Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
30. júl 2012

@mardenad ja som len chcela k tej terapii objatím- už sme o tom tu dávnejšie diskutovali a je to jedna otrasná a neľudská vec. Ja ako rozumná dospelá osoba by som z toho mala nočné mory, nie ešte bezmocné dieža, ktoré nič nechápe a jediná osoba-mama, na ktorú sa spolieha ho ešte takto ide mučiť.
Vo veľkej väčšine prípadov sú výbuchy detí spôsobené problémom, ktorý nevedia a potrebujú riešiť, tak hľadajme všemožné spôsoby, ako im pomôcť a nie ich ešte aj týrať.

valika_val
30. júl 2012

@mardenad mam doma pozicane DVD o prekopovej a bolo mi z toho fyzicky zle 😖 😢 😢 😢 to, ako vyzera, posobi, jej prejav, pocity z nej, alebo to, co hovori, akym sposobom... to vsetko sa mi spojilo do jednej velkej nocnej mory. ako dokaze ludi zmanipulovat! pripada mi to ako jedna velka sekta 😔

kedysi, nevediac, o com toto vsetko je, som propagovala teoriu pevneho objatia, lebo som si ten nazov vysvetlila posvojom. ked mal moj syn pol roka, zacali problemy so spankom. ked mal 9 mesiacov, bolo to uz nevydrzatelne, a tak som patrala po roznych pomockach a radach. jedna z nich bola "pevne objatie" a ja som teda chodila za synom do izbicky a ked plakal, pevne som ho drzala v naruci, hojdala, sepkala, upokojovala a potom polozila do postielky.
a toto som (nevediac, co cinim) nazyvala teoriou pevneho objatia.
a az teraz, po dlhsom case viem, ako velmi som bola daleko od prekopovek rady a co tato teoria obnasa. som kategoricky proti nej!

ak to smiem napisat, tak za to, ze to prekopova takto rozsirila, a ze to pouzila prave na autistov, za to by som ju dala sediet na par rokov... 🤐 😔

kocko
31. júl 2012

@valika_val
@anka912
@mardenad
No ja som tiež o tejto metode počula. Ked sme boli maličký jasné, že ked sa dalo, tak som si malú pritúlila. Ale len
ked mi to slečna dovolila. Ale bolo to z láskou... 🙂
Nechcem nikoho urážať, ale pani Dr je mi vrcholne nesympatická. Pri tých aktivitách, ona
neprejaví žiaden náznak citu, žiadne pochopenie. Čudujem sa rodičom, že sa na takéto dačo dali nahovoriť. Ved
vo svojom srdci musia tušiť niečo iné. Je mi to vrcholne nepríjemné trápiť dieťa takouto metodou niekoľko hodín až
do úplného vyčerpania. Ked sa zamyslím, ona vlastne nikdy neodstráni pravú príčinu výbuchu dieťaťa.
Moja, keby stretla takéhoto človeka, ihned ho odmietne. Viem o čom to je. Ved je ako robot....bez kúska citu, ako som
povedala. Skoda, že si stále stále stojí tvrdo za svojím cieľom.

sisstin
31. júl 2012

no holky, pročtěte si tu skupinu na FB...docela nechápu, že Prekopová byla jednu dobu např. na Portále nejprodávanější autor, co se týče psychologické literatury... nedostudovala žádnou školu, své teorie mění dle toho, co je zrovna moderní...fakt nemít tady záštitu Baudyšové a Šturmy, tak už si ani neškrtne.... 😝

anka912
31. júl 2012

@kocko keby ju tak na pár hodín pevne priľahli, asi by zmenila svoj názor 😠

valika_val
31. júl 2012

@anka912 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 za pokus by to stalo!

nensyke
31. júl 2012

@damnam Ahoj, ako sa vám darí?

damnam
1. aug 2012

@nensyke Ahoj.Pomaly uzivame mb12 ,ziadna zmena.V nedelu sme boli na kupalisku vincov les ivko sa potesil a bol celkom dobry .A v pondelok rano ked vstal dal na hlavu klobuk do ruky karimatku a sup k autu,chcel ist znova.A vy co,ako ste dopadli s tym odvolanim?

nensyke
1. aug 2012

@damnam My tiež pomali... odvolali sme a posunuli naše odvolanie do BA, tak čakám na odpoved....

damnam
1. aug 2012

@nensyke Aj idete niekam na dovolenku?My by sme chceli ist na Podhajsku.

nensyke
1. aug 2012

@damnam My sme chceli íst tento víkend do ,, Vadašu,, Šturovo , ale malý dnes začal mat teplotku a nevyzerá to dobre s ním... tak asi to musíme zrušit... A vy na kolko idete? A čo tam je?

damnam
1. aug 2012

@nensyke Je tam kupalisko, na jeden den mozno viac este nevieme to bude zalezat od deti.

lios
1. aug 2012

@valika_val
mame terapie na vasich fotkach 🙂, ze co robi chlapcek..atd...nechce si dat vysvetlit, ze na niektorych fotkach nie je on 😉 po zdlhavom vysvetlovani, povie, ze chlapcek a ja, ze fajn pochopil chlapec..potom sa zadiva este raz a povie razne...,OSKAR 😀 fakt tu podobu na niektorych fotkach si vsimol aj sam.

valika_val
1. aug 2012

@lios dakujem 😀 len ty nejak flakas ten FB, ziadne fotky nevidim 😀 😉 ja som uz aj zabudla, ze sa nasi podobaju! 😉

a my mame dnes mega zazitok jeden, mozno bezvyznamny pre niekoho, ale pre mna zazrak: teo sa "hral" so psikom (maly plastovy z lega), asi 5 sekund s nim niekam po podlahe akoze chodil a co robil pri tom? havkaô!!! on "rozpraval" za psa, havkal ako s nim tukal po podlahe 😵 😵 😵 😵 😵 prvykrat v zivote. s autom niekedy vydaval zvuky, ale to bolo skor "gesto", teda zvuk pre oznacenie auta, ked este nevedel to slovo povedat.
ale ze popri hre aj nieco "slovne" vyjadrit - to prislo dnes prvykrat 😵 😎 🙂

lios
1. aug 2012

@valika_val super, sikulka...to je dobre znamenie..imitacia je dolezita...to Oski nevdel dlho..

mojoli
2. aug 2012

ahojte,už dávno sa u nás nič zaujímavého neudialo,až včera ked som prišla z roboty/bola som 3 týždne doma so synom,na dovolenke/ma moj syn privítal,"maminka si mi chýbal,a už v piatok nechod do roboty,už si dosť robila"no nieje zlatý,len moje šévstvo to nevidí.Ako sa vám darí prežiť prázdniny?Moj syn už povedal že už by aj išiel,ale ešte sú prádniny,a školu má napísanú v kalendári až na 3.septembra/ my si všetko píšeme do kalendára,a on si to tam prečíta a vie že kam pojdeme,ako napr.zubár,psychoatrička,lekár,logopedia a už sa dopredu teší že sa niečo udeje....

valika_val
2. aug 2012

@mojoli jeeej, parada. a tvoj je FAKT autista??? to take dokaze?

a jedna pekna myslienka:
Nerozčuľujte sa, že deti nepočúvajú, čo hovoríte. Radšej si uvedomte, že stále sledujú, čo robíte.

mojoli
2. aug 2012

je naozaj autista,má dosť autistických "črtov".ale niekedy nás prekvapí múdrosťou.teraz cez prázdniny má dovolené sa hrať na počítači,neuveritelné ale sám si vyhladá čo chce hrať,len na začiatku potrebuje usmerniť/že má stlačiť Play/teraz hrá formuly a začal to aj komentovať/zo začiatku,som umrel-sakra,teraz už mami vyhral som/aj ked som tomu nechcela veriť,tak som sa presvedčila že naozaj vyhral.a to sa my doma na počítači nehráme,aby si noečo od nás obkukal.Je šikovný v pondelok sme boly u zubárky,mala sklz cca 40min.tak sa nám ospravedlnila a že či chceme iný termín alebo počkáme,no ked už sme tam tak hádam počkáme,v pohode sme to zvládli/nakolko čakanie doteraz nebolo jeho oblúbená činnosť/ aj všetko slúbil pani zubárke,že ako si zúbky čisti,a že on už je velký lebo má 9 rokov,on vie sám.Tak hádam nám to vydrží

lios
2. aug 2012

dievcata, vie mi niektora poradit ako davkovat magnesium sulfate cream? Oski bude mat v septembri 4r.

nensyke
2. aug 2012

@najjulinka .. tak u nás od 14 mesiac dr. J. vedela, že náš malý bude mat DA ...a my sme mysleli v tedy, že malý len nepočuje dobre, lebo nereagoval na moj hlas... ☹

damnam
3. aug 2012

@albertka Ahoj.Chcem sa spytat,raz si tu spominala ze sa stretavate s detmi v piatok nejakej skolke.Este tam chodite?

nensyke
3. aug 2012

@damnam Ja som tam raz bola, je to tam krásne...

damnam
3. aug 2012

@nensyke Ahoj.Kde to byva a kedy?

nensyke
3. aug 2012

@damnam http://www.mamaklub.wbl.sk/ kuk sem, býva to každý piatok...

damnam
3. aug 2012

@nensyke Dakujem.

ortomol_princip
4. aug 2012

@alaska28 Ahoj, az teraz som sa dostala k pocitacu, kedze sme na dovolenke, tak prepac ze az tak neskoro odpisujem.
Je pravda ze asi 10% autikov patri k tzv skupine overmetylatori, to znamena ze im tie latky ako napr. MB12, TMG zhorsuju stav. Skus pridat zinok - 50-60 mg denne, tiez Omega 3 mastne kyseliny by Vam pomoholi. Je fajn ze Vam pomohli vitaminy A a D, tiez vapnik kedze ste mali nedostatok.
Napis mi spravu ako Vam pomohlo..🙂.