Máme dlhy, pomoc!

lucifukball
26. júl 2008

Ahojte, musím sa niekomu vyrozprávať, lebo ma asi roztrhne! Celé noci nespím, len čo si spomeniem na peniaze a našu finančnú situáciu, je mi hneď zle. Môj muž si ešte pri bývalej priateľke zobral zo stavebnej pôžičku, po preflákaní penazí si herečka našla druhého a dlhy ostali na mužovi. Ten každý mesiac platí len skoro 5000 stavebnú a ešte nehovorím o VUBčke! No mesačne to vychádza do 10000, pri jeho príjme 17000 a mojej materskej, nehovoriac o tom, že máme dve deti (starší je z mojho prvého manželstva) a bývame v podnájme... Dva mesiace sme zo stavebnou pozadu a oni sa rozhodli zrušiť zmluvu a žiadajú zvyšnú sumu vyplatiť naraz. No nervy, čo budem hovoriť, najviac ma ide roztrhnúť od jedu, keď ja musím mojím deckám odtŕhať od úst a nejaká sorry za výraz škatula sa vyškeruje ako s ním vybabrala. Čo je bohužial aj pravda, lebo na pôžičke figuruje len on, keby tam bolo aj jej meno, tak ma to vôbec nemrzí, musela by dať niečo aj ona ale takto... Ešte jedna útecha pre mňa je, že ručiť mu bol v tedy jej brat, čo už som mužovi hovorila, že keď ona nemá ani trochu chochmesu a aspoň korunou prispieť, nech si to za ňu zlízne jej brat, ktorý ževraj s tým nemal nič, bol len ručiteľ, ale si myslím, že keď nás ma na háku, tak hádam aspoň na neho dá a začne už konečne niečo robiť aj ona...

nikol_79
26. júl 2008

No..pekelná situácia 😔 . Ale keď brali tú pôžičku ako manželia, tak by ju mali aj spoločne splácať, no nie?
Iba ak by sa pri rozvode dohodli ináč 😒 . Keď jej brat je ručiteľom, a vy sa rozhodnete prestať ju splácať, banka bude peniaze vymáhať od neho, nie od vás. Ja by som to spravila tak, že by som splatila polovicu a druhu by som nechala na nej, respektíve na jej bratovy. Bolo by to fér, no nie? 😝

lucifukball
autor
26. júl 2008

Oni neboli manželia, len u nich býval. ale peniaze ostali tam v tej ich chajde, ona býva u rodičov. Veď som to aj ja tak navrhovala, že tu polovicu nech si splatia ako chcú. ale bojím sa, že banka najskôr siahne mužovi na účet a až potom pojdu po ručitelovi 😠

adamko05
26. júl 2008

.... no, ťažká situácia... ale ak môžem "radiť"... tak ak jej brat bol iba ručiteľ a vy prestane spláchať, môže sa stať, že pôjde banka po ručiteľovi, ale až by on tú polovicu zaplatil a dakto "mudry" mu poradí, on má nárok si to spätne od Vás súdne žiadať... pretože ručiteľ má na toto nárok....

... ale držím palce, aby sa tá "ženská" prebrala.... že býva vlastne "v cudzom" 😒

lucifukball
autor
26. júl 2008

No skúšala som sa s nou dohodnúť, cez tel, hodinový telefonát oničom, nakonec mi šplechla do telefónu, že som vedela ako je na tom finančne a nemala som si sním nič začínať 🙄 , no je normálna? A že ona keby mala priatela v takejto situácii tak určite by nevyvolávala tej druhej čo za to môže. no nemám slov...

kveta
26. júl 2008

Má Tvoj partner doklady o tom, čo konkrétne bolo za tú pôžičku na tú chatu nakúpené? Dokladoval predsa niečo stavebnej - majú tam doklady o tom, čo stavebné sa za to robilo? Ak áno, tak by nemal byť problém dať to na súd /si myslím/.

lucifukball
autor
26. júl 2008

nemá, v banke ich ževraj len orazili, a potom že už ich nepotreboval, tak pravdepodobne skončili v koši. keby vedel ze to dopadne takto tak sa poistí inak...

anndrea
26. júl 2008

Luci, co sa tych dokladov tyka tak z praxe viem ze vsetky doklady-faktury, bloky si v banke prefotia a zalozia, tebe vratia oznaceny original...tak by to malo byt...mozno sa treba opytat v banke

lucifukball
autor
26. júl 2008

ved aj ja som si to myslela, ale ked som sa ho pýtala, tak že nie tak neviem, ale asi najbližšie tam bud zavolám alebo behneme osobne.

anndrea
26. júl 2008

urcite by som to skusila 😉

lucifukball
autor
26. júl 2008

len zevraj mal nejaké bločky aj bokom kúpene, všetko je proti nám ☹

mirka
26. júl 2008

lucifuk, treba sa ísť dohodnúť s bankou, odložiť splátky, alebo ich znížiť, vy tiež musíte zniečoho žiť, len sa treba ísť s nimi porozprávať, keďže je to takáto inštitúcia, nemal by byť problém

lucifukball
autor
26. júl 2008

ked došiel list od tial, tak som tam hned volala, ale skoro sa so mnou nechcela ani baviť, pretože to má muž vybavovať, ale ked som jej vysvetlila, že je v práci a nestíha tam ani behnúť tak potom mi poradila aby sme si dali žiadosť na splátkový kalendár, ale že to nebudú také splátky aké doteraz a ani taká krátka doba. a to ešte záleží či to scháli ich právnik, tak teraz trpnem, že čo bude. a aké cifri nám tam vyrátajú. neviete niekto, aké je životné minimum pre 4člennú rodinu, kolko nám musia nechať ak by to banka dala stŕhať z účtu cez exekútora? bojím sa že ostaneme bez koruny.

lucifukball
autor
26. júl 2008

a to ešte na účet v banke majú byť peniaze už pripísané 11dňa v mesiaci a jemu chodí výplata až po 15, to tie 4 dni sme boli každý mesiac v omeškaní a hned aj na tom úroky, ked sme hovorili, že či sa to nedá posunúť, aspoň na toho 15, tak nám povedali, že mame platit jednu splátku popredu aby sme boli vždy včas... 😒

maca793
26. júl 2008

no neviem, ako by som reagovala ja.
ja mám síce vyše 15000,- príjem mesačne a som na MD, teraz som si kúpila práčku, na tú mi dala mamaina peniaze ale aj tak ju budem musieť splácať po 500,-mesačne, 500,-mesačne splácam exekútorke vraj za to, že som pre d4 rokmi porušila zmluvu Orange, ja o tom neviem, vtedy mi skončila viazanosť a viac som sa o to nestarala. tam mám zapaltiť 25000,-, a po 350,-mesačne dávam za UPC. tiež v noci niekedy nespím. musím ešte platiť byt to je mesačne 4000,-. takže mi na mesiac nezostane veľa ale dá sa to prežiť.

ajka27
27. júl 2008

ahoj lucifukball aj ja som v presne tej istej situácii, aj ja mám polovičku ktorej ostali dlhy z predošlého vzťahu, presne tak ako u teba, len ja som nenabrala tú odvahu vynadať jej. Presne viem ako sa chápeš a akú bezmocnosť cítiš, niekedy by si zavíjala. Tiež to splácame, držím prsty. A moc by som sa tým ručiteľom nepokúšala, my práve splácame dlh po súde s ručiteľom (ona mu ručila) ktorý to od neho "nás" vymáhal cez súd a samozrejme vyhrala.

lucifukball
autor
27. júl 2008

Ahoj ajka, ja som na to kašlala, pokial sme to zvádali splácať, ale teraz ked banka vyrukovala s tým, že musíme zaplatiť vyše 300000 naraz 😲 , tak fakt neviem, že z čoho. Keď som s nou telefonovala, tak som sa snažila byť diskrétna, žiadny agresor, aj keď som mala sto chutí ju pretiahnuť cez ten telefón a poriadne ju vyfackať. Najviac ma zarážalo, že ona chúďa tvrdila, že z toho nič nemala, keď ešte aj jej brat (ručiteľ) mi tvrdil, že aby sme sa nejako skúsili s ňou dohodnúť, veď aj ona mínala. A tie jej hlášky, že ona keby bola v mojej situácii, tak by to určite splácala, no veď musíme čo iné mi ostáva. Ale neviem ako by som reagovala, keby som ju stretla na ulici, asi by ma zavreli 😅 . Neviem, čo bude ďalej, či nám banka povolí ten splátkový kalendár a v akých splátkach, čo ak na to nebudeme mať? A to máme ešte zložiť zálohu na byt čo idú u nás na dedine stavat skoro 400000, kde ich vezmeme tak neviem. Ale musíme sa snažiť lebo jednoduchšie riešenie ako sa dostať k bývaniu sa nám asi tak skoro nenaskytne...Ale podobne aj tebe držím palce a pevné nervy. Teraz ťa možno upokojuje pocit, že nie ste jediný kto takto dopadol... 😉

andzi
28. júl 2008

lucik: peniaze ktoré banka požičala tvojmu mužovi, sú len jeho vlastníctvo a ak sa za tieto peniaze kúpilo niečo, čo zostalo v jej dome, situácia je riešiteľná. Už som ti napísala IP, ako.

maca793
9. aug 2008

ahojte, presnejšie od tohto mesiaca mám vyše 17000,-sk ale zato zobrala som si pôžičku od maminy 10000,- na práčku lebo doslúžila a začala som platiť UPC. takže peniažky navyše y roypočtu, teray idem deťom kupovať do školy veci, tie ma budú tento mesiac stáť 5000,-. takže uťahujem opasok.

martinka17
12. aug 2008

Ahoj Lucifuk,
máte to dosť po..... ALe ako Ti radia, prvý krok je dodhodnúť sa v banke. Nech si tvoja polovička vezme v práci trebars aj dovolenku a dohodnite si termín. Banky vedia, že cez exekutóra sa peniaze zle vymáhajú, prvý krok je pre nich preto dohodnúť sa s klientom na novom spôsobe splácania, inom splátkovom kalendári. A Tvoja polovička má len jedno dieťa v opatere, takže z hľadiska bonity ako klienta by to nemalo byť také zlé a mali by tu schváliť. Teba by nemali rátať, pretože nie ste manželia. Držím Tipalce.
A čo sa týka peňazí, tak sa len usmievam. Ja síce teraz mám pekný príjem-ale zase nie nijaký zázrak, len slovenský priemer, ale som tehulka bez partnera a čaká ma materská, teda len tá maximálna, ktorú štát dá, a potom radosť rodičovského príspevku cca 5tis.. Len byt s inkasom, úverom, telefónom...tak to ma stojí 10 tisíc. Takže tiež veľmi dobre viem, akosa cíti človek v núdzi. ALe človek je tvor ohybný a dá sa vyžiť všelijako-ja som žila aj z 2tis. na mesiac po zaplatení účtov a nič mi nechýbalo, zvykla som si🙂
A ešte rada pre Teba, tiež z vlastných skúseností. Keď budete riešiť spolu byt, tak si daj pozor, aby si v budúcnosti ty nesplácala jeho dlhy, alebo aby sa nesnažil okradnúť ťa o tvoje peniaze. Stačí aj zmluva o podielovom vlastníctve...je to platný právny doklad a v núdzi ti ušetrí veľa sĺz. Láska je pekná, ale občas sa veci zmenia a život ťa nepekne zfackuje ☹

lucifukball
autor
12. aug 2008

martinka sme manželia, ja mám syna z prvého manželstva a teraz máme spoločného syna. takže sme 4. a čakáme, žiadali sme v slovenskej o splátkový kalendár a teraz čakáme čo bude. vieš asi majú dovolenky... 😠

martinka17
13. aug 2008

lucifuk
tak to je iné, škoda...ale tak aj tak budem vám držať všetkých 40 palčekov 😵 , keď už mám teraz dvojitú zásobu, aby sa to dobre podarilo. 🙂
A dovolenky v banke sú nádhera, včera som stála na pobočke asi hodinu, a to boli predo mnou 3 ľudia, proste nádhera 😝