Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

grettka
22. sep 2009

ja som len pocula o takejto operacii... fakt je lepsie pockat az po dietati, pretoze pocas tehotenstva ako takeho prebiehaju zmeny v prsnikoch, takze radsej pockat...

titkovamiriam
22. sep 2009

kamaratka podstupila takuto operaciu,zo zrdavotnych dovodov.no ostali jej nepekne jazdy a aj po 12 rokoch su desne,a stratila citlivost bradaviek lebo jej ich presivali-no des.uz by na to nesla a dodnes lutuje

katrin21
22. sep 2009

ja mam opacnu skusenost. jedna znama si dala zmensit a je velmi spokojna :🙂 😉 ja by som zas potrebovala skor zväčšiť 😀

titkovamiriam
22. sep 2009

vidis ,ako kto a asi zalezi od lekarov -ja by som si radsej zaplatila ,inak aj to je prevda ze je to 12r.-takze dnes je to asi ine.katrin dam ti z mojich tak dve cisla 😀

katrin21
22. sep 2009

jaaaj, mna by stacilo aj cislo 🙂

bihan
22. sep 2009

Mám kamarátku, ktorá nemá ešte dieťa a nechala si oper. zmenšiť poprsie pred 10r a nikdy to neľutovala, skôr naopak.

Ja čakám ešte na druhé dieťa a pustím sa do toho tiež 😀 Je dobré si vybrať dobrého lekára, ktorý s tým má skúsenosti, počítať s tým, že jazvy sú viditeľné aj rok po operácii a nikdy naozaj nezmiznú, ale ani vplyvom rokov už koža neovísa, lebo je odstránená (minule som videla na pláži takú peknú 50-ničku s dievčenskými prsiami a keď si dala dolu plavky, tak som pochopila, vďaka čomu 😀)
Pooperačné rany sú citlivé asi dva týždne po operácii, nosenie špec. podprsenky je odporúčané myslím počas 2mesiacov a cena na Slovensku je asi 1200€.

bubadlo27
22. sep 2009

ja by som isla hned aj o dve cisla, ale ked nasterim pojdem urcite 😉 uz som sa davno rozhodla, lebo tieto psie usi 😀 ma uz nebavia 😀

duska1122
autor
22. sep 2009

aj ja by som tak o dve ciselka chcela. ani tie jazvy by mi nevadili. len aby som si mohla kupit nieco normalne na seba, aby ma stale nebolel chrbat... inak som pocula ze ked ti to odobry dr tak ti to zdravotna preplati

bibula
22. sep 2009

moja kolegyna si dala zmensit uz daaavno a nikdy nelutovala....

denisocka
22. sep 2009

aj ja by si ddala na Béčka

duska1122
autor
22. sep 2009

to tak byva kazda chce take ako nema.

angyalok
22. sep 2009

Ahoj Duska,ja mam osobne zmensene prsia,musela som postupit operaciu koli zdravotnych problemov,mna operovali cca 7 hodin a odstranily mi z kazdej 3 kg

macka01
22. sep 2009

švagrina si dala zmenšiť aj zo zdrav.dôvodov hadam aj2tretiny jej vzali a je spokojna žiadne zohýzdenie tak pre 3-4 rokmi,len má už odrodene tiež.A hlavne je to praktickejšie aj estetickejšie ako ich nosiť až kdesipri páse,musí to byť riadná oštera 😝

duska1122
autor
22. sep 2009

ahoj angyalok ako sa mas? trva to tak dlho, to som nevedela, a neodhovarali ta ze mas pockat po dietati

denisocka
22. sep 2009

a zo zdr.dovodou to nepreplaca poistovna?

denisocka
22. sep 2009

dôvodov 😎

cessy
22. sep 2009

ale myslim ze zo zdravotnych hrasine poistovna neaku ciastku, nie??? 😕

inka4
22. sep 2009

tak duska ja budem na vedlajšom stole a nech ich potom dr. hned mne primontuju 😀

cessy
22. sep 2009

inka aj ja ti kludne dam...a teraz ked kojim....aj pre dve by bolo 😀

nnikka
22. sep 2009

Ja sa tiez pridava mdo klubu nespravodlivo obdarenych.... 😀 😀 😀 chcem pockat az budem mat odkojene a potom sa uvidi, len ma odradzaju tie jazvy a manzel, ktory je spokojny s tym co mam 😅

nnikka
22. sep 2009

najviac ma rozculuje, ze sa ludia (napr. dnes dve babky na stanici) nad tym tak pohorsuju, ale kurnik ja za to nemozem ze je to tak.. 😖

bubadlo27
22. sep 2009

ja som niekde citala, ze operacia sa da urobit az minimalne rok po skonceni kojenia 😕

cessy
22. sep 2009

presne tak, aj podla mna treba pockat az po detoch

duska1122
autor
22. sep 2009

aj ten moj je spokojny bodaj by nebol 😀 ale on to vlacit nemusi

nnikka
22. sep 2009

duska to hovorim aj ja... nenormalne sa koli tomu hrbim...

duska1122
autor
22. sep 2009

aj ja chodim ako stara babka, a ked sa vystriem tak ma boli krk aj plecia. rozmyslam co musia byt tie zdravotne dovody pre ktore by mi dal dr odporucenie na operaciu

domulienka
22. sep 2009

ahojte ja o takom to niecom uvazujem uz dlhsie a keby som nemala ine zranenie a nemusela podstupit opku,tak uz to mam za sebou.takze u mna je to realne po novom roku.Co som zistila:Zdravotna poistovna Vam to preplati na zaklade odporucania ortopeda alebo neurologa,potom treba zajst za plastickym chirurgom ,ktory Vam bude robit plastiku,on Vas posle s papiermi na poistovnu,cakate na vyjadrenie poistovne a termin opky ten Vam da plast,chir.,V BB je hospitalizacia 5 dni,neviem ako inde,cca dva mesiace nic tazke nedvihat,nosit speci podprsenku,jazvy zostanu ,po case vyblednu 😉
ja urcite do toho idem,chrbtica trpi a z nej mam migreny,chcela som skor ,no chcela som este babetko a tak.

angyalok
22. sep 2009

No ked je to koli zdravotnych problemoch tak to cele hradi poistovna takze ja som neplatila vobec nic ale ja som ich naozaj mala az moooc velke
Ja som si ich dala zmensit koli chrbtici no ale ani teraz to neni nic moc-chrbtica ma stale boli
Potom po operacii som mala tiez velke problemy lebo mi stehy dvakrat rozpárali potom ked ma znova operovali tak ma uz ani neuspali iba mi prsia umrtvili baby to nechcete prezit bolo to strasne na tu bolest nikdy nezabudnem skoro vsetko som citila,keby sa ma opytali ako sa volam tak by som to povedat nevedela.Ked ma druhy krat operovali tak mi prsia ani nezasily a musela som ist domov,baby sanitku mi nedali,na taxik som nemala peniaze,tak z Ruzinova na Mlynske Nivy a odtial az k Nam domov som musela prist z autobusom a sama,od nasej zastavky k nam domov je 2km pesi a pamatam sa ze velmi vtedy prsalo.Kym som prisla domov cela som bola od krvi az nadruhy den ma zasivali.

duska1122
autor
22. sep 2009

to je hrozne myslis ze to koli tomu ze to hradila poistovna a keby som si to sama zaplatila bol by aj servis lepsi?

angyalok
22. sep 2009

Ja nehovorim ze to bolo koli lekarom,naozaj na nich nemozem povedat ani krive slovo a aj sestricky boli uplne v pohode stale sa ma pytali ci nieco nepotrebujem.
Za to moze moj byvaly manzel ze mi rozparali stehy,vies mala som lezat,nenatahovat sa no vobec nic nerobit ale mne islo uz na nervy ze mi nepomaha tak som zacala upratovat sama,umyvala som riady atd