Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

klavesnica
6. okt 2011

@janette4 podprsenka ti zostava a je inak velmi dobra,neskor ju mozem pouzivat namiesto sportovej.Velmi bobre drzi prsia co vsak na zaciatku potrebujes koli stehom.Lekar mi povedal ze v nej mam mesiac aj spavat.Dnes som mala navstevu a pozerali nechapavo na mna ako vizeram 😵 😵 😵 😵 Som konecne stastna 😵 😵

janette4
6. okt 2011

@klavesnica super,že už máš aj pozitívne odozvy.ja neviem,mne kázali doniesť si obyčajnú bavlnenú podprsenku bez kostíc.

klavesnica
7. okt 2011

@janette4 A prosim ta to kto ti kazal? Ved ked nastupis do nemocnice tak podprsenku vobec nepotrebujes,lebo si stiahnuta po operacii obvazmi a potom si zakupis v nemocnici specialnu podprsenku.A vobec ved nevies ake cislo budes potrebovat.Mne lekar povedal ze bavlnenu podprsenku az po mesiaci ,lebo musim byt stiahnuta koli vnutornym stehom aby sa ti nepopraskali.A kde bides operovana

janette4
7. okt 2011

@klavesnica vo fakultnej nemocnici v Ružinove u primára Košťála.Hovorila mi to sestrička,keď mi hovoril,kedy mám prísť na príjem.o sťahovacej podprsenke nepovedali nič,aj keď ja s ňou počítam.Že obvod ten istý,ale číslo ta C 😒

vendulka15
7. okt 2011

ahojte baby, aj ja mám rovnaký problém ako vy, veľké prsia 90F a už mi začína byť malý. Tiež som rozmýšľala nad operáciou, ale nepoznám nikoho kto by mi poradil. Tiež mám bolesti hrudnej chrbtice, ktoré sa mi po pôrode iba zhoršili. Zatiaľ som u ortopéda ešte nebola. Chcela by som sa spýtať aké vyšetrenia pýtala poisťovňa, ja som vo VšZP. Stačilo iba od ortopéda? A ako dlho trvalo kým sa vyjadrila?
Mne môj gynekológ odporučil Dr. Fábryho z Ba, len ho nepoznám, ale ževraj baby ktoré uňho boli na operácii sú veľmi spokojné. Tak ďakujem za odpoveď.

janette4
7. okt 2011

@vendulka15 myslím,že najlepšie by ti vedela momentálne poradiť @klavesnica , operovali ju pred týždňom.mňa to čaká začiatkom marca,ale už teraz sa hrozne teším. Ja mám dôveru a pre nich je najdôležitejšie vyjadrenie ortopéda + sa tam musím aj liečiť s hrudnou chrbticou a vyjadrenie plastika.aby to bolo indikované,musia ti odstrániť min.500g z každého prsníka,čo pri takejto veľkosti prsníkov určite aj bude.

klavesnica
7. okt 2011

ahojte.
@vendulka15 Ja man tiez VsZP.Najskor som bola u gynekologa a ten mi poradil plastiku, vraj mam zbehnut k ortopedovi a ten mi da vyjadrenie.Myslela som ze to bude zlozitejsie,ale nebolo.Dostala som odporucenie do Bratislavi do Ruzinovskej na pasti. a esteticku chirurgiu.Prijal ma doc.Fedeles ktory je tam prednosta a hned mi po konzultacii urcil termin operacie.Objednat som sa bola v maji a operovali ma 29.9.Dievcata bat sa nemusite vsetko prebehlo velmi rychlo a som o 3 kg. lahsia Drzim palce vsetkym kockam ktore sa na tento zakrok odhodlaju 😵 😵 😵 😵 😵

vendulka15
7. okt 2011

Aj ja sa teším aj sa bojím, ja som všetky operácie zvládala dosť ťažko,mala som bolesti a bolo mi zle, tak toho sa obávam. Ale keď si pomyslím že sa zbavím tejto záťaže tak sa veľmi teším 🙂 Dodali ste mi odvahu díky moc, je to dobrý pocit keď viem že som neni sama
@janette4 držím palce a daj nám potom vedieť ako to všetko dopadlo
@klavesnica ešte sa chcem spýtať či si niečo doplácala alebo všetko platila poisťovňa?

klavesnica
8. okt 2011

@vendulka15 Vsetko platila poistovna.Neboj sa je to super pocit a velka ulava 😵 😵 😵

vendulka15
8. okt 2011

@klavesnica Ok ďakujem. A ako sa cítiš teraz? Máš už dole obväzy? A kedy si sa mohla prvý krát osprchovať (myslím prsia)?

klavesnica
8. okt 2011

@vendulka15 Este som si prsia neumyvala ,az po mesiaci myslim.Obvazi mi dali dolu po 6 dnoch a hed mi dali tu spoecialnu podprsenku.ktoru musim stale nosit. s tym umyvanim to musim neako vydrzat.Dva tyzdne po operacii mi budu vyberat stichi,takze to bude taray vo stvrtok.Inak ma nic neboli a citim sa super 😵 😵 😵

pusinka2101
10. okt 2011

ahojte babenky! ako to tu vsetko citam tak som sa pevne rozhodla ze podstupim tento zakrok aj ja.uz dlho nad tym premyslam a som pevne rozhodnuta.a dakujem tebe klavsenica ze si to tu vsetko tak super a uprimne napisala zodpovedala si vsetky moje otazky a ani som sa nepytala vazne dakujem 🙂

klavesnica
11. okt 2011

@pusinka2101 Drzim palce 😵 😵 😵

pusinka2101
11. okt 2011

dakujem este mam ale predsa jednu otazocku ako dlho to vsetko trvalo kym ti to schvalili a kym si tam isla ??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

klavesnica
11. okt 2011

@pusinka2101 Ahoj .V maji som bola na preventivke u gynekologa,odtial som isla hned k ortopedovi.A s odporucenim do Bratislavi.Tam som bola 18.5 a termin mi urcili 29.9.Takze som to vybavila rychlo .Potom daj vediet ako si dopadla inak ku gynekologovi nemusis ist,staci ortoped a tomu povies ze mas zdrav. problemi.Vsetko mi trvalo asi tyzden,a potom uz len cakat.

pusinka2101
13. okt 2011

ahoj ja mam akurat po jednej operacii tak sa musim zotavit ....dakujem ze si mi odpisala ....a este predsa len jedna otazka bolelo to velmi ????lebo co som po tejto operacii tak ma dost vsetko boli ... dakujem 🙂

klavesnica
14. okt 2011

@pusinka2101 vobec ma nic neboli aj som bola na kontrole v Bratislave,vsetko je v poriadku. Neboj ani po zakroku ma nic nebolelo a hned na druhy den som behala 😵

darca001
14. okt 2011

ahojte. Ja som podstúpila operáciu asi necelých 5 rokov naspäť v Banskej Bystrici. Mala som veľ. 85HH. Platila som si vtedy všetko sama. Operáciu nebanujem, Jazvy sú viditeľné ale to mi až tak nevadí.Zmenšili mi prsia na 85D-E. Od tej doby som porodila, nemohla som kojiť. Od operácie som pribrala asi 20kg a teraz mám veľ. 85J. Takže poradím vám, strážte si váhu ak je to možné...

pusinka2101
14. okt 2011

tak super ze ta nic nebolelo to som strasne rada a kolko si bola v nemocnici kolko si tam lezala??? 🙂 🙂 🙂

pusinka2101
14. okt 2011

ahoj ja zase take velke prsia nemam a dakujem za varovanie 🙂 ani si neviem predstavit ze by som mala take velke prsia ale tak co uz verim ti ze to musi byt strasne a teraz mas este vecie ako si mala?a nerozmyslals o dalsej operacii??? a kolko si zaplatila ked si si to hradila sama??

darca001
14. okt 2011

Ahoj, no o ďalšej operácii momentálne nerozmýšlam, skôr by som sa mala zamyslieť schudnúť aspoň niečo. Ani neviem či by mi ďalšiu operáciu schválili, lebo tie jazvy sú veľké.... áno teraz mám o trochu väčšie ako pred operáciou ☹ . No vtedy ma to vyšlo na 25000 SK, ale v tom som mala všetko, lieky, nadštandartnú izbu (tú mi pridelili oni, že keď si platím) a operáciu, vyšetrenia, no komplet. Sestričky boli super... Lekárovi si na meno nespomeniem, ale bol mi odporučený že je najlepší a robí rôzne plastické operácie, aj zložité. Bol aj niekoľkokrát v novinách...

pusinka2101
15. okt 2011

tak to nieje az take strasne ze 25 000 sk cakala som viac....tak drzim palce a daj vediet ak pokrocis 🙂

klavesnica
17. okt 2011

ahoj v nemocnici som bola 7 dni ale bolo to ako v hoteli su 😵 per pristup sestriciek i osetrovatelou.Vsetko sa mi uz krasne hoji a aj chrasticky mi zacali odpadavat ,jazvi su zatial ruzovkaste a mam ich tenke, stehy som nemala ziadne vsetko je vnutorne sitie

kitty88
17. okt 2011

ahojte, uz davnejsie rozmyslam nad zmensenim prsnikov kvoli castym bolestiam chrbtice a s tym suvisia aj problemy s dychanim. deti zatial nemam ani necakam, tak uvazujem, ci by nebolo lepsie podstupit zmensenie az po porode... mate s tym nejake skusenosti, ci je lepsie pred alebo po porode? mam strach hlavne z toho, ze pocas tehotenstva sa mi problemy este zhorsia, ked sa prsia naleju a zvacsia, ale na druhej strane zase keby som si ich dala zmensit teraz, tak ci po porode nebudem na tom rovnako ako teraz...

klavesnica
17. okt 2011

ahoj chcem ti len napisat radsej si pockaj az po porode lebo poznam kocku ktorej sa to vratilo.Bola na zmenseni este nemala deticky a pred nedavnom porodila a prsia ma este vacsie

kitty88
17. okt 2011

@klavesnica dakujem, aj manzel je toho nazoru, tak asi radsej pockam 🙂 aj tak uz chceme zacat pracovat na babatku niekedy na jar snad...

janette4
17. okt 2011

@kitty88 tiež by som počkala, dr.to ani neodporúčajú pred deťmi.keď som sa bola objednávať na operáciu,dr.sa ma prvé pýtal,koľkokrát som rodila a či už neplánujem deti,pretože po zákroku je možnosť dojčenia dosť mizerná.radšej si ešte počkaj a po detičkách si daj zmenšiť.ja som na túto chvíľu čakala 12rokov.

pusinka2101
18. okt 2011

ja tiez este nemam deti a ani zatial nerozmyslam ale chcem si dat zmensit .....mam kamaratku ktora si dala zmensit a mala 17 rokov a nelutovala to 🙂 myslim si ze je to individualne aj to kojenie a tak no ale neviem aj mna to trosku odradza

klavesnica
19. okt 2011

Mas pravdu kazda sme ina.Ked som zostala tehotna mala som kosik D,po porode zasa F a to mi aj zostalo a vobec som nekojila.Teda upresnim kojila ale 2 tyzdne a musela som dokrmovat lebo mlieka som mala malo a prsia velke.Aj ked som schudla prsia mi dolu nesli.

vendulka15
19. okt 2011

Tiež sa pridávam, keď som schudla, z pŕs mi nikdy neubudlo, ale keď som pribrala zväčšili sa aj prsia. Aj keď ich mám veľké malých som dojčila len niečo vyše mesiaca aj to som musela dokrmovať. Môj gynekológ mi po sone prsníkov povedal že mám veľa tukového tkaniva a málo žliaz, no čo už ... Ale ani ja by som asi nešla na operáciu pred deťmi 😖