Mám dať priateľovi druhú šancu?

adrianaba
30. sep 2006

ahojte baby, rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh. Ja a moj priatel sme boli neuveritelne do seba zamilovaní. Bola som si ista, že je to muz môjho života. A tak sme po roku začali spolu bývať, naplánovali sme si svadbu, mala byť 16.septembra. Otehotnela som, obidvaja sme boli z toho velmi šťastní. Lenže potom prišlo to čo som vôbec nečakala. Stalo sa to teste pred tym ako som sa dozvedela ze som tehotna, oslavovali sme moje meniny a vypili sme toho riadne vela,cely vecer bola zabava, boli sme tam len my dvaja. A zrazu z ničoho nič sa uplne zmenil, odišiel z baru a ja som išla za nim, že čo sa deje. Začal po mne kričať, že som kurva atď, ja som sa rozplakala,vôbec som to nechápala.Muž,ktorého tak milujem,mi začal nadávať,potom sme išli po ulici domov neustále ma uražal a potom ma začal biť,hádzal ma o zem, trhal mi vlasy,škrtil ma,udieral, ja som sa síce branila ale predsa bol silnejší. Na další den sa pozrel na mna a nechápal prečo som taka doriadená.O týzden na to som sa dozvedela ze čakám bábo a tak som ho opustila,lebo som sa bála,že sa to zopakuje.Svojim rodičom zbabelo povedal,že JA som zbila jeho a že on sa len bránil a predstavte si, že oni mu verili. Je vôbec možné aby bol chlap taký zbabelý? Boli sme od seba odlúčený dva mesiace,a v den ked sme mali mat svadbu, čo pravdaze nebola, sa mi ozval, dlhé hodiny sme sa rozpravali,vsetko som mu vysvetlila a teraz mi prisahal na malého že uz si nikdy nevypije. Ale mam žiť v tom strachu,že čo ak hej? Dala som mu druhú šancu,lebo vidím na ňom, že ma ľúbi a že sa na malého strašne veľmi teší. Viete on nie je alkoholik,nikdy nechodil do krčmy,ani vonku s kamarátmi,nikdy nepil, pili sme len vtedy ak sa niečo oslavovalo a oslava mojich menin dopadla tak nešťastne. Neplánujem sa za neho vydať, tak skoro. Max. najskôr tak o tri roky, ked uvidím ze naozaj nema záujem o ten alkohol. Myslíte si, že má nárok na tu druhú šancu? lebo moje okolie mi vraví,že nie,ale ja ho nekonečne veľmi milujem a verím tomu,že sa zmenil. Ďakujem vopred za vaše rady, veľmi to potrebujem..... 😔

bellasandra
30. sep 2006

Ahoj Adriana, no, co ti mam na to povedat, nechapem, ako je to mozne ,ze bol taký agresívny.To len vtedy ked si vypil ?
Ja osobne som typ, ktorý dá druhú sancu, aj tretiu, takze ja by som to asi skusila, uz aj kvoli tomu babu, ale ked by si videla, co len najmensí naznak agresivity, tak by som na tvojom mieste, vzala nohy na plecia.

Ono,nie ste spolu az tak velmi dlho...ale hlavne si davaj na seba pozor, nedovol aby ti ublízil.

Drzím ti palceky, aby ti to sním vyslo.A nezabudni, ze odpustit sa da, ale zabudnut nie.A ty radsej nezabudni, bud v strehu.

susane01
30. sep 2006

adrianka. no poviem ti to takto ja by som mu uz druhu sancu nedala. poznam dost ludi z mojho ololia co tak urobili a bitka sa opakovala. rozhodnutie je na tebe a ked si myslis ze mu mas dat druhu sancu tak mu ju daj. mozo vam to uz bude klapat tak ako ma. drzim ti palce . 🙂

adrianaba
autor
30. sep 2006

dakujem vám obidvom,
a mila bellasandra ver že aj ja sa držím toho ze odpustit sa dá, ale zabudnut nie.
Ked taka som smutna z toho že nekto s tym nesúhlasí aby som mu dala šancu. Ved existujú aj také prípady, ked sa ten muž zmení, kvôli žene a budúcemu dieťatku. Nič iné si neželam len aby zostal taky aky je teraz.

dorotka
30. sep 2006

uz kvoli babetku nie!!!
ved ak sa to zopakuje bude vas oboch tym tyrat ak ti nebodaj naozaj este neublizi kym si tehotna
a vobec to nemusi suvisiet len s alkoholom on taky moze byt aj ked dojde medzi vami k vacsiemu konfliktu
teraz mas sancu najst pre svoje babo noveho a lepsieho otca ked budete mat dve deti bude sa ti tazsie odchadzat

adrianaba
autor
30. sep 2006

nenavidim alkohol a nic horšie nepoznam ☹

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj dorotka, ved prave kvôli bábo som od neho vtedy odisla,ale ako vidis nemam dost sily. Ked ja ho zbožnujem, vživote by som mu nijako neubližila, tak prečo sa to stalo prave mne? ja len chcem aby ma niekto lubil a vazil si ma. Chcem mať muža o ktorého sa budem môcť oprieť.

emjee
30. sep 2006

adrianka,
pochopila som to tak, ze to bolo prvy krat, co sa tak opil, az nevedel co robi - v tom pripade by som mu druhu sancu dala, ale uz by som mu nikdy nedovolila sa k pohariku ani len priblizit - v okamihu ako by tak urobil, by jeho sanca skoncila
aj ked je divne, to co povedal svojim rodicom ked uz bol triezvy - ty si zbila jeho? hm...
je to tazke, ale mozno sa naozaj zmeni(l), ked vie, ze budete mat spolu dieta, a preto by som mu este jednu sancu dala

bellasandra
30. sep 2006

Adriana, rada ktoru ti mozem este dat, je pozoruj.Ja som mala priatela, ktorý ma po 2 rokoch chodenia zbil.Nechala som ho, ale potom som mu dala druhu sancu, a uz sa to neopakovalo.Zmenil sa, lebo sa zlakol toho ,ked som od neho odisla.Ale môzem ti povedat, ze ked len trochu zvysil hlas,nie na mna-uz som spozornela 😉

adrianaba
autor
30. sep 2006

mila emjee, ano pochopila si dobre, stalo sa to prvy raz. Dakujem ti velmi pekne za tvoju radu, verim tomu že vďaka nášmu bábätku si naozaj uvedomil že konal zle a prisahal mi že sa alkoholu ani nedotkne.

mila bellasandra, tiež si myslím že ten moj sa zlakol najmä toho ked som ho opustila a vtedy som mu povedala, že ani dúfať nemá v to že budeme niekedy rodina a verím že to ho naozaj zmenilo.

jasne som mu vysvetlila,že ďaľšiu šancu nedostane tak dúfam že si je toho naozaj vedomý.

adrianaba
autor
30. sep 2006

už som si myslela že som hlupa,že mu davam druhú šancu, ale ako vidím nie ste všetky proti tomu a to mi dodáva odvahu. dakujem 🙂

dorotka
30. sep 2006

poloz si tieto otazky nebudes sa bat dieta s nim nechat same?
vies ako sa bude spravat ked budes od neho ekonomicky zavisla? teraz sa boji ze ta strati ale potom bude on ten kto bude mat naviac
ustrazit ho nemozes si si ista ze nezmeni pracu a nestiahnu ho kolegovia na pivo?
co ked ta druhykrat nezbije ale zabije alebo co ak ublizi babetku a ty si to budes do smrti vycitat? prosim ked sa pobalis a budes pripravena ist s nim byvat poloz si predtym tieto otazky
tvoji blizky ho poznaju lepsie ako my a radia ti neist
vies ja som kvoli laske tiez nechala po sebe slapat aj ked psychicky a nie fyzicky a doteraz sa toho bojim aby som na niekom nezostala takto zavisla ze mu dokazem vsetko odpustit
a toto je podla mna horsie ako nevera

adrianaba
autor
30. sep 2006

dorotka ved práve kvôli týmto všetkym otazkam sa ani neplanujem za neho vydať. Chcem tomu nechať dlhý čas, chcem si byť ista ze sa nevydam za násilnika. Lebo som si vedoma toho ze keby som sa za neho vydala, nebolo by úniku späť tak ľahko. A som si istá, že malému by neublížil, ale človek nikdy nevie. Verim že dostal riadne ponaučenie ked som ho opustila prvy krat a kvôli malému som ochotná to urobiť aj druhy krat ak sa u neho prejaví čo len náznak agresivity. Ved maličky je pre mna ten najdôležitejší a ja chcem hlavne aby vyrastal v normalnej rodine plnej lásky a nie agresivity. Takže budem veľmi opatrná a beriem tento nový začiatok nášho vzťahu s nadhľadom.

palma
30. sep 2006

38tt 😎 ,adrianaba,každý robi v živote chyby,nikto nie je dokonalý.Každý si zaslúži druhú šancu.Ale je teraz NA TEBE ,aby si určila hranice OD-DO,na kolko si vážiš seba a bábatko. ale tretiu šancu VYNECHAJ! -tie ostatné šance by boli zbytočné!!!aj rodičia ak verili jemu,nechaj to tak,daj aj im šancu.(sú to predsa tvoji rodičia a určite vám nechcú zle)Zabudnúť sa určite nedá,ale ak niekoho velmi lubime ,vieme odpustiť a dať druhú šancu 😉 Môj názor.DRŽÍM PALCE!

ramzesa
30. sep 2006

adrianaba-ked sa clovek opije,ublizi aj tomu koho naozaj lubi,aj vlastnym detom

adrianaba
autor
30. sep 2006

dakujem palma 😉 ,a ďaľšie šance iste nebudú. ale čo sa týka tých rodičov tak to išlo o jeho rodičov a nie o mojich. a tu je daľší problém. Moji rodičia ho ,,nenávidia,, za to že sa opovažil mi ubližiť, a ešte som im ani nepovedala že som mu dala druhu šancu. Oni síce hovoria že je to môj život,ale viem že nadšení z toho nebudú. ako im to mam vysvetlit, alebo povedať?

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj ramzesa, chceš mi tým povedať,aby som mu nedala druhu šancu?

adrianaba
autor
30. sep 2006

a este palma gratulujem ku 38tt 😀

bubatko
30. sep 2006

adriana, Ty vlastne chces aby sme Ti odobrili Tvoje rozhodnutie, pravda, lebo medzi riadkami vidim, ze vo svojom srdci si mu uz tu druhu sancu dala 🤐

velmi Ti drzim palceky, sice som to nezazila, ale snazim sa vzit do Tvojej situacie aky to bol pre Teba sok ked dovtedy bol priatel OK, neviem si predstavit, ako je tazke nedat tu druhu sancu

poznam 1 situaciu, ked baba bola ako host na svadbe s frajerom, on sa opil a rozbil tam stol a riady (jej sa ale ani nedotkol!!!); potom neskor sa vzali a je to vsetko OK -> bohuzial je to jediny pripad, ktory takto poznam so stastnym koncom a este znovu podotykam, ze jej sa ani nedotkol, "len" rozbijal vsetko okolo...

na druhej strane poznam uz len pripady, kde bohuzial to bolo po "prvykrat" a potom uz stale - jedna znama napriklad, jej muz, ked si vypil, tak bol velmi agresivny a ked vytriezvel, tak ZAKAZDYM ju PROSIL NA KOLENACH!!! boli to zakazdym vylevy ako z filmu ako ju miluje, bohuzial tych vylevov bolo tolko, ze sa to neda spocitat ani na 100 rukach ☹

keby islo len o Teba samu, tak poviem, skus, uvidis, ale, prosim, mysli aj na babo a rozhoduj sa aj za neho 😔

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj bubatko, dakujem ti za tvoju podporu. a ver že môj maličky, ktorého nosím zatial pod srdcom je pre mňa tá najdôležitejšia osôbka na tejto planéte, takže akonáhle uvidím že niečo nie je Ok tak od partnera odídem navzdy.

Všetky ste veľmi zlaté, že ste reagovali na môj príspevok, naozaj naozaj mi to veľmi pomohlo. Všetkým vám prajem len všetko dobré, krásne zdravé a šťastné detičky. 🙂

bubatko
30. sep 2006

bodaj by taketo nieco NIKTO nemusel zazivat!!! hlavne v tehotenstve, to je to najcitlivejsie obdobie pre zenu

adrianaba
autor
30. sep 2006

no ved práve, ani ja to nikomu neprajem, je to strasne a hlavne teraz ked sa rozplačem na každej maličkosti.

piper
30. sep 2006

ahoj, moj nazor je mozno iny, ale ja hovorim jednoznacne NIE. Nevadi, ze sa to stalo len jeden krat, moj nazor /a skusenosti/ su, ze nech je akokolvek mily a nech ti akokolvek slubuje, ze sa to uz nezopakuje, ak udrie raz, udrie aj druhy krat..... 😢 😢

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj piper, tak taký istý názor má aj moje okolie a moji najbližší. Mne zostáva len dúfať že sa to nezopakuje. a keby sa tak v budúcnosti raz naozaj stalo tak si určite spomeniem na tvoje a dorotkyne slová a poviem si že som bola naozaj hlupa naivka, ak som verila že sa to zmení. dakujem ti piper za radu a ver že budem aj nad takýmto názorom uvažovať. 😔

piper
30. sep 2006

Adrianaba, z celeho srdca ti prajem, aby ti to vyslo....

adrianaba
autor
30. sep 2006

dakujem ti veľmi pekne...

biancarv
30. sep 2006

milá adriana, podľa toho čo som si prečítala tak toho muža úprimne miluješ, ale si si istá, že miluje aj on teba? Ja som síce typ čo vie dať bezproblémov druhú šancu ale nemam s tym dobre skusenosti. Este davno pred terajsim manzelom som mala trojročný vzťah. Po dvoch rokoch mi dal facku, tiež bol opity a ja som mu dala druhu šancu. vydržalo to daľší rok,ale bez úspechu , netýral ma síce fyzicky ale psychicky a dnes som si našla oveľa lepšieho muža. Alkohol je veľmi zákerný.. ☹ . veľmi ti prajem aby ti to vyšlo, veď to nemusí vždy skončiť len zle 😉

adrianaba
autor
30. sep 2006

ahoj bianca, no prave to si chcem overit ci ma naozaj miluje. ani ja niesom dokonala a tiez som uz urobila mnozstvo chyb. dakujem za podporu 🙂

verulka
30. sep 2006

Adriana, drzim palce, nech to dobre pre teba a babo dopadne... 🙂 Rozhodnutie si uz urobila, niekto ti ho odbril, iny nie...Ja by som nedokazala dat 2.sancu ani pri mensich "preslapoch" ako je bitka...Cize, ja by som mu ju nedala. Tvojich rodicov chapem, ze ho nenavidia, ak spolu ostanete, bude mat chlapec tazku robotu presvedcit ich. No ale kazdy sme iny....

shoshana
30. sep 2006

Suhlasim s Dorotkou, Verulkou a Piper.... ja som typ cloveka, ktory dokaze dat druhu sancu kedykolvek, aj keby ma manzel podviedol (zatial som to nastastie nemusela riesit).
Ale ak by mi dal facku, zbil ma, alebo sa len vyhrazal.... moje kufre su zbalene. Clovek, ktory dokaze zdvihnut ruku na inu zivu bytost je podla mna to najubohejsie stvorenie, nehodne ani len mojich pluvancov... mozno to znie dost silne, ale som zasadne proti akejkolvek agresivite.
Ak niekto zdvihne ruku raz, dokaze to aj druhy, treti.... nikdy by som sa uz necitila bezpecne.

Napriek tomu ta nebudem od priatela odhovarat Adrianaba, to vyssie uvedene je moj nazor a som si ista ze ty sama citis co je pre teba a pre babo najlepsie. Prajem ti, aby si urobila to najspravnejsie rozhodnutie pre vas oboch....

kili
30. sep 2006

Adriana, ja mám taký istý názor, ako emjee. A tiež ma zarazilo, že ťa s toho obviňoval. A preto sa chcem spýtať: koľko má rokov? je možné, že sa takto opil prvý krát v živote? Mal pred tým nejaký vážnejší vsťah?
Chcem tým povedať, že keď je ešte mladý a preto je možné, že sa takýto incident stal prvý krát (čo o tom vie), tak by tomu nasvedčovalo aj to, že ťa obvinil, že si ho zbila ty, a že sa len bránil. Pretože jak si písala, vôbec nemal tušenie, že je niečoho takého schopný, a možno sa len snažil to nejak pochopiť a vysvetliť to sám sebe.
Je najdôležitejšie, že či už si priznal, že začal on a ty za to vôbec nemôžeš, a či je ochotný kôli tebe prestať úplne piť.
Ako dlho ste od vtedy spolu? (myslím po tých dvoch mesiacoch)