Mám dať priateľovi druhú šancu?

adrianaba
30. sep 2006

ahojte baby, rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh. Ja a moj priatel sme boli neuveritelne do seba zamilovaní. Bola som si ista, že je to muz môjho života. A tak sme po roku začali spolu bývať, naplánovali sme si svadbu, mala byť 16.septembra. Otehotnela som, obidvaja sme boli z toho velmi šťastní. Lenže potom prišlo to čo som vôbec nečakala. Stalo sa to teste pred tym ako som sa dozvedela ze som tehotna, oslavovali sme moje meniny a vypili sme toho riadne vela,cely vecer bola zabava, boli sme tam len my dvaja. A zrazu z ničoho nič sa uplne zmenil, odišiel z baru a ja som išla za nim, že čo sa deje. Začal po mne kričať, že som kurva atď, ja som sa rozplakala,vôbec som to nechápala.Muž,ktorého tak milujem,mi začal nadávať,potom sme išli po ulici domov neustále ma uražal a potom ma začal biť,hádzal ma o zem, trhal mi vlasy,škrtil ma,udieral, ja som sa síce branila ale predsa bol silnejší. Na další den sa pozrel na mna a nechápal prečo som taka doriadená.O týzden na to som sa dozvedela ze čakám bábo a tak som ho opustila,lebo som sa bála,že sa to zopakuje.Svojim rodičom zbabelo povedal,že JA som zbila jeho a že on sa len bránil a predstavte si, že oni mu verili. Je vôbec možné aby bol chlap taký zbabelý? Boli sme od seba odlúčený dva mesiace,a v den ked sme mali mat svadbu, čo pravdaze nebola, sa mi ozval, dlhé hodiny sme sa rozpravali,vsetko som mu vysvetlila a teraz mi prisahal na malého že uz si nikdy nevypije. Ale mam žiť v tom strachu,že čo ak hej? Dala som mu druhú šancu,lebo vidím na ňom, že ma ľúbi a že sa na malého strašne veľmi teší. Viete on nie je alkoholik,nikdy nechodil do krčmy,ani vonku s kamarátmi,nikdy nepil, pili sme len vtedy ak sa niečo oslavovalo a oslava mojich menin dopadla tak nešťastne. Neplánujem sa za neho vydať, tak skoro. Max. najskôr tak o tri roky, ked uvidím ze naozaj nema záujem o ten alkohol. Myslíte si, že má nárok na tu druhú šancu? lebo moje okolie mi vraví,že nie,ale ja ho nekonečne veľmi milujem a verím tomu,že sa zmenil. Ďakujem vopred za vaše rady, veľmi to potrebujem..... 😔

alexandra
1. okt 2006

adriana i ja Ti blahozelam k rozhodnutiu a nikdy ho nelutuj! Bud silna a svojho syna vychovaj v slusneho a dobreho cloveka 😵

lenka18
1. okt 2006

Drzim velmi palceky aby si stala za svojim rozhodnutim Viem ze to musi byt tazke, ale mam kamaratku ktoru priatel kedy-tedy zbije a ona ho stale ospravedlnuje ze preto ze bol opity a ze on ju miluje Myslim si tiez ze ak to chlap dokaze urobit zene, tak si ju nevazi, nemiluje a je v nom skryta agresivita Nabuduce nemusi byt urychlovacom alkohol Tak drzim prsty Teraz to tak isto nevyzera, ale isto niekde na teba caka niekto lepsi

peha
2. okt 2006

blahozelam k rozhodnutiu, robis dobre. bud silna a stoj si za svojim rozhodnutim, aj keby traktory padali, aj keby prosikal na kolenach (to bude robit) a nedaj sa nicim podlomit. neboj, vzdy sa najdu priatelia, ktori ked bude treba pomozu.
a slobodnou maminkou zvladnes byt, neboj - drzime ti palce ! 😵

kveta
2. okt 2006

Adrianaba, pred dvoma dňami som Ti nechcela mojou odpoveďou kaziť optimizmus, ale keď si sa rozhodla pre ukončenie vzťahu, tak tu je teda moja odpoveď: po prvom údere som s ním vzťah ukončila. Dodatočne som sa dozvedela, že tú predo mnou mlátil pravideľne. 😠

danii
2. okt 2006

kveta, tak to je sila! ale tym padom si sa uistila, ze tvoje rozhodnutie urobit to bolo uplne spravne...

evicska
3. okt 2006

adrianka ja som zazila nieco podobne s manzelom po tom co som mu oznamila ze cakame babo co sme tak planovali, dala som mu druhu sancu i ked mi to dalo dost zabrat ale teraz som uz rozhodnuta este jedno take a koniec...ak chces mozem ti napisat v sprave podrobnejsie, hlavne si chran babetko 😉

susane01
3. okt 2006

adriana- som rada ze si sa takto rozhodla. nozno to pomoze aj druhym babam aby tak urobili. drzim palce a urcite pride ten pravy co ta urobi stastnou aj tvoje babo. 🙂

mojalili
3. okt 2006

aHOJTE, no dievcata, zivot je svina, nikdy som neverila, ze takto dopadnem. Precitajte, mozno sa potesite, ze ste tak nedopadli. 😉

S manzelom sme spolu boli 8 rokov, naaaaadhernych, krasnych, bez jedinnej hadky. Klapalo nam to. Minuly rok som potratila. Velmi nas to bolelo. No stastie sa usmialo a do toka mame krasne babo. Lenze.........
Ked mala dcerka 3 mesiace, 13 dni, nasla som muzovi Sms. Ano, hladala som, lebo uz som mala podozrenie, ze sa s nim nieco robi. Milovala som ho. to je jedine moje ospravedlnenie, ze som bola slepa a nevsimala si, co vsetko robil. Azz teraz som na to prisla. Ale pokracujem.
Ta sms bola zhava, tak som sa ho na roinu spytala. Jeho odpoveda znela "ANO MAM". Ns moje prosikania som z neho tahala ako z chlpatej deky, co, ako preco. No nevedel mi nic povedat, snad len JA SOM SA ZAMILOVAL A MILUJEM JU, TEBA NIE." Ale co nasa dcerka? TA ho nezaujima?Jedoducho len ta, z nicoho nic.
Asi nie. PO podani rozvodu (trvalo to mesiac) sa uz rozvadzame. Jednoducho sa stal z neho zaslepeny kon, ktory na nic nehladi, len na milenku. NO a dozvedela som sa, ze ma podvadza od 7.mesiaca tehotenstva, od nemocnice, v ktorej som lezala pre zachranu naseho babatka. Teda mojeho teraz.
Zlomilo ma to, ale nie natolko, aby som nezacala konat. Asla som sisuepr pravnikcu(kamaratku), ta mi spisala zmluvu o byte, o vyzivnom , pretoze ked bol taky este makksi, (Akoze on urobil nieco zle), tak podpisal pred notarkou pekne vyzivne a byt svojej dcerke. Teraz by to neurobil, pretoze sa stal z neho arogantny sebec.
Ja mam 3-izb. byt, vyzivne, A HLAVNE POKLAD, Z KTOREHO SA TESIM NAJVIAC NA SVETE A TA MI DAVA SILU ZIT A BOJOVAT. I ked to nie je lahke a peniaze nic neznamenaju, ked diettu nedava lasku.
Apropo, dohodli sme sa na neobmedzenom styku dcerky s nim a on si ju brava skor z povionnosti, aby nemol zly tato 2x tyzdenne na 2 hodiny. Niekedy, ekd ma "povinny" futbal ,tak len raz. TO JE ALE LASKA, VSAK?
PREPACTE, ZE SOM SA ROZPISLAA, ALE HLAVNE HLAVU HORE BAB.

mojalili
3. okt 2006

A este nieco, druha sanca pre mojho manzela? Daval som mu 1 000 sanci, le on nechcel. A ked som sa ho spytala, co bude robit, ked tato ho opusti (co bude urcite co nevidiet), tak povedal "NAJDEM SI DRUHU, ALE UZ SA NEVRATIM K TEBE". v zivote som mu neublizila, stara som sa, varila kazdy den jeho oblubene jedla, boli sme spolu v zahranici odkazany jeden na druheho, milovali sme sa. Nechapem, preco sa to stalo. MAla som tazk porod, velmi, dotrhana, zosivana. Nic mu nevadilo,a by isiel z prace za nou a domov chodil neskoro vecer, ked uz som malu davala spinkat. TAkto sa staral on.

evicska
3. okt 2006

mojalili , to mi je velmi luto cp sati stalo materstvo dodave ohromnu silu zenam si myslim...inak tiez by som neostala s muzom len preto aby malo dieta otca na to ma mysliet chlap pretym a ked niekto chce odist nema aj tak zmysel ho drzat ....prajem vela stastia a radosti z malickej 😉

alin1
3. okt 2006

Ahoj adrianaba, je jasné, že rozhodnutie je iba na tebe. Ale ja verím tomu, že keď chlap udrie ženu prvýkrát bude sa to opakovať. Ja osobne by som mu žiadnu šancu nedávala a napriek veľkej láske k nemu by som radšej žila bez ale aj bez strachu.
Bohužial viem o čom hovorím, aj keď ja som ho už v tej chvíli nemilovala, takže som mala "ľahšiu" situáciu ☹

sanija1
6. okt 2006

Adrianababa ahoj neda mi nenapisat aj ked si sa urcite uz rozhodla .Clovek robi chyby a sanca sa ma davat ale nie v takom pripade ked muz byje zenu a to este nieste manzelia .Neviem aj ked je clovek opity musi mat vzadu niekde brzdu ze ta co ju tak strasne bije a skrti a neviem co este je jeho laska.Ja by som mu uz neverila a hlavne koli tomu dietatku ktore cakas uz vobec nie co ak raz ani si na to pomysliet nemozem stale by si zila v strachu.Urcite by som mu tu sancu nedala aj ked viem ze ho milujes ale nieje to dobre.Aj ty si mozes vybart vlastne uz si si vybrala nebudes ani prva ani posledna ktora ostane sama s dietatkom verim ze coskoro najdes toho praveho.Som toho nazoru ze ked dokazal udriet raz urobi to aj druhykrat taky muzi su zbabelci.Mozno je to krute co vravim ale je to tak snazim sa ti povedat aby si chranila svoje dieta a seba.Prajem tebe do zivota len to najlepsie skveleho muza tvojich snov aj ked si teraz presvedcena o tom ze teraz je to prave on.A tvojmu babetku skveleho otecka a ochrancu rodiny.Drziim strasne prsty bez ohladu na to ako sa rozhodnes.Pametaj nerozhodujes len za seba ale za svoje este nenarodene dietatko.-

register
11. máj 2009

Adrianaba, zaujímalo by ma, ako si vyriešila svoj život?

digysa
14. máj 2009

Druha sanca....hmmm, ja by som mu druhu sancu dala...koli detom mozno aj tretiu. Ale tu je maly hacik. On ju zbil, ked bol opity a vraj jej slubil, ze si uz nikdy v zivote nevypije.... A to sa da? Viete kolko je v zivote vela "akcii" kde sa pije? Ja by som sa toho velmi bala. On jej vlastne slubil, ze sa z neho stane "abstinent".
A tiez ma zarazila jedna vec, ze tu bytku zvalil za triezveho stavu na nu 🙄 😕 😕 😕 To akoze co ma znamenat? Tam nieco nehra....
Rozhodne sa priklanam rozhodnutiu...ako dat sancu, tak sobas urcite odlozit do buducna. A Ja by som schvalne nejake akcie vyhladavala a zistila si, ci skutocne dodrzi slovo...

mojalili: k tvojmu pribehu....fakt zaberak na nervy a na psychiku. Dobre si spravila, ze si aspon finance uspela. Ved co uz ine sa da robit v tvojom pripade. Ja si myslim, ze u neho muselo prist v hlave k nejakemu skratu....nieco sa mu na tebe velmi znepacilo...ale ja uz by som sa tym nezaoberala...Z najhorsieho si uz aj tak vonku. Zelam vela stastia 😉