Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

stasim
27. jan 2016

@luanna správu posiela cca do tyzdna

luanna
27. jan 2016

@stasim dakujem

saurian
27. jan 2016

@luanna treba vsak pre istotu povedat ze spravu chces, lebo nie vzdy ju vyhotovuje, potom posle do cca tyzdna postou.

majkam6
27. jan 2016

@luanna idete zajtra?napis mi aké to bolo do IP, my ideme o mesiac a poslala ti aj dotazník?

luanna
27. jan 2016

@majkam6 ok napisem, stale dufam, ze povie ze je ok ale .... V pondelok v DSS Matulaya povedali, ze tam problem urcite je ☹ poslali dotaznik asi 2 tyzdne dozadu.

luanna
27. jan 2016

@saurian dakujem

andrejka1974
27. jan 2016

@luanna chodite do dss my sme uz v autistickej triede

luanna
27. jan 2016

@andrejka1974 boli sme tam prvy krat na diagnostike.

luanna
28. jan 2016

Baby, davate B12 alebo metylB12? Myslim sirup

luanna
28. jan 2016

A melatonin kolko mg pred spanim a ktory? Bol nam odporuceny na zaspavanie Dr. Janosikovou. Zial potvrdila moje obavy....

majkam6
28. jan 2016

@luanna MB12,ale my davame v spreji,respektive davali sme davnejsie

damnam
28. jan 2016

@luanna My sme davali malemu stvrt tabletky a bol 3mg.Na kazdeho to zabera inac.

menatko
28. jan 2016

@luanna ahoj my mame kvapky..davam mu dve-tri kvapky ..skratilo to vecerne zaspavanie z hodiny a pol -> na 15 minut.
Najprv som skusila jednu kvapku ..potom dve ..ak spi poobede dlho dam mu tri.
Ak nespi nedavam mu nic.
Davam to do napoja..

lennkka17
28. jan 2016

@luanna posiela postou spravu

lennkka17
28. jan 2016

Tak mi sme boli vcera u dr. Janosikovej. Maly ma 2rokya 2 mesiace a povedala ze je velmi malicky ze si netrufa mu potvrdit autizmus lebo sa stretla s pripadmi ked sa take male dieta javilo autisticky a proste vyrastlo z toho. Takze mame prist 3 rocny ze skor nezvykne urcovat diagnozu.

lennkka17
28. jan 2016

@luanna ake velke mate prosim vas dieta? Potvrdila vam doktorka janosikova diagnozu?

luanna
29. jan 2016

@lennkka17 maly mal tersz v januari 2 roky. Povedala, ze diagnoza sa uzaviera najskor v 36 mesiacoch ale ze marek je rizikovy z hladiska poruch autistickeho spektra a dobre ze sme prisli, ze s nim treba zacat pracovat. Vraj mavanie rukami, spickovanie ani ocny kontakt nie su smerodajme kriterie, urcujuci jesocialnokomunikacny problem, ktory marek ocividne ma. Tak nejako to vravela

luanna
29. jan 2016

@menatko prosit Ta, vies mi presne napisat o ake kvapky ide? Nazov a firma. Dakujem, velmi mi pomozes

lennkka17
29. jan 2016

@luanna tak to ste na tom podobne ako my. Tiez nam to iste povedala

velkeoci
29. jan 2016

@luanna prosim ta, povedala ti aj ako s nim mas pracovat?

menatko
29. jan 2016
luanna
29. jan 2016

@velkeoci povedala, ze mu mam zriadit pracovny stolik kde budeme robit terapie vzdy v rovnaku dobu, naucit sa ho ukazovat co chce, davat melatonin pred spanim, pokracovat v gfcf diete, dalej kupat v magneziovom oleji, davat vitaminy a b12, zariadit si terapie a zacat pracovat

luanna
29. jan 2016

@menatko dakujem

velkeoci
29. jan 2016

@luanna dakujem za odpoved🙂

majkam6
29. jan 2016

@luanna aky magneziovy olej na.kupanie?mozes poradit kde to kupit a dovod uzivania?

luanna
29. jan 2016

@majkam6 poradila mi to sestra, ona zije v usa a tam je starostlivost o auti deti uplne niekde inde. Ma sa v tom kupat kazdy den, najidealnejsie 30 minut. Objednavala to z nemecka, myslim ze je to firma Swanson. Zadrzala nam to colnica, stalo to okolo 40-50 dolarov. Vraj to velmi pomaha.

luanna
29. jan 2016

@majkam6 a taktiez v usa existuju specialne vitaminy k gfcf diete. A samozrejme mb12 v spreji. Len tu sme ako v stredoveku

velkeoci
29. jan 2016

http://balansiaeshop.sk/index.php?route=product... tu je nejaky magneziovy sprej, ktory sa da pouzit ako olej do kupela...

velkeoci
29. jan 2016

A to mb12 v spreji (nosovom) neviem, ci je tak ucinne ako injekcia...aspon co som teraz precitala na zahr.strankach, ale aj tak je to jednoduchsia alternativa...