Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

helga1
1. feb 2013

@kubasa2005 naša mala minulý rok v prvej triede klasifikovanú ešte aj prírodovedu

kubasa2005
1. feb 2013

@helga1 naco toto divadlo?aj tak si ztoho ten moj nic nerobi a je im to nanic 😖

kubasa2005
1. feb 2013

@helga1 este som ppovedala nech tam ma cudzi jazyk to by mal urcite 1 😀

anka912
1. feb 2013

@kubasa2005 môj má ústne hodnotenie, ale teda mal skoro samé len uspokojivé výsledky- teda ako keby 4. Je to aj tak úplne jedno.... Keby mal samé 4 na bežnej škole, tak tu plačem od šťastia a staršie dcéry som hrešila aj pre dvojky 😝

aj môj by mal jednotky v laponštine...

kubasa2005
1. feb 2013

@anka912 je mi to smiesne naco je toto divadlo.Pytala som sa ze podla coho ich hodnotia a ona ze podla stupnia postihnutia.A to Jakub po slovensky vobec nevie ☹ skor cesky ,japonsky,madarsky 😀

kubasa2005
1. feb 2013
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubasa2005
2. feb 2013

Aj Vasim detom vadia niektore osoby ktore sa nanich pozeraju?Tak ako je moj Kubko skor vtieravy a dostava odkazdej pani niaky ten cukrik tak dneska v buse to bol des.Je mi ztoho doplacu

magimary
2. feb 2013

@kubasa2005 nášmu vadia všetky osoby, ktoré sa naňho pozerajú (vrátane nás a ostatných najbližších členov rodiny), ALE iba keď je (papá)-vtedy sa naňho nesmie OZAJ NIKTO pozerať a ani sa k nemu problížiť...
no, cudzí mu vadia aj keď nepapá a keďže je verbálny, tak im rovno na drzovku povie svojou echoškou: "nepozeraj sa!!! 😠 "...
my sme si už zvykli, cudzí to považujú za drzé... 😒

helga1
2. feb 2013

naša mala 2 z písania a zo slovenského jazyka. tiež mi je jedno s vysvedčením či ho má či nie. Učí sa z rovnakých kníh ako syn v bežnej škole čiže môžem aj porovnať ako jej to ide a v čom zaostáva.

kubasa2005
2. feb 2013

@helga1 a to chodi do specialnej skoly?

cmeli
3. feb 2013

Vyuzite dnesok na vylety do muzei po Slovensku 🙂
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spra...

kubasa2005
3. feb 2013

@cmeli dakujem urcite skocim niekedy s 😀 malym

helga1
3. feb 2013

@kubasa2005 ano, do školy pre autistov, ,

majú takéto knihy:
http://www.aitec.sk/produkt/matematika-pre-2-ro... aj pracovné zošity majú k tomu
http://www.aitec.sk/produkt/citanka-pre-2-rocni...
http://www.aitec.sk/produkt/slovensky-jazyk-pre...
vlastivedu som ani nenašla... zaujímalo by ma, či mali alebo majú vaše deti tiež také knihy

kubasa2005
3. feb 2013

@helga1 no moj Kubino je teraz len v nultom rocniku preto vyzvedam.Dostavaju aj niake domace ulohy?

helga1
3. feb 2013

@kubasa2005 jasné dostavajú, ako v normálnej škole 🙂 Teraz už počítajú do 30, a v druhom polroku už začnú do 100. píšu aj diktáty 🙂 alebo opis z tabule.

kubasa2005
3. feb 2013

@helga1 super 😀 asi je sikovna ,lebo podla mna sa toto mojho Kubina tykat nebude ☹

anka912
3. feb 2013

@kubasa2005 nerob si z toho nič, môj je už tretiak a napočíta tak do 10, ale sčítanie, odčítanie nehrozí... Ani písať nevie. len jednoduché čiary, kruhy, zvládne akurát číslo 1 😢 Čítať tiež nevie- pozná len písmená, ale nevie ich spojiť do slov ☹ Snažím sa učiť ho globálnemu čítaniu, ale aj to ide slabo ☹
Helgina je fakt šikovná, väčšina klasických autíkov skončí vo variante C alebo B.

anka912
3. feb 2013
kubasa2005
3. feb 2013

@anka912 no trapi ma to obcas ☹ moj je myslim taky stred a nerozpava vela len pit ,jest to su dolezite slova 😀 Rozprava vety len ked mam Migrenu a potrebujem klud 😀

helga1
3. feb 2013

@kubasa2005 tvoj je ešte malý, za rok - dva môže byť všetko inak 🙂 našej tiež nejde veľa vecí, napr. učitelka jej dovolí písať aj tlačeným písmom, lebo písané síce ovláda, ale píše ako kocurik 🙂 teraz zo slovenčiny napr. tvorba viet, to bude určite boj. S myslím si, že veľa záleží na pedagógovi

kubasa2005
3. feb 2013

@helga1 mala ti rozprava?moj je hlavne velmi zivy a aj by vela veci zvladol len neposedi a samozrejme je tvrdohlavec

helga1
3. feb 2013

@kubasa2005 ano rozpráva vetuje no nie vždy gramaticky správne. a samozrejme iba ked sa jej chce 🙂 s cudzími ludmi málo. :( ledva odpovie ak sa jej niečo pýtajú aj to iba ak rozumie čo sa pýtajú. Každopádne reč nástupom do školy sa zlepšila oveľa, možno je to aj tým, že sa naučila čítať a tým získala aj bohatšiu slovnú zásobu a samozrejme aj učiteľkou.

kubasa2005
3. feb 2013

@helga1 moj odpovie tou istou otazkou/echolalie

helga1
3. feb 2013

@kubasa2005 to aj naša niekedy, teraz už menej, no predtým dosť často. teraz sa jej to stáva, ked nevie čo má odpovedať

2671974
3. feb 2013

@kubasa2005 ahoj a vzali ti bez problemov do nulteho rocnika?musel absolvovat aj predskolsku,je to povinne?dakujem

kubasa2005
3. feb 2013

@2671974 on mal odklad 2krat,raz ked bol este vskolke a teraz ked je v nultom rocniku

lalinko2010
4. feb 2013

@karkulka1 ahoj to že manžel poberá PPNO je jeho príjem, ak by šiel na PNku on tak nedostane nič on, ale ty by si mohla. to by nemal byť problém.

lalinko2010
4. feb 2013

@evamarek77 ahoj, to sme si mysleli nakoniec aj my, že máš opatrovateľský a nemôžeš vybrať podporu, ale nemá to s tým nič spoločné, takže kľudne aj nezamestnanecké a aj opatrovateľské, len pnku už nie, lebo to by bol problém.

2671974
4. feb 2013

@kubasa2005 a ten odklad rozhodnu ucitelky v skolke alebo ste mu vy dali,my by sme mali ist do predskolskej od septembra ale povedali my ze asi este nie