Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

lienocka235
18. máj 2009

kocky uz rad som tu bola..
kvoli osobe mne blizkej.. tiez ide o vacsi vekovy rozdiel....
celkom ma zaujali tie martinine info..

to ako vazne ta zena bude platiti este vyzivne tomu partnerovi ked uz je na dochodku? a co ak su tam este nezaopatrene deti? budu amt vobec potom narok na vyzivne od otca?
a ako si to myslela s tym byvanim.. to sa ako bude musiet odstahovat.. a nebude sa majetok delit rovnym dielom?
ja som z tohoto velmi prekvapena.. nevedela som ze to je tak... a dufam ze s to to tomu konkretnemu paru co mam v mysli vyhne..

martinka predom dakujem za odpovede...
myslis ze by bolo lepse sa nejako poistit predom prepisom aspon casti majetku na deti? ma pravo ju ex partnet na dochodku / tu expartenrku / poslat z domu bez nahradenho ubytka?

frisbee
18. máj 2009

luminka:na jednu stranu chápem,ako to myslí,ale prečítaj si to ešte raz,to dole-nevdávejte se,jestli nemusíte,majetkové vztahy se dají upravirt smlouvou.Ja som sa nepotrebovala vydávať,ale moj partner o to stá,tak si predstav,že mu poviem,ja si ťa nevezmem,upravíme majetok zmluvou,aby som ťa raz nemala na krku,to je trochu silné kafe.A nehovorím to z nejakej naivity,som vyštudovaná produkčná a manažer,takže viem,že zmluvy sú potrebné.

frisbee
18. máj 2009

lienocka:čítala som aj tvoje príspevky,neboj,ono je to hodne aj o inteligencii a je lepšie si o všetkom pohovoriť,ale takne a jemne.Byť tebou,tak sa nestresuj dopredu,musíš si užiť tie krásne chvíle,ktoré máte teraz.

luminkasp
18. máj 2009

no, ano, frisbee, ale je to jej nazor a je taky vdaka jej skusenosti, ktoru mala.

ja som sa nevydala, bolo to moje slobodne rozhodnutie, my dokonca nemame ani majetok nijako zmluvou upraveny, vsak to zalezi na kazdom z nas a ja verim, ze nam to bude klapat.

ja som tiez studovala a moj nazor na vec je taky aky je, zijem so starsim partnerom, lebo chcem a nijako som to nepotrebovala upravovat ziadnou zmluvou a tiez keby to moj muz velmi chcel, tak by to bolo, ved to je o tom, ako sa ti dvaja vzdy dohodnu, chcu svadbu, maju, nechcu...

su ludia, ktori vravia, ze svadobny den bol ich najkrajsim v zivote, nie? tak to odporucaju kazdemu...

ja napriklad neodporucam zivot so starsim partnerom nikomu a keby sa ma niekto spytal, co si myslim, riadte sa vsetci svojim srdcom, to vas povedie ku stastiu, ale nezabudajte pri tom pouzivat hlavu. 😎

martinamil
18. máj 2009

Lienocko,

My jsme se na rozvodu dohodli. Bez problémů - zůstali jsme přáteli. Mirek (můj ex) se výživného zřekl, ale soud zamítl a musím mu platit výživné. Vypoítáno z mého platu před těhu - 10.000,--. To, že mi podepsal ihned po odchodu ze soudní síně, že jsem mu ty peníze dala na ráz je jiná věc. Ale tak znějí zákony. Až se mi narodí dítě tak mohu požádat o změnu výživného.

Byt je v majetku obou. Pokud si ho chceš nechat Ty, musíš ex-partnerovi obstarat jiné bydlení stejné nebo vyšší kvality. (U nás jednoduché, on si nechal náš dům, já jsem si ještě za domu našeho manželství koupila na hypotéku byt, kterou mi ale on musel podepsat a teď ho z ní budu vyvazovat). Majetek se dělí, pokud neprokážeš nabytí před manželstvím, rovným dílem. Znovu říkám, že u nás jednoduché, my se dohodli a kroutili jen hlavou, co za nás úřady = soud vymýšlí. Psala jsem to sem, jen z toho důvodu, aby si to všechny uvědomily. Že dohoda je jedna věc, zákony druhá.

Frisbee, já ale přiznala, že jsem se vdávala, jen z toho důvodu, že jsme potřebovali upravit majetek. Žili jsme spolu 6 let, peníze se začaly propojovat a kdyby se s ním něco stalo, tak by děděly děti, s kterými on nemá moc dobrý vztah. Tedy tak jsme si to mysleli. Proto nám přišlo rozumné se vzít. Proto ta rada, nevdávat se!

Možná je pro Tebe můj finanční pohled drsný, ale třeba mě omluví, že jsem Dipl. Ing. = ekonom.

Paradox. Každým dnem se mi má narodit miminko. Kvůli průtahům soudu jsme nestihli podmínku 300 dní po rozvodu, takže v rodném listě bude jako otec uveden můj ex. Já na něj musím podat žalobu o určení otcovství a žalovat ho, že on není otcem, že otcem je někdo jiný. A nebo se musím okamžitě za pravého otce vdát. (Ve čtvrtek nastupuji na rizikovku, takže mám hodně času na realizaci 😉 )

Slibiji, že vás tu už nebudu rozčilovat 🙂 Téma se jmenuje - Jaké máte zkušenosti. Já mám tyto. Nezměním je, nelituji těch 8 let, které jsem se svým ex strávila. Bylo to fajn. Starší partner má něco do sebe, ale chemii života člověk neporučí 🙂 Takže pro mě to manželství skončilo, jsme rozvedení, ale já jsem získala perfektního kamaráda, na kterého se mohu 100% spolehnout a i si docela rozumím s jeho novou přítelkyní.

luminkasp
18. máj 2009

ahoj martina, tak vela stastia a prijemny porod a aby sa vam to co najskor podarilo vybavit aj s otcovstvom, ten zakon je aj na slovensku, v spanielsku neviem 😎 My mame normalne knihu rodiny, aj ked nie sme rodina 😀 , teda rodina sme, len nie sme zosobaseni, ale tu sa na to pozeraju inak 😎

frisbee
18. máj 2009

martinamil:
Neboj,určitě si nás nerozčilila 🙂 ,tady šlo jenom o formulaci.
Taky jsem napsala,že je to hodně o inteligenci zúčastněných partnerů a o schopnosti se domluvit,i když jistý si člověk nemůže být nikdy-bývalý byl Phdr a bylo mu to celkem k ničemu,když nezvládal životní situace.

Můj názor mám na základě mých životních zkušeností a to mám za sebou tak těžký život,že to nejde ani popsat.
Velice si vážím vztahu s mým manželem,čekali jsme na sebe roky a vím,že není důvod,pro který bych ho opustila,vyjma alkoholizmu,násilí,atd.Kromě toho máme oba dva stejný názor,že dva lidi se potkají a rozejdou,že nic se nedá vynutit násilím a oba dva sme zvyklí odcházet jenom s kufříkem,kytičkou,psem,dítětem,to by nám bylo trapně,kdybychom si dělali naschvály. 😔,

Takže moje situace je jiná.Četla jsem i Tvoje příspěvky v jiných diskuzích,já jsem vždycky dokonale připravená 😀,
vím,jaké máš problémy se zdravím a přeju Ti,aby všechno dopadlo dobře a aby jste se těšili z miminka.

Přeju hodně energie,a napiš,až se miminko narodí. 🙂 🙂 🙂

luminkasp
19. máj 2009

ale nam ozila diskusia 😵

langkofel
19. máj 2009

Ahojte dievcata,

super ze martinamil hodila aj takyto pohlad, je to zaujimave, tiez som o takomto niecom ani netusila...A celkom chapem ako to myslela. Velmi rada si precitam aj taketo prispevky, nas vztah je zatial pomerne "mlady" a preto ma zaujima vsetko.

Inak vsetky zdravim a prajem vam vsetko dobre, ja som zacala pracovat tak som tu pomenej 😉

luminkasp
19. máj 2009

ahoj langkofel a ako sa ti dari v praci, a co mala, mas ju v skolke?

luminkasp
19. máj 2009

inak, nasa diskusia, dosiahla prvych 1000 prispevkov 😎 😉

sonnya
21. máj 2009

Ahojte zienky a ich rodinky 😉
luminka trocha nam to zastalo na tej tvojej 1001 ale tak troska to posunieme 🙂
ste sa tu naozaj rozdiskutovali...
ja mam teraz este posledne narocne skusky, tak si vas len v rychlosti precitam...
a k tej teme... myslim, ze sme tu vsetko baby, co pri stupe do takehoto vztahu vela o tom rozmyslali a urcite boli rozne myslienky ktore bludili hlavou, ale nakoniec to dopadlo takto, ze mame svojich starsich partnerov a sme stastne... viem, ze v buducnosti to moze byt rozne, ale aspon v mojom pripade to je tak, ze uz s nejakymi zazitkami sme do vztahu stupovali a myslim, ze obaja citime, ze chceme byt spolu... a ako pise luminka aj ked nie su manzelia su rodina, a tu rodinu chcem aj ja... pre mna osobne nieje dolezite ci sme alebo nie sme manzelia, sme spolu jeden pre druheho a dufam, ze to uz bude natrvalo...

luminkasp
21. máj 2009

soni, tak prajem vela stastia pri skuskach

mortisha9999
21. máj 2009

pozdravujem kocky 🙂 mojmu sa to uz blizi k rozvodu 😀 😀 😀 tak sa tesiiiiiiiiiiim velmi velmi...osobne si tiez myslim, ze manzelstvo nie je nutne, aby sa dalo hovorit o vztahu, tiez sa nepotrebujem vydavat, ale to aby moj mily bol rozvedeny, to chcem...a velmi..aby bol iba iba moj 😀 😀 😀 😀 😀 ..samozrejme, ze sa i trosku bojim, ze co bude o par rokov..som tu citala, ze baby riesia rozdiell 17 rokov a tak podobne..medzi nami je to 29...hmm? co by ste robili na mojom mieste? keby ste nasli toho praveho a vedeli by ste dopredu, ze diamantovu svadbu "asi" neoslavite... ☹ no i napriek tomu..viem, ze chcem radsej prezit stastnych desat rokov ako tridsat nestastnych a preplakanych po boku niekoho kto sa mi bude priblizovat vekom, ale nie svojim srdieckom, svojim myslenim, svojou dusou, svojou povahou, svojim charakterom......
..myslim, ze je to o tom, ci si clovek dokaze uvedomovat dosledky, a zobrat za ne zodpovednost v plnom slova zmysle...
..kazdopadne drzim palce vo vztahoch, s detickami, v zdravi...🙂

luminkasp
22. máj 2009

mortisha, odporucam ti na to nemysliet. Ja mojmu muzovi vravim, ze musi zit este 40 rokov, lebo snad ma tu nenecha samu tak skoro 😎 Vzdy nas to obcas napadne, ale je lepsie nezamyslat sa nad tym.

sonnya
22. máj 2009

tak moj ma 40 rokov a tiez mu obcas poviem, ze budeme spolu najmenej 40 rokov - teraz po roku ako sme spolu mi povedal, ze uz len 39 a ja mu na to, ze najmenej 39 😀
A vcera mi zahlasil, ked sme pozerali nieco o dôchodkoch, ze to sa musi dozit aj mojho dochodku aby sme si ho mohli uzivat spolu 🙂 😎

luminkasp
22. máj 2009

soni, moj uz ma pol storocia 😀

mortisha9999
22. máj 2009

ahol luminka 😉 ja sa snazim na to nemysliet..a vies co nam pomaha? moj mily si prave tym, ze si uvedomuje, ze 50 rokov nas spolu necaka, uziva a vychutnava kazdy jeden den...naozaj..sme spolu takmer dva roky ale absolutne to nepocitujem..dokonca si myslim, ze sa lubime este viac...je to ten najuzasnejsi clovek akeho som kedy stretla a stretla som ich mnoho, na cestach a tak....ale nikoho ako jeho...a len koli rozdielu veku si rozhodne nenecham ujst lasku svojho zivota, alebo preto, aby som uspokojila svoje okolie...nema zmysel sa nad tym zamyslat treba sa tesit 😉 z kazdeho jedneho dna...

luminkasp
22. máj 2009

mortisha a kedy si nahodis nejake foto, hm? este sme ta nevideli 😉

sofinka2009
22. máj 2009

tak ja vam poviem ja mam momentalne 19 a koncim skolu.mam v tride spoluziacku co ma este len teraz 18 a pred rokom som zistila ze spavala s mojim otcom 43 a este aj otehotnela .je podnikatel nema ani fuka ale myslela si ze z neho asi nieco bude mat.takze spolu boly 7mesiacov.akoze pre mna super hamba.no nic.ale k teme nevydrzalo im to.

livia76
22. máj 2009

Sofinka- určite nič príjemné ☹ hlavne nie pre kočku v tvojom veku- ale ak dovolíš, rozum mal mať hlavne tvoj otec 😔 Táto téma nieje o zlatokopkách 😵 ale skor tu píšeme svoje postrehy-radosti a aj starosti z nášho života s našimi partnermi-manželmi 😵 nikdy nemôžeš vedieť, čo ti život prichystá 😉
Prajem úspešné dokončenie školy 😵

luminkasp
23. máj 2009

sofi, to mi je luto, aj take pripady sa obcas najdu, ako livia napisala, clovek nikdy nevie, co zivot prinesie 😉

sofinka2009
23. máj 2009

dakujem.ja som o.k. uz 4 rokov mam o 7 rokov starsieho partnera a sme spolu velmi stastny a planujeme babatko takze rozdiel vekovy nam nerobi problemi. 😉

sofinka2009
23. máj 2009

pardon roky

martinamil
24. máj 2009

Mohu-li se ještě k vám připojit, tak i já tvrdím, že stojí za to zkusit. Nešťastná můžeš být s mladým, stejně starým i starším partnerem. Je důležité být s tím s kým jsi šťastná!!! Rozvádí se 50% manželství, oni určitě nemají všichni mezi sebou velký věkový rozdíl, ale nebyli spolu šťastní. Užívejte si každého dne kdy jste spolu, kdy je vám krásně a neřešte, jestli to vydrží. Třeba by to i vydrželo do partnerových 100.narozenin a vás zítra srazí auto. A to už se jako nervovat dnes?! Držím moc pěsti!

martinamil
24. máj 2009

Důkaz toho, že i my jsme byli šťastní https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... - věkový rozdíl 25,5 roku.

luminkasp
24. máj 2009

marti, pekna fotka 😉 , a este nemas mimco¿

martinamil
24. máj 2009

Luminka, ještě ne. Teprve příští týden. Jejprve předoperační, vysadit heparin....

luminkasp
24. máj 2009

tak vela stastia a potom daj vediet, ako si dopadla. Som myslela, ze uz aj mimco budes mat, vo stvrtok si nastupovala do nemocky, nie?

martinamil
24. máj 2009

To ano, ale nejprve se musí upravit srážlivost, aby do mne mohli říznout. Ten heparin mne sice drží, ale taky má své nevýhody.