Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

adriana1980
14. mar 2012

@janette4 Do mesiaca budeš mať všetky stehy vonku.Ja som sa nemohla dočkať,kedy vyrazím do obchodu a kúpim si podprdu,ktorá sa mi bude páčiť.Už mám doma slušnú zbierku a ešte som neskončila 😀

janette4
14. mar 2012

@adriana1980 na to sa aj ja teším..menej už mm,lebo to bude platiť 😀 😀 😀

biankaka
15. mar 2012

@janette4 ahoj mne vyberali stehy po dvoch týždňoch, ale ja som mala tie vnútorné takže ich bolo málo, povedali mi že mám byť v klude 6 týždňov, hlavne sa fyzicky nenamáhať, môžem povedať že tie tri týždne som bola aj taká unavená a teraz som 5 týždeň a už som v pohode, stále cítim take pichanie v pravom prsníku, ale nie je nič strašné je to asi proces hojenia, ja sa nemôžem dočkať kedy si budem môcť lahnúť na bok, pretože už ma bolí chrbát

adriana1980
27. mar 2012

@janette4 Ahoj.Ako pokračuje liečenie?Už máš všetky štichy vonku?

janette4
27. mar 2012

@adriana1980 ahoj.áno,áno,v nedeľu mi vyberal posledné.takáááá som rada,konečne som sa mohla komplet osprchovať,už som si pripadala jak opička 😝 inak fajn,dal mi kontrolu až o mesiac,hovoril,že je veľmi spokojný s tým,ako sa to hojí.

@biankaka no ja som tých štichov mala teda riadne,jak plnená morka 😝 ,ale už sú chvalabohu fuč.to spanie obťažuje aj mňa,ja som nikdy na chrbáte nespala,zo začiatku mi to nejak extra nevadilo,ale už to trvá dlho,tiež už ma hrozne chrbát bolí.
ale má to všetko aj jednu výhodu,mm si užíva materskú dovolenku,keďže ja toho teraz moc nespravím,hlavne okolo detí.večer padá únavou dole hubou 😀 😀 😀

biankaka
28. mar 2012

@janette4
ahoj, ja som už po kontrole po 6 týždnoch, našťastie všetko v poriadku, rozoberali sme aj tu moju nespokojnosť s velkostou, pan doktor mi to všetko pekne vysvetlil, povedal mi že mi mohol zobrať aj viac ale že by to bolo na úkor kvality a hojenia, a že som mala neviem či velké alebo moc prsných žliaz, ale už si začínam zvykať a mám pocit že sa mi už aj tochu zmenšili, tak dúfam že to už bude ok, a už začínam spinkať aj na boku,

@adriana1980 prosím ťa ako dlho si cítila jazvičky pod prsiami? Pretože ja keď si dám podprsenku tak ma to stále otravuje, niekedy ma to začne aj pobolievať ale stále len na tej pravej strane, neviem asi je to normálne, kočky prajem krásny deň

janette4
28. mar 2012

@biankaka a nekúpila si si nejaký krém na jazvy,na lepšie hojenie?

biankaka
28. mar 2012

@janette4 ano mám krém z biodery odporučil mi ho lekár, ty si čím natieraš rany?

janette4
29. mar 2012

@biankaka ja som ti tiež kúpila krémik nejaký v lekárni,ale hojí sa to aj bez neho perfektne.

tacianka
30. mar 2012

babyyyyyy jak vam zavidim...ale v dobrom 🙂 aj ja chceeeeeeeem.. 😔

biankaka
30. mar 2012

@tacianka tak sa treba odhodlať a ísť aj mne to dlho trvalo kým so to uskutočnila, a ešte stále mi to príde také neuveritelné, si tiež taká obdarená ako my?

tacianka
2. apr 2012

@biankaka ano som ...a odhodlana som, ale este nemam deticky a baby mi tu povedali a poradili, ze pred porodom to robit urcite nemam..takze cakam 😨 a zatial vam tisko zavidim 🙂

kitty88
2. apr 2012

@tacianka ahoj, som na tom podobne, tiez len cakam, kym si odrodim 😀 uz som bola aj pevne odhodlana, ze tento rok to budem riesit, ale potom som si takisto nechala tu od bab poradit, ze pred porodom radsej nie, tak som to odlozila a namiesto toho sme zacali riesit miminko 😉

tacianka
3. apr 2012

@kitty88 ahoj, my uz dufam tiez coskoro zacneme riesit mimčo, prave sme v štadiu kupovania bytu 🙂 prajem vela stastia teda pri snazeni 😉

kitty88
3. apr 2012

@tacianka no, nam sa uz podarilo na prvy sup, teraz som v 18. tyzdni 😉 a prave toto stadium kupovania bytu mame tiez teraz pred sebou, dufam, ze v lete sa budeme stahovat, nech to stihneme do prichodu babatka 🙂 tak teda ti prajem, nech vam to tiez vyjde tak skoro ako nam (to mimco), nech sa uz mozeme venovat tomu, preco sme v tejto teme 😉 uz sa neviem dockat, lebo uz teraz mi tie moje balvany robia problemy a nechcem si predstavit, co to bude po porode, prip. druhom, lebo pri jednom dietatku by sme nechceli zostat...

tacianka
3. apr 2012

@kitty88 dakujem velmi pekne 🙂 aj vam nech sa podari aj bytik a babuško nech je zdravunke a nech pekne rastie 🙂 a veru toho sa obavam ako budem vyzerat po porode..teda nie ja, ale moje prsia 😖 asi nie moc vábne, fnuk... dala by som to dolu hned, naozaj! ale uz nejako vydrzim 🙄

tacianka
3. apr 2012

baby inak ak tu este ostali nejake ,, prsaté,, 😀 tak mam na predaj plavky 75G trioly, čisto nove nenosene, este s vysackami, iba odskusane. kupovala som minuly rok , ale raz som sa tam nepohodla s predavackou a tak som ich uz nebola vratit aby nerobila zasa problemy 😢 stali 59,50eur, teraz davam za 30eur. som z TT, ak by chcela nejaka dievcina skusit, kludne dam.
https://www.modrykonik.sk/bazar/plavky/n0eh/pla...

monnr
27. apr 2012

Ahojte, len by som sa chcela spítať ak by ste vedeli koľko teraz stojí operácia? Inak aj koli tejto operácii som prestúpila do inej poisťovne lebo všeobecná mi ju zamietla. 😠

adriana1980
28. apr 2012

@monnr ahoj.To záleží od nemocnice,v ktorej si to dáš robiť.Ja som platila 850eur+ predoperačné,ale pokial viem inde to stojí okolo 1600eur.

monnr
28. apr 2012

@adriana1980 a ty si kde bola na operacii? preplatila ti niečo aj poisťovna?

adriana1980
28. apr 2012

@monnr ja som bola v Ružinove u DR.Košťála.Ten mi vybavil hospitalizáciu cez poisťovnu a ja som si platila len samotnú operáciu.Ležala som tam skoro týžden.Aspon som si odpočinula a s výsledkom som spokojná

adriana1980
28. apr 2012

@janette4 ahoj.Ako sa ti žije s novými prsiami?Si spokojná?

janette4
17. máj 2012

@adriana1980 ahoj.No som spokojná prevelice.od operácie nepoznám bolesť chrbta ani lieky od bolesti.ešte keď vyriešim tie moje platničky,budem spokojnejšia ešte viac,aj keď to asi nepôjde.V "novom tele" je super,všetci hovoria (hlavne nezainteresovaní),že som hrozne schudla,človek by neveril,čo spravia 2kg 😀 😀 😀

adriana1980
18. máj 2012

@janette4 presne.Mne sa stáva to isté.Dali mi dole 2,5 kg a všetci hovorili,že som strašne schudla.Tie prsia jednoducho kazili postavu.Potom mi zas ale začalo vykúkať bruško,ale aj to som už vyriešila.Tak sa teším s tebou.

janette4
18. máj 2012

@adriana1980 no to teraz riešim aj ja,kým boli prsia veľké,tak splývali s tým popôrodným,ovisnutým bruchom.teraz to brucho oveľa viac vidieť.ako si to vyriešila?cvičíš,alebo diétuješ?

adriana1980
18. máj 2012

chodím cvičiť a obmedzila som sladkosti.A pekne išlo dole.Postavičku mám ako pred deťmi,len krajšie prsia 🙂)

ajja21
5. jún 2012

Baby super, ja sa chystám na túto operáciu už o rok, ked bude aj druhé miminko na svete 🙂 Ja som rozhodnutá, že si prsia dám zmenšiť u Dr. Dušana Červeňa v Novamede v BB. Nemáte niektorá náhodou skúsenosti s ním? Tiež mám veľkosť 75 G, teraz keď som tehu tak sú ešte väčšie a nemôžem sa dočkať svojho nového tela 🙂 Držte sa, pekný den

habibi78
5. jún 2012

@ajja21 ja som k nemu objednana na konzultaciu 23.11, to bol najblizsi volny termin u neho... a plasticke operacie ma uz teraz obsadene do maja buduceho roku.... ale ja si u neho idem prsia zvacsit... 😉

ajja21
5. jún 2012

@habibi78 No páni, tak to sa načakám....🙂

habibi78
5. jún 2012

@ajja21 ja som vedela ze sa k nemu dlho caka, ale ze az rok...ale pockam si, nech to mam dobre urobene 😉