Máme 9 ročné dieťa a manžel už ďalšie nechce

zuzulk
22. jún 2016

😔 maminky ,zacinam mat vycitky k samej k sebe ..mam jedno dieta ,ma 9rokov a stale mam myslienky preco som mu nedopriala skor surodenca..neskoro neni nikdy ,tak sa vravi..no s muzom mame uzavretu temu druhe babo😢on uz nechce a tvrdi ze mu nechyba surodenec a ze ma vsetko..ano ,ma vsetko a zbytocne ..ja mam pracu a neviem co dalej,ci trvat na svojom ,ze chcem babo ,alebo uzivat si zivot so synom a manzelom 😎

luluapali
22. jún 2016

A nepomohol by argument manželovi, že keď sa vy dvaja pominiete, kto synovi zostane? Kamaráti sú dočasní, ale rodina je na stálo... Podľa mňa nie je neskoro, veď tu vo fóre som čítala, že 45ročná mamička zistila, že je tehotná. Aj 43ročné sú tu.

luluapali
22. jún 2016

Moja suseda bude čochvíľa rodiť druhé dieťatko. Prvý syn má 12 rokov. Ona má 38r. Manželova sesternica prehovorila svojho muža na druhé. Prvý syn mal 12 rokov a druhé dvojičky dievčatá. Tento mesiac mali rok. Sesternica mala krátko po pôrode 38r. Možno to bude dlhšie trvať, kým ho prehovoríš, ale podľa mňa po čase ho zlomíš.

zuzhe
22. jún 2016

@zuzulk myslim, ze by si mala tuto temu s manzelom opat otvorit ... nehovor v naznakoch, ani sposobom "co keby", ale narovinu mu povedz o tom, co citis a ze tuzis po dietati..uvidis, co ti na to povie, ci by to bol prenho az taky problem alebo by aj na to pristal

zuzulk
autor
22. jún 2016

Ja viem ze by som ho zlomila ale ci je to tak spravne ,prehovarat ho 😕predsa len je krajsie ak obaja chcu naraz. Teraz mam take obdobie no..A muz mi objednal tabletky na chudnutie tak asi tak to je u nas momentalne😯som cela popletena s toho😫

mima88
22. jún 2016

Ja si neviem predstavit zeby som nemala sestru, s ktorou sa dokazem porozpravat o veciach, ktore s rodicmi urcite rozoberat nebudem ;)...

luluapali
22. jún 2016

@zuzulk no keď sa mimčo narodí, tak bude najšťastnejší. Tabletky na chudnutie odlož, aj tak nie su zdravé.

zuzulk
autor
22. jún 2016

@mima88 ja mam sestru sktorou sa stretnem 1-2krat mozno do roka a akoby ju ani nemam no ,ale jasne ze ju mam a keby chceme navstevujeme sa viacej ,kazda mame rodinu. ☺

zuzulk
autor
22. jún 2016

@luluapali ani ich asi nevyberiem😄som strasna ..kolkokrat muz a ja sme v praci a muz ma toho viacej a tak keby som na materskej mohol by byt somnou doma a nie u starkych niekedy ked sa inak neda☺aj to ze uz malo casu si najdeme na seba ,akurat vlete par dni

zuzhe
22. jún 2016

@zuzulk bolo by fajn, keby sa dvaja vzdy na vsetkom hned zhodli, ale takto to v realite nefunguje... vztahy su o kompromisoch, raz ustupi jeden, inokedy druhy.. na tom predsa nie je nic zle... zle je, ak jeden neustale ustupuje druhemu na ukor svojich vlastnych potrieb, tuzob a priani

glorikarebeka
22. jún 2016

ak si si ista,ze ho zlomis tak chod do toho,chlap sa teraz boji,ale ak sa to uz stane tak si myslim,ze sa tesit bude,vela stastia a robis to aj pre svoje prve dieta,uvidis budete si to uzivat.Ja s muzom rozmyslame nad tretim,aj chceme aj nie,tiez mam uz dost rokov

rebeka7501
22. jún 2016

tak ako sa môžu súrodenci "milovať", tak sa môžu aj nenávidieť.
Napr. ja mám brata, ktorý je cca 16 rokov v UK. Rodičom sa neozýva a doma nebol už 6 rokov. Nikto mu nič neurobil, s nikým sa nepohádal........
Ako sa hovorí, rodinu si nevyberieš.

dominika6
22. jún 2016

@zuzulk a načo tebe manžel objednáva tabletky na chudnutie?
záleží mu na tvojej postave?
alebo nechce dieťa pre pohodlnnosť,pre financie,alebo nemá vzťah k deťom?
ako sa choval pri prvom?
staral sa,venoval,alebo to nechal na teba?
toto su otázky ktoré musíš zvážiť...

milhaus
22. jún 2016

mam brata o dva roky mladšieho ale nie sme si moc blizky
mam dceru bude mat v decembri 10 a syn bude mat v auguste rok

madana
22. jún 2016

@zuzulk trvala by som si na svojom,ak tuzis mat babatko,tak ho budes mat🙂s chlapmi je to tak,spociatku nechcu ani prve,ani druhe ,ani....ale ked uz je to, tak su radi a su spokojni,ze zena rozhodla aj za nich🙂aspon sudim podla mojho 😉 snad bude rad,( tak ako aj moj)- ten Tvoj,teraz sa uz na druhe babo tesi🙂

sissy27
22. jún 2016

@zuzulk ja osobne sa neviem tešiť z niečoho, čo si musím vynútiť... a zvlášť niečo také, ako dieťa... neriskovala by som, že manžela síce presvedčím, ale potom sa mi odcudzí, obráti chrbtom alebo mi bude pri každej príležitosť vyčítať, ako sa on kvôli mne obetoval alebo čo pre mňa urobil... dieťa nie je dovolenka, kedy raz vyberie destináciu jeden a raz druhý... ako by si sa cítila, keby to bolo opačne - ty už dieťa nechceš a manžel tlačí na teba? len to sa nedá predstaviť ak v takej situácii reálne nie si...
občas mám pocit, že ženy po pôrode prestávajú byť partnerkami, manželkami, priateľkami, akosi sa stávajú už len matkami a všetko ostatné ide bokom...

sardinka335
22. jún 2016

@zuzulk muz ti objednal tlb. na chudnutie??? 😕 no nevídali! by som mu ich sypala do polievky. Nepíšeš aky mate vztah, ako sa venuje synovi, ako travi volny čas, či pomaha atd...lebo je to aj o tom. Ak máš byt na to sama a pre muza sa viac menej nič nezmeni tak neviem či by som do toho išla. ALe tak nepoznáme vás a z pár viet sa neda robit nejaky 100% záver. Ty musíš vedieť, ze s kým ziješ a či sa na neho mozeš spolahnut v kazdej situácii - aj napr. na rizikovom tehotenstve...nikdy nevieš čo život prinesie.

dominika6
22. jún 2016

podľa mňa sa asi nudíš,dieťa máš samostatné,stabilnú prácu,bývanie...
môžeš tlačiť mužovi do hlavy denno denne o dieťati a jemu sa to sprotivý...
alebo otehotnieš bez jeho vedomia...tak či tak..manželstvo je o ferovosti,komunikácii,kompromisoch,opore a porozumení...
takže tu hladáš rady márne.....tie hladaj doma

maciatkolulu
22. jún 2016

@zuzulk Tak ja by som muza urcite do nicoho nenutila, aby sa nestalo, ze bum sama s dvomi detmi, vobec nie je pravidlo, ze sa muz spamata ked pride babo, praveze podla mna je to ta najtazsia skuska partnerstva a pokial s tym nie ste obidvaja na 100 per.stotozneni, urcite by som netlacila a navyse v situacii, ked by schcel, aby si bola stihlejsia.... Ja by som si uzivala zivot s rodinou a nechala tomu cas. Ja mam medzi dvoma detmi trojrocny rozdiel a baby su od maleho starsie o 12 a 15 rokov. Ale chceli sme obaja a velmi maleho. Ja som jedinacik a nechyba mi ziaden surodenec, okolo seba vidim skor nastrbene rodinne vztahy, takze podla mna nechaj veciam volny priebeh.

maciatkolulu
22. jún 2016

@madana alebo chlapi spokojne zdrhnu a ziju si zivot preistotu bez ziadneho dietata, ani ja by som nebola nadsena, keby mna niekto do niecoho nutil a toboz do dietata.... 😉

kllamarka
22. jún 2016

@zuzulk Tvoje 9r dieta urcite nepotrebuje surodenca 🙂 To neries... Ked mas potrebu mat este jedno dieta, tak urcite za to 'bojuj'. Je to nasa zenska biologicka potreba.
Aj ked muza zlomis, nemyslim si, ze by si ho doslova donutila. Ale ja osobne nevidim dovod v zene, taketo potreby zabijat. Lebo dnesny svet.

zuzulk
autor
22. jún 2016

Dakujem maminky za odpovede.Pravdu necham tomu volny priebeh .a aano mozno sa nudim lebo mam taki kolobeh uz v zivote a chcelo by to aj nieco nove,sestricku alebo braceka ... Ale urcite nejdem donho hucat ..len som zarypla donho ze kolko tehotnych je toto leto 😃a on ze,,aby sa to neprilepilo na teba a ja ze,,mohlo byt a on na to ze 😄😃haha .❤😀😁

zuzulk
autor
22. jún 2016

@zuzulk a kazda z vas pozna ten pocit v sebe ten materinsky put 😘

madana
22. jún 2016

@zuzulk ved prave,ze materinske pudy nepustia a nesuhlasim s
@maciatkolulu ,chlap moze zdrhnut tak pri jednom ako pri dvoch detoch,o tom to není urcite 😉 Je to takto,ze muzom treba dat slobodu a na druhej strane ich hyckat ako male deti .Navarit im teple jedlo,ozehlit ich,oprat a vecer byt FIT,aby nerozmyslal o inych zenach...asi si este mladucka 🙂ak takto radíš,z autorky mam dojem,ze ten jej sa podobá na toho mojho,ze je pohodlny mat dalsie dieta,ale ak uz bude,bude sa mu tesit🙂

maciatkolulu
22. jún 2016

@madana ja som nenapisala, ze moze zdrhnut ci od jedneho, ci od dvoch deti, ja som napisala, ze pokial jedna strana nechce dieta, nema byt do toho nutena, pretoze moze pokojne aj zdrhnut napr.od tehotnej zeny, preco? Lebo to nechcel, bol nuteny a bum fijuuuu a niet ho. Takze za mna rada neboj, ked sa male narodi bude z neho paf a bude stastny nie je dobra. Ale kludne to moze vyskusat 😉 ja by som to proste nerobila, rovnako ako by som nechcela byt ani ja do niecoho takehoto nutena a presviedcana a toboz pri partnerovi, ktory by mi kupil tabletky na chudnutie, take tehotenstvo urcite nie je vhodny prostriedok na chudnutie 😀 a pre chlapa, rovnako ako pre zenu je to narocne obdobie, rovnako ako po porode, takze dieta sa podla mna ma robit do prostredia, kde po nom tuzia DVAJA a nie jeden a nieze podme do toho, ved sa potom zamilujes do miminka....

maciatkolulu
22. jún 2016

@madana a nie som mladucka zial uz. Myslim, ze je zodpovedne robit deti az vtedy ked po nich tuzia obaja partneri, alebo si myslis, ze je to nazor mladuckej zeny?? 😀
A co ked sa nebude tesit, co ked nechce to nieda naozaj? Je podla teba fer nutit niekoho do niecoho, z akehokolvek dovodu ked nechce, tak nechce. Bolo by tebe prijemne keby teba muz otravoval s tym, ze chce dalsie dieta? Mne teda nie. Vacsinou je cela financna zodpovednost na muzovi, ked boli zvyknuti na nejaky ten standart, tak sa ani necudujem, ze nechce ist dole s prijmami. Ze sa obava a ma na to pravo, rovnako ako zena, lenze zial aj tu na koniku je vela pripadov, ze zeny ostavaju same a to j tehotne a kukaju ako puk, ze preco zdrhol, no mozno prave preto, z to babatko nebolo to prave orechove do vztahu, ktory naozaj tehotenstvom, porodom a poporodnym obdobim prechadza zatazujo pre vztah...

petra3312
22. jún 2016

@zuzulk

Suhlasim, ze idealne by bolo, aby sa dvaja zhodli a to v rovnakom case. Tiez som chcela, aby manzel chcel sam od seba, nechcela som ho lamat ani prehovarat, uz vobec nie nutit. Ale ked jeden velmi chce a druhy nie, kompromis bohuzial neexistuje. Neda sa mat iba polovicu dietata 😉. Tam podla mna musi dojst k rozhovoru o tom, kto by v zivote viac trpel, keby sa jeho predstava neuskutocnila, kto by sa dokazal skor vyrovnat so situaciou, ci muz, ked dieta bude alebo zena, ked dieta nebude. Samozrejme treba ist na to aj zodpovedne, premysliet, ci su financie, ci su podmienky. U nas rozhodlo aj to, ze nasa dcerka uz asi rok rozpravala, ako velmi chce mat sestricku (aj ked jej dlho trvalo prekusnut, ze to nebude vytuzena sestricka ale bracek 😀 ).

janinah
22. jún 2016

@zuzulk tabletky na chudnutie by mi manžel mohol kúpiť jedine vtedy,ak by sa vola Brad Pitt..inak nech si ich strčí niekam....a prehovárala by som ho na druhé dieťa do zblbnutia a nech mi nik nevraví,že v tomto sa nedá "prehovoriť" ak to žena ozaj chce 😉

nevelyn
22. jún 2016

Povedz mu, ze viac deti znamena vacsiu sancu na vnucata a s nimi veselsiu starobu. A mozes zahrat na jeho jesitnost- populacia vymiera, pretoze ludia maju malo deti a take geny ako tie jeho by sa urcite mali sirit.

salamistka
22. jún 2016

mne sa môjho muža nepodarilo nahovoriť na druhé dieťa, ale on nechce, lebo som mala zdravotné problémy v tehotenstve....nie je to žiadna tragédia, mať len jedno dieťa, vo veľa rodinách je len jedno, samozrejme, reči o súrodencoch budeš počúvať neustále, ale v okamihu, keď sa s tým zmieriš, tak drzé reči prestanú, uvidíš...mňa kým to trápilo, to bolo takých 10 rokov, tak všetci rýpali, vyčítali, mudrovali, kecali do toho, a pritom nevidia do našej situácie, nemajú do toho čo rozprávať, je to medzi mnou a mužom....a teraz, keď už to neriešim, aj reči ustali a keď počujem o X-tom tehotenstve niekoho v okolí, tak si pomyslím, že je to jeho rozhodnutie...a nikto sa ma na druhé nepýta, možno to už vzdali 🙂...ja mám sestru, nie som jedináčik, ale so sestrou som bola málokedy, lebo bol medzi nami väčší vekový rozdiel a skoro odišla študovať preč, ale zato teraz máme veľmi dobrý vzťah...ona má jednu dcéru, ja jednu dcéru, ona vždy chcela len jedno dieťa, ja dve deti...chcem týmto dlhým príspevkom povedať hlavne jedno.: sú aj horšie tragédie ako mať len jedno dieťa, teš sa z toho jedného, aj jedno dieťa je ťažké dobre vychovať, niekedy možno aj ťažšie, lebo sa mu snažíš nahradiť aj súrodenca...ale ver mi, deti to znášajú lepšie ako rodičia, takže nemaj výčitky svedomia

salamistka
22. jún 2016

@sissy27 presne tak...
autorka, ísť proti manželovi, lebo ty chceš a on nie a to v takej zodpovednej veci...to sa rovno rozveďte...iné by bolo, keby ste nemali žiadne dieťa, keby on nechcel, tak dovidenia, nech ide, ale takto? ty od neho chceš, aby zmenil názor, ty ten svoj zmeniť nechceš....je to spravodlivé?