Mám dať priateľovi druhú šancu?

adrianaba
30. sep 2006

ahojte baby, rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh. Ja a moj priatel sme boli neuveritelne do seba zamilovaní. Bola som si ista, že je to muz môjho života. A tak sme po roku začali spolu bývať, naplánovali sme si svadbu, mala byť 16.septembra. Otehotnela som, obidvaja sme boli z toho velmi šťastní. Lenže potom prišlo to čo som vôbec nečakala. Stalo sa to teste pred tym ako som sa dozvedela ze som tehotna, oslavovali sme moje meniny a vypili sme toho riadne vela,cely vecer bola zabava, boli sme tam len my dvaja. A zrazu z ničoho nič sa uplne zmenil, odišiel z baru a ja som išla za nim, že čo sa deje. Začal po mne kričať, že som kurva atď, ja som sa rozplakala,vôbec som to nechápala.Muž,ktorého tak milujem,mi začal nadávať,potom sme išli po ulici domov neustále ma uražal a potom ma začal biť,hádzal ma o zem, trhal mi vlasy,škrtil ma,udieral, ja som sa síce branila ale predsa bol silnejší. Na další den sa pozrel na mna a nechápal prečo som taka doriadená.O týzden na to som sa dozvedela ze čakám bábo a tak som ho opustila,lebo som sa bála,že sa to zopakuje.Svojim rodičom zbabelo povedal,že JA som zbila jeho a že on sa len bránil a predstavte si, že oni mu verili. Je vôbec možné aby bol chlap taký zbabelý? Boli sme od seba odlúčený dva mesiace,a v den ked sme mali mat svadbu, čo pravdaze nebola, sa mi ozval, dlhé hodiny sme sa rozpravali,vsetko som mu vysvetlila a teraz mi prisahal na malého že uz si nikdy nevypije. Ale mam žiť v tom strachu,že čo ak hej? Dala som mu druhú šancu,lebo vidím na ňom, že ma ľúbi a že sa na malého strašne veľmi teší. Viete on nie je alkoholik,nikdy nechodil do krčmy,ani vonku s kamarátmi,nikdy nepil, pili sme len vtedy ak sa niečo oslavovalo a oslava mojich menin dopadla tak nešťastne. Neplánujem sa za neho vydať, tak skoro. Max. najskôr tak o tri roky, ked uvidím ze naozaj nema záujem o ten alkohol. Myslíte si, že má nárok na tu druhú šancu? lebo moje okolie mi vraví,že nie,ale ja ho nekonečne veľmi milujem a verím tomu,že sa zmenil. Ďakujem vopred za vaše rady, veľmi to potrebujem..... 😔

kafulienka
30. sep 2006

...pripajam svoj nazor: druhu sancu si zasluzi kazdy z nas, ale tretiu by som uz asi dala niekomu inemu a nie jemu... 😨

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj kili,on ma 27 rokov a predomnou mal este jeden trojrocny vztah, prisahal mi ze kôli mne a malemu prestane piť tak uvidim, či to dodrží. Od kedy sme sa dali znova dokopy prešiel len týždeň...

a kafulienka dakujem za tvoj nazor

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj verulka, len chcem pritvrdiť že to bude mať naozaj ťažkú robotu čo sa tyka mojich rodičov, a ako ich poznam už mu verit nebudú...

ahoj shoshana, taký isty nazor som mala aj ja dokym sa mi to osobne nestalo,je to fakt tazke ked clovek niekoho miluje...a ver že bezpečne sa momentalne necítim ani ja...nebude to lahke pre neho aby si vybudoval u mna dôveru spät

adrianaba
autor
30. sep 2006

teda pardon kili dva týždne

ninocka
30. sep 2006

treba dat sancu ale nie donekonecna

adrianaba
autor
30. sep 2006

ninocka toho som si vedoma a tretia ani dalšia šanca z môjho pohladu neexistuje....

ninocka
30. sep 2006

ved prave clovek sa dokaze zmenit raz ale ked budes davat viac sanci bude to brat samozrejmostou

adrianaba
autor
30. sep 2006

to je krutá realita..... 😔

ninocka
30. sep 2006

hm ale je to tak v zivote

juliasisa
30. sep 2006

ahoj adrianaba 🙂 je to velmi tazke opustit cloveka,ktoreho milujes najviac na celom svete,poviem pravdu,ze ja neviem co by som urobila,ale asi by som to este skusila a dostal by druhu sancu,lenze tretiu uz asi nie.Je plno takych pribehov o muzoch co sa po case zmenili na nepoznanie.Prajem Ti vela sily a hlavne si daj na seba velky pozor a hlavne ochranuj to malicke. 🙂 Nikto sa nerozhodne za teba,je to len a len na tebe a pamataj,ze ty s nim budes zit a presne ako pisala shoshana,nikdy sa uz nebudes citit bezpecne ☹

alexandra
30. sep 2006

Isla som najskor napisat, ze kazdy si zasluzi druhu sancu.. Ale.. Predstav si, ze by Ti to urobil v takom 25tt a Ty by si o svojho synceka prisla, pretoze take nakopanie do brucha by asi nerozchodil..

A potom som si precitala Tvoje motto..

Naozaj si potom myslis, ze Ta ten muz miluje..?

ikke
30. sep 2006

hmm, moju doveru by takyto clovek stratil raz a navzdy 😔

adrianaba
autor
30. sep 2006

dakujem za vase názory, som rada, aspon takto nemam pocit ze som na to sama.

to motto ktoré je pre mna teraz zivotné som prvy krat citala az po tom co sa vsetko stalo a uvedomila som si ze nieco na tom fakt bude. Povedala som mu to a aj to ze ak ma skutocne miluje, tak nech si uvedomí, že sme dvaja rovnocenní partneri ktorí sa majú navzájom podporovať a pomáhať si. A na tvoju otázku alexandra, či si myslím či ma naozaj miluje neviem odpovedať, lebo neviem odpoveď. Odpoveď mi dá asi jedine čas.

Bola som presvedčená, že ma nemiluje, ale vidieť na ňom že tie dva mesiace odlúčenia s ním poriadne zamávali, veď kto by čakal že ho opustím keď som tehotná. Verím že si uvedomil že nie som handra, ale žijuca bytost tak ako on. A ešte jedna myšlienka: nikdy nerob iným to , čo nechcem aby robili tebe, alebo tak nejak to je...

nemala som ani v najmenšom pláne dávať mu druhu šancu,bol ma prosiť o odpustenie asi tak 2 týždne po mojom odchode, ale nemal šancu,bola som rozzúrená. náhodne sme sa potom stretli po dvoch mesiacoch a mne sa srdiečko poriadne rozbúchalo. Len sme sa nezáväzne rozprávali, až som si uvedomila že ho aj napriek tomu stále milujem. Verím že je to dobrý človek a že si uvedomil že som človek ktorý ho ľúbi nie preto aby mu ubližovala,ale aby ho chránil...

peha
30. sep 2006

ahoj adriana, dievcata ti tu toho uz strasne vela popisali.

osobne som clovek, ktory dava druhe sance, avsak tazko zabuda...(na tazke krivdy)
a vzdy zalezi, aj o co ide.
to, co sa stalo je vazna vec. sama musis o tom vela vela popremyslat a skutocne naozaj vsetko ukaze az cas.

moja skusenost - moj otec nas mlatil - sice casom odpustis, nezijes s tym clovekom, ale nezabudnes na to. proste neda sa. moj otec pritom nepil, jednoducho mal akesi psychicke skraty.
moja dobra rada - davaj si na to velky pozor. moja mama sa stale bala od neho odist a podarilo sa jej to az po 27 !!! rokoch !!!

raz som mala "priatela - ex" , ktory ma zbil, a vyhrazal sa mi a psychicky robil teror. nakolko sme uz spolu zili, bolo tazke od neho odist. tajne som si pripravila plan, prichystala podnajom, peniaze, priatelov na stahovanie, proste vsetko a odisla som. a urobila som dobre.
dnes po rokoch som stastne vydata za uzasneho a skveleho muza, s ktorym sa vzajomne milujeme.
je tazke na tieto veci zabudnut, je to proste niekde hlboko zaryte.

adriana - moja dobra a uprimna rada. davaj si pozor.
ak mu das druhu sancu, bud prosim opatrna. sleduj ho pozoruj. a hlavne sa nevydavaj. vziat sa mozete aj potom, aj po 10 rokoch. maj istu (tajnu)financnu rezervu na ucte, maj nejake osobne veci, aby si prezila, maj nejaku priatelku alebo priatela na telefone, ktory by ti v pripade nudze vedeli pomoct.

ospravedlnujem sa, ze som sa tak rozpisala, ale toto su veci, ktore su pre mna citliva tema a neda mi to, a nechcem, aby nejaka dalsia zena len slepo verila, ze sa nieco zmeni.
mozu sa veci zmenit a verim, ze sa to nikdy nezopakuje. ale prosim, len bud opatrna a vzdy mysli tak, aby si sa vedela predovsetkym postarat o seba a o tvoje dieta.
prepac, ale tu nejde o to, ci ta miluje, alebo nie. moze ta niekto milovat, ked je to psychopat alebo despota. to nie je uz pre druhu stranu potom laska ale utrpenie.

vela stastia v zivote, a hlavne zdravia s miminkom, opatruj sa !

emjee
30. sep 2006

peha, toto je najlepsia rada, co tu bola dana - len ma mrzi, ze z tvojej vlastnej skusenosti
uplne suhlasim - adrika mozes dat druhu sancu, ale maj pripraveny aj plan b

palma
30. sep 2006

adrianaba,díky 😎 .Tak tvojich rodičov chápem,chránia si ťa,každý normálny rodič sa strachuje o svoje dieťa 🙂 .A to sú len reči,že kto udrie raz ,udrie aj2,3....a taká istá je hlúposť,že by skôr odpustili neveru,ved aj pri nevere sa môže povedať,kto bol raz neverný,bude aj2,3..Nie? 😕 Neber život pesimisticky,sú ovela ťažšie situácie a ktoré sa nedajú vyriešiť,ale táto tvoja(hoci to je hákliva a citlivá vec)možno bola na niečo dobrá,ved vraví sa že všetko zlé je na niečo dobré(len je dobré vedieť kedy povedať DOSŤ!).Drž sa! 🙂

cmulinko
30. sep 2006

Ja som mala 6 rocny vztah s muzom,ktory bol psychicky labilny a nasilnik.Moja prva facka od neho ma bolela najviac zo vsetkych,lebo na nu si az dodnes pamatam.Ostatne facky a bitky uz prisli sponatnne a ani som si neuvedomila,ze som stratila s nasilnikom 6 rokov mojho zivota.Vsetky ublizenia sa mi fyzicky zahojili,ale psychicky ich budem niest v sebe az kym zijem.Mila Adrianaba,len ty sama vies aky mas prah bolesti{aj psychickej bolesti}.Niekto skonci pri prvej facke,ine s nadejou ziju dalej,ze druha uz nepride.

madeleine
30. sep 2006

a pozor, aby si sa raz neocitla v situacii ze zijes s nadejou, ze nie druha, ale "dalsia" uz nepride... vtedy je zle... 😕

shoshana
1. okt 2006

Ja neviem baby, ale zit s niekym, pozorovat ho ako sa sprava, mat tajnu rezervu penazi pre pripad, ze raz budem musiet odist, mat kamaratov vzdy pripravenych pre pripad ze ma udrie... to by som nedokazala. Ak s niekym zijem, musim sa v jeho pritomnosti citit bezpecne, na 100% mu doverovat. O to viac, ked je tam aj dieta. Nedokazala by som s niekym zit v strachu pred 'mozno' dalsou fackou.... to mi pripada ako snaha o prezitie a nie zitie samotne.

ninocka
1. okt 2006

bre ranko

sunny6
1. okt 2006

dobre rano 😎
mila adrinaba ,mas to fakt tazke,ale si silna baba,uz len preto ze si dokazala odist prvy krat.
Na tvojom mieste by som muza [priatela] prinutila,aby sa stretli obe rodiny aj s vami a on mi povie pravdu ako to bolo,a tiez pred nimi prislubi ze pit uz nebude a nebude ti ublizovat.Hovorim to preto ,lebo ak sa to zopakuje,povedz kto ti bude verit,ked prvy krat si ho ,,zmlatila,, ti? 😠
Ako kolvek sa rozhodnes,prajem vela stastia a plno sil 🙂

alexandra
1. okt 2006

Adriana, ak by som bola na Tvojom mieste, nechala by som ho byt otcom a dosledne sa vyhybala otazke Vasho partnerstva.. Myslim, ze tam najdes odpoved..

adrianaba
autor
1. okt 2006

dakujem vám všetkym veľmi pekne ani neviem ktorej z vás mám skôr odpísať, v každom prípade peha dakujem ti za tvoje rady, vsetkym vam velmi pekne dakujem. Som uplne zmätená a dezorientovaná zo vsetkoho čo sa mi prihodilo a to som si myslela že mne sa nikdy nič také nestane. aj teraz ked toto pišem tak plačem, neviem čo robiť, už mi z toho asi bude uplne šibať. Prečo?
nechcem aby ste ma lutovali ani nič podobné, ja som len rada že som sa mohla niekomu zdôveriť so svojimi pocitmi...

renca3
1. okt 2006

Adriana...citala som nazory inych bab a jednoznacne ta ktora zazila, ti odpise ujst z toho vztahu. Viem, ze toto si nechcela citat, ale ver mi, zit s agresivnym clovekom je velka strata z tvojho zivota i ked urcite este prezijete aj vela peknych chvil spolu.
Ty si sa uz vlastne rozhodla, len si si chcela overit, ci si urobila dobre.
Viem, ze ked ho tak lubis, dokazes mu odpustit raz, dva krat az dovtedy, kym na to sama nedojdes. Okolie sa moze len prizerat. Tak ti zelam vela vela sil a hrozne rada by som sa v tvojom pripade mylila.

adrianaba
autor
1. okt 2006

dakujem renca3

adrianaba
autor
1. okt 2006

no dneska sa stala prevratná zmena, rozpravala som sa s jednym mojim dobrým priateľom mužom a ten mi jednoznačne s pohľadu chlapa povedal aby som mu šancu nedávala, že sa nemusím báť byť slob.mamičkou. A ešte mi povedal,že chlap ktorý dokáže udrieť ženu je obyčajný zbabelec a nie muž. A práve vďaka tomuto priateľovi a vám všetkym som uplne zmenila rozhodnutie a rozhodla som sa ostať sama s mojim maličkým. Kašlem z vysoka na toho zbabelca,ktorý si ešte ani do teraz nepriznal že ma zbil...

melory
1. okt 2006

jasne 🙂

sunny6
1. okt 2006

uplne s tebou suhlasim adrianaba,a drzim palceky,a ten pravy chlap ,ktory bude milovat teba a babo este len pride 🙂

renca3
1. okt 2006

Blahozelam k rozhodnutiu. Mozes byt rada, ze mas okolo seba "dobrych priatelov" a snad aj rodina pomoze.

adrianaba
autor
1. okt 2006

dakujem všetkym a dúfam že budem dostatočne silná aby som toto rozhodnutie nezmenila.