Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
31. máj 2010

@beka_s beka tomu hovorim palak na slovesnko..
moja berie 30€ a to mi este aj poistovna preplati. 😅
kriste na slovensku uz nevedia co pytat...... 😠

beka_s
31. máj 2010

aj já si to myslím ale idem do toho aj keby ma to položilo. týcho 50 je len prvé ostatné kontroly sú po 10 a ešte aj homeopatiká musím si poriadne preveriť čo ma koľko bude stáť a odkial. V Miláne mám známu ktorá chodí domov a pozná tú lekáreň, nedaleko nej učí takže tú MB 12 budem mať odtial a ak sa snimi dohodnem tak možno aj iné a ceny popreverujem u nás čo sa dá dostať a čo nie tak cez Miláno. A práve tá známa (teda je to teta mojej staršej dcéry) mi spomínala že tam sa dá dobre nakúpiť aj bezlepková strava teda potraviny za slušné ceny dúfam že to bude lepšie ako u nás

beka_s
31. máj 2010

ahoj, rada by som hodila otázku pre slovensko. Drží niekto GFCFdiétu a kde zháňa základné potraviny. My sme na2/3 ceste, čiže múku sme vylúčili už celkom a teraz prechádzame na vylúčenie mlieka a iných výrobkov, neviem však či je možné jogurtovať bezlaktózové mlieko alebo iné kozie a či je tu na slovensku obchod alebo zásielková služba s dobrými cenami, lebo bežné ceny sú na zaplakanie 1/4 chlebík je v cene 2 eur. múka je síce lacnejšia ale aj tá stojí v bežných obchodoch 2-3 eur za kg. a ak mu chcem piecť aj koláče či piškoty ide to parádne do peňazí. Ak má niekto zdroj dajte mi prosím vedieť.

karin74
2. jún 2010

Ahoj děvčátka, chtěla bych se jen pochlubit, můj syn včera dvakrát odpověděl JO, doposud vždy řekl jen NE, a když měl odpovědět jakože JO, tak jen zopakoval mou otázku (Já:Chceš napít? On: Chceš napít.)
Takže super!
Detoxikujem teď Prevenar, a tadík více kakaá, slipy má stále špinavé...
A taky ted je mírně nachlazený. To vše může být projevem toho, že se po té změní k lepšímu 🙂
Kniha od Slávky: Vakcína, alebo nedovol, aby mi ublížili! je velmi zajímavá, nemáte ji někdo, že bych si ji od vás koupila?
Tak papa a hodně zdaru s našima dětičkama!

beka_s
2. jún 2010

Ahoj, my začneme s detoxikáciou cez prázdniny aby sme nemali nehody a do septembra sme boli už v pohode. zatial očisťujeme len od lepku, čo nám ide fajn len je to drahé ale dúfam že kúpou pekárničky sa to upraví a zvládneme to

zuzanada
2. jún 2010

Karin74,
tak gratulujem ku pokroku. Chcela by som sa ťa opýtať ako sa u Vás vyvýjala reč. Môj Maťo sa posledné 2 mesiace dosť rozhovoril. Opakuje hodne slov a naučil sa používať slovo "poď". 🙂 On väčšinou opakuje poslené slová, ktoré počuje. Aj keď na neho zavolám, tak to zopakuje. Bolo to tak aj u vás? Inak tvoj Tadeáško sa strašne podobá na môjho Maťa. 🙂

erikasadek
autor
2. jún 2010

ahojte karin super foto.. a blahozelam ku slovu ano.. 🙂

ja dexokujem stale na MMR vakcinu , lekarka mi dala lepsie homeo lepsie riedenie, dlhodobo na 6 mesiacov.. 😉

ako sa mate vsetky...?

beka_s
2. jún 2010

Celkom fajn len u nás je teraz veľká voda tak kontrolujeme pivnice, Húl, Bešeňov vyplavilo Žitavu, u nás v Nových Zámkoch nám začína stúpať spodná voda, takže ratujeme. Ale ináč sa máme fajn. Ako som nevedela nájsť lekára na detox už mám aj dvoch z toho jeden dokonca aj učí na vysokej, takže dúfam že je kapacita ale overím aj toho druhého a maroško nám namaľoval prvý obrázok a bez donútenia, čoraz viac badať že vylúčenie klasického cukru a lepku má dobrý vplyv na jeho koncentráciu a ochotu pracovať samostatne, dúfam že nás nič nestiahne späť z tejto cesty

karin74
2. jún 2010

No řeč se u nás vyvíjela zprvu docela dobře...
Pak, asi okolo 3. roku, to začalo váznout, a spolu s neochodtou mluvit začaly i jeho autistické projevy...
Okolo 4. roku nemluvil skoro vůbec, jen pár slov denně.
No a potom, jak byla diagnoza stanovena, a ja začala s dietou, se řeč postupně začala vracet. Ale u diety sjem nevydržela.
Jedna homeopatka mi poslala výborný článek, já vím, že tot ady omíláme stále dokola, ale neškodí si věci opět připomenout...
Pokusím se ho tady vložit.

karin74
2. jún 2010

Autismus - je naděje III.

Souvislosti mezi autismem, epilepsií, agresivním chováním, lehkou mozkovou dysfunkcí a poruchou vývoje

Mé předpoklady o autismu snadno dosvědčují, proč má 25% autistů i epilepsii. Podle některých odborníků může toto číslo dosáhnout i 50%, protože epilepsie není vždy vyjádřena, ale na EEG je viditelná. Na druhé straně hodně epileptiků vykazuje i autistické rysy. Podle mé hypotézy můžeme považovat nahromaděný stres v neocortexu za příčinu autismu i epilepsie. V případě epilepsie stres postupně roste, dokud nepronikne ven formou záchvatu. To snižuje napětí, dokud nezačne znovu růst, až dojde k novému záchvatu.
Je bez pochyb, že je i spojení mezi autismem a ADHD, protože odlišení těchto dvou diagnóz je často nejisté, někdy tak změní diagnózu, aby pokryla oba stavy. Přitom jsem se setkal s mnoha takovými dětmi, kterým změnili diagnózu na ADHD během mé léčby. Jak je možné to, že dítě trpí nedostatkem pozornosti, přičemž se právě vyléčilo z autismu? Je to možné jen tak, že ADHD je méně vážnou formou základní nemoci (autismu). Pro rodiče je důležitá tato informace, že se to může stát a že je to známkou léčby a ne zhoršení způsobené léčbou.
Pamatuji si na jedno těžce autistické tříleté dítě, které celý den prosedělo na kanapi a ztuhle civělo před sebe. Nebylo schopné žádného spojení s okolním světem, ani emocionálně, ani tělesně.
Když jsem ho začal léčit detoxikací očkování, bylo takové, jakoby se postupně do něj navracel život. Ale dítě bylo tak rozrušené a neposlušné, že to bylo už moc pro jeho matku. Stalo se hyperaktivní a neklidné, počmáralo tapety nebo je trhalo ze stěny, jenom vteřinu na něj nedala matka pozor, už hned něco udělalo.
Když jsem pravidelně viděl, že autistické děti prochází takovouto hyperaktivní fází, přišel jsem na to, že je to součást léčebného procesu.

Různé příčiny

Podle mých zkušeností se autismus může vyvinout třemi způsoby:
1. U tak přecitlivělých dětí, které se hlavně kvůli stresovým faktorům po porodu - např. očkování, opakující se infekce, které byly léčeny antibiotiky, anestéze, alergie, nedostatek klidu, a nakonec i dětským chorobám - staly autisty.

2. U takových dětí, které už v prenatálním věku postihlo hodně stresu, emocionální anebo fyzický stres např. léky užívané matkou v těhotenství, léky proti epilepsii, antipyretika, drogy, cigarety, alkohol, fast-food strava nebo kvůli potravě s nedostatkem C vitamínu. U takových děti očkování nebo jakákoliv příčina z bodu 1, dá jen poslední impulz k onemocnění. Jakýkoliv lék užívaný v těhotenství musíme považovat za možný zdroj nebezpečí vůči plodu. Může být důvodem komplikovaného nebo předčasného porodu. I osteopat by měl vyšetřit takové dítě. Zkraty uvnitř lebky mohou způsobit vysokou míru stresu.

3. U takových dětí, u kterých můžeme hledat příčinu jejich hluboko uloženého narušení v poškození zdraví rodičů před početím. Např. u těch rodičů, kteří byli často očkováni proti tropické nemoci nebo hepatitidě B, nebo opakovaně vakcínou DTP. Nebo takoví rodiče, kteří měli Lymeskou nemoc, mononukleózu, trpěli fibroalgiemi, používali inhalátory na astma, brali léky na zápaly kloubů a infekční choroby. Rodiče, kteří jsou v soustavné léčbě, nebo mají špatné stravovací návyky, užívají škodlivé oleje, mají nízký příjem Omega-3 kyselin, jedí hodně cukrů a málo C vitamínu, kouří nebo pijí alkohol.

Co mohou rodiče sami udělat v zájmu svých dětí?

1. Jak je to jen možné, chraňte se před škodlivými vnějšími vlivy, aby vaše děti dále nedědily nachýlnost k nemocem!

2. Dejte svým dětem co nejlepší možnou potravu, tudíž biopotravu. Tím zabráníte další toxikaci, aby se do jejich organizmu dostaly těžké kovy, pesticídy, ochucovadla, barviva, geneticky manipulované rostliny, konzervanty a ostatní smetí.

3. Dejte svým dětem kváskový chléba a ne kvasnicový, abyste zabránili tomu, že zinek vytvoří s phytinem nerozpustitelnou vazbu, tudíž abyste napomohli vstřebání zinku z potravy. Protože úplný vícezrný kváskový chléb je obvykle dost těžký, je lepší začít lehčím kváskovým chlebem.

4. Dejte pít svým dětem co nejvíce čisté vody, která je zbavena mědi a ostatních jedovatých látek.

5. Vyhněte se používání mikrovlnky jak u jídel, tak u nápojů a pokud je to možné, tak nepoužívejte nádoby z umělé hmoty a balící materiály!

6. Zajistěte svým dětem tiché, klidné prostředí, vyloučením takových zbytečných podnětů jako je televize, hrací konzole, počítače!

7. Dávejte pozor na to, aby bylo dítě správně uzemněno! Statická elektřina může stupňovat objevení se jak emocionálních a mentálních, tak i tělesných problémů. Vyhněte se syntetickým oděvům, nepromokavé obuvi (z gumy nebo umělé hmoty) a syntetickým podlahám. Pokud je to jen možné, tak by Vaše děti měly chodit bosé! Z dětského pokoje odstraňte všechna elektrická zařízení např. elektrický budík, televizi a audio zařízení!

8. Zajistěte zdravé prostředí ke spánku! Zdravá postel nemá žádnou železnou součástku. Je-li to možné, tak mělo dítě ležet hlavou směrem na sever nebo na východ! Tmavá místnost je potřebná k tomu, aby se produkoval melatonin (spánkový hormon).

9. Nepoužívejte antibiotika, protože ty jen poškodí střevní mikroflóru a postupně zhoršují hluboce zakořeněné problémy. V případě infekce je třeba léčbu hledat v přírodních metodách.

10. Dejte svým dětem mastné kyseliny Omega-3, v té nejvyšší a nejčístší kvalitě, v které se dá dostat. Většinou nepředepisuji více než 500 mg denně.

11. Užívejte oba dva druhy vitamínu C! Oba se dají sehnat v tabletkách, kapslích nebo i v prášku. Zásada je ta, že když se objeví průjem, tak je třeba trochu snížit dávkování, dokud průjem nevymizí (tolerovaná dávka střev). Je to úplně bez rizika, vyšší dávky C vitamínu nesmí užívat jen hemokromatózní nemocní, protože stimuluje vstřebávání železa. Všeobecně je třeba se držet zásady, že není potřeba užívat více než 1000 mg/rok dítěte. Takže čtyřleté dítě může užít denně 4000 mg C vitamínu, rozdělenou do tří dávek. To znamená, že mu 3 x denně podáme 1000 mg C vitamínu a 3 x denně 500 mg askorbylpalmitátu (to je 3 x 200 mg C vitamínu). Tím dítě celkově užije 3 600 mg C vitamínu denně. V šesti letech je doporučená maximální dávka 6 000 mg, to je většinou postačující, abychom dosáhli svého cíle.

12. Jděte ke zkušenému homeopatovi a k odborníkovi na orthomolekulární medicínu! Autismus je vážná nemoc, kterou je možné úspěšně léčit, ale i když Vám poskytnu množství informací o léčbě, i tak potřebujete pomoc odborníka! Jinak se budete cítit zklamáni a nedosáhnete výsledku, který jste očekávali. Naše dítě je příliš velkým pokladem na to, abychom ho léčili sami.

Zdroj: Tinus Smits, Autismus - je naděje

překlad © 2010 vilcakul

zuzanada
3. jún 2010

Karin74, tento článok je fakt veľmi zaujímavý a celkom som stotožnená s tou čistou potravou, prírodnými materiálmi a kľudom. Toto mi z toho článku vyplýva. Normálne by bolo asi fakt najlepšie sa presťahovať niekde do starého domčeka pri lese a živiť sa len tým, čo si dopestuješ a dochováš. Život bez väčšíš stresov, v kľude ................. no, sen. 🙂

Nič, musíme sa vrátiť do reality a skúsiť vytvoriť takéto prostredie tak, kde teraz s deťmi žijeme. Oni naozaj potrebujú veľa pohody a tej lásky a asi aj tie vitamíny.

erikasadek
autor
3. jún 2010

karin super clanok, ale fakt niektore veci , utopia; 😉
kvaskov 😉 y chlieb ja robim , chutovo mi najviac vyhovuje, a hlavne kupim suseny kvasok, a apouzivam ako drozdie no parada.. 😉 chut chleba super a ziadna babracka; 😉

sidus
3. jún 2010

Ahojte,my sme boli dnes na metabolike,vysledky budu za dva mesiace.Malemu brali krv z hlavy.15 minut som ho musela drzat zalahnuteho,no revy hrozne.Clanok dobry-absolutny ideal,len tazko dosiahnutelny.Aj tie mozne priciny-podla mna o tom rozhoduje viac faktorov,ktore sa tak blbo zmiesaju,ze je autik na svete.

erikasadek
autor
3. jún 2010

@sidus s hlavy?? precos hlavy??? 😠
no dufajme ze budu ako unas v pohode;. 😉

sidus
3. jún 2010

Dufam aj ja.Do hlavy preto,lebo ma tucne ruky a nevidno mu zily.Minule ho dr. 5 razy pichla,kym sa trafila.

erikasadek
autor
3. jún 2010

@sidus kriste pane;;. 😠 je mi to luto..

slavkadamko
4. jún 2010

...no chudačik Tomi ☹ ... my sme boli na metabolike dnes, no Damkovi brali z ručičky -dr.sa "trafila" na druhý krát a od kedy sme prišli domov tak len ukazuje ručičku a musíme mu ju fúkať 🙂 ešte nas 18teho čaka dr.janošikova a pre tento mesiac je to už všetko...

sidus
4. jún 2010

Slavka a vy este nemate diagnozu?Ci idete na prediagnostikovanie?

karin74
4. jún 2010

Ahojte, to je mi líto, že Tomkovi brali krev z hlavinky...
Kontaktovala mne jedna homeopatka, u které jsme byli nejdříve,a ta mi nabídla, zda nechci vyzkoušet homeopatikum vyrobené z plodového mázku, nazývá se Vernix caseosa.
Přepošlu ještě to, co mi o něm napsala:

Vernix caseosa
Esence: nedostatečná energetická ochrana proti vnějšímu vlivu.
Je vyroben z mázku, který pokrývá novorozeně, má svoji energetickou funkci, chrání miminko před obrovským materiálním světem. A to nejen fyzicky jako kůže, ale i energeticky – když nejste energeticky dobře chráněni, tak potom dostáváte - pochytáte energii všech lidí kolem sebe a budete se cítit mizerně. Ztratíte pojem o tom, co je vaše energie, budete zmatení ze ztráty rozlišení energií, nechcete jít ven, jen být doma a chránit se. Chcete být jen sami se sebou a nechcete děti kolem, ruší to vaše energie, vaše aura není dostatečně chráněná. Je tu zranitelnost a přecitlivělost, nedostatečná ochrana vůči vnějším vlivům, silný pocit nejistoty, vše nás rozruší, pocit chybějící kůže, vnější svět je ohrožující. U Vernixu cas. je to pocit nahoty, bez ochrany, energie do něj vstupují příliš silně, vnímáte intenzivněji vnější vlivy, přecitlivělost na vše, hluk, dotek, pocit nejistoty, který způsobuje spoustu tělesného a emocionálního napětí, přecitlivělost na hluk. Takový lidé ztrácí energii a jsou dezorientováni na přeplněných a přecpaných místech. Přecitlivělost na hluk, pachy, dotek a všechny možné podněty, pocit, že nejste dost chráněni se spoustou úzkosti, pocit křehkosti, pocit nedostatku ochrany s nebezpečím, chráníme se před společností, zůstává doma - chceme klid, odpočinek, samotu, domů. Strach z tmy, duchů, jiných stvoření astrálního světa, který nás obklopuje a můžeme je i vidět.

karin74
4. jún 2010

ještě toto:
Vernix caseosa je jedinečný homeolék, který pomáhá autistickým dětem v inkluzi (začleňování) do běžného života. Vyrábí se homeopatickým způsobem z plodového mázku. Objednala jsem jej z Anglie. Dávám jej chlapci - autistovi - již několik měsíců společně s vit. C, omega 3 kys., A, B, Cu aj.......a velice se zlepšíl. Vypadal na speciální školství, nakonec zvládá s průměrem základní školu. Vůbec nekomunikoval, nyní je výřečný až až!!!! Stálo by za to, jej vyzkoušet u Tadíka

lin18
4. jún 2010

Zdravím všechny...do této diskuse nepatřím a předem se za to omlouvám.
V diskusi o očkování jsme okrajově narazili i na téma autismu. Bylo tam řečeno, že projevy autismu se dají vysledovat už i u dětí do jednoho roku....já jsem všude nalezla jen věkovou hranici pro rozpoznání okolo 3 let.
Proto by mě zajímalo jaké tyto projevy jsou...nějak si ty typické autistické rysy (vyhýbání se očnímu kontaktu, rituály apod.) nedovedu představit ve spojitosti s malým kojencem.
Vzhledem k tomu, že sama mám malé dítě by mě toto velmi zajímalo...případně stačí link na nějaký popis projevů u malých dětí.
Mockrát děkuji

erikasadek
autor
4. jún 2010

@lin18 ja ti odpoviem ze tu sa uz diagnostikuje a pracuje od 18 mesiacov, cim skor tym lepsie, totoo je stary system zacat az od 3 roka;. 😉

male dieta autisticke, uz od mala je ine, tiche, kde ho das tam bude.. nebude si ani pytat jest , moze mat vylevy strasne kriku den a noc..... nebudes vediet preco bude to trvat dlho...
ocny kontakt urcite nehladaj...
blabotanie a ine veci tiez nie..; ktore su normalne u tychto batoliat... 😉
je vela znakov.. toto su zakladne u malych babatiek..

beka_s
5. jún 2010

ahoj, je pravda že niektoré deti ukazujú už skoro príznaky autizmu, u nás sa však diagnostikoval atypický aut. to znamená že syn dokáže udržať očný kontakt, ak ho niečo upúta, len nerozpráva, teda málo a veľmi krátke vety, má určitý rituál, pohyby. Zo začiatku utekal ako malý baranček a vtedy sme ho nevedeli zastaviť. teraz sa to upravilo. ale keď sme boli prvý krát u lekárky mal 3,5 a už to vedeli povedať na istotu. Vtedy bol viac tvrdohlaví a hoci udržal kontakt očný, bol nervózny, mal svoje opakujúce sa pohyby a činnosti, veľmi málo spolupracoval čo sa týka malovania skladania či iných manuálnych činností, zbožňoval pohyb a všetko čo s tým súviselo a potom išiel za hračkou, loptou takpovediac cez mŕtvoly. Teraz sme už stretli u lekárky aj 1,8 a 2 ročné deti. Tu sú lekáry opatrnejší, ale pripravujú rodičov na najnutnejšie ak sa diagnóza pri opakovanom vyšetrení potvrdí. V Andreasi sú fajn. Povedia síce aj zlé veci a aspoň podľa mňa to je lepšie ako by dávali nádej ktorá je nesplniteľná. A oni to povedia tak že aj zlá správa sa dá stráviť a pomôžu. Len ma mrzí že tieto liečby homeopatikami nie sú lepšie propagované lebo aj u nás v špeciálnej škole mi to stále vyhovárajú aj napriek tomu, že maroško od začiatku diéty pokročil a zatiaľ nemá tendenciu obrátiť vývoj v dobré na zlé. Teraz už začína samostatne tvoriť vety, snaží sa dať do vety všetko čo videl. Ide to zle lebo myšlienky sú rýchlejšie ako slová a tak ho musím často spomaľovať a niekedy si domýšľať čo chcel povedať (keď mi to zopakuje 5x už odmietne ďaľší pokus a já musím hádať)a jemu sa podarí rozprávku povedať 4 slovami v jednej vete. Je fakt klasa 😀

sidus
5. jún 2010

Lin,uz pri malickych detoch vidno rozdiel.Ked porovnavam maleho s Tamkou-u neho mi proste chybala taka iskra detska.Tamka sledovala ludi,usmievala sa na nich,snazila sa pozorovat,odkukat veci,bola rada,ked sme sa spolu hrali,chcela sa ucit-tapi tapi,aka velka narastie.Stacilo ukazat 2 razy uz to vedela a rada predvadzala,co sa naucila.Mala zaujem o vsetko okolo nej.A hlavne rozumela.Tomasko mal od mala zaujem len o veci,ludi si nevsimal(viacmenej okrem mna)Vedel kedysi tapi,aj ukazat aky velky narastie,ale teraz uz nevie,venuje sa len tomu,comu chce on a je toho strasne malo.Vobec ho nezaujima co robime my,nechce sa nic ucit.Od malicka vsetko oskrabkava,chodi po spickach,na prechadzke si vsima len auta,elektricke draty,cedule,kominy,ploty-ziadnych ludi ani zvierata.

luthien.k
5. jún 2010

http://www.autismus.cz/index.php?option=com_con...

Tady je podle těch indicií je patrné, že existují již před 12tým, resp. 15tým měsícem života (tj. kdy se očkuje MMR, pokud se nemýlím).

beka_s
5. jún 2010

Pozerám si očkovací preukaz , lebo naše príznaky začali byť výrazné až po druhom roku okolo 2,5 roka, ale Maroškovi zo zdravotných dôvodov oddialili očkovanie, takže asi 3 mesiace po očkovaní začali byť výrazné aut.príznaky

luthien.k
5. jún 2010

To s tím MMR jsem psala speciálně pro @lin18 😉 Zkrátka že už před tím očkováním jsou viditelné určité způsoby chování, které mohou na autismus ukazovat, ale nejspíš nutně nemusí,některé děti jsou pomalejší nebo mohou mít jiné vady. Nicméně například u svého dítěte a dětí z okolí jsem si 100% jistá, že žádné znaky nevykazují a kdyby se to po MMR mělo změnit (což tedy nevím, protože ho zřejmě dát očkovat nenechám), tak bych to na jistotu poznala 😉

lin18
5. jún 2010

Holky moc děkuju za info a luthien za odkaz 😉 .
Já jsem právě zatím slyšela jen o příznacích vztahujících se ke starším dětem tak jsem si nějak nedovedla představit jejich aplikaci na kojence....Ale i tak se to asi týká spíš dětí blížících se jednomu roku...u svého syna alespoň nejsem zatím schopná určit míru pozornosti, očního kontaktu, máchání rukama, zaujatost lidmi a další, které byly popsány v článku.
Luthien...opravdu nechápu proč sem vnášíš problematiku očkování a útočíš na mě...k tomu je snad jiné téma kde se můžete všichni na toto téma rozepisovat (jako ostatně i děláte). Já si tady opravdu nesháním argumenty...jen mě to vzhledem k věku mého syna normálně lidsky zajímalo. Je to tak nepochopitelné?
Ještě jednou všem děkuji a přeji co nejvíc síly při boji s tímto postižením

luthien.k
5. jún 2010

@lin18, viz. IP 😉

beka_s
6. jún 2010

vie mi niekto poradiť ak začať používať MB12, teda v akých dávkach zohnala som sprayovú formu? A čo myslíte 7.7. máme ísť prvý krát p.dr. Petrocimu na detoxikáciu, je to vhodné používať pred tou návštevou? vopred dakujem