Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

sisa29
6. dec 2007

my sa tiez z manzelom nehadame sme spolu 9 a pol roka raz sme boli pohadany tak ze sme sa nebavili 2 dni.ale inak len vymeny nazorou.ja by som nemenila urcite.a to sa chystame na druhe mimco tak do roka

wladka
12. dec 2007

baby, ja som sa uz davnejsie pripojila.. mam o 13r. starsieho.. je uzasny 😵 .. len mam problem, pozname sa 3mes, co takemu chlapovi kupit na Vianoce 😅 ?? ja vazne neviem.. ma vsetko, riadi firmy.. nejaky originalny napad by som privitala, ked mna nic ale nic nenapadaaaa.. prehanat to zas nechcem, ze oblecko.., kedze sa kratko pozname.. 😉 .. poradte.. 😉

marorlinko
12. dec 2007

a ja mam manzela o takmer 14rokov starsieho a rozumieme si super, je vtipny ,starostlivy, pozorny, radi niekedy vyvadzame ako male deti doma, jednoducho zalezi od povahy cloveka, mne napr. viuac vyhovuje starsi ako ml;adsi, lebo s tima mladima nemam dobre skusenosti, u mna ma starsi viac skusenejsi a je zodpovednejsi, my si rozumieme a je nam dobre, je skvely otec, maly ho zboznuje, takze vobec s anetrap nad tym,ze je starsi, ak si rozumiete a je vam dobre, nie je co riesit.

moni1412
12. dec 2007

moja sestra ma 18 a chodi s o 19 rokov starsim priatelom. Klape im to,maju sa velmi radi a to je, myslim, najdolezitejsie. Uz raz v rodine to tak bolo a tiez to vyslo🙂 Takze myslim, ze ten vekovy rozdiel nejak nehra velku rolu. Asi ste si "nesadli", to sa moze stat aj s vekovo rovnocennym partnerom.

sisa29
14. dec 2007

ahoj wladka.mam jeden origos napad.kup pradielko daj si maslu na celo a mas to.to ho potesi stopercentne,co ty nato? 😀 😀 😀

katka432
14. dec 2007

waldka,alebo to skus bez pradielka,iba s maslou 😉

wladka
15. dec 2007

baby 😀 .. to hej, napadlo ma, pripojit k tomu darceku este nejaky listocek, ze ho caka prekvapko vtedy a vtedy.. 😉 , a ze by som mu urobila taku radost, ako pisete 😀 ..

ale este nieco, take osobne, na pamiatku 😉 .poradte 😀

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka432
15. dec 2007

wladi,no ja som tiez kupila parfum
ale ma napadlo,ze kupit k tomu prvemu napadu vyssie daku dobru a kvalitnu flasu vina alebo dacoho tvrcieho..to by asi bodlo...........aha,ale to nieje na pamiatku 😅

wladka
15. dec 2007

sach? hmmm.. to tiez nie je zle 😉 .. este som zvazovala kamasutru 🤐 😅

katka, vino ci tvrde asi nie.. 😉 .. to sa na vianoce nehodi 🙂 , jezisko sa narodil 😅 , skor na narodky, ci meniny..

parfem, je tiez dobra moznost.. to je rezerva, to si nechavam ako posledne, ked mi dojde napad 😀 ..

annaanna
17. dec 2007

prečítala som si pár názorov na vekové rozdiely medzi partnermi.... ja by som neriešila čo bude za 15-20 rokov, veď nie je isté, či s mladším partnerom vzťah toľko vydťží. Žila by som prítomnosťou. Môj partner je iba o 2 roky starší.

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea1158
28. dec 2007

Baby, aspoň si priznajte že s tými starými chlapmi ste kvôli prachom. Nepoznám opačný prípad, že on 20 a ona 40. Možno len v Hollywoode. Ja si neviem predsatviť vzťah so "starým dedom", o generáciu starším, asi by ma piclo. A to už nehovorím na tie pohľady ľudí. Si uvedomujete, čo bude o 20 rokov? On bude pomaly 60-70 rokov, kopu chorôb, bude furt ležať v nemocnici na internom alebo aj na inom oddelení. Nehovorím už o sexuálnom živote. Však taký 40-50 ročný chlap už má aj pomaly problémy s erekciou. Viem, sú to také intímne problémy, ale aj sex patrí k životu. Ja by som "dedka" nikdy nechcela. Maximálny vekový rozdiel (aj to je podľa mňa už alarmujúce) je 7-8 rokov. Ak sú medzi partnermi veľké vekové, vzdelanostné alebo majetkové rozdiely, taký vzťah môže fungovať len chvíľu, nie na celý život. Ako sa to vraví??? VRANA K VRANE SADÁ....

katmi
28. dec 2007

caute kocky.. definute mi prosim vas,co je to "o dost starsieho partnera".. 🙂

andrea1158
28. dec 2007

katmi: o dosť starší partner je vždy subjektívny pohľad. Pre mňa je to viac ako 7-8 rokov. Ale ako si môžeš prečítať, niektoré dievčatá milujú aj svojich mužov o 20 rokov starších, lebo ich považujú za "mladých".

katmi
28. dec 2007

ja som sa preto pytala,lebo ja mam partnera o necelych 14rokov starsieho a teda mozem ti povedat, ze si niekedy myslim,ze mam doma pubertiaka 😀 za dalsie absolutne na svoj vek nevyzera.. uplne bezne po nom poskuluju 17-nastky.. nemozem sa ist s nim ani zabavit bez toho,aby som nechytila nervy 😀 😉 co sa tolko mladych pipiek okolo neho obtaca.. resp. chcelo by sa .. 🙂 takze asi tak..
ale samozrejme nie vsetci su taki ako ten moj,to si uvedomujem...a niekedy je vek asi naozaj prekazkou v urcitych veciach,aj ked u nas to tak zatial nieje a dufam,ze ani nebude.. ze ostane stale taky,ako je .. 🙂

katmi
28. dec 2007

yu a tiez by som neriesila - ako tu uz dakto napisal - co bude o 10-15, pripadne 20 rokov.. nieje iste, ci sa vobec tolko rokov ja dozijem,alebo ako tu bolo povedane, nieje ani iste,ze mlady partner tolko dozije, co ked sa mu daco stane atd.. ale to su uz pochybnosti a ja v pochybnostiach nezijem.. ja zijem pritomnostou a kazdy den sa snazim vychutnat akoby mal byt ten posledny.. tot moj nazor.. 😉

zuky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cherie25
28. dec 2007

andrea - ja mám muža o 17rokov staršieho a ak ťa trápi tá erekcia tak prosím pekne ešte ani raz ma nesklamal a pred ním čo som mala 20-ročných tak skoro polovica z nich mala s tým problém takže v tomto smere nechápem o čom hovoríš, priateľ má 43

ajduska
28. dec 2007

andrea, môj muž je odo mňa starší o 15 rokov, niekedy sa správa fakt ako pubertiak, ľudia mu typujú tak 35 a to má o 12 viac a kvôli peniazom s ním určite nie som, to ti môžem odprisahať, pretože žiadne nemá, žijeme od výplaty do výplaty...............neuraz sa, prosím Ťa, ale ty musíš mať asi nejakú blbú životnú skúsnosť, keď si taká skeptická...ale samozrejme, tvoj názor ti neberiem, každý má právo na vlastný, len nehádž prosím všetkých do jedného vreca 😉

wladka
28. dec 2007

zuky, poriesila poriesila.. a potesil 😉 😀

andrea, sorry.. ale toto co si napisala 😒 .. ja som mala manzela o 9mes mladsieho, a nam manzelstvo nefunguje.. uz rok .. na silvestra to bude rok ☹ 😒 , a zaciatkom januara nas caka sudne pojednavanie ohladne rozvodu.. to neznamena, ze mladsi-lepsi.. 😉
nehovorim,ze nie su pripady, kedy ozaj pipky vyhladavaju panov kvoli lovacom.. ale to nemoze fungovat,a ani nefunguje..

ja mam teraz starsieho, o 12r.. a ozaj, skvele si rozumieme.. je mi nazorovo, povahovo blizsi, obcas ma vysinute napady 😲 .. samozrejme, pozname sa kratko 😉 , od konca leta.. ale zapasoval mi, je zodpovedny, spolahlivy, vari, nakupuje sam, vychovava syna sam 😉 , toto som pri mojom ex nepoznala.. takze to neber zle.. nie vsetky co sme tu, sme pipky 😉 ..

andrea1158
28. dec 2007

katmi: nefandíš tomu svojmu priateľovi náhodou trošku veľmi? Že na neho letia mladé pipky? Možno hej, ale fakt asi len pipky. Žiť dnes a nemyslieť na zajtrajšok je veľká nezodpovednosť. To, že dnes je všetko super, je OK, krásne, úžasné, ale počkaj pár rokov a dáš mi za pravdu...Prosím neber to ako vyhrážku ale je to tak. Osobne si myslím, že niektorí chlapi si veľmi fandia. Môj ex si našiel frajerku o 17 rokov mladšiu a ja som mu povedala, že mu to nemôže vyjsť. A mala som pravdu. Keď už jej kúpil koženú bundu, topánky jedny, druhé, sveter jeden druhý, vybodla sa na neho. A ked som mu to vravel, že je pre ňu starý, tak povedal: Nie som, lebo ja vyzerám na 28 (má 34) a Katka na 22 (Katka má 17). Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce hľadá dôvod. Ale darmo. Vyzerať môže človek akokoľvek (je to subjektívne, niekomu sa zdáš mladší, niekomu starší), prírodu neoklameš a biologický vek nepustí.

katka432
28. dec 2007

andrea,vzdy lepsie mat dedka,ako dakeho pojasenehopubertaka co ti zachvilu zdrhne za mladsiou.
niie vzdy je vztah o peniazoch,tak nechapem preco podla seba sudis ostatne.a co sa tyka toho opacne,ze je zena starsia,tak na tvoje pocudovanie to funguje aj naopak
a kto ti zaruci ze zajtra bude zit__alebo ze ked budes mt priatela tak stareho ako si ty,ze s nim budes stastna??
(zuki,ked si budes citat prispevok nadomnou,spomen si,ze om ti to pisala,ze to je asi tak)

katka432
28. dec 2007

uz pisem ako madar 😅

naty
4. jan 2008

Bože andrea....ted teda úplně nevím, co ti na to říct.... 🙄 ...manžel je o 14 let starší...a nemám pocit, že bych byla nějaká pipka... 😠 ...nemáš absolutně právo tady někoho takhle odsuzovat!! Každej si o svým životě může rozhodnout sám, tak jak to cítí...samozřejmě, že když o tom někdo dost nepřemýšlí, tak pak přijdou věci, ze kterých je zklamanej, ale ne pro všechny je erekce zásadní předpoklad trvalýho vztahu!! Dejme tomu, že by se tvýmu partnerovi ( samozřejmě čistě teoreticky ) něco stalo a on už se prostě nemohl milovat...to by si ho taky opustila?? Hmmm...
Ono se totiž v životě může stát spousta věcí...třeba mě klidně můj manžel přežije...a jako přemejšlet nad tím, co bude za 40 let?? Tak bych dneska neměla tetování ( bo jako babka budu vypadat určitě děsně!! 🤐 ), každej den smrdím ve fitku, žeru jen zeleninu, najdu si nejmíň o 15 let mladšího chlapa, aby to se mnou utáh až do konce, že....směšný, to se na mě teda nezlob.... 😝
A kvůli penězům?? Když sme se poznali vydělával úplně stejně jako ostatní, jezdil starým favoritem, a vůbec vypadal jako děsnej pracháč, takže to bude určitě tím... 😎 ...
Je to každýho věc...stejně to jako, jestli se milovat před nebo po svatbě...nechceš staršího?? Tak ho neměj!! My ho máme a sme spokojený, že děvčata?? 😵

andrea1158
4. jan 2008

naty: ak som sa ťa dotkla, tak sa ospravedlňujem. Život je otázkou priorít. Ja som len vyjadrila svoj názor, že o tak veľa rokov starší muž je proti prírode.

katka432
4. jan 2008

naty,presne..
tpo je najlepsie dakto len tak nieco trepne z brucha a potom sa velice ospravedlnuje,len preto,ze je v zivote z niecoho nestastny,a nevyslo to od coho si tolko slubovala...tak tu andrejku vidim ja..a ak som sa ta dotkla,tak sa ti velice ospravedlnujem.vyjadrujem svoj nazor tiez.

naty
5. jan 2008

Andrea: a že sem tak smělá, kolik je tobě let?

poleva
5. jan 2008

andrea1158 nehnevaj sa na mna, ale ja s tebou nesúhlasím
môj priateľ je o 17 rokov starší a sme spolu 4 roky, poznáme sa 5
v apríli sa vydávam a čakám bábätko
aj ked môj priateľ je na tom fin, dobre, všetko má za poct. prácu...ale o inom
nikdy to nebol vzťah o peniazoch
nadovšetko ho milujem a nerozmýšľam čo bude o niekoľko rokov
ktosi tu písal, že u mladého nemáš záruku, že bude dlhšie žiť alebo bude zdravý
mladé páry nemôžu mať deti, všade sa píše že starší muži to majú ťažšie, nemalo by sa fajčiť , atd...
môj fajčí, je pracov. vyťažený a má na krku 40 !!! a vidíš , podarilo sa na 1. krát
takže je to asi taK..
Aa ked nemáš staršieho partnera,nemôžeš vedieť ako to je !
každý má takého , akého si vybral
a najradšej mám to, ak niekto nemá takýto problém alebo nezažil čosi také a vyjadruje sa k tomu
ak založíš tému mám o dosť mladšieho partnera, ja ti tam nenapíšem- neviem ako to je a preto sa nebudem vyjadrovať a odsudzovať to !

andrea1158
5. jan 2008

naty: mám dosť rokov na to, aby som vedela, čo hovorím...hmm už 28. Ani ja by som sa do tejto témy nezapojila, ale zažila som na vlastnej koži čo je to mať staršieho priateľa. Ten môj mal o 18 rokov viac. Spočiatku to bolo fajn, ale neskôr som pochopila, že to nejde. Písala som o tom vyššie. Takže NATY a POLEVA, k téme som sa vyjadrila preto, lebo som to zažila a viem, čo to je. Možno som len nemala šťastie, časom som veľmi cítila ten generačný rozdiel. Ja som ešte chcela žiť inak, časom sme zistila, že náš život prináša veľa problémov. Príklad, jeho deti z prvého manželstva, ktoré už boli veľké a stále od neho pýtali peniaze (17 a 16 roční chalani), vraj do školy, a pritom chodili po baroch, nebrigádovali a my sme nemali peniaze ani na kúpu bytu, lebo bývalá manželka ho obrala o všetko. Vypisovala mi SMS-ky, že som k... a ked mi aj on raz povedal, že vraj ja som mu rozbila rodinu, čo nebola pravda, povedala som si koniec. Raz ma predstavil aj svojej mame a otcovi a svojim sestrám a cítila som, že tam nepatrím, všetci mali okolo 40-45 a ja jediná 25. Bolo to divné. Je to proti prírode. Nikdy viac.