Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

pusinka2101
19. okt 2011

ja to asi predsa len asi risknem lebo deti nechcem mat tak este 5 rokov a trpiet na chrbticu asi nebudem.....a napises mi prosim aj meno doktora ak by si ho mala ktori to to robil klavesnica???dakujem

janette4
20. okt 2011

@klavesnica ,
@vendulka15 ja som tiež kojila veľmi málo.keď sa mi pri prvom konečne rozbehlo kojenie.sestrička mi povedala: "užite si to,kým to tak je,lebo dlho to trvať nebude", tak asi na tom niečo pravdy je,že veľké prsia majú veľa tukového tkaniva a málo mlieka.Ja som pred deťmi mala DD-E,teraz mám 85G.po každom mi ostali o 1číslo väčšie,keď aj schudnem,schudnem všade,len nie v prsiach. 😒

@pusinka2101 ja idem k primárovi dr.Košťálovi

klavesnica
20. okt 2011

robil ma doc Fedeles preednosta kliniky na Ruzinovskej.ani neviem ako som sa k nemu dostala ale mozen odporucit velmi prijemny pan.Dnes som po operacii 3 tyzdne a citim sa skvele chcela by som sa od 1 dat vypisat do prace 😀 😀 😀

klavesnica
20. okt 2011

@janette4 u mna to boloi to iste.ked schudnem tak nie v prsia ale ked mi idu kilecka hore tak som to citila na prsiach 😝

pusinka2101
23. okt 2011

dakujem babenky tak ked sa zotavym s tejto operacie idem hned na prsia 🙂 kym nemam robotu tak si to povybavujem 🙂 a aj mam kojit tak budem a ak nemam tak sa stym niako zmierim 🙂

janette4
23. okt 2011

@pusinka2101 a nebojíš sa ísť na 2operácie po sebe? ja by som mala ísť ešte s pruhom,čo mi ostal po tehotenstve,ale to asi až tak o rok.

pusinka2101
24. okt 2011

toto bola taka mensia plastika takze nic vazne a kym si to vybavim toto budem mat zahojene 🙂 dufam ze to bude ale niekedy este pred leto lebo neviem si predstavit ze by som mala ist cez leto na zmensenie prsnokov a mat mesiac stale tu podprdu 🙂)

janette4
24. okt 2011

@pusinka2101 na operácie je najlepšie ísť na jar a na jeseň,vtedy sa najlepšie hoja rany.obzvlášť v jeseni

pusinka2101
25. okt 2011

no dufam ze mi to daju tak na jar 🙂 alebo este tak januar by mi vyhovoval uvidime 🙂 stvrtok idem vybavovat 🙂

klavesnica
27. okt 2011

@pusinka2101 ahoj co si vybavila

sonya16
25. nov 2011

žije to tu????

janette4
25. nov 2011

@sonya16 žije.každá sa tešíme na operácie 😀 😀 😀

sonya16
27. nov 2011

tak potom prečo nikto nepíše ako dopadol, alebo čo ho ešte čaká? 🙂

sonya16
27. nov 2011

A ešte by som sa chcela spýtať tých, ktoré to už podstúpili, koľko trvala hospitalizácia, lebo toto asi pre mňa bude muka, ja neznášam nemocnice, najradšej by som podpísala reverz a šla domov, dá sa to? 😎

janette4
27. nov 2011

@sonya16 v NR je nejaká nemocnica jednodňovej chirurgie,kamarátka tam ide vo februári na zmenšenie

lauraa
28. nov 2011

@janette4 ale na jednodnovej snad nebudu zmensovat prsia,alebo? moja svagrina si nechala zmensit prsia minuly rok a bola cez tyzden hospitalizovana a 6tyzdnov nechodila do prace.....
@sonya16 ja by som si rozmyslale ist domov , predsa je to zasah do tela, v nemocnici ti daju aspon infuziu od bolestia a doma co?myslim ze tych par dni vydrzis 😉

vojtisek2007
28. nov 2011

@sonya16 ahoj, kamarádka byla na zmenšení prsou minulý týden - stálo jí to 29.000 - ač to měla ze zdravotních důvodů, revizní to prostě smetl ze stolu....Hospitalizovaná byla jeden den, ráno nástup, 14.00 operace, druhý den ráno jí propustili, pak 2x jela na převaz a teď už nic, je doma, po 5dnech se mohla osprchovat, pořád jí to hodně bolí, nemůže ještě třeba ani tlačit kočárek...ale to je v ČR....jak v SR netuším

janette4
28. nov 2011

@lauraa prečo nie?je to plánovaná operácia tak ako všetky ostatné.v tej NR je aj jedna súkromná klinika,kde si tiež iba dva dni aj s cestou.V deň operácie prídeš skoro ráno,spravia ti operáciu,do druhého dňa ťa sledujú a na druhý deň,pokiaľ si v poriadku,ideš domov.
ja idem začiatkom marca do BA a budem tam asi 5dni.

@klavesnica a ty ako?prsia už nebolia?už nosíš aj normálnu podprsenku?dúfam,že si si už kúpila aj nejaký krásny kúsok na seba,kde vyniknú tvoje krásne "miniprsia" 😀

sonya16
28. nov 2011

Ja to mám schválené od poisťovne, som aj bola za revíznym, ten mi pozrel do pc a že hej, že mám celú hospitalizáciu hradenú. Ja si to predstavujem tak, že dva-tri dni v nemocnici vydržím, týždeň doma a môžem ísť pracovať. Pracujem v administratíve, takže také sedenie za pc mi hádam neublíži 😉 A čo sa dnes robí v zdravotníctve, tak asi ani dlho hospitalizovaní nebudeme 😀
Ešte chcem dodať, že dnes som sa chcela objednať, ale bolo mi oznámené, že vzhľadom k situácii aká je, nemal by ma kto uspať, tak nech si skúsim zavolať o týždeň, že čo a ako............paráda 😠

janette4
28. nov 2011

@sonya16 presne toto som hovorila minule.termín mám síce začiatkom marca,ale pri takej situácii,aká je,by som sa nečudovala,keby to presunuli aj na jeseň 😝 a akú máš poisťovňu?aj sa dlhšie liečiš u ortopéda alebo neurologa?

klavesnica
30. nov 2011

@janette4 Ahoj mas pravdu uz som bola na nakupoch a je to super ked si mozes kupit mensiu podprdua aj mas cacsi vyber .Som unesena :}Prsia ma nebolia len chodim kazdy druhy tyzden do Blavi na kontrolu.Po 7 tyzdnoch uz mozem robit vsetko.A hlavne aj manzel si uz zvykol:}

adriana1980
1. dec 2011

Ahojte.Tak ja som bola na zmenšení prsníkov 31.10.2011 a dopadlo to nad moje očakávania.Operoval ma pan primár Košťál v Ružinove.Mala som velkosť 85H a teraz mám 85B-C.Bolo to bezbolestné,sprchovať som sa mohla už po 3 týždnoch.Platila som si to sama a to iba 850 eur,čo je oproti iným klinikám polovica.Teraz mám mesiac po a už môžem spať aj na boku a pohybovo som bez obmedzení.Už sa teším na vianoce,ako pôjdem vymetať obchody so spodnou bieliznou 😀

janette4
2. dec 2011

@adriana1980 supeeer.ja idem tiež ku KOšťálovi.a prečo si si to platila sama?nedalo sa ti to zo zdravotných dôvodov?ved keď odoberajú viac ako 500g z každého,už je to indikované

adriana1980
2. dec 2011

Mne povedal,že musím byť dlhodobo liečená na chrbticu a to som ja nebola.Keď som mala zhánať nejakého známeho ortopéda,tak som si to radšej zaplatila.Ale výsledok stojí za to.Mám ich krásne pevné,ako 13-ročná.Máš sa na čo tešiť

janette4
25. jan 2012

Baby,čo ste boli v Ružinove,anesteziologické vyšetrenie vám robili tam?lebo na tom lístku,čo mi dali na predoperačné,tam napísané nie je.tak teraz neviem,či si to mám dať spraviť u nás,alebo mi to spravia oni v tú nedelu,keď tam prídem

adriana1980
25. jan 2012

@janette4 Ahoj.Keď prídeš v nedelu,najprv Ťa Košťál pokreslí(potom sa už od pása hore nesmieš sprchovať).On má okolo 10.00 ambulanciu a keď urobí preväzy,tak sa Ti bude venovať.Poobede Ťa pošlú do hlavnej budovy na anesteziologické vyšetrenie.Potom sa už môžeš len tešiť. 🙂 .Zober si so sebou do nemocnice aj obyčajnú bavlnenú podprdu bez kostíc,košík C.Keď ti dajú dole obväzy,nasadia ti tú.Kúp si radšej dve,aby si mala na striedačku.Držím palce,aby ti to dopadlo dobre,ako mne.Úplne sa mi zmenilo sebavedomie.Kedy máš termín?

janette4
25. jan 2012

@adriana1980 ahoj.idem 4.3.ďakujem za odpoveď. 🙂 a tú podprsenku nemusím mať aj tú špeciálnu,kompresívnu,či ako sa jej hovorí? lebo niektoré baby tu písali,že museli nosiť tú,buď mali svoju,alebo si kúpili od nich.Bavlnenú podprdu už mám kúpenú.nevedela som sa dočkať,tak pre istotu pôjdem kúpiť ešte jednu.teraz nosíš akú?tiež C,alebo ich máš menšie,keď odpuchli? Som sa zasmiala,keď som bola v obchode,pýtala G,nejakú obyčajnú,čo mi vydrží do marca,lebo mám už len jednu a už dochádza a potom som si vypýtala C.Predavačka,či to pre maminu,reku,nie pre mňa.ostala zarazene na mňa pozerať,že: "G a C je dosť veľký rozdiel", ja že "áno,to veru je" a začala som sa smiať.pochopila 😀

adriana1980
25. jan 2012

@janette4 Ahoj.Ja som prešle z H na C ,ale už ma podprda nevyjde na 40 eur.Stačí ti obyčajná bavlnená,oni tam žiadne nepredávajú a Košťál povedal,že taká stačí a aj stačila.Tie kompresívne sú asi iba reklama.Keď si kúpiš športovú,tak Ti bude tiež dobre držať prsia a prvé týždne v nej budeš mať ešte gázy,kým ti nevyberie všetky štichy.Potom ti bude dobrá na zumbu 🙂 .Už sa nemusím báť ,že ma prsia prefackajú 🙂 .Prsia som nemala moc napuchnuté,takže číslo sa mi nezmenilo,stále mám C.Akurát sa trošku usadili a vyzerajú prirodzenejšie.

janette4
25. jan 2012

@adriana1980 keď spomínaš zumbu,po akej dobe môžem cvičiť?som na nej závislá 😀

adriana1980
25. jan 2012

Keď nemáš komplikácie,tak môžeš cvičiť 6 týždnov po operácii.