Čiastočný invalidný dôchodok a evidencia na úrade práce

martu33
28. jún 2017

Ahojte chchcem sa spýtať 2 mesiac poberám čiastočný invalidný dôchodok priznali mi ho spätne. Som evidovaná na urade práce od 1.3.2017 a teraz mam problemy so žalúdkom tak ma doktor vypisal na PN. Chcem sa spýtať či budem mať platenú PN a či mi môže prisť kontrola.? A chcela by som vedieť že ked chcem zmeniť adresu kde sa budem zdržiavať stači to nahlasiť zdravotnej poistovni? Ďakujem

evittam
28. jún 2017

@martu33 Zdravotna poistovna nema s tvojou PN nic spolocne. Pokial nemáš aktívne NP alebo nie si v ochrannej lehote,ktora je pre PN 7dni od skončenia PP tak narok na platenu PN nemas, cize ta ani nikto nebude kontrolovat. PN treba akurat zaniesť na UPSVaR aby si sa nemusela hlasit.

martu33
autor
28. jún 2017

Ďakujem 🙂

martu33
autor
28. jún 2017

A som sa pomylila som myslela socialnu poisťovnu.

nikolieta9
28. jún 2017

Pokial nepracujes, tak by ti podla mnba kontrola prist nemala. No kedze si prihlasena na urade prace, tak neviem, ci by ti z tade mohli niekoho poslat. Podla mna asi nie, no naj pravis, ak sa na urade spytas, ked tam pojdes tu pn-ku zaniest, nie?

evittam
28. jún 2017

@nikolieta9 Ked nemáš platenu PN tak ta nemaju dovod kontrolovat a UPSVaR nema s PN nic spolocne.😉

zuzadula
28. jún 2017

pokiaľ si evidovaná na UPSVaR, môže úrad kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu. Treba do PN tlačiva napísať, kde sa budeš zdržiavať pre prípad kontroly. Nárok na peniaze nebudeš mať.

evittam
29. jún 2017

@zuzadula To pocujem prvykrat......Ale zase viem viac.😉

pivonka6
3. júl 2017

Mne pride logické, že dodržiavanie liečebného režimu kontroluje ten, kto vypláca dávku. Či?

evittam
3. júl 2017

@pivonka6 Samozrejme, ale pri PN to urcite nie je UPSVaR.😉