Mám pocit, že nezvládam starostlivosť o deti

laurinnqa
11. júl 2018

Ahojte mamyni volam sa simona mam 22rokou som 2 nasobna mama mam chlapčeka 4 ročneho aj dievčatko 5 mesačne moj problem je to že sa onich staram sama muž ten je odrana do večera v praci pričom si nemožeme dovoliť aby dal vipoved citym sa tak sama mam depresie že všetko je namne som vystresovana stoho všetkeho v noci nemožem zaspat pripadam si ako keby som svoju osobnost us davno stratila som mervozna stale v kuse musim niečo robit nemožem si ani odichnut letže na malu som sama

ebi88
11. júl 2018

O rok taky cas uz bude celkom inak, deti sa uz zahraju aj spolu, stale budu samostatnejsie, schopnejsie..
Musis vydrzat, ale mic netrva vecnost. Rychlo to zbehne.
Este budes spominat na tie casy, babatkovske, myslim si.

laurinnqa
autor
11. júl 2018

@ebi88 to si v duchu stale vravim.. Ale je to velmi taške.. To zvladat obdivujem mamy ktore to zvladaji

ebi88
11. júl 2018

@laurinnqa vies ako to zvladaju..? presne ako ty.

pribinak
11. júl 2018

Chlapček nechodí do MS? Ze by si bola len s 5mes dcérkou?

jana_eyre
11. júl 2018

@laurinnqa a preco myslis, ze ty to nezvladas? su tvoje deti hladne, spinave, ci nemilovane? pochybujem.. kazda mama ma obcas zle dni a vidi vsetko.cierne.. zaciatky s babatkami su stresujuce, verim ze ti je smutno, to ale neznamena ze to nezvladas, urcite vsetko robis ako najlepsie vies a tvoje deti ta lubia a potrebuju.. vsetky zle nalady skoncia uvidis, uz o mesiac moze byt lepsie.. co.je ale dolezite je, nech ti pomaha manzel co najviac vie ked je doma.. ved aspon vecer chodi nie? aj hodina bez deti (ale pravidelna hodina, nie ze raz za mesiac) pomoze.. nech po praci deti vezme na prechadzku, ak sa neda tak aspon do inej izby a ty rob nieco uplne ine bez deti.. cez vikend si dopraj aspon doobedie pre seba, chod sama na nakup potravin..

aby bola mama v pohode musi aspon na chvilu vypnut.. lebo ked niekto chodi do prace, nemusi na nu mysliet, ked skonci pracovna doba.. mama je ale mamou stale, aj v noci je stale v strehu.. proste aspon denne jednu hodinu si dopraj taku aby si nemusela mysliet na deti.. drzim palce, bude lespsie uvidis..

laurinnqa
autor
11. júl 2018

@pribinak nevie ist na nočnik

0martina0
11. júl 2018

krasne ti to napisala ta mamina pred mnou a y demi je to tak musiš sa hlavne pozitivne naladiť aby si nestracala energiu a potom maš aj zly spanok a na depresiu niečo berieš držim palce

laurinnqa
autor
11. júl 2018

@
@jana_eyre pekne dakujem za radu. lenže manžel ma straštne naročnu pracu.. Nedi v kancelarii za laptopom ale on kope internetove kable pre firmu orange a tieš viem že je stej prace.. Unaveny vyčerpany vždy ket pride domov tak sa sprchne naje a spať rodinu na sk nemam su v nemecku.. A tak pričom moj chlapec to je jeden velky nezbednik pomali sa vkradne von a utečie mi niekam von a ja musim aj z nalou ho ist hladat vobec mi nechce jesť vzdy len pita pizzu hanbirgere hranolky kebaby a take pričom stale take nezdrave veci nemože jest takžeho krmim na silu ranajky spapa ale obet us nechce a mala ta je stale naladova neviem ako jej mam vihoviet stale len bi chcela bit na kukach davam ju do kolisky nechce postielky tak isto do kočika tak tieš a do jedalenske stoličky us vobec nie.. a vždy sa začnu domace prace aš jak mala spi

0martina0
11. júl 2018

@laurinnqa a prečo sacitiš sama ved maš dve zdrave deti a manžela určite su to deti vymyšľaju a trucuju ja to poznam ale maš ich zdrave tak sa s toho teš ja mam štiri dievčata a najstaršia je autistka a vieš čo by som dala za to by mi niekde ušla a musela som ju hľadať ako ty syna

laurinnqa
autor
11. júl 2018

@0martina0 fu.. Určite si to viem predstaviť a obdivujem vas moje dety majulen zvišenu teplotu a us som hotova calu noc nespim a sledujem či im klesa... a pohlad na chore dieta to bi som asi nezvladla a vidiet ako ine dety sa hraju a to moje nie bi som meprežila.. O svoje dety.. sa staram na 110 percent len niekedy mam dny ket si vravim ze uš dalej nemožem
..

0martina0
11. júl 2018

@laurinnqa no vidiš tak si dobra mama a ten pocit že to dalej nedam mavame určite všetky maminy aj ja mavam niekedy stavy že si poviem už to nejde a prejde to a fungujem dalej

laurinnqa
autor
11. júl 2018

@0martina0 ved musim us len preto že som mama a byt mamou je užastne ale aj naročne.. do okola ten isty kolotoč 🎡 ale pre nich mi to stoji za to lebo su to jedyne za čo bi aom dala aj svoj vlastny život a to bez vahana

vrds
12. júl 2018

Niekedy mám pocit že niektoré ženy ani do školy nechodili. Ste starostlivá mama, ale dieťa potrebuje aj iné veci... Keď sa o deti staráte tak ako píšete ani sa nedivím. Podľa všetkého si to neviete časovo usporiadať a neviete ani viest domácnosť. V 22 rokoch rodiť to je finančná samovražda v tomto state. Vás život skončil a budete mat nonstop fin. Problémy. Nehovoriac o tom keď manžel ochorie na dlhšiu dobu. Žijete od výplaty do výplaty a ešte Vám aj chyba posledny týždeň. Nezávidím Vám. Máte to ťažké a bude ešte horšie.

candii
12. júl 2018

@vrds a ty si kde vycitala ze ziju od vyplaty k vyplate? A preco by mal zivot skoncit, pre Boha😀 ja som rodila v 23r a nebola to financna samovrazda 😀 toto su take nazory starej dievky, co rodi v 50-tke, nehnevaj sa.

miskara
12. júl 2018

@vrds lol ty si to normalne zaklincovala...ale jasne...niekto ma depku a ja jej este viac klepnem "po hlave"....a to urcite preto lebo sa ti nepaci jeej pravopis....

pribinak
12. júl 2018

4 rocny nevie ist na nočník .... takasoon do nejakeho klubu, alebo do materského centra, aby mal nejaky denný program

Lebo dievca zlate, teraz ma tu asi ukameňujú, ale ty si mala veeelmi skoro deti a je to na teba fakt moc!

Urcite potrebujes nejaky zjednodušovak, aby si di trosku oddýchla.
Nejake kamosky s detmi mas? Aby si sa porozprávala a trosku mala aj nejaku oporu?

momoika
12. júl 2018

@laurinnqa preto mi staci jedno dieta len...dve bych nezvladala...

dominika_sk
12. júl 2018

Keby si sa im venovala na 110% tak by si nemala čas na depresie 😁 radšej ten čas využi na učenie na nočnik. Štvorročnym deťom sa už daju vysvetliť omnoho naročnejšie veci ako cikanie 🙂

aniko92
12. júl 2018

Aj ja som rodila skoro mala som 18 ked sa my narodil syn a potom 23 ked sa narodila dcera.ja som to mala jednoduchsie lebo maly chodil do skolky takze som bola s malou sama a poobede sme sa hrali spolu.horsie bolo ked maly nastupil do skoly.a teraz ked ma starsi 8 a mensia 2 a pol tak riesim len to ako prezit letne prazdniny :D neboj bude dobre.drzim ti palce

beky1813
12. júl 2018

Tvoj pravopis je otrasny, asi ma za to ukamenuju, ale to je des.
4 rocny nechodi na nocnik, uteka z domu a chce jest len fast food? No od koho to asi ma? A chlap robi aj cez vikendy? Mala si ist po prvom dietati do prace, takto mas dlhy stereotyp a je to na prasky. Poznam to, mam 5,5 rocnu a 5 mesacnu a neviem si zvyknut na ten stereotyp a kolobeh okolo babatka, uz len cakam, kym bude mat okolo roka a bude to o nieco jednoduchsie

mimusa1997
12. júl 2018

Ahoj. Pozri. Ja mám 20 rokov, 3 ročnú Laurinku a 2 týždňového Sebastiánka. Taktiež sa o nich starám sama, ale nie preto, že chlap je v práci, ale preto, ze on sa na nás doslova vysr*l. Presne viem, ako sa cítiš. Dcerka mi tiež do škôlky nechodi tak som stále s oby2ma naraz. Pozri, možno to teraz nezvládaš, ale.... O nejaké 2-3 roky budeš plakať za tým, že ťa detičky už tak veľmi "nepotrebujú". Keď budu na WC chodiť samé, obliekať sa samé, spinkať celé noci, upracú si po sebe hračky atď. Ty len navaríš, okúpeš ich. Teraz je mamičkovstvo v tomto vekovom obdobi ta najkrajšia vec aka existuje. Keď sa detičky na teba usmejú a obíjmu ťa, je to na nezaplatenie. Užívaj si tu vyčerpanosť, lebo tá nepotrvá navždy. Ja to tak beriem, že je to proste posolstvo matiek 🙂 zvládlo to milion matiek pred nami, zvládne to milion matiek po nás a MY TO ZVLÁDNEME tiež! P.S.: Ak ti môžem poradiť, vezmi detičky niekde na " výletik" nech sa vyšaleju, unavia a keď "odkvecnú" otvor si vínko (ak nekojíš), vylož nohy, daj si pohár vínka a pozri si film. Prajem Ti VŠETKO len to DOBRE <3

deti95060810
12. júl 2018

tiež som si tak hovorila pri 3 deťoch že Pane Bože toto sa už nedá zvládnuť... a šup keď mala posledná 18 mesiacov zas ďalšie tehu....maminky toho vydržia veľa...
zabehni do lekárne - nech ti niečo dajú na ukľudnenie ...aj magnézium pomáha, len neviem aké dávky...

laurinnqa
autor
12. júl 2018

Tím ktorý my važdne pekné poradili zo <3 ďakujem a teras prejdem na vaše otázky môj právo pis? Bolo asi pol jednej ráno to som mala všetko bez chýb napísať ket sa mi uš oči zatvarali skoro nič omne neviete a sedíte ma podla nejakého popisu čo som tam dala a nikto sa nezmienoval o tom že mam dlhý ze mame fynančne problémy ludia skade ste nabrali take hovädziny a nechody na nočnik samozrejme že ho dávam a učim ho lenže problem je v tom že on tam bude sedieť ale nevykaka sa plače pýta si plienku a skúšala som aj to že som mu ju proste nedala a on 4dní nevykalal sa aj u dochtorke sme bolí povedala že on je leniví ze ho nemám nútiť ket on sám nechce tagže vidíte ze to nieje tak že ho zanedbavam alebo sa nestaram ako som povedala svoje deti nadovšetko milulujem a su u mňa na prvom mieste vy bi ste malý ľudí podporovať a ukázať im tie pozitívne pohľady koľký z vás je tu starších a skúsenejších ale vy na miesto povzbudenia by ste len uražali a znemožnil mami ľutujem ze sok tam niečo dala

33fialka
12. júl 2018

Mam dcérku 2 roky 8 mesiacov a syna 1 rok a 4 mesiace 😁 tiež som sama od rana do večera, dokonca aj cez vikendy .... ale peniažky treba, žijeme si na úrovni všetkého mame, tiež mi z toho hrabe keď deti nemajú svoj deň tak som tiež nervózna, ale Sim rada že ich mam, milujem ich nadovšetko a postupom času vnímam ako to ide k lepšiemu .. ako sú každým dnom viac samostatnejšie ....
nevzdávajte sa, chce to čas, hlavne nech je zdravie , to je najdôležitejšie 🙂

janulka2811
12. júl 2018

Akože tvoj problem sa dá riešiť,no tá tvoja gramatika je totálne brutálna,nedalo sa mi nezareagovat 😒😕😒

vrds
12. júl 2018

Moje nervy. Tie vaše príspevky to je niekedy na zaplakanie. Kde ste videli napísané “ uš, dochtorka, fynancne, vy bi ste maly” dievča zlate to je katastrofa. Čo tie decká chcete naučiť? Ako pripraviť do života? Sa zamyslite. A vy čo jej píšete aká je skvela matka a ako to úžasne zvláda sa pozrite pravde do oči a prestaňte jej motať medové rečičky okolo huby. Otrasne!!!!!! Sa nieže môžte hanbiť, ale aj by ste sa mali. Pravda je takáto a je dobre keď to človeku poviete na rovinu, lebo ešte má čas to zmeniť! Ale keď jej klamete aká je skvela a dokonalá nedávate žiadny priestor na zlepšenie a pre tie deti už vôbec žiadne zlepšenie.

beky1813
12. júl 2018

@laurinnqa a teraz mas aku vyhovorku? Je to este horsie napisane a prepac, je to vizitka cloveka a ked si clovek spoji tvoj vek, deti, co pises a ako pises, urobi si obraz

jana_eyre
12. júl 2018

@vrds a to podla pravopisu vies posudit aka matka je?

pravopis ma otrasny to je pravda.. ale za taketo odsudenie niekoho koho vobec nepoznas sa mozes hanbit akurat ty sama..

laurinnqa
autor
12. júl 2018

Ty

taga
12. júl 2018

Akože, ja neviem, tiež mi bije do očí ta gramatika, ale keď pani napísala, že ma celú rodinu v Nemecku, tak som sa zamyslela, že možno ani nie je slovenka... A tým pádom ďalej neriešim. A ona si sem neprišla pýtať rady ohľadom gramatického okienka.

@laurinnqa kúpte si nosič/šatku, aby mala mohla byť stále pri vás a bola kludnejsia a budete mať viac času na syna. Zamkynajte dvere, aby neutekal, jedlo sa s ním dohodnite že trebárs raz za týždeň pizza, raz burger, alebo si urobte domácu zdravšiu verziu a okrem toho bude jesť čo dostane. A popozerajte v okolí kam sa dá vybehnúť, aby mal program vonku a vyburil sa. A hlavu hore, každá jedna, aj tie čo sa tu tvaria ako najdokonalejšie, bojujeme s nejakým problemom.