobné vyrážky na nohách)

erikasadek
autor
24. máj 2010

na rychlo dam vam par stranok vela nemusite rozeumiet vase deti hned pochopia co maju robit , ... 😉
v preklade joue.. je hrat...
joue on line, : na hrat on line.. telecharge... stianhut. 😉 trocha franiny.. 😉

http://www.pepit.be/exercices/maternelle/divers...

erikasadek
autor
24. máj 2010

ak by ste vedeli fr tak tu by ste nasli tiez toho vel aco sa tyka novych vyskumov.... skoda.. inak pato je ten TED.. 😉 neviem najst aquvalent na slovensku.. 😉
http://www.cra-rhone-alpes.org/spip.php?article...

beka_s
24. máj 2010

viete mi dať prosím kontakt na p. doktorku, a ako sa dostať na detoxikáciu , už som o tom počula a rada by som ju kontaktovala, lebo samotná diéta je len začiatok

sidus
24. máj 2010

Erika to je des!Vsetko sa dnes toci len okolo prachov...

erikasadek
autor
24. máj 2010

@sidus co je des prepac ja si stojim na vedeni dnes.. 😉

sidus
24. máj 2010

To,co si pisala,ze autisti stoja vela penazi,nie je z nich ziaden osoh a tak ich nechajme zomriet.

erikasadek
autor
24. máj 2010

@sidus TO je nazor jedeho cloveka na tej proti autistickej stranke na b co som vam spominala, to uz ni ej otazka penazi moja, ale otazka hnusactva a hrubosti , najhrubsieho zrna... 😠

marianka79
24. máj 2010

@erikasadek to je teda že sú nepotrebný 😖 ale nehaj tak ten čo má taký názor sa mu to vráti neprajem nikomu nič zlé ale uvidíš život ich potrestá sám 😉

erikasadek
autor
24. máj 2010

JA VIEM ale vies ze to naserie ked take nieco citas.. 😠

inak ako sa mate??

marianka79
24. máj 2010

to naserie verím ale ked je niekto j....ý tak mu nič nepomože

marianka79
24. máj 2010

my vcelku dobre patko kuká nejaký film v telke tak je klud 😝

marianka79
24. máj 2010

počula si o tom lekárovi?

marianka79
24. máj 2010

a čo patko? napreduje určite do toho zariadenia ešte chodíte čo ste chodili?

erikasadek
autor
24. máj 2010

@marianka79 ano pocula uz davno bol aj film raz som aj hodila link.. 😉

no ano chodi kazdy den... on tam tak skoro neskonci vies.. je to detska psychitaria ☹

marianka79
24. máj 2010

to bolo ale dnes v rádiu tak to je niečo nové o tom doktorovi

marianka79
24. máj 2010

ale hlavne že tam niečo také máte čo by sme dali mi tu za to ale patko mi ide do ŠPP mal íst na rediagnostiku do blavy ale načo tam sa mi to nelúbilo otras slovenské nemocnice pokial možno čo najmenej do nich chodit 😖