Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

angyalok
23. sep 2009

duska aj ja som sa bala no teraz sa mi to pise lahko ale vtedy mi nebolo vsetko jedno,ale to musis vediet ty sama,inac ta pred plastikou poslu na vseliake vysetrenie-interne vysetrenie atd

duska1122
autor
23. sep 2009

nie ja som si ista len som sa nebala ale teraz sa trochu bojim ale ono by to aj tak prislo ten strach.ale vsetko este len planujem

angyalok
23. sep 2009

Mala som 13 rokov ked mi odporucili plasticku operaciu a mala som 22 ked som sa definitivne rozhodla ze pojdem dost dlho mi to trvalo

soanpe
23. sep 2009

já jsem 5let po operaci a super. 😎 byla jsem před dítětem. jizvy nejsou tak strašný na to, že jsme je skoro vůbec nemasírovala.hojení závisí na následné péči 😉
šla bych klidně znova.
v nemocnici jsem byla týden a starali se o mě jako o malou holčičku 😎 primářka mě nechtěla pustit, prý abych doma nezačala hned uklízet 😀

skuli
23. sep 2009

Já mám termín v polovině ledna a moc se těším až se jich zbavím 😀

duska1122
autor
24. sep 2009

a kde vam robili operacie?

duska1122
autor
24. sep 2009

ja som pozerala mediklinik robi tam nejaky dr co bol pred tym rooseveltovej. za zmensenie sa plati 29 tisic ale neviem ci pri tom aj upravia tvar a zdvihnu ich alebo to sa plati zvlast

angyalok
24. sep 2009

duska mne tu plastiku robili v Bratislave v Ruzinove
To ti ja povedat neviem ci sa za tie veci platia zvlast alebo ta cena je vtom ale podla mna nie je,mne to iba zmensovali a chcela som si ich dat aj ja este upravit-teda zodvichnut a za to by som uz platila dost vela cca 50000sk a to bolo pred 3 rokmi,tak ta cena teraz uz je asi vyssia.

duska1122
autor
24. sep 2009

aha takze to by bola zvlast. a ako ti vyzeraju ked ich len zmensili da sa to maju taky normalny tvar alebo je ta uprava nevyhnutna

angyalok
24. sep 2009

maju inac normalny tvar nemozem sa stazovat 😀 pred rokom som este aj nadtym tak rozmyslala ze by som ich dala aj upravit no ale nemala som nato financie

soanpe
24. sep 2009

mně je zmenšili i upravili a bylo to na pojištovnu.operovali mě v Praze na FK Král.Vinohrady

angyalok
24. sep 2009

soanpe tak to je super mas stastie mne iba zmensovali ale mne sa to ani nepytali ze ci chcem aby mi to zodvihli iba tolko ze ake velke ich chcem mat.

angyalok
24. sep 2009

A sem nikto nepise? 😀

duska1122
autor
24. sep 2009

dnes ani moc nie ale som rada aj za tvoje rady. inak este som sa chcela opytat za ktorym dr si sla ked si to zacala vybavovat, za obvodnym, ci rovno za chirurgom

angyalok
24. sep 2009

najprv som bola za obvodnym a od tial ma poslali za chirurgom ale aj obvodna lekarka bola prekvapena ze som sa nato dala

duska1122
autor
25. sep 2009

a preco bola prekvapena, a u ortopeda si nebola? ja som myslela ze cez neho sa to riesilo teda aj cez neho.

angyalok
25. sep 2009

U ortopeda som sice bola on mi povedal iba tolko ze aj keby som si ich zmensila chrbtica ma bude vzdy boliet
Povedal ked vydel moje rotgenove snimky ze mam taku krivu chrbticu ako 60 rocna stara babka 😕

duska1122
autor
25. sep 2009

aha. to ja sa koli nim hrbim lebo ma to taha dolu a zavadzaju mi 😀 vazne . nedaj boh ze by som chcela behat

angyalok
25. sep 2009

Ja ked som behala musela som ich drzat lebo lietali. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

soanpe
25. sep 2009

já šla přímo za plast.chi. a ten mi napsal, co si mám zařídit, abych nemusela operaci platit.
1. neurolog,
2.mamograf
3.ortoped

s doklady o vyšetření jsem šla zpět na plastiku a primářka to všechno poslala na pojišťovnu

hele, není mi jasný, jak se zmenšujou prsa aniž by ti je vymodelovali 😅
přece když ubírají tkáň a kůži, tak automaticky zbytek prsa musí vymodelovat, aby seděly.ne?když máš řez ve tvaru tzv.hrušky , který vede nad bradavkou , tak ji zákonitě musí zvednout, kůži upravit atd.

duska1122
autor
25. sep 2009

a co ti tam ti neurolog a ortoped napisali teda ake musim mat zdravotne problemy aby mi to schvalila zdravotna a preplatila operaciu.

soanpe
25. sep 2009

napsali mi, že mám nadměrně zatíženou páteř velkými prsy a doporučují redukční mammoplastiku.
otroped dodal RTG snímky

angyalok
25. sep 2009

soanpe ja som mala take prsia ze som bola rada ze mi to vedia zmensit a nie este vymodelovat zamozrejme ze ma den pred operaciou vykreslili ani som to potom nemohla umyt.
Mne aj teraz vysia prsia nehovorim ze tak ako predtym,ja som osobne bola na inej klinike sa po opytat ze kolko by ma vysla uprava prs aby som mala normalny tvar a zodvihnute a doktor mi povedal ze by ma to vyslo na 50000sk a to iba koli tomu by som musela platit ze ja si ich chcem zmenit.Samozrejme ze ma aj hned vysetril a aj za to som platila 3000sk 😖

duska1122
autor
25. sep 2009

aha, ato ich mate teda maliste ake velke lebo ja ich mam dost ale neviem ci dost na to aby mi to hradila poistovna aj ked chrbat ma bolieva hrozne sem tam ma sekne v krku, v krizoch , plecia ma bolia

angyalok
25. sep 2009

duska chod najprv za obvodnou lekarkou povedz jej svoje problemi a ona Ta najprv posle plastickemu chirurgovi,a potom on ta posle na vseliake vysetrenie aj k ortopedovi
Ja som mala s chrbticou aj take problemi ze boli dni ked som sa nemohla ani z postele vstat
A Ty ked mas naozaj take problemi tak mozno ani nebudes musiet platit ani halier,skus to vsak za opytanie nedas nic.

soanpe
25. sep 2009

angyalok
koukni mi do alba.foto u moře je 2-3m po operaci a to mi brali po 2kg z káždý kozenky 😀

sonya16
13. okt 2009

Aj ja sa na to dávam, už ma to nebaví. Dve detičky už mám, nekojím, takže dúfam, že začiatkom roka sa mi podarí dohovoriť nejaký termín. Ja by som to chcela v KE v starej nemocnici. Teraz v pondelok idem k ortópedovi, aby mi dal nejaké odobrenie - správu a potom už "len" poisťovňa. Potom dám vedieť 😉

cvikla969
25. jan 2010

ahojte.bola by som rada keby niekto prispel svojimi skusenostami.zvazuje aj ja,lebo velkost mojich prs pred tehotenstvom bola Ea teraz je to o niekolko cisel viac.fakt mi to poistovna moze uhradit?
dakujem

angyalok
25. jan 2010

cvikla969 ked mas koli tomu zdravotne problemi tak Ti to poistovna preplati 😉

cvikla969
26. jan 2010

som strasny posero a bojim sa aj ihly,porod som zvladla len preto ze som musela ale toto uz asi dlho nebudem zvladat ani s malim sa nechcem fotit aj tam vyzeram ako prisera.uz len doriesit ci teraz alebo to budem trpet este kym nebudem mat druhe 😔