Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
15. dec 2011

@lucka261177 tam sú len počty, tak to zatiaľ nie
mne sa páčilo toto, ale majú to dočasne- stále vypredané
http://piktik.eshop-zdarma.cz/index.php?s=produ...

anka912
15. dec 2011

@nensyke pozrela som to, ale mám len bohužiaľ 12 párov kartičiek a 7 ks len po jednej. Ono sa to už pár rokov pomaly ale isto tratí... Ak chceš, pošlem aj tak. Koľko tam bolo pôvodne, 20 párov?

anka912
15. dec 2011

@magimary tá hra moje 1. obrázky, čo je v tom, vôbec to nevidno podľa obrázka?

magimary
15. dec 2011

@anka912 sisstin to vysvetľuje na svojom blogu,
mrkni si:
http://tichysvet.blogspot.com/
/má to tam aj popísané, aj pofotené 😉

anka912
15. dec 2011

@magimary no je to dosť ťažké, ty si to chcela pre Tadyho, či len ako námet na darček? A všetko česky.
Ináč ty stiháš prejsť všetko??? na nete?

magimary
15. dec 2011

@anka912 nie, nestíham 😀
zväčša sa k tým informáciam dostanem náhodou 😅
no, ja som to myslela ako takú obrázkovú batériu na nácvik komunikácie a najmä porozumenia,
nie hrať to podľa pravidiel (to by ale mohli zase hrať moji veľkí chalani)...

inak, aj teraz mi prišiel do mailovej schránky link, ktorý som lucke a aj tebe hodila inde...
a vôbec nijako som ho nehľadala, len mi tam "náhodou" vbehol 😅 😅

anka912
15. dec 2011

@magimary pýtam sa trošku od veci- robíme to, že urobím z kociek jednoduchú stavbu 3-4 kocky a M. má urobiť takú istú. Potrebovala by som poradiť, námet, ako to môžem obmieňať, nechcem mu dávať furt len tie 3-4 kocky, čo podobné sa dá ešte robiť? Nevravím, že už to vie bez problémov, ale už aspoň vie, čo má robiť, aj keď mu postupne ukazujem ktorá kocka nasleduje, ale niečo podobné? Nemám fantáziu. Uvažujem, že vyberiem lego ešte.
Prepáč píšem jak hotentot, ale píšem potme

magimary
15. dec 2011

@anka912 a myslíš teraz len tie klasické drevené kocky s obrázkami? 😕
lebo ja mám zrovna na zajtra nachystané na cvičenie skladačky (také to veľké "lego") a to striedam s tými drevenými, ale nie kockami, ale tvarmi a tam je potom tých námetov veľa a ak je to aj konkrétna "stavba" (dom, kostol, bazén, auto atd), tak to tomu dieťaťu dá aj pocit, že niečo "ozajstné vytvorilo"...
tu mám zopár nápadov:

maruskaaa
15. dec 2011

@anka912 ja som mu vcera davala navliekat koralky podla predlohy....aj nacvik farienb sme pri tom robili...

anka912
15. dec 2011

@magimary presne také stavbičky robíme, ale nie také že auto a loďku. Ako ti to autíčko drží po hromade?

nad korálkami som rozmýšľala, tie navlieka rád, skúsim, ale myslím, že to pôjde ťažšie, pri kockách to len dáš a je, pri korálkach mu bude viac utekať pozornosť.

Ináč dnes bol fakt navečer oveľa lepší než včera, neviem, či tým magnéziom, či nie. ktovie, možno ho ten zub ani nebolí a budú ho zajtra týrať. Alebo ho bolí stolička ďalej vzadu, on keď ukáže tak nejako na všetko, je to veľmi nevierohodné....

magimary
15. dec 2011

@anka912 no, niektoré "stavby" robíme na ploche (položené)-tak drží aj to autíčko, a niektoré robíme aj postavené
hej, navliekanie podľa predlohy robíme aj my...
a sa už pekne zdokonalil v triafaní do dierky, ale som mu to uľahčila tým, že som do šnúrky navliekla špáradlo, aby mal ten koniec pevný ako ihlu 😉

no a keď to už maťkovi ide, tak by som s ním robila také dokonalejšie stavby z mnohých kociek (napríklad štvorec z kociek ako hradieb okolo hradu a pod.), a tým sa zároveň bude možno aj učiť, že tak sa môže aj sám hrať 😕

anka912
15. dec 2011

@magimary aké máš korálky?
M. navlieka na tú pružilku, čo z nej baby pletú, to je tvrdé

magimary
15. dec 2011

@anka912 ahá, to je dobré...
ja mám aj také megagorále, aj také menšie (ale tie sme ešte nenavliekali)
tieto používame zatiaľ: teda sorry, toto sú tie menšie, tie väčšie dám v ďalšom príspevku 😉

/pričom priemer tej gule je cca 4cm/

anka912
15. dec 2011

@magimary malým deťom veľké korále, veľkým treba menšie 😀 (nechcela som napísať, že gule).

magimary
15. dec 2011

toto sú tie veľké:

/a dala som tam aj jednu fotku s takou komplikovanejšou stavbou, podľa predkreslenej predlohy/

anka912
15. dec 2011

@magimary ja robím tak, že mu postavím takú istú stavbičku a podľa nej robí.
Tvoje sú fakt guliská, m. má také z dievčenských setov, tak priemer 1cm

nakresliť na papier je tiež dobrý nápad

magimary
15. dec 2011

@anka912 no veď vravím, že sú mega 😅 😀
tak ale on má ešte aj s tým, čo robiť 😅

anka912
15. dec 2011

@magimary keby mal niť pevnejšiu, šlo by to lepšie. Vezmi napr. aj také tie voskované šnúrky z mužových kostolných topánok

magimary
15. dec 2011

@anka912 hej, to je jasné...
ja skúsim zohnať niekde tú bužírku (mňa to ani nenapadlo), lebo mužík nemá také špeci šnúrky, on má také obyč, 😅
lenže, zase aj pri tejto obyčajnej šnúrke si cvičí motoriku 😉
ale na tie menšie by bolo jednoznačne lepšie pevnejšiu

inak, Moja Malá Láska už má 5 minút tri roky a ja som si to ani nevšimla (teda v pase sa to ešte nezmenilo 😠 😅 ) 😵 😵 😵

anka912
15. dec 2011

@magimary waw!!! ktovie či aj pochopí, čo to je narodeniny, asi ani nie, že?

magimary
15. dec 2011

@anka912 nie nechápe to... 😔
hovoríme mu o tom, opakujeme, že dostane darčeky, lebo má "veľké tri roky"...
ale on sa len usmieva a vôbec nechápe.... 😔
akurát zachytí, keď povieme "tri roky" a pokúša sa to ukázať prstami... ale inak nič...

ale nevadí... pochopí o rok... (snáď)... 🙂

anka912
15. dec 2011

@magimary tak choď oslavovať a ja spať.dobrú

magimary
15. dec 2011

toto bolo pred rokom:
/ten neporiadok urobil tesne dva dni pred narodeninami, dal nám darček, to bol tuším jeden z prvých jeho bordelov, a to "vypadol" z postieľky aj vo vaku/

a pozerám, že som vybrala divnú fotku s tortou...dám lepšiu 🙂

magimary
15. dec 2011

takže toto bolo pred rokom a pred dvomi v tento deň 😵 :

júúj, chytila ma nostalgia... tak rýchle to letí....

magimary
16. dec 2011

á, už mi naskočili tri roky 😅 😵
a akurát som vybrala tadykovi tortu, ktorú mu zajtra skúsim spraviť 😵 :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

dobrú,
už môžem ísť 😅

katja78
16. dec 2011

@magimary - ja ju budem skúšať na Vianoce 😉 😵

karkulka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkulka1
16. dec 2011

@magimary Malemu oslavencovi zelame vsetko najlepsie a nech je u vas co najdlhsie. 🙂

Ja som tuto tortu robila malemu na narodky, bola celkom fajna, ale najlepsia bola na nej ta plnka 😉 Tak teraz len tu plnku robim malemu (a aj nam) hocikedy na zamaskrtenie 🙂

nensyke
16. dec 2011

@anka912 možeš mi to aj tak poslat... aspon niečo vyskúšame....dakujem...

maruskaaa
16. dec 2011

@magimary Vsetko najlepsie, Lukasko!!!