Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

lauraa
22. júl 2010

@spiranta moja svagrina sa chysta na plastiku do BA v septembri, uz ma termin, plati je to poistovna lebo ma zdravotne problemy....mozem ti potom napisat nejake info.....

spiranta
22. júl 2010

@lauraa
jasne daj potom vediet 😉

marianka79
23. júl 2010

hm škoda že poistovna neprepláca zvačšenie prsníkov to by som prijala 😝 😒 mat také 2-3ojky ☹

spiranta
23. júl 2010

@marianka79
ale da sa na to v pohode nasetrit nie je to az tak vela 🙂 za rok sa to da 🙂

spiranta
23. júl 2010

Budte rady kocky ze mate male a nemate s tym zdravotne problemy. Prave som riad umyvala a chrbat mam uplne v tahu 😠 au.....a ja mam este k tomu lavy prsik vacsi ako pravy a hadajte , ktora strana chrbta ma viac boli.. 😖 😖 😖

dara9402
23. júl 2010

Ahojte kocky, takze osobna skusenost, zatial mam este stale svoje obrie stado tam kde ho mam, poradim vsetkym ktore sa na to chcu dat v prvom rade treba najst tip top plastika najlepsie v statnej nemocnici ( je to tam radovo skoro o polovicu lacnejsie ako na sukromnych klinikach ) dalsia vec vsetky ktore mate problemy s chrbticou a bolo by potrebne stadicko zredukovat aspon o dve cisla ziadajte si aby ste to mali zdravotne indikovane ( mne osobne budu odoberat 1000g na jednu stranu tj 2 kila dohromady ) v pripade ze budete mat odporucanie od lekara ci ortoped neurolog alebo aj psychiater 🙂 ( ja som povedala ze pokojne k nemu zajdem ze mam z nich sialeny komplex 😀 ) asi 3/4 ceny zakroku vam zatiahne poistovna a posledna vec vsetky ktore to chcete takto riesit a este ste nezacali radim, pokial nie ste vo vseobecnej poistovni tak si pockajte do januara a prepoistite sa ja som v dovere a cakam na svalenie uz od januara tochto roku a este stale je predomnou 27 ziadosti na schvalenie, je to beh na dlhe trate ale v kazdom pripade sa oplati.

ja okrem toho ze snad este tento rok mi zmensia kozenky ( jak som im pekne povedala a pritom velkost je 90F ) tak sa nabuduci rok v marci chystam na kompletnu abdomioplastiku co je celkova rekonstrukcia brusnej dutiny ale tu si budem musiet zatiahnut uz sama v ke na rastislavke to je asi 870 euri.

a veeeelmi sa na to tesiiiiiiiim
takze drzim prstiky vsetkym zmensovackam 😉

jasmine2341990
10. sep 2010

Ahojte baby,ja som takuto operaciu podstupila a som velmi spokojna 🙂 prave teraz som pol roka po operacii a s prsiami nemam ziadny problem.co sa tyka citlivosti je to vsetko v poriadku aj jazvy su celkom pekne ( coo je sice relativne,ale po kazdom zakroku jazvy ostanu s cim som aj ratala 🙂 ) Ak by mal niekto nejake otazky,kludne sa pytajte..
Drzim vam vsetkym palce a hlavne zelam vela odhodlania !! 😉

bianka...
10. sep 2010

ahoj jasmine,prosim ta vies sa mi ozvat na IP postu 🙂

ypsinkova
10. sep 2010

ja by som skôr chcela väčšie,no možno po tehotenstve sa zväčšia,môžte byť rady,že máte také aké máte,pokiaľ nemáte nejaké vážnejšie zdravotné problémy tak nevidím dôvod,prečo by ste mali podstupovať takéto operácie 😒

krpec01
7. dec 2010

Ahojteee =))) mam pred operaciou a rada by som vedela o tom zakroku od niekoho kto to uz podstupil =))) co sa deje pred a po operacii ako to vlastne prebieha atd .. Dakujem

janette4
29. apr 2011

ahojte.
tak aj ja sa pridávam do klubu "kozatých".kedysi som mala 75DD,po každom dieťati mi ostali väčšie,momentálne mám 95F.Chrbtica v ťahu,plotnička v ťahu,bolesti jak sviňa,nemôžem ležať na chrbáte,lebo prsia ma dusia,ani na bruchu,lebo ma to boli. 😝
Prečítala som si celú diskusiu a som stále viac a viac presvedčená,že sa na to chcem dať.ďalšie deti už neplánujem,takže jedna prekážka odstránená.
Písala som aj do poisťovne (dôvera),preplatia mi to,keď to budem mať zo zdravotných dôvodov,potrebujem vyjadrenie ortopeda,ct, a rtg.liečim sa s chrbticou na neurologii,tak hádam by to šlo vybaviť.
Chcela by som sa spýtať,či sa tu nenájde niekto,kto tento zákrok v poslednej dobe podstúpil,kde a koľko to stálo.takisto,či tú špeciálnu podprsenku si musím sama kúpiť a koľko asi stojí.

klavesnica
23. júl 2011

Ahojte baby. chcela by som sa tiez dozvediet nieco o operacii prsnikov . Mna budu operovat koncom septembra a uz sa celkom tesim . Mam zdravotne problemi.Schvalili mi to hned len som mala potvrdenie od ortopeda.

klavesnica
23. júl 2011

@krpec01

Ahoj volam sa Ingrid a teraz som si precitala tvoj prispevok. Prosim ta ty uz mas po tom mohla by si mi napisat ako to prebiehalo {ta operacia}.Mna to caka v septembri aj sa tesim aj mam strach.DakujemMoj mail Inusa78@azet.sk

janette4
23. júl 2011

@klavesnica ahoj.ja by som mala ísť začiatkom oktobra,ale ešte som si nepodávala,budúci týždeň idem ešte ortopedovi,neurologička mi odmietla dať vyjadrenie,lebo som sa u nej liečila s krížami a nie hrudnou chrbticou 😝 a čakám,kedy mi plastik pošle papiere pre poisťovňu.chcem sa spýtať,kde ťa budú operovať,čo ti ortoped napísal do toho vyjadrenia,či sa sa pred tým uňho aj liečila,akú máš poisťovňu a koľko trvalo,kým ti to schválili.?a ešte preplatia ti celý zákrok?lebo na tlačive,ktoré mi dali na pobočke bolo,že 80%.Ďakujem.

klavesnica
24. júl 2011

Ahoj.Nemala som stym neaky problem.Myslela som si ze to bude trvat dlhsie.Bola som na preventivke u svojho gynekologa a ten mi to navrhol ze mam ist o ortopedovi.Predtym som sa neliecila a hned mu vypisal papiere do Bratislavi na plasticku chirurgiu v Ruzinove zo zdravotnych dvovodov ,lebo chrtica sa mi zacala tvorit do C.Tam ma prijal primar a hned mi dali datum operacie.Poistovnu mam zdravotnu.A este som to vybavovala v maji a maju ze vraj toho vela.Dufam ze ti vsetko vide

janette4
28. júl 2011

@klavesnica ortoped ti vypísal nejaké špeciálne tlačivo? a do BA si sa k primárovi najprv objednala alebo si išla len tak na "blink" ?

klavesnica
30. júl 2011

ortoped mi napisal len ,ze mam zdravotne problemi.Inak mam chronicke bolesti krcnej chrbtice,casto mam migreny a bolievaju ma ramena.Stymto ma poslal do Bratislavi,tam som si najskor yavolala a povedali mi ye prahliadky na prijem robia iba v stredu od13.00 hod a asi 2hod.tak som tam isla a podla odporucenia ma hned objednali.Dali mi papiere co si mam dat vysetrit teda predoperacne vysetrenie.Chcela som to riesit este skor ,lebo som si myslela ze este bodeme met deti,ale sme sa z manzelom dohodli ze jedno nam staci.

janette4
12. aug 2011

@klavesnica tak ortoped mi dal papier,žeoperácia by bola indikovaná a aj alergolog .v týždni som to posiela do Dôvery,tak som zvedavá,ako dopadnem.Ja som totiž objednaná na súkromnej klinike,takže asi budem sklamaná.ale nevadí, keď tak po Novom roku skúsim zas,v BA,tam by som chcela ísť k primárovi Koštialovi.A ty ideš k nemu?kedy máš termín operácie?budem zvedavá na referencie.
ja som chcela tiež už podstatne skôr,ale hovorila som,že až po deťoch.Konečne je to aktuálne 😀

evaviki
12. aug 2011

@janette4 nie nahodou Košťál? 🙂 ak ano, tak mozem doporucit, neuveritelne dobry chirurg..

janette4
12. aug 2011

@evaviki áno,Košťál.Keď som sa popytovala a zisťovala,boli mi odporúčený dvaja:Košťál z BA a Mládek z Nitry,tomu by som mala ísť,ak mi poisťovňa schváli 80% spoluúčasť. Obidvaja sú vraj špičky v tomto obore.

evaviki
12. aug 2011

@janette4 toho z Nitry nepoznam.. Kostala poznam len preto, ze tam dakedy robil moj otec.. a teda niektore vykony boli fakt zazrak.. Ja som u neho bola raz na konzultacii, musim uznat, ze ma prekrasne modre oci 😀

janette4
12. aug 2011

@evaviki 😀 😀 😀

klavesnica
13. aug 2011

Ahoj .Operaciu mam naplanovamu na 29.9,ale sa mam hlasit o den skor.Operovat ma bude primar Fedeles ,je to vraj dobry odboérnik tak uvidim.Daj vediet ako dopadnes s tou poistovnou.Ja sa uz neviem dockat kedy ma budu robit ,ale aj mam troisku strach. 😀

janette4
28. sep 2011

@klavesnica zajtra ťa čaká veľký deň.Prajem ti,nech ti to dobre dopadne a nech si s výsledkom spokojná.samozrejme teším sa na tvoje refenrencie a zážitky a výsledok 🙂 🙂 🙂
Ja som dnes bola u dr.Košťála.Veľmi príjemný doktor.Mala som z neho dobrý pocit,aj sme sa zasmiali 😀 Dal mi termín na 26.2.Akurát som z neho trochu nechápala,lebo si vôbec nezobral doporučenie od ortopeda a povedal,že aj tak mi to poisťovňa nepreplatí,lebo mám najhoršiu poisťovňu 😝 a keď mi začal vysvetľovať predoperačné,tak som ostala naňho kukať a spýtala som sa,či on posiela návrh.on že" žiadny nepošlem,aj tak vám to nepreplatia".reku,ale ja nemám vyše 800€ na to,aby som si to zaplatila sama a keď to poisťovňa neschváli,tak to vzdám.že v poriadku,prídite 26.na príjem.odchádzala som totálne zblbnutá.Ale teším sa,že budúce leto už budem kočka.pýtala som sa,či vezme aspoň polovičku a vraj viac ako polovičku.jupííííí. 😀

klavesnica
5. okt 2011

@janette4 Dakujem mam to konecne za sebou .V nemocnici som bola tzyden ale dalo sa to zvladnut:} 😝 😝 😝 A nerozmyslala si nad zmenou poispovne?Operacie sa vobec nemusis bat ubehlo to rychlo a po operacii som hned behala aj sa mi tam cudovali,ale som bola taka stastna ze to mam za sebou ako male dieta.Mna robil prednosta klin.v Ruzinove a mozem odporucit velmi dobry odbornik a mili clovek.Momentalne nam o 3 kg. menej co je aj velmi citit.

janette4
5. okt 2011

@klavesnica a mala si veľké bolesti? a teraz sa ako cítiš? Aké veľké si mala prsia predtým a aké teraz?

klavesnica
5. okt 2011

@janette4 cITIM SA VELMI DOBRE A SOM HROZNE STASTNA.PRSIA SOM MALA VELKE BOLIEVAL MA CHRBAT A RAMENA.HNED TO JE CITIT,NOSILA SOM PODRSENKU 85F.TERAZ MAM 85B,ALE TO JE TA STAHUJUCA PODPRSENKA CO SOM SI MUSELA KUPIT.LEKAR MI POVEDAL ZE TO BUDE INE CISLOVANIE TAK POTOM BY TO MALO BYT C.TERAZ MUSIM ALE MESIAC S NICIM SA NENATAHOVAT,INAK SA TO VRAJ DA VSETKO DO NORMALU DO 3 MESIACOU.

janette4
5. okt 2011

@klavesnica ja mám teraz tiež 85F,ale aj z tej mi to "kypí".ale väčšiu som už nezohnala,tak sa teším.Nakoniec mi posunul termín na 4.3.,lebo zrovna 2dni po operácii mi vychádzal menzes,tak keby som náhodou dostala skôr,aby to nebol problém.
tú podprsenku si kde zohnala?koľko asi stojí?

klavesnica
6. okt 2011

@janette4 Ahoj tu podrrsenku ti daju po operacii len si zatplatis 45 euro.Ja som tiez mala pred operaciou problem s menzesom ,od strachu mi meskal 7 dni tak som si potom zavolala do Blavy a nasadila som si na oddialenie menzesu tablety,to neprekaza.Drzim palce

janette4
6. okt 2011

@klavesnica a tú podprsenku máš len zapožičanú,či už ti ostáva?