Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

ruzi27
27. feb 2012

Dobrý deň kočky neviem či mi niekto odpovie čítala som Vaše príspevky tiež mám taký problém ako vy ale ja mám troška menšie prsia a je to moja dlhoročná mora mám výšku 153cm 61kg a prsia 80D a chcela som sa opýtať či by mi tiež preplatila operáciu poisťovňa mám tiež bolesti medzi lopatkami ťaha sa to až do krku len ja stým nechodím k ortopédovi keď chcem to mať preplatene musím ísť zopárkrát sa sťažovať k nemu alebo stačí ísť raz a narovinu povedať čo chcem?

janette4
27. feb 2012

@ruzi27 asi záleží od poisťovne.hlavné je doporučenie od ortopeda a vyjadrenie plastického chirurga.aby to bolo indikované aj z ich hľadiska (resp.aby bola poisťovňa spokojná),musia ti odobrať min.500g z každého prsníka.osobne by som ortopédovi išla na viackrát,aby v záznamoch videli,že máš bolesti a riešiš ich.ja som bola 3krát,snáď im to bude stačiť.

adriana1980
27. feb 2012

@janette4 Ahoj.Už sa ti to kráti.Začínaš sa aj trošku báť?Ja som mala pred operáciou tep 100 a nemohla som sa ukludniť.Držím Ti palce,nech to dobre dopadne a myslím na Teba.Potom daj vedieť. 😉

ruzi27
28. feb 2012

A tebe preplatila poisťovňa celý zákrok?Či to potom budeš vedieť keď budeš po operácii či ti preplatia? A ešte koľko stojí vlastne zákrok?Ja som si našla na nete že v poprade stojí 763eur to je moja najblisia poliklinika kde to robia pri mojom bydlisku a neviem čo je všetko v tom sa mi zdá že je tom málo keď v bratislave stojí 1600 eur.

janette4
28. feb 2012

@ruzi27 ja som ešte nebola,nastupujem teraz v nedeľu 4.3.,v pondelok by ma mali robiť.Ak ti mám pravdu povedať,netuším,či mi to zaplatia,lebo chirurg mi nedával žiadne vyjadrenie pre poisťovňu na schválenie,len mi povedal,aby som si doniesla aj odporúčanie od ortopeda.takže predpokladám,že po operácii to spraví nejako tak,aby to zaplatili.dúfam 😒 Ale viem,že väčšinou to robia tak,že idú k ortopédovi pre doporučenie,potom k plastikovi,ten musí dať nejaké vyjadrenie a to sa spolu posiela do poisťovne revíznemu lekárovi na schválenie.Inak tie bolesti mám ako ty,tiež mi to striela spod lopatky do krku a mne aj do krížov,keďže mám problémy s plotničkou.
A neviem,kde si pozerala cenníky,ale BA v Ružinove to stojí 853€,takže to nie je taká hrozná cena v podstate.tých 1600€ bolo asi v nejakej súkromnej klinike,nie?

@adriana1980 veru kráti,ešte sa nebojím,len sa hrozne teším.ja som ešte nikdy na žiadnej operácii nebola,takže neviem,do čoho idem,tak je to asi aj dobre.to je ako s prvým pôrodom,tiež nevieš,do čoho ideš - sladká nevedomosť 😀 😀 😀 možno ma to chytí tam tá nervozita,rátam,že v nedeľu ani spať nebudem.Ešte som sa ťa chcela spýtať,ako je to tam so stravou?stačilo ti alebo si odbiehala aj do bufetu? 😀 a kedy si sa mohla,resp.na koľký deň asi tak,sprchovať celá?a posledná otázka,koľkokrát sa ide na kontrolu?-aby som vedela,aká diaľničná známka sa mi najviac oplatí.Som otravná viem,ale ďakujem 😉

adriana1980
28. feb 2012

@janette4 Ahoj.Nie si otravná.Teším sa s tebou.Sprchoť sa môžeš 3 týždne po operácii.Dovtedy som sa hore umývala s uteráčikom namočeným vo vode s penou do kúpela(chrbátik mal na starosti manžel).Na kontroly som chodila 2 mesiace a strava sa mi zdala oproti Trnavskej nemocnici super.Celkom sa to dalo jesť,ale zober si so sebou aj niečo malé pod zub.V nedelu ti dajú ešte aj večeru.Pa a potom napíš 😵

ruzi27
28. feb 2012

@janette4 ja som myslela že sa to platí dopredu pozerala som to na estethicon.sk asi to bola súkromná klinika tiež ti držím palce potom napíš ake to bolo a bude 😕

janette4
28. feb 2012

@adriana1980 a koľkokrát sa tam asi tak ide?kokso,to preveziem majland 😝

adriana1980
28. feb 2012

Ja som chodievala na vlaku z TT a bolo to úplne v pohode.Zo zastávky Ba Vinohrady Ti ide priamo električka pred nemocnicu a späť tak isto.Ty by si mohla tak isto chodiť z nového mesta a ušetríš.Ja som bola na kontrole 4 alebo 5 krát,už ani neviem.Ale takto sa mi to zdalo najvýhodnejšie a zároveň som nemusela riešiť zápchy v Ba.

janette4
29. feb 2012

@adriana1980 jáááj moja,ja som nikdy v BA nebola inak ako autom,aj to som mala odvoz,lebo ja nešoférujem.okrem toho budem so sebou brávať aj deti,lebo mi nemá kto varovať,takže to by sme nezvládali. 😒 no nejako to poriešime.

adriana1980
29. feb 2012

@janette4 Tak to budeš mať s tými deťmi veselé.Ja som tam čakávala aj 3 hodiny,kým odoperoval.Nahlásiť sa musíš medzi jednou a druhou hodinou a potom čakáš kým zoperuje.Je to niekedy aj do štvrtej 😒

janette4
29. feb 2012

@adriana1980 no to som tam už zažila,keď som tam bola prvýkrát,prišla som pred druhou a bral ma 16.50,boli sme len so starším,ale veru bolo to veselé.keby sa dalo objednať na hodinu za poplatok,bolo by to super. 😒

tacianka
2. mar 2012

ahojte baby.. aj ja by som si chcela dat zmensit prsia.. problem je ten ze som este nerodila a deti urcite chcem, ale este nevieme, ze kedy.. je to dilema ci ist do toho pred alebo po.. ja by som isla pred, ved pekne prsia chcem mat aj pred detmi aj po detoch 😝 a inak baby ako ste sa dopracovali do tej BA?? to ste si najprv obvolali, či môžte prísť na konzultáciu??? som tiež z TT

janette4
2. mar 2012

@tacianka pred deťmi ti to asi ani nespravia si myslím,lebo keď som tam bola prvýkrát,hneď sa ma pýtal,koľko mám detí a či už neplánujem.v tehotenstve a po pôrode sa ti prsia tak či tak zväčšia,takže by to bola zbytočná operácia.a normálne,zavolala som si,objednala sa na konzultáciu a išla.

tacianka
2. mar 2012

@janette4 to mi je jasne, ze sa mi v tehotenstve a pri kojeni prsia zvacsia, ale zase som rozmyslala tak, ze by som si dala take kosiky B az C a snad sa mi v tehotenstve nezvacsia na G co mam teraz.. ja by som tak velmi chcela :( vnimam to ako komplex, nic poriadne co sa mi paci si nemozem kupit... aj ked schudnem stale vyzeram byt tucna lebo mam proste velke prsia.. a o kupovani podprseniek a plaviek ani nehovorim..ale to tu asi poznate :( chcela by som vediet ci si nejaka baba dala zmensit pred porodom a ked mala potom dietatko ze co to urobilo..

janette4
2. mar 2012

@tacianka joj o komplexoch mi hovor,od 11tich nosím podprsenku,takže o tvojich pocitoch viem tiež dosť veľa.nakupovanie spodného prádla je horor,hlavne pre peňaženku,pekné tričká,šaty,topy...beznádejné. 😝
Ťažko povedať,o koľko sa ti zväčšia.mne po každom dieťati ostali o číslo väčšie,pred 7rokmi som mala 75E,teraz mám 85G 😝 ale poznám pani,ktorá mala pred deťmi nejaké Cka,po poslednom pôrode jej nejako zblbli hormóny a teraz má také obrovské,že jej hádam ani abeceda nestačí 😝 Moje G-ka sú proti nej len myšacie uši. 😝

tacianka
3. mar 2012

@janette4 no o tych šatočkách a topoch ani nehovorim.. nic strihnute pod prsiami to je strasne..som normalne rada, ze nie som sama :D nechapem baby ako si mozu davat silkony, ja by som najradsej bola plocha ako doska 😀 ach tusim si idem rychlo urobit deticky a pojdem na to..nebudem to teda riskovat pred porodom, aby som potom nebola nestastna raz tolko.. uz ked som tolke roky vydrzala, vydrzim este dalsich par.. drzim ti palceky zajtra, nech vsetko dobre dopadne, potom sem napis ako si dopadla 😉 papa

zuzana06
6. mar 2012

chcela by som sa spytat, ked si to platite cele sama, tak chapem spravne, ze idem rovno na kliniku a tam sa objednam na konzultaciu? nepotrebujem nic, ziadne odporucania a vysetrenia?

adriana1980
6. mar 2012

@zuzana06 Ahoj.Vtedy žiadne odporúčania nepotrebuješ.Ja som sa najprv s tým doktorom dohodla po telefone na stretnutí a potom mi dal termín.V Ružinove som čakala vyše pol roka.

zuzana06
6. mar 2012

takze ta cakacia doba je asi rovnaka, ci platis alebo nie 😒 , takze to by som si mohla skusit vybavit aj cez poistovnu 😉 , neviem sa rozhodnut, zmensenie chcem, ale nechce sa mi u ziadneho doktora vysvetlovat, ze chcem od neho iba odporucanie, po 3 porode mi zostali prsia kazde inej velkosti a dost mi to vadi

adriana1980
6. mar 2012

Mne keď povedal,že ma to bude stáť 850 eur,tak som sa na celých doktorov vybodla a zaplatila som si to sama.Už som počula vela hororových scenárov,jak sa to vybavuje.A ani mne sa nechcelo behat po ortopedoch a vysvetlovat im,že mám naozaj velke prsia a vadí mi to.Moja všeobecná ma od toho odhovárala.Ja asi viem ,prečo to chcem.Ale počula som,že pokial máš medzi nimi velký rozdiel vo velkosti,tak ti stačí papier od psychologa.

ruzi27
6. mar 2012

@zuzana06 ahoj máš aj nejaké bolesti chrbtice?Ja tiež by som si chcela vybaviť to cez poisťovňu ale počula som,že musia ti odobrať najmenej 500g z prsníkov neviem akej veľkosti máš prsníky ale mne povedali,že to mi asi nepreplatí poisťovňa lebo mám malé prsia mám číslo 80D ale mám aj troška bolesti medzi lopatkami ale nechodím stým nikam.Ževraj malé prsia dám im nosiť takú záťaž a by som videla potom či by to nepreplatili a najme tú hroznú dilemu z nakupovania tričiek ja som dosť aj mala takže mám problém si niečo kúpiť aj tak.Musím kupovať väčšie čísla a tým pádom je mi rukáv dlhý otras a neuveriteľná dilema z toho. ☹ 😢

zuzana06
6. mar 2012

@ruzi27 ja som velkostou na tom asi ako ty, teda z polovice a z polovice 80E a bolesti chrbta, tak to uz ani neregistrujem, keby som rano vstavala s tym, ze ma neboli chrbat, asi by som si myslela, ze som v raji🙂)
a nieco pekne si kupit, tak to poznam tiez, ked nechcem vyzerat ako Pamela Anderson, tak to tiez riesim vacsimi velkostami
adriana1980 a za konzultacie si uz nic neplatila? to bolo vsetko v tej cene?

ruzi27
6. mar 2012

@adriana1980
tiež sa ťa chcem opýtať to si mala všetko za tých 850 eur aj konzultácie aj anestézu?Lebo ja na jednej stranke som sa pýtala lekára koľko stojí u nich taká operácia a oni mi opísali že stojí 830 eur a k tomu celková anestéza 270 eur a to bolo asi v Košiciach.Nemá niekto skúsenosti v Košiciach z nejakou klinikou?

ruzi27
6. mar 2012

ešte som sa chcela opýtať či sa platí dopredu za operáciu alebo až potom keď zoperuju a či sa dá niekde aj na splátky? 😕 😨

adriana1980
6. mar 2012

@ruzi27 ahoj.Na splátky neviem,ja som bola v Ružinove u Košťála a platila som až na nejakej 3. alebo 4.kontrole.Za konzultáciu som neplatila.Čo sa týka ostatného,sám sa mi ponúkol,že mi to dá cez poisťovnu.Akurát som platila ešte predoperačné u svojej doktorkya to ma vyšlo cez 60eur,ale keď doktorka chce,môže to dať cez preventívku.Keď som ja zisťovala,čo to stojí v iných nemocniciach,tak mi hadzali sumy okolo 1800 eur.Lebo k cene operácie si musíš prirátať anestézu,aj hospitalizáciu.A ked si dávajú platiť etše aj konzultácie 😒 .Preto som isla do BA.Za 850 so všetkým ma to stálo iba tam

ruzi27
6. mar 2012

@adriana1980 Ahoj tak ja som od Spišskej Novej Vsi tak ja to mám ďaleko do Bratislavy tak mám asi smolu ☹ 😢
tak dík za odpovede

adriana1980
6. mar 2012

@ruzi27 No,to je dosť ďaleko.Keď nemáš až tak velké prsia,aby ti dal odporúčanie ortopéd,skús ,či by ti nedal psycholog.Ževraj aj on môže dať odporúčanie.Zahraj nanho depku a hotovo 😉

ruzi27
7. mar 2012

@adriana1980 no keby som sa vedela pretvarovať neviem či by som to dokázala mám depku z toho ale zatiaľ mi ešte nešiblo 😅 😀 .Ale asi nepreplatia celú operáciu ale iba nejaké percento keby to išlo cez psychologa.To treba ísť k psychologovy alebo k psychiatrovi?

zuzana06
7. mar 2012

@adriana1980 takze ty si to mala nakoniec cez poistovnu? alebo operaciu nie a tie vysetrenia ano? a to si isla priamo za nim? robi tie operacie iba on, alebo to bola nahoda, ze si sa dostala k nemu? prepac, mozno mam vela otazok, no uz som sa pevne rozhodla,ze tu operaciu chcem a o dva tyzdne mam narodky, tak som povedala mm, ze nic ine nechcem iba tuto operaciu, takze sa do toho vrhnem a ked hovoris, ze je ten lekar dobry, tak chcem vediet vsetko. fakt nechapem niekoho ako si moze dat zvacsit prsia na D ci E, ci nebodaj vacsie !!!