Mám iba maternicu a chcem podstúpiť umelé oplodnenie

tanittaa
22. feb 2013

ahoj, pred pol rokom mi zistili nador na vajecniku,podstupila som operaciu kde mi odstranili vajecniky,vajickovody ai. nastastie mi nechali maternicu pre pripadnu graviditu. velmi by som chcela cca za rok popripade rok a pol podstupit umele oplodnenie ak vsetko pojde dobre 🙂 ma niekto podobne skusenosti s umelym oplodnenim ked ma iba maternicu? velmi by mi pomohli nejake skusenosti inych 🙂

akramgad
22. feb 2013

@tanittaa ahoj já mám presne to čo ty pred 10 rokmi som tiež prišla o všetko len maternicu mi nechali podstúpili sme um . opl. žial všetko sme si hradili zo svojho nakolko pre poisťovňu sme boli málo rentabilný z malým % úspešnosti našťastie sme aspoň mali švgrinú ktorá nám darovala vajíčka a podstúpila hormonálnu liečbu na to aby mala viac vajíčok vyšli nám dva pokusy ale žial ani z jedného sa nám nepodarilo otehotieť na viac sme už nemali v tej dobre nás to vyšlo na 100000 sk ale za 10 rokov sa určite veľa zmenilo 🙂 nelutujem lebo máme nádhernú dcéru ktorú sme si adoptovali 🙂 a ak môžem poradiť porozprávajte sa aj o adopcii a ak by ste obaja boli za podajte si aj žiadosť o adopciu nakolko to netrvá týždeň a nikde neni napísané že si musíte adoptovať ak sa vám podarí otehotnieť 😉 já som to tak neurobila a sme mohly byť skorej rodičia držím plačeky !!!!

tanittaa
autor
22. feb 2013

rozmyslala som aj nad adopciou v tom pripade ze by sa umele oplodnenie nepodarilo.nevylucujem tuto moznost ale chcela by som si dieta vynosit a zazit tehotenstvo. v podstate sme rozmyslali ze by nam vajicka darovala sestra. aj ked neviem nakolko je to pre inych tu na fore moralne,ale predsalen je to sestra-najblizsia rodina,radsej by som mala vajicka od nej ako od niekoho cudzieho.
dcerku mas krasnu 🙂

anjelicek26
22. feb 2013

@tanittaa - stale je moznost darcovske vajicko oplodnit manzelovymi spermiami a babatko donosit. Ak by ti to sestra poskytla, skutocne by to bola vasa krv. Pokial je maternica zdrava, budes brat duphaston na vyzivu baba v prve tyzdne, stale sa mozes stat maminou. Toto je podla mna dost specificke na to, aby si tu nasla spolahlive odpovede, skus sa spytat priamo v centre, co by ti poradili.

akramgad
23. feb 2013

@tanittaa to je skvelý nápad že by Vám darovala sestra poznáš ju aká je aj jej zdravotný stav ale pripravte sa na to že môže mať vďaka hormonom aj komplikácie a dosť vážne ak sa do toho dáte nech vám všetko povedia v centre aj to čo sa môže stať ak sa ti dá nečakaj rok ak ti to telo dovoluje tak sa pustiťe do umeláča lebo ani to nie je tak rýchle a ešte ak môžem poradiť z mojej skúsenosti nehovor nikomu ani rodine kedy idete už na umeláč lebo ak to na prvý pokus nevýjde budeš sklamaná za všetkých ver mi čím menej ľudí to vie (vrátane rodičov ) tým sa skôr vyrovnáš že to nevyšlo 🙂 a ver si ak nie prvý tak druhý musí sa zadariť nie vždy všetko musí byť len čierne 🙂

tanittaa
autor
23. feb 2013

tak ja pevne dufam ze sa to podari 🙂 ja mam vzdy take stastie v nestasti 😀
najradsej by som zacala hned veru,ale musim vydrzat a pockat,nakolko som brala preventivne chemoterapie,tak lekari mi najblizsi rok a pol az dva roky neodporucaju otehotniet.najskor sa telo musi zbavit poriadne tych chemikalii ktore do mna nalievali.

rusalka22
12. apr 2013

Ahoj, ja síce vajecníky mam ale v 22 rokoch mi prestali fungovat... postupila som celú tortúru s darovanými vajíčkami (je to dlhý ale úžasný príbeh) a teraz mám nádhernú dceru a zostali nam mrazacikovia a v pondelok sme si boli po súrodenca tak cakáme ci to vyslo 🙂 Je to uzasne, lebo dcera je taka nadherna ze ma ani nenapadne lutovat ze nie je geneticky moja.. vlaste je viac moja ako ktokolvek iny na svete 🙂