Mama mi robí peklo zo života

maminkasamko
9. feb 2015

Ahojte ,mam 19 a 14 mesacneho syna ,neviem co robit ci mi pomoze vyrozpravat ,nemam ako riesit svoj problem,s otcom maleho nezijem ,odtahoval sa za svojou novou rodinou a nas nechal ,alimenty zatial niesu vyriesene ani sudne ked si z toho on neustale robi srandu.. moja mama bola tehotna a potratila chlapca.. zle sme to vsetci znasali kedze sme doma tri sestry. mama taktiez s otcom.. odvtedy sme sa vsetci zmenili ,najstarsia odisla.. starsia odchuadza z lete s frajerom byvat prec.. nasi sa zmenili ,trpeli .. mame diagnostikovali nejaky problem a nemoze mat deti.. otehotnela som neplanovane ,mama sa tesila ja som bola rada ze stoji pri mne ale to som necakal co sa z toho vyvinie.. ked sa dozvedela ze to je chlapec nastal neskutocny obrat ,mama so mnou chodila dovnutra na vysetrenia ,rozpravala za mna ,meno vymyslela a ked som nesuhlasila spomenula braceka a vydierala ma ze na jeho pocest.. vybrala som si postielku co si z brigady kupim ale ona kupila podla seba ,nedala ju mne do izby ale sebe...!!! ze sak ja chodim do skoly este a bude pavat s nou aby som sa vyspala.. tak ze ok.. isla som rodit a ja niesom typ co tam niekoho chcel mat ale samozrejme sa tam mama navcirala aj ked som moc nesuhlasila.. cely porod bol o nej nie o mne.. maly sa narodil a hned ho chnapala do ruk ona.. kazdy den cely den tam bola.. sak sa tesila tak som to nebrala moc vazne.. radila mi a ja som bola rada ved som nevedela o detoch vcelku nic.. mala som problem s kojenim a to bol asi zlom ktory nas uplne zabil.. mama spravila hystericku scenu ze ho nechcem kojit nelubim ho nezaujima ma nestraam sa.. skolu som musela tesne pred maturitou prerusit kedze sa to nedalo.. mama s nim bola doma a ja v skole ale chodila s nim a predstavovala ho ako svojho ,vsetko co kupila muselo byt po jej ,obliect co ona chcela ,doktorke so mnou a mudruje ona.. ze ja neviem som mlada.. privlastnuje si ho ,ked jej poviem ze to chcem po svojom urazi sa spraví scenu a hned vyťahuje braceka.. vydiera ma ked nebude po jej bude zle.. ak nesuhlasim spravi scenu pred susedmi ,mojim otcom ze sa nestaram o maleho kaslem na neho.. pritom som iba doma.. vsetko jej musim hlasit inac je tak zle ze fu.. musím byt iba doma a okolo domu.. vsetko musi byt podla jej inac je doma peklo.. stale aj spravim nieco inac zo mna spravi to najhorsie.. donutila ma dat krsnu jej kamosku lebo sa rozrevala a klamala otcovi ze som sa jej vyhrazala.. je to peklo ,nemozem ist von ,nikto za mnou. maleho stale ona komanduje ,chvali sa nim ,mna vsade ohovara ,pritom robim vsetko najviac na svete preto dietatko ,milujem ho ,chcem mu dat to najlepsie ale takt to nejde.. otec bez zaujmu.. nemam kam odist kedze mama zakazala vsetky kamaratky a z materskej ani nevyzijem a do roboty sa este aspon do jeho skolky nedostanem.. uz som zufala som len doma zavreta a furt nieco zle.. upracem cely byt a jednu vec spravim zle a nepovie ze super toto si spravila ,komanduje ma za jednu chybnu vec ,maly je totalne rozmaznany vsetko robi napriec tomu akoto chcem ja ,ked nesuhlasim sceny ,ohovaranie.. vsade vypisuje aka som nevdacna co som za cloveka ze lutuje ze ma porodila.. neda sa jej to vysvetlt po dobrom ani pozlom.. potrebujem odist ale mam pocit ze to uz nevydrzim.. ak sa spytam ci ho postrazi tak scena ze sa flakam a serem na dieta.. odkedysa narodil som nikde nebola ,nikoho nemam lebo s malym nemozem odist zobere kluce od auta a kedze robi z domu je tu stale.. otec to uplne ignoruje a ja som z toho zufala.. starsia sestra jej drzi stranu .. nech sa snazim co sa snazim je vzdy zle.. potim krv a je to malo.. malinky je hyperaktívny a zvolila som metodu bez liekov narocnejsie na vsetko snazim sa vsetko ,z domu nieco privyrobit odkladat.. nevladzem stale pocuvat co som za matku a ak nebudem suhlasit mi ho ukradne ,zavolala na mna raz socialku ked som odmietla malemu obliekat stle co len ona chcela a uz som jej vykrivala nech ma nevydiera s bratom.. ona proste potrebuje pomoc ale to co ona vsade natarala ma maju za blazna.. je to moja mama lubim ju ale toto nezvladam a nejde to riesit podobrom pozlom.. odist nemam kam ,setrim najviac co to ide.. neviem co tymto chcem dosiahnut ale aspon ulavu ze to ine zvladli a zvladnem to aj ja.. :(

bonaqa2013
9. feb 2015

Tiež som mala syna ešte ako študentka. mal 3 týždne keď som odišla do školy. ostal doma s mojou mamou. Starala sa o neho. Chodila k lekárovi, kúpala, ak som nebola doma - tak aj kŕmila. Keď som skončila školu bola som chvíľu doma a potom som išla do práce. A syn bola zas len s mojou mamou. Ak som ho chcela dať do škôlky - mama sa hnevala, že netreba ona sa postará. Aj tak som ho dala. Chodila s ním každé ráno. Potom zas do školy ho odprevádzala. tiež sa mi nepáčilo že mu veci obliekala podľa seba - ale nechala som to tak. V súčasnosti má syn 20 rokov, študuje, už nebývame s rodičmi, ale môj syn je nasáčkovaný aj tak každý deň u mojich rodičov. Viem čo asi prežívaš, ale nechaj to tak. ja by som to neriešila. Tvoja mama sa teší, ty choď študovať -- dokončiť školu, a o dieťa sa Ti mama postará a je to koniec koncov vždy lepšie ako by sa ani neobzrela.

timea7
9. feb 2015

@maminkasamko odísť od matky bude pre teba nutnosťou, len to nebude ľahké. Drobec je ešte maličký, keby si ho dala do jasličiek, neutiahneš asi sama podnájom, keď nemáš ani školu dokončenú 😖 Čo na to ostatná rodina? Babka, jedna, druhá, teta, krstná mama, neviem, možno by som tu na MK hľadala ženu s podobným osudom, alebo ženu, ktorá chce odísť od muža, lebo ju týra a keby ste sa dve, tri spojili, mohli by ste to zvládnuť. Ale ľahké to nebude. Keď si nedokážeš dupnúť a matky sa v podstate bojíš....píšeš, že chodíš do školy, predpokladám, že tento rok končíš, snaž sa za každú cenu tú školu dokončiť, ľahšie zoženieš zamestnanie. Len, kto ti ho bude strážiť, keď bude chorý....v zamestnaní z toho nadšení nebývajú. Skús po malých krokoch dať najavo, že dieťa je tvoje a ty sa oň starať vieš a budeš. Začni tou postieľkou, presťahuj ju k sebe do izby a trvaj na tom, opakuj to stále dookola, ale bolo by lepšie, keby si naj svoju stranu dostala otca. Nedaj sa, keď si so sebou necháš mávať, tak to tvoja mama robí.

timea7
9. feb 2015

@bonaqa2013 trochu sa divím, že si sa dobrovoľne vzdala starostlivosti o svoje dieťa, ale je to tvoje rozhodnutie, len neviem, aký má potom dieťa vzťah so svojou matkou.....

olivia6
9. feb 2015

@timea7 takmer ziadny, ved citas...uff, silna kava. Nevedela som, ze niekomu to moze byt jedno, ze si nevytvoril vztah s vlastnym dietatom. Velmi smutne citanie pre mna
@bonaqa2013 ...

bonaqa2013
9. feb 2015

@timea7 prečo by som sa vzdala. veď ja som išla domov rovno zo školy každý deň. Ja som ho kojila. asi si to zle pochopila, v súčasnosti je syn už dospelý, máme postavený dom vedľa rodičov, mám ďalšie 3 dievčatá, a so synom som parťáčka. Najradšej má keď ideme spolu - sami dvaja do mesta - autom a nakupujeme po obchodnom centre - samozrejme pre neho. A potom sa zastavíme na bagetu.

janickacrazy
9. feb 2015

@maminkasamko Skús kontaktovat nejaké krízové centrum pre matky s detmi, tam by ti mohli pomoct. Ak ostaneš u mamy, situácia sa asi nezmení, tvoja mama by potrebovala psychológa, ale asi ju tam nedostaneš, to by musela aj ona sama chciet. Nemáš naozaj nikoho iného z rodiny, kto by ti mohol pomoct? Nejakú babku, tetu, sesternicu?

anetkaadamko
9. feb 2015

pane bože z tohoto príbehu sa mi ježia chlpy...........rýchlo preč..............ale ako.....................fuuuuuuuuuuu

andromeda_ja
9. feb 2015

@maminkasamko Mas to veru tazke. Odist z domu je jedno riesenie. Skusit ist s mamou k psychologovi druhe. Ide o Tvoje dieta. Ak Ti nevyhovuje, ze sa takto stara o Tvoje dieta nie je na co cakat. Matkou si stale Ty. Ona je babicka. Moze poradti, moze pomoct, ale hlavna starostlivost a vychova by mala byt na Tebe. Zial, to ze byvate spolu to cele komplikuje a kazi aj vas vztah s matkou. Toto nie je urdzatelna situacia. Detstvo Tvojho synceka prejde velmi rychlo a co teraz s nim zameskas sa uz nezopakuje. Skolu skus dokoncit individualnym studijnym planom, kedy Ta budu preskusavat v dohodnutych terminoch a zatial budes doma a doma sa starat o maleho. Rozumiem preco sa Tvoja mama tak sprava, ale ona si vobec neuvedomuje, ze skodi Tebe a Tvojmu vztahu s dietatkom i s nou. Chce sa on starat sama a naplnit tak svoju nenaplnenu tuzbu po dietatku. Z toho vyplyvaju vsetky tie ohovarance. Nemozes to nechat takto dalej, lebo do udupava aj Teba a stokrat opakovana loz sa stane pravdou - rozumej tomu tak, ze cele okolie Ta bude naozaj vnimat ako zlu matku, ked to budu pocuvat stale dookola. Je to Tvoje dieta a mas pravo robit chyby a ucit sa. Prijimat rady od matky - dobre, nechat starat sa onho iba ju - zle.

bonaqa2013
9. feb 2015

Ja neviem prečo jej radíte také hlúposti. Veď čo je na tom že sa jej mama stará o dieťa. Ona sama je ešte mladá. Zažila som to. Bez matky - starala sa o syna, by som školu asi ťažko dokončila. Aj v práci nie sú nadšení keď matka je často s deckom na OČR. ja som na OČR vôbec nebývala, syn bol doma s mojou mamou. Je mi to divné - odmietne pomoc matky a bude ju hľadať niekde inde? A kde? Teraz je ťažká doba na prácu a z čoho bude žiť. Isto jej rodičia pomôžu aj finančne - tak ako aj mne. Tak čo je na tom. ja by som tiež tak deťom pomáhala.

0silvia0
9. feb 2015

@maminkasamko skus najst pomoc v rodine, porozpravaj sa so svojim otcom, skus sa mu zdoverit, on by mohol tvojej matke dohovorit a otvorit oci a podporit ta ako matku. Popripade poziadaj o pomoc svoju sestru, nebyva s vami a mohla by mat uz postoj s nadhladom, ked uz nie je zainteresovana vo vasom spoluziti. Tvoji najblizsi, ktori poznaju teba a tvoju mamu by ti mohli najviac pomoct, ak mate normalne vztahy.

eli74
9. feb 2015

@maminkasamko Ja to neviem inac nazvat, len ze " chora rodina" . A tazko pomoct tvojej mame, ktora si tvojim synom lieci svoju ranu z minulosti. Sestra ktora uz odisla, snad najde stastie. Ty mozes napisat do TV relacie Svokra. Bol by o vas zaujimavy pribeh, kiezby tvojej mame pomohla otvorit oci.

zamilion
9. feb 2015

@maminkasamko najprv zmaturuj a až potom to rieš

0silvia0
9. feb 2015

@bonaqa2013 pomahat je jedna vec a zit zivot svojich deti je vec druha. Ona zije materstvo svojej dcery, ktore jej nepatri, patri jej uloha stareho rodica, s ktorou sa nedokaze stotoznit. Tebe mozno mama pomahala a tebe to vyhovovalo. Zakladatelke temy to nevyhovuje a okrem toho, ze jej mama pomaha, sa sama nominuje na rolu matky, to si v tomto pribehu nepostrehla?

dm1
9. feb 2015

@bonaqa2013 vobec nejde o pomoc mami ale nezda sa ti divne ze mama vydava syna za svojho? to istotne nie je v poriadku a s tym treba nieco robit!

yukki
9. feb 2015

Neviem, možno by bolo najprv ísť to ošetriť na tú sociálku, nejako takto, v tomto zmysle- ak už ju raz aj matka kontaktovala. Presne v takom duchu, v akom je vedený úvodný príspevok, s tým, že nečakať pomoc, ale objasniť situáciu. Možno by poradili trochu aj s možnosťami prežitia-či by si teda mala nárok na nejaký príspevok na bývanie, náhradné výživné od štátu atď....Každopádne by mali vedieť aj Tvoj pohľad na vec, prv, než dojde ku konfliktu.
A Ty musíš prísť na to, či sa s malým chceš osamostatniť aj za cenu straty povedzme trochu tej...životnej úrovne, alebo ostať s mamou za cenu straty syna a možno sebaúcty (ako to už dokážeš zvládnuť, možno si sebaúctu dokážeš zachovať napriek obvineniam z neschopnosti..)

mummy01
9. feb 2015

No ja si nepomozem ale mna pride tvoja mama nie celkom v poriadku.Je fajn ze pomaha ale ona uz prekrocila hranicu a mam pocit ze z tvojho syna si spravila svojho ako nahradu za syna o ktoreho prisla.A tvoj otec co na to? Ja si myslim ze tvoja mama potrebuje pomoc odbornika,z mojho pohladu ti kradne dieta ☹

jolly84
9. feb 2015

@maminkasamko krásny príklad toho, že máš mať vlastnu domácnosť......

mm2008
9. feb 2015

@maminkasamko ja Ti napíšem iba jedno- tvoja mama sa musí LIEčIť!!! a čím skôr, tým lepšie. žiaľ trpí postraumatickým šokom, spôsobeným potratom vlastného dieťaťa a ktorý si ona vôbec nemusí uvedomovať v domnení, že robí dobre, ked pomáha svojej vlastnej dcére so synom (vnukom) ... ak sem chodíš, napíš, koľko má tvoja mama rokov... na jednej strane fajn, že chce pomôcť, ale toto nie je pomoc, ale CHOROBA ! Držím ti palce, nech to zvládneš. a na Tvoju mamu - odborníka !

marissenka
9. feb 2015

@maminkasamko paneboze,ako si toto vydrzala vyse roka?moja mama sa tiez velice starala,dokonca az tak ze nam vliezka v noci do spalne a prelozila par krat maleho do postielky,aby sme ho nahodou nezalahli...potom som si dupla a pochopila,ze ja som jeho mama. Tvoja mama ma iste psych poruchu,..skus ju dotiahnut k dr..a ked sa nebude dat po dobrom,odisla by som s malym k rodine,kamaratke..ved to je hrozne,co ti robi.je to predsa tvoje dieta.drzim palce

timea7
9. feb 2015

@bonaqa2013 nejde o to, že sa jej mama stará o dieťa, ale že s ňou jedná ako s nesvojprávnou a znižuje jej sebavedomie až pod čiernu zem. Okrem toho mám pocit, že jej mama potrebuje pomoc psychológa, stáva sa, že ženy, ktoré prišli o dieťa až nezdravo lipnú na svojom vnúčati, ale to, čo robí ona, je už na hranici únosnosti. Že ju nikam nepúšťa, sa ti zdá normálne? Čo je pes? A aby dieťa spávalo v izbe s babkou a nie s mamou pre mňa normálne nie je, pre mňa dokonca ani to, že sa jej matka o dieťa stará. Keď mám na to, to dieťa splodiť, tak sa oň aj postarám. Nebola som oveľa staršia ako ona, zvládli to aj mladšie ženy a s viacerými deťmi, samozrejme spoľahnúť sa na matku je ľahšie.

asocial
9. feb 2015

@maminkasamko tvoja mam je psychopat a potebuje liecenie..nemoze za to, ale tiez si myslim, ze je to nasledok traumy..
ty, ak nechces o syna prist uplne, skus do nejakeho krizoveho centra..budes sa musiet uskromnit, no nejako to zvladnete...

len ieco s tym rob co najskor, lebo tvoja matka je schopna ta vyhodit z domu a spravit vsetko preto, aby bol syn zvereny jej..a toto by si asi nechcela..

takze ries to co najskor..

lucinocka
9. feb 2015

@bonaqa2013 preto si treba robit deti vtedy, ked sa o nich nebude musiet starat mama...to by mala drzat hubu a krok a nedajboze syna prepisat na matku, lebo tej ocividne hrablo?

sama83
9. feb 2015

@maminkasamko Ahoj, mas to tazke a vela moznosti nemas, a v mojho pohladu ani jedna moznost nieje lahka. Bud to nechas tak a tvoja mama sa bude starat o dieta ako o vlastne, (ci si vlastne ona uz mysli, ze je jej) alebo najdes niekoho ku komu by si mohla sa nastahovat ci uz babka alebo tvoja krsna alebo krizove centrum. Ale musis pocitat s tym, ze financne to budes mat velmi tazke. Skus to zacat riesit cim skor, pokial je maly este maly. Drzim ti palce.

sama83
9. feb 2015

@lucinocka "" preto si treba robit deti vtedy, ked sa o nich nebude musiet starat mama.""" tak to ci si napisala to je sila..... riesi sa iny problem a nie to ze je mlada, okrem toho pisala, ze rodina su za nu postavila ked zistila ze je tehotna tak preco nemat dieta tak skoro..... Horsie je ako to dopadlo a to nemohla v tedy tusit

jana_eyre
9. feb 2015

@maminkasamko fuha.. toto sa mi naozaj zle citalo..

na tvojom mieste by som si asi vsetky jej vystupy nahravala na mobil, aby som mala dokaz, ako manipuluje, vyhraza sa a zavadza.. potom by som kontaktovala najblizsie krizove centrum a z neho sa pokusila postavit sa na vlastne nohy.. kontaktuj nejaku dobru kamaratku, vysvetli jej situaciu, mozno ti niekto z okolia pomoze.. co napriklad stari rodicia? mas ich, aky mas k nim vztah?

lucinocka
9. feb 2015

@sama83 preco nemat dieta tak skoro? lebo nema skoncenu ani strednu skolu, lebo nema chlapa, lebo nema byvanie, nema pracu... a co teraz moze? nic...bo bez rodicov sa nepohne...moze sa tak jedine postazovat na konikovi

0silvia0
9. feb 2015

@lucinocka casto sa to stava/stavalo, ze niekedy zdravy rozum alebo racionalno bolo prevalcovane vasnami, zahmlenim mysle, oblbnutim nezreleho dievcata atd. Jednoducho sa to stava, takze tie mentorske reci typu "preto si treba robit deti vtedy, ked sa o nich nebude musiet starat mama" tu uz vela nepomozu 😉 Uz sa stalo, niektori sa jednoducho musia ucit na svojich chybach...

maminkasamko
autor
9. feb 2015

z maminej strany je len otec a ten je v domove lebo ma nejake poruchy.. z otcovej strany je tiez uz len otec... a dedko je sam ked vyzije vobec pre seba z toho mala co ma.. mne otec dava peniaze na maleho ked treba .. ale vzdy ked prosim o pomoc je hluchy nepocuje to akokeby nic.. aj dneska mi povedal ze sak to prejde.. mama ma neustale tyranizuje uraza hovori o mne nepravdive veci ,furt ze berem drogy a socialka mi ho zobere.. furt place aby kazdemu bolo luto ze ja som ta najhorsia.. ja ani nemam kamaratky lebo ked som ostala tehotna som nikam nemohla ist ,s malym sa nemam kam pohnut nedovoli mi a ked tak vypisuje babam ze mi sibe.. mam jednu kamaratku co ma tiez rocneho synceka ma 20 zije s priatelom maju malý bytik a chcu mi pomoct len na jednej strane mi to je blbe ved su rodinka a tiez nemaju vela a na druhej strane viem ze by mi pomohla keby treba strazit ze nejaku brigadu alebo daco.. plus bude sud s otcom a tam by tiez nieco mohol paltit nech mam a nemusim sa bat ze maly ma vsetko.. ja som hrozne sama a to ma trapi .. nikoho nemam nemam sa na koho spolahnut ked potrebujem pomoc..

maminkasamko
autor
9. feb 2015

mama stale ze ona dobre vie ze berem drogy ze chodim za chlapmi sukat aby som mala peniaze ze maly sa mi posmykol urcite neviem s kym ho ma co z neho vyrastie ked mna ma ako priklad... ja som sa vzdy dobre ucila ,nebrala som drogy nic nejsom vobec nejaka nevychovana rajda ,viem co je dolezite robim maximum pre maleho.. snazim sa ale potrebujem pochopenie ze aj robim dobre ,trochu ocenit ze sa snazim ,je to tazke ale maleho nemozem sklamat ked uz sa na neho vykaslal jeho otec zo dna na den......

203108
9. feb 2015

nechápem tomu že nikam nechodíš, to nechodíš ani sama s malým na prechádzku niekam?po meste alebo po dedine alebo čo??? máš velmi malo rokov, ale tzo nie je dôvod na to aby si sa nechala matkou manipulovat viem že s ato lahko píše ale dupni si!!! žiadne idem s tebou k lekárovi, nie ideš ty!!! sama ty a TVOJ SYN !!! A ak jej to nepoôže vycapila by somt o na chladničku Samko je môj syn! a ešt nemáš babku,dedka?krstnú mamau hocikoho na koho by si sa mohla obrátiť? inak radšej idem do azylaku ako sa nechat vydierat matkou, nechápem ako môže vlastnej dcerke taktoo ubližovat, a ty uryyychlene dačo rob , konaj lebo malehot i totálne poštve proti tebe!!!!!!!!!!!uf